[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Klangman » 19 mar 2016, 14:13

Ariela pisze:Uwazam Jezusa za filozofa, religijnego rewolucjoniste, aktywiste na rzecz praw ludzkich o pogladach (jak na tamte czasy) feministycznych. Jednak nie jest dla mnie prorokiem a tym bardziej nie Bogiem choc szanuje go za to ze uwolnil ludzi od barabrzynskiego judaizmu i religijnego myslenia. A to ze uwazal sie za Boga i wierzyl w niewidzialne byty i takie tam to juz mi obojetne, wazne ze zmienil swiat na lepsze w jakis sposob.

Co do mojej wiary. W sumie jestem ateistka, ale nie wykluczam mozliwosci istnienia jakiegos nieosobowego Boga "Stworzyciela" dlatego mowie o sobie "ateistka/ agnostyczka".


Życzę Ci byś żyła w świecie, gdy Bóg - Odnowiciel dokończy swego dzieła :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: agnieszkaa » 19 mar 2016, 14:34

Klangman pisze:
Klangman pisze:Brawo Ariela :)


Ariela zauważyła oczywistość. Skoro Jezus sam mówił o sobie, że jest Bogiem i Prawdą to uznając Biblię za spisaną Prawdę uznajemy Jezusa za Boga. W innym przypadku możesz albo zakwestionować Słowo Słowa o Sobie lub wiarygodność przekazu spisanego (wymuszałoby to założenie, że to ewangeliści uczynili Jezusa Bogiem w swojej narracji, której odmówimy natchnienia).

Wydaje mi się, że to jedyne możliwości, zdając sobie sprawę z kontrowersyjności drugiej opcji.


no a Ariela, nie uznaje jednak (przynajmniej tak mowi) Pana Jezusa za Boga, ale za filozofa...


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Klangman » 19 mar 2016, 17:34

Myślę, że był największym filozofem i poetą. Tyle, że pisał Siebie czynami. Odpowiednie spojrzenie na Jezusa sugeruje, że to On jest autorem jasnej strony świata.

A wracając do Arieli... jej wypowiedź zrozumiałem następująco:

Konsekwencją uznania Pisma i zawartych w Biblii wypowiedzi Jezusa (o Sobie Samym jako Bogu) za Prawdę, musi być wiara w to co Jezus o Sobie mówił. Aby uniknąć politeizmu trzeba znaleźć rozwiązanie :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: agnieszkaa » 19 mar 2016, 18:44

acha..., ciekawe, ze tak zrozumiales jej wypowiedz, bo ona co prawda mowila, ze i Pan Jezus mienil sie Bogiem i autorzy Biblii maja Go za Boga, ale ona Pana Jezusa za Boga nie uwaza tylko za filozofa, a Biblie za dzielo ludzkie, dlatego nie boi sie jakiegos Sadu Bozego - twierdzila - odpowiadajac Zbyszkowi.


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Klangman » 19 mar 2016, 19:37

Przynajmniej rozumie tą ważną kwestię, która wynika z Biblii. A niewykluczone, że wróci do wiary w stosownym czasie.
Oczywiście mogłem się wykazać naiwnością, przy interpretacji jej wypowiedzi, tudzież głębokim niezrozumieniem, które często jest wpisane w los człowieka omylnego :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: agnieszkaa » 19 mar 2016, 20:02

Klangman pisze:Przynajmniej rozumie tą ważną kwestię, która wynika z Biblii.
to prawda !
A niewykluczone, że wróci do wiary w stosownym czasie.
Miejmy nadzieje.
Oczywiście mogłem się wykazać naiwnością, przy interpretacji jej wypowiedzi, tudzież głębokim niezrozumieniem, które często jest wpisane w los człowieka omylnego :)
mogles ! :)


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 22 mar 2016, 13:06

Kaan


Nie jest to prawda, Salomon nie był tym przez którego Bóg wszechświat stworzył, fantazjujesz.

Nie przekrecaj moich wypowiedzi!
Ja takiej bzdury nie napisalem.
Pogubiles sie juz calkiem

Psalm
Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie, berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe. (8) Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem

To pierwotnie odnosilo sie do Salomona
ktory zasiadl nawet na tronie Jehowy.

Ja wierzę jak apostołowie, że Syn to nie Ojciec, ale to ten sam Bóg.

Dla Apostolow Jedynym Prawdziwym Bogiem byl Jahwe/Ojciec.
Jezus jest Synem Najwyzszego a nie Najwyzszym.
Bog Ojciec jest i bedzie Jego Bogiem.
Jezus byl i bedzie zawsze mniejszy
od swojego Ojca a przeciez wasz
dogmacik glosi rownosc :D

Nic nie zmienia ten werset, bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem Stworzycielem

Przeczytaj kontekst.
Chdodzi tam o nowe stworzenie.
I napisano Bog przez Jezusa a nie Jezus Bog.

