[wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: sahcim » 13 mar 2016, 21:52

Zbyszekg4 pisze:Sahcimie, chcesz, abym "wyśledził" drogi Bożego Ducha...
Nie, chciałbym żebyś odpowiedział na moje pytanie zadane wyżej...
Jego działanie Jezus porównał do działania wiatru... (J 3)
Nie jestem w stanie poznać tego, co niepoznawalne dla ludzi...
No proszę...twierdzisz, że nie jesteś w stanie poznać działania Ducha Świętego(w świętych również) ale to nie przeszkadza ci twierdzić, że po opuszczeniu śmiertelnego ciała nie żyje On w dalszym ciągu w nich, ożywiając duchowe ja każdego z osobna tak, jak w czasie przebywania w ich ciele... :letssin:
Mogę jedynie - po raz kolejny (choć chyba w innym temacie) - odwołać się do słów w rodzaju: "dla Boga wszyscy żyją" lub "czy żyjemy czy umieramy, Pańscy jesteśmy"... i zaznaczyć, że kontekst tych słów dotyczy ZMARTWYCHWSTANIA! [mówi Ci to coś? "zmartwychwstanie" - panimajesz?...
A ja ponownie mogę odesłać cię do viewtopic.php?p=491311#p491311
Może Ty z kolei na tyle wyśledziłeś drogi Bożego Ducha, aby mi tu dowieść, że jak Bóg raz coś ożywi, to już nigdy, przenigdy ożywione to być nie przestaje?
No oczywiście, że to, co On ożywił nie przestaje mieć życia w sobie jeśli On tak nie postanowi, a o tym, że Bóg nie odbiera raz danego daru, chyba nie trzeba cię przekonywać... :letssin:
Ty wierzysz w dalsze świadome życie zaraz po zgonie... Ja wierzę w dalsze świadome życie zaraz po zmartwychwstaniu... I tu się nasze drogi rozchodzą; ponieważ nie jest to kwestia kluczowa dla zbawienia, to myślę, że możemy poprzestać na tej różnicy zdań (takie votum separatum zgłaszamy); co Ty na to?
No wiesz Zbyszku...dopóki ty swoją wiarę utrzymujesz dla siebie, to jest to twoja sprawa ale jeśli ty zaczynasz swoje wierzenia propagować na forum publicznym, to nie oczekuj, że chrześcijanie, którzy nie kierują się swoim widzimisię ale nauczaniem Kościoła, będą ci przytakiwać...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Zbyszekg4 » 14 mar 2016, 05:29

Podpisujemy Votum separatum i bywaj zdrów; w koło Macieju pisać nie mam czasu!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: sahcim » 14 mar 2016, 16:03

Zbyszekg4 pisze:Podpisujemy Votum separatum i bywaj zdrów
Nikt wam nie zabroniania mieć odrębnego zdanie od Kościoła apostolskiego w ww kwestii ale zachodzi pytanie czy wy świadomi tego, że nauczacie wbrew nauczaniu Kościoła apostolskiego jesteście jeszcze członkami Ciała Chrystusowego...? :-/


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 14 mar 2016, 18:09

Janek pisze:
Kaan pisze:Bo szanowny Janek wie co, miał na myśli Tomasz

Bo sznanowny Janek :D czytal kontekst ...
To szanownemu Jankowi się tylko wydaje. To co robisz nazywa się ideologizowanie interpretacji; interpretujesz według z góry przyjętej ideologii.
Tomasz nie powiedzial tys jest Bog Najwyzszy.
Nie musiał, wiele razy jest użyte w Biblii "Bóg" bez "najwyższy". Tomasz stwierdził że Pan Jezus jest Panem i Bogiem.

To nie fałszywe argumenty, ale sposób zrozumienia przez faryzeuszy przekazu Pana Jezusa. Prawidłowo rozumieli że Pan Jezus przedstawiał się jako Bóg który przyszedł w ciele.
Faryzeje zle "zrozumieli" ale Jezus im wytlumaczyl. Jezus nie twierdzil ze jest Bogiem Ojcem.
Twierdził że jest Bogiem, a nie Ojcem. Mylisz podstawowe idee.
Ducha przyjmuje Bóg a nie człowiek, Pan Jezus jest Bogiem i może przyjąć ducha ludzkiego.
Szczepan wiedzial ze Bog bedzie sadzil PRZEZ Jezusa
Nie ma tam nic o sądzeniu, ale o przyjmowaniu ducha po śmierci ciała tak jak cytowany fragment z Kazn.
Nie byla to modlitwa.
Była, zaczynasz stosować katolicką retorykę którzy modląc się do zmarłych ludzi twierdzą ze nie modlą się tylko proszą o pośrednictwo. Jeździsz po bandzie w swoich twierdzeniach.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Zbyszekg4 » 14 mar 2016, 18:27

sahcim pisze:
Zbyszekg4 pisze:Podpisujemy Votum separatum i bywaj zdrów
Nikt wam nie zabroniania mieć odrębnego zdanie od Kościoła apostolskiego w ww kwestii ale zachodzi pytanie czy wy świadomi tego, że nauczacie wbrew nauczaniu Kościoła apostolskiego jesteście jeszcze członkami Ciała Chrystusowego...? :-/

Jako katolicy współcześni macie tyle odmienności w wierze, w porównaniu z Kościołem Apostolskim, że lepiej się martw o swój stan!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 14 mar 2016, 18:28

To szanownemu Jankowi się tylko wydaje. To co robisz nazywa się ideologizowanie interpretacji; interpretujesz według z góry przyjętej ideologii.

Szatkowanie moich wypowiedzi nic nie da.
Kontekst obala twoja interpretacje.