Pan Jezus odniósł się w słowach

Pan Jezus odpowiedzial ze jest Synem Bozym.
Pan Jezus powiedzial ze poslal Go Jego Bog i Ojciec
Theos/bogami sa nazywani jak sam napisales nawet sedziowie i saitan.


Pan Jezus jest tym samym Bogiem i jego podległość Ojcu nic w tym nie zmienia.

Pan Jezus nigdy czegos takiego nie powiedzial.
Nauczal wrecz czegos przeciwinego.
Jezus jest pomazancem/sluga
a Jahwe jedynym Bogiem.

Ariela


Ariela pisze:Czytajac Biblie jako ateistka/agnostyczka wyraznie widze ze Jezus uwazal sie za Boga. Oczywiscie, dla niektorych chrzescijan jest to w sprzecznosci z innymi fragmentami Biblii, i tak tez wlasnie jest bo Biblia jest sprzeczna sama ze soba nie tylko w tej kwestii.

Arielo tylko spokojnie :)
"Pogrubilas" mnie wiec odpowiem...
Co do twojej wiary to wedlug mnie wierzysz
w SLOWO ale ze kilka razy cie ponioslo to sie nie przyznajesz.
Ja tez kiedys udawalem agnostyke/deiste wiec cie rozumiem.
Jezus nie uwazal sie za Boga.Zawsze podkreslal
ze w niebiosach jest Ktos wiekszy od Niego
i On jest Jego Poslancem.

Oczywiscie jest pare ciezszych fragmentow
z ktorych przez brak wiedzy mozna/bledne zrozumieniec/
/mozna wyciagnac takie wnioski jak Ty wyciagasz ale po dokladniejszym
"zbadaniu" te wiosnki/interpretacje okazuja sie bledne.Faryzeje nie rozumieli
nauki Jezusa ani tego ze to Ojciec wszystko przez Niego czynil i nauczal.
Czesc z nich rozumiala ale byla tak obludna i przyzywyczaila sie
do swoich tradycji/obludy ze wolala falszywie oskarzac Jezusa.
Mamy szanowac,honorowac..Pana Jezusa ale nie czcic jak Boga.


"Widziales mnie widziales Ojca"



Jezus mowi tu o swoich stosunkach z Ojcem o wiezi jaka ich laczy
mowi o tym, ze obserwujac Jego mozemy poznawac Ojca.
Jest tak bo Pan Jezus jest obrazem Boga odzwierciedleniem
jego milosci, przymiotow i osobowosci.


1 Jana 4:12: „Boga nikt nigdy nie widział(...)
Jana 1: 18: „Żaden człowiek nigdy nie widział Boga (...)


"Jestem droga zyciem i zmartwychwstaniem"


Zacytuj cos wiecej :)

Jan14;6Jać jestem droga, prawda i żywot. Żaden nie przychodzi do Ojca jedno przez mię.

Kto jest celem tej drogi?

PS: Z reszta, nie tylko Jezus tak o sobie myslal. Autorzy Biblii sami przypisywali mu atrybuty boskie, opisujac zdarzenia w ktorych przywraca ludziom zycie niczym Bog, rozkazuje silom natury aby sie uciszyly niczym Bog,


JW

Jana 5
30 Ja sam z siebie nic czynić nie mogę.

Jana 7
Odpowiedział im Jezus mówiąc: «Moja nauka nie jest moją, lecz Tego, który Mnie posłał.

przechodzi przez sciany jak istota boska,

A to juz bylo po zmartwychstaniu kiedy cialo Pana Jezusa
zostalo przemienione.Zbawieni maja miec podobne cialo
a Bogami nie beda.To tak na szybko..


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 22 mar 2016, 13:30

Janek pisze:Psalm
Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie, berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe. (8) Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość, dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie olejkiem radości hojniej niż równych ci losem

To pierwotnie odnosilo sie do Salomona
ktory zasiadl nawet na tronie Jehowy.
Nieprawda, to psalm mesjański, ten fragment nie odnosi się i nie odnosił się do Salomona, ale do Pana Jezusa. Powtarzasz nieprawdziwe tezy
Ja wierzę jak apostołowie, że Syn to nie Ojciec, ale to ten sam Bóg.
Dla Apostolow Jedynym Prawdziwym Bogiem byl Jahwe/Ojciec.
Pan Jezus jest tym samym Bogiem JHVH.

Nic nie zmienia ten werset, bo Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem Stworzycielem

Przeczytaj kontekst.
Chdodzi tam o nowe stworzenie.
Nieprawda, chodzi tam o stworzenie które się dokonało, kontekst o tym mówi w czasie dokonanym.

Pan Jezus odniósł się w słowach

Pan Jezus odpowiedzial ze jest Synem Bozym.
Pan Jezus powiedzial ze poslal Go Jego Bog i Ojciec
Theos/bogami sa nazywani jak sam napisales nawet sedziowie i saitan.
Mieszasz kontekst i stosujesz erystyczny chwyt polegający na ekwiwokacji; bogowie tego świata nie są tym jedynym Bogiem, podczas gdy Pan Jezus jest tym samym Bogiem co JHVH. Bogowie wymienieni w Ps 82 zostali osądzeni i potępieni za swoje złe praktyki, dlatego Pan Jezus odniósł się do tego psalmu w rozmowie z Żydami. Szatan jest bogiem tego świata co oznacza że świat czci szatana a on panuje nad światem.
Pan Jezus nie jest z tego świata, ale jest Królem Bożego Królestwa, jest tym jedynym Panem jakim jest JHVH, to ten sam Bóg.
Pan Jezus jest tym samym Bogiem i jego podległość Ojcu nic w tym nie zmienia.
Pan Jezus nigdy czegos takiego nie powiedzial.
Powiedział:

Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 22 mar 2016, 13:52

Nieprawda, to psalm mesjański, ten fragment nie odnosi się i nie odnosił się do Salomona, ale do Pana Jezusa. Powtarzasz nieprawdziwe tezy

Pierwotnie do Salomono ktory siedzial na tronie Jawhe.
Poza tym tekst psalmbu obala twoja interpretacje.
Sorryyyy
Pan Jezus jest tym samym Bogiem JHVH.

Pan Jezus jest Synem Najzwyzszego a nie Najwyzszym.
kontekst o tym mówi w czasie dokonanym.

5) W rzeczywistości bowiem nie aniołom dał Bóg władzę nad przyszłym światem, o którym mówimy. (6)
:lol:
Pan Jezus nie jest z tego świata, ale jest Królem Bożego Królestwa, jest tym jedynym Panem jakim jest JHVH, to ten sam Bóg.

Pan Jezus jest poslancem Bozym a nie Bogiem Jahwe.
Pan Jezus jest Synem Najwyzszego a nie Najwyzszym.
Pan Jezus przyszedl W IMIENIU swojego Ojcia i Boga.

Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?


Jezus mowi tu o swoich stosunkach z Ojcem o wiezi jaka ich laczy
mowi o tym, ze obserwujac Jego mozemy poznawac Ojca.
Jest tak bo Pan Jezus jest obrazem Boga odzwierciedleniem
jego milosci, przymiotow i osobowosci.


1 Jana 4:12: „Boga nikt nigdy nie widział(...)
Jana 1: 18: „Żaden człowiek nigdy nie widział Boga (...)


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Ariela » 22 mar 2016, 20:53

Janek, nie udaje agnostyczki/deistki. Wiesz, ja tutaj nie pisze duzo, bo juz dwa razy dostalam bana. Mialam napisac to co mysle o Jezusie w calosci, ale to negatywne wykasowalam w ostatniej chwilii bo nie chcialam wyleciec z forum.

Nie masz racji. Rozumiem ze Biblia nie ma dla ciebie sensu, bo Stary Testament uczy monoteizmu a Nowy ze Jezus jest Bogiem obok Boga wiec starasz sie jakos to pogodzic, odrzucajac Trojce i umniejszajac slowa Jezusa. Faktem jest jednak ze Jezus zostal skazanay za bluznierstwo i chciano go ukamieniowac za stawianie sie na rowni z Bogiem.

Nawet z perspektywy muzulmanskiego Koranu, Jezus bluzni, bo wedlug Koranu Allah jest Prawda. Powiedz mi ktory z prorokow czy apostolow Biblii powiedzial o sobie "Jestem prawda, droga, zyciem" i tak dalej, albo ktory z prorokow czy apostolow pzrechodzil prze zsciany i przybieral formy innych ludzi i w ogole zmarwtychwstal, albo rozkazywal silom natury albo przywracal ludziom zycie sam z siebie? Zaden. Zauwarz ze Mojzesz otwieral morze po konwersacji z Bogiem, Eliasz wskrzesil z martwych chlopca po modlitwie a Jezus z nikim sie nie konsultowal. Z reszta jakim moze byc czlowiekiem, jesli podobno jego Ojcem jest Bog? Podobno nie mial fizycznego ojca. No sorry, ale wedlug greckiej mitologii, ktos kto ma ojca boga i ziemska matke jest semi-bogiem. Jak to godzisz z logika, to juz twoja sprawa...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 25 mar 2016, 13:33

Janek pisze:
Nieprawda, to psalm mesjański, ten fragment nie odnosi się i nie odnosił się do Salomona, ale do Pana Jezusa. Powtarzasz nieprawdziwe tezy
Pierwotnie do Salomono ktory siedzial na tronie Jawhe.
Poza tym tekst psalmbu obala twoja interpretacje. Sorryyyy
Kontekst obala twoją interpretację, sorrryyy :)
Pan Jezus jest tym samym Bogiem JHVH.
Pan Jezus jest Synem Najzwyzszego a nie Najwyzszym.
Pan Jezus jest Najwyższym i Synem Ojca.
kontekst o tym mówi w czasie dokonanym.
[i]5) W rzeczywistości bowiem nie aniołom dał Bóg władzę nad przyszłym światem
Kręcisz, zmieniasz kontekst, Pan Jezus jest stworzycielem wszystkiego, stworzenie odbyło się w przeszłości.

Pan Jezus jest poslancem Bozym a nie Bogiem Jahwe.
Pan Jezus jest Bogiem JHVH:
Ewangelia Łukasza 3:4 jak jest napisane w księdze mów proroka Izajasza: Głos wołającego na pustyni: Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego! Każda dolina niech będzie wypełniona,

Iz 40:3 Głos się rozlega: Drogę dla Pana ( יְהֹוָה ) przygotujcie na pustyni, wyrównajcie na pustkowiu gościniec naszemu Bogu!
4 Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska, a strome zbocza niziną gładką.
5 Wtedy się chwała Pańska ( יְהֹוָה ) objawi, razem ją wszelkie ciało zobaczy, bo usta Pańskie ( יְהֹוָה ) to powiedziały.
Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
Jezus mowi tu o swoich stosunkach z Ojcem o wiezi jaka ich laczy
Nie, mówi że kto widział Ojca widział i Syna, ponieważ Syn jest w Ojcu a Ojciec w Synu, to ten sam Bóg.

1 Jana 4:12: „Boga nikt nigdy nie widział(...)
Jana 1: 18: „Żaden człowiek nigdy nie widział Boga (...)

Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 26 mar 2016, 22:55

Kaan

Kontekst obala twoją interpretację, sorrryyy :)

Twoja :)
Pan Jezus jest Najwyższym i Synem Ojca.

Pan Jezus jest SYNEM NAJWYZSZEGO.Synem Ojca oczywiscie jest.

29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: «Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca». 34 Na to Maryja rzekła do anioła: «Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?»1

Pan Jezus jest Bogiem JHVH:

Pan Jezus przyszedl w imieniu Jehowah.
Mial przyjsc Eliasz a przyszedl Jan
w mocy i duchu Eliasza..


Malachiasz 4:16
(5) Oto, Ja wam poślę Elijasza proroka, pierwej niż przyjdzie on wielki i straszny dzień Pański, (6) Aby obrócił serca ojców ku synom, a serca synów ku ojcom ich, abym przyszedłszy ziemi przeklęstwem nie skarał

Lukasza 1:17 ; 17 on sam pójdzie przed Nim w duchu i mocy Eliasza, żeby serca ojców nakłonić ku dzieciom
7


Ks. Micheasza 5:3 Będzie stał mocno [Mesjasz] i będzie pasł w mocy Pana, w chwale imienia Pana [Jahwe] , swojego Boga.

Ew Jan 5:43 Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego, a wy mnie nie przyjmujecie; jeśli kto inny przyjdzie we własnym imieniu, tego przyjmiecie.



The Encyclopedia of the Jewish Religion:
„Głównym punktem żydowskiego prawa przedstawicielstwa jest powiedzenie, „Przedstawiciel danej osoby jest uznawany za nią samą”. Dlatego, każdy czyn dokonany przez należycie mianowanego przedstawiciela jest uznawany jako dokonany przez pryncypał



to ten sam Bóg.

Nie to twoja nadinterpretajca sprzeczna z Pismem.
Jezus byl doskonalym odzwierdzleniem Jego
przymiotow,milosci,osobowosci.

Apostolowie,Prorocy wierzyli ze jedynym
Prawdziwym Bogiem jest tylko Ojciec,
Jezus zawsze mowil ze jest Synem,
ma Boga ktory jest wiekszy
i zawsze bedzie mial.

Jan napisal ze Boga nikt
nie widzial wiec twoja
interpretacja jest
bledna.koniec
kropka.

Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.


(18) Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział. (19)
Gdanska

Upss


====
Ariela

Ariela pisze:anek, nie udaje agnostyczki/deistki.

heh to co tutaj robisz?Jesli by nie bylo w Tobie juz zadnej
"iskierki" to bys juz tutaj nie zagladala.Nie przyznasz sie
ale tak jest :P Ja na fora Islamistow...nie wchodze.

Wiesz, ja tutaj nie pisze duzo, bo juz dwa razy dostalam bana

Ja juz z trzy banany albo i wiecej :-P
Ostatnio pisze tylko w tym temacie..
Napisalem w innym trmacie to mnie wygonili :D



Mialam napisac to co mysle o Jezusie w calosci, ale to negatywne wykasowalam w ostatniej chwilii bo nie chcialam wyleciec z forum.

Chcialas "obrazac" Jezusa?Po co?
Mozesz napisac z czym masz problem
ale na spokojnie z sensem,nie obrazajac..
Nie masz racji.

A wlasnie ze mam :)
Pisanie nie bo nie
"na mnie nie dziala".

Rozumiem ze Biblia nie ma dla ciebie sensu, bo Stary Testament uczy monoteizmu a Nowy ze Jezus jest Bogiem obok Boga wiec starasz sie jakos to pogodzic, odrzucajac Trojce i umniejszajac slowa Jezusa. Faktem jest jednak ze Jezus zostal skazanay za bluznierstwo i chciano go ukamieniowac za stawianie sie na rowni z Bogiem.

Arielo ma sens :) tylko trzeba nad nia troche posiedziec,pomyslec,zbadac jak berejczyk.
Po prostu nie nadinterpretuje wersetow,czytam kontekst i Pismo Pismem tlumacze.
Nowe Przymierze tez naucza Monoteizmu a zarzuty faryzeje byly falszywe.
Pan Jezus zawsze mowil ze to Bog czyni "przez Niego" itd.
Nawet z perspektywy muzulmanskiego Koranu, Jezus bluzni, bo wedlug Koranu Allah jest Prawda

Koran to gnostycko-biblijna mieszanka ktora moge sie podetrzec :-P
On mnie nie interesuje i nie bede nad nim medrkowal
bo to strata czasu.
"Jestem prawda, droga, zyciem"

Zaden.Jezus byl/jest najwaznieszjy.
Jest droga a celem jest Jego Bog i Ojciec.
Juz w genezis Bog zapowiedzial odkupienie ktore przyjdzie PRZEZ Jezusa.


Eliasz wskrzesil z martwych chlopca po modlitwie a Jezus z nikim sie nie konsultowal. Z reszta jakim moze byc czlowiekiem, jesli podobno jego Ojcem jest Bog?

Podalem Ci wczesniej wersety ktore przecza Twoim twierdzeniom(teraz podam nastepne)
Tlumaczylem ze Jezusa cialo mialo "nowe przymioty" dopiero po zmartwychstaniu.
Ciala zbawionych tez maja zostac przemienieone w czasie paruzjii.
Duch sw spoczal na Mari i ja zacienil.Jezus byl czlowiekiem
a nie zadnym pol bogiem,herosem itp itd.


Jana 11:41 Usunęli więc kamień, gdzie leżał umarły. [u]A Jezus, wzniósłszy oczy w górę, rzekł: Ojcze, dziękuję ci, żeś mnie wysłuchał.


Dzieje 2
22 4 Mężowie izraelscy, słuchajcie tego, co mówię: Jezusa Nazarejczyka, Męża, którego posłannictwo Bóg potwierdził wam niezwykłymi czynami, cudami i znakami, jakich Bóg przez Niego dokonał wśród was, o czym sami wiecie, 23 tego Męża, który z woli postanowienia i przewidzenia Bożego został wydany, przybiliście rękami bezbożnych do krzyża i zabiliście. 24 Lecz Bóg wskrzesił Go, zerwawszy więzy śmierci5, gdyż niemożliwe było, aby ona panowała nad Nim,

Dzieje 3
22 Powiedział przecież Mojżesz5: Proroka jak ja wzbudzi wam Pan, Bóg nasz, spośród braci waszych. Słuchajcie Go we wszystkim, co wam powie. 23 A każdy, kto nie posłucha tego Proroka, zostanie usunięty z ludu. 24 Zapowiadali te dni także pozostali prorocy, którzy przemawiali od czasów Samuela i jego następców. 25 Wy jesteście synami proroków i przymierza, które Bóg zawarł z waszymi ojcami, kiedy rzekł do Abrahama: Błogosławione będą w potomstwie twoim wszystkie narody ziemi6. 26 Dla was w pierwszym rzędzie wskrzesił Bóg Sługę swego i posłał Go, aby błogosławił każdemu z was w odwracaniu się od grzechów».

===
„Błogosławiony [niech będzie] Bóg i Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa, Ojciec miłosierdzia i Bóg wszelkiej pociechy.” – 2Kor 1:3


Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,-1 Tm 2,5

„To jest życie wieczne, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa.” – J 17:3


Amen


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 28 mar 2016, 10:53

Janek pisze:
Kontekst obala twoją interpretację, sorrryyy :)

Twoja :)
Twoją, ponieważ Pan Jezus w całym kontekście Biblii jest przedstawiony jako Bóg sStworzyciel i ten, który rozmawiał z człowiekiem.
Pan Jezus jest Najwyższym i Synem Ojca.
Pan Jezus jest SYNEM NAJWYZSZEGO.Synem Ojca oczywiscie jest.
I Najwyższym stworzycielem wszystkiego, to jego ręce uczyniły wszystko i On swoją mocą podtrzymuje w istnieniu wszystko.

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach

Pan Jezus jest Bogiem JHVH:
Pan Jezus przyszedl w imieniu Jehowah.
I jest IHVH, to ten sam Bóg.
List do Filipian 2:9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią.
11 I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.
to ten sam Bóg.
Nie to twoja nadinterpretajca sprzeczna z Pismem.
Nie, to przekaz całej Biblii, w swoich interpretacjach posługujesz się ideologią russellicką która nie uwzględnia połowy Biblii.
Jezus byl doskonalym odzwierdzleniem Jego przymiotow,milosci,osobowosci.
Bo to ten sam Bóg wcielony.
Ewangelia św. Jana 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
Ewangelia św. Jana 1:14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
Apostolowie,Prorocy wierzyli ze jedynym
Prawdziwym Bogiem jest tylko Ojciec,
To kłamstwo, jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec i Syn i Duch Święty, to jeden bóg JHVH.

Jan napisal ze Boga nikt nie widzial ...
A Syn objawił Boga, dlatego chrześcijanie znają Boga, a ci, którzy nie uznają Pana Jezusa jako Boga nie są chrześcijanami.
wiec twoja
interpretacja jest
bledna.koniec
Twoja ideologia jest fałszywa i koniec.
Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go.

(18) Boga nikt nigdy nie widział: on jednorodzony syn, który jest w łonie ojcowskiem, ten nam opowiedział. (19)
Gdanska
Na to samo wychodzi, Pan Jezus opowiedział na czym polega jedność Ojca i Syna, to ta sama istota Boża.

8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

Pan Jezus jest tym samym Bogiem co Ojciec.

Zginasz swoje kolano przed Jezusem, modlisz się do Jezusa?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 28 mar 2016, 13:38

Twoją, ponieważ Pan Jezus w całym kontekście Biblii jest przedstawiony jako Bóg sStworzyciel i ten, który rozmawiał z człowiekiem.

Nie fantazjuj.Bog PRZEZ Jezusa stworzy/l NOWE stworzenie.
O tym mowia wszystkie listy Pawlowe.
l Bog przemowil PRZEZ Jezusa

1 Wielokrotnie i na różne sposoby przemawiał niegdyś Bóg do ojców przez proroków, 2 a w tych ostatecznych dniach1 przemówił do nas przez Syna.

I Najwyższym stworzycielem wszystkiego

Napisano jak BYK: Synem Najwyzszego.
I jest IHVH, to ten sam Bóg.
List do Filipian 2:9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią.
11 I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

Tam napisano Bog Go wywyzszyl,obdarzyl imieniem...
jest Panem KU CHWALE BOGA
a nie "to ten sam Bog" :roll:
Bredzisz :roll:

Na to samo wychodzi, Pan Jezus opowiedział na czym polega jedność Ojca i Syna, to ta sama istota Boża.

Bzdurki pleciesz.
On jest obrazem Boga niewidzialnego


W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.


Patrzac na obraz widzimy wizerunek rzeczywistej osoby
ale to nie jest przeciez ta osoba.Pan Jezus bedac obrazem
Boga,odzwierciedleniem Jego przymiotow,osobowosci,milosci
mogl wypowiedziec te slowa.Jan w swoich listach obala twoja
pokretna interpretacje stwierdzajac ze Boga nikt nie widzial.
Wiecej razy sie powtarzac nie bede.Mozesz powtarzac swoje brednie.


Bo to ten sam Bóg wcielony.
Ewangelia św. Jana 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
Ewangelia św. Jana 1:14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.

Jan byl hebrajczykiem wiec myslal i pisal po hebrajsku.
A twoja interpretacja wywodzi sie z filozofi hellenskiej
od greckich gnostykow.Slowo to nie preegzystujaca osoba/drugi Bog.
Tam napisno SLOWO a nie Bog Jezus,Slowo staje sie cialem dopiero w wer 14.
Niektore tlumaczenie oddaja to na slowo bylo boskie i nie ma rodzajnik ho przed drugim theos..
Zaden slownik nie tlumaczy slowka logos na Bog Jezus itp jak taki znajdziesz lub napiszesz to sie odezwij :D

Zginasz swoje kolano przed Jezusem, modlisz się do Jezusa?

Zginam ale modle sie tylko do Boga Ojca jak uczyl Pan Jezus
i prosze w Jego imieniu..juz to przeriabialismy
i wiecej razy powtarzac sie nie bede.
To kłamstwo, jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec i Syn i Duch Święty, to jeden bóg JHVH.

Herezje i straszne brednie piszesz :roll:
Dla Apostolow JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM byl OJCIEC.
Klamiesz to ty albo jestes strasznie zindoktrynwany(raczej to pierwsze)
A Syn objawił Boga, dlatego chrześcijanie znają Boga, a ci, którzy nie uznają Pana Jezusa jako Boga nie są chrześcijanami.

Twoje fantazje nie maja potwierdzenia w Pismie.
Na to samo wychodzi,

Bog a Syn w tekscie to wielka roznica :roll:
Nie, to przekaz całej Biblii, w swoich interpretacjach posługujesz się ideologią russellicką która nie uwzględnia połowy Biblii.


"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"

Wy macie diabła za ojca i chcecie spełniać pożądania waszego ojca. Od początku był on zabójcą i w prawdzie nie wytrwał, bo prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, od siebie mówi, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa.


Jedyne co odrzucam to twoje trynitarne urojenia/fantazje/brednie
Wykazalem ze ten wasz dogmat to fantastyka sprzeczna z Pismem
twoje "argumenty" prysly jak banka mydlana.. to klamiesz
i imputujesz mi jakies russelki..
.To ty negujesz
wieksza polowe Biblii a reszte przekrecasz/
nadintepretujesz pod wasz dogmacik.

Aha i zadnym Russelita nie jestem :roll:
Jestem Biblijnym unitarianinem.
Nie kompromituj sie juz bardziej


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 28 mar 2016, 17:53

Janek pisze:
Twoją, ponieważ Pan Jezus w całym kontekście Biblii jest przedstawiony jako Bóg sStworzyciel i ten, który rozmawiał z człowiekiem.
Nie fantazjuj.Bog PRZEZ Jezusa stworzy/l NOWE stworzenie.
Nie fantazjuj, Pan Jezus jest stworzycielem :

List do Hebrajczyków 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;

I Najwyższym stworzycielem wszystkiego
Napisano jak BYK: Synem Najwyzszego.
Napisano jak byk:

List do Hebrajczyków 1:3 On, który jest odblaskiem chwały i odbiciem jego istoty i podtrzymuje wszystko słowem swojej mocy, dokonawszy oczyszczenia z grzechów, zasiadł po prawicy majestatu na wysokościach
List do Hebrajczyków 1:10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
I jest IHVH, to ten sam Bóg.
List do Filipian 2:9 Dlatego też Bóg wielce go wywyższył i obdarzył go imieniem, które jest ponad wszelkie imię.
10 Aby na imię Jezusa zginało się wszelkie kolano na niebie i na ziemi, i pod ziemią.
11 I aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca.

Tam napisano Bog Go wywyzszyl,obdarzyl imieniem...
jest Panem KU CHWALE BOGA
a nie "to ten sam Bog" :roll:
Bredzisz :roll:
Bredzisz, wywyższenie odnosi się do cielesnej postaci Pana Jezusa, w oczach świata stał się tym kim jest od zawsze: Bogiem wszechmogącym, tym samym co Ojciec.

Na to samo wychodzi, Pan Jezus opowiedział na czym polega jedność Ojca i Syna, to ta sama istota Boża.

Bzdurki pleciesz.
On jest obrazem Boga niewidzialnego
Bzdury pleciesz, w wymiarze cielesnym jest obrazem Boga, którego się nie da zobaczyć bo jest duchem. Bóg przyjął ciało, aby na sposób cielesny można było go poznać przez Syna.

W których bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga.
Otwórz swoje oczy i poznaj że Pan Jezus jest prawdziwym Bogiem i w ciele jest obrazem Boga niewidzialnego.

Patrzac na obraz widzimy wizerunek rzeczywistej osoby ale to nie jest przeciez ta osoba.
Ale ta sama istota, znasz istotę Boga? Bóg jest wszędzie, czy to znaczy że ma nieskończoną ilość osób? Bóg moze słyszeć wszystkie modlitwy, czy to znaczy że ma nieskończenie wiele uszu?
Postaraj się myśleń nie mechanistycznie, twoje myślenie uwięzione jest w materii i nie rozumiesz idei jaką przyniósł Pan Jezus i starał się nauczyć ludzi o sobie.
Pan Jezus bedac obrazem
Boga,odzwierciedleniem Jego przymiotow,osobowosci,milosci
mogl wypowiedziec te slowa.
Nie mógł jeśli nie byłby tym samym bogiem, popełniłby bluźnierstwo o które oskatzali go faryzeusze. Tylko prawdziwy Bóg może powiedzieć:

Ewangelia św. Jana 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?

Tylko prawdziwy Bóg może pokazać swoją naturę ze swojej woli tylko prawdziwy Bóg wie kim jest.

I List do Koryntian 2:10 Albowiem nam objawił to Bóg przez Ducha; gdyż Duch bada wszystko, nawet głębokości Boże.

Jan w swoich listach obala twoja
pokretna interpretacje stwierdzajac ze Boga nikt nie widzial.
Wiecej razy sie powtarzac nie bede.Mozesz powtarzac swoje brednie.
Obala twoją pokrętną tezę, że Pan Jezus nie jest Bogiem, Boga nikt nigdy nie widział, ale widząc Pana Jezusa i znając Pana Jezusa widzimy Ojca. Pan Jezus to powiedział więc nie powtarzaj swoich bredni.
Bo to ten sam Bóg wcielony.
Ewangelia św. Jana 1:1 Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
Ewangelia św. Jana 1:14 A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
Jan byl hebrajczykiem wiec myslal i pisal po hebrajsku.
A twoja interpretacja wywodzi sie z filozofi hellenskiej
Czytaj Biblię a nie filozofię, twoja filozofia wywodzi się od gnostyków a potem od russellitów, którzy wymyśłili sobie, że Pan Jezus był aniołem Michałem, a potem mniejszym bogiem.

Zginasz swoje kolano przed Jezusem, modlisz się do Jezusa?

Zginam ale modle sie tylko do Boga Ojca jak uczyl Pan Jezus
Jak zginasz skoro się nie modlisz? Szczepan wołał do Pana Jezusa "przyjmij ducha mego". Jak to jest z tobą, stosujesz zasadę Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek? Przecież zginanie kolana w obecności Boga do kogoś innego to bałwochwalstwo! Gdyby Pan Jezus nie był Bogiem to nie wolno by było Szczepanowi wołać do Pana Jezusa, ani nikomu zginać kolana przed Panem Jezusem.
i prosze w Jego imieniu..juz to przeriabialismy
W jego imieniu nie prosisz tylko w swoim własnym, Pana Jezusa w herezje nie mieszaj.
To kłamstwo, jedynym prawdziwym Bogiem jest Ojciec i Syn i Duch Święty, to jeden bóg JHVH.

Herezje i straszne brednie piszesz :roll:
To ty piszesz herezje nie uznając Pana Jezusa za prawdziwego Boga, stworzyciela wszystkiego. Zasiada na tronie Ojca po jego prawicy i czeka aż każdy kto wystepuje przeciwko niemu zostanie położony jako podnóżek stóp jego.
Dla Apostolow JEDYNYM PRAWDZIWYM BOGIEM byl OJCIEC.
To kłamstwo,
Ewangelia św. Jana 20:28 Odpowiedział Tomasz i rzekł mu: Pan mój i Bóg mój.

A Syn objawił Boga, dlatego chrześcijanie znają Boga, a ci, którzy nie uznają Pana Jezusa jako Boga nie są chrześcijanami.
Twoje fantazje nie maja potwierdzenia w Pismie.
Piszę o faktach które mają potwierdzenie:

I List św. Jana 5:10 Kto wierzy w Syna Bożego, ma świadectwo w sobie. Kto nie wierzy w Boga, uczynił go kłamcą, gdyż nie uwierzył świadectwu, które Bóg złożył o Synu swoim.
11 A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego.
12 Kto ma Syna, ma żywot; kto nie ma Syna Bożego, nie ma żywota.
13 To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny.

[i]"Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu"
No właśnie przestań grzeszyć.
[b]Jedyne co odrzucam to twoje trynitarne urojenia/fantazje/brednie
Odrzucasz prawdę o Synu Bożym, nie masz wiary raz na zawsze przekazanej świętym, powtarzasz wyświechtane russellickie argumenty dawno obalone i wystawione na pokaz jako przykład fałszywej nauki.
Wykazalem ze ten wasz dogmat to fantastyka sprzeczna z Pismem
Wykazałeś się niezrozumieniem podstawowych prawd o Panu Jezusie, nie potrafisz spojrzeć na całośc nauki o Synu Bożym wyrywając z kontekstu jedynie strzępy dotyczące stanu uniżenia Pana Jezusa.
to klamiesz i imputujesz mi jakies russelki...
Piszę prawdę, twoim mentorem jest Russell zalożyciel ŚJ, dokładnie to samo głosił co ty, nie wypieraj się swojego proroka (fałszywego).
Aha i zadnym Russelita nie jestem
Jesteś, nawet jak tego nie chcesz, głosisz to samo co on, wpisujesz się w jego retorykę.
Jestem Biblijnym unitarianinem. Nie kompromituj sie juz bardziej
Ci za różnica jak się tytułujesz? Powtarzasz ten sam błąd i stosujesz tą samą narrację, dla mnie możesz się nazywać dowolnie i tak piszesz to samo co ŚJ.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości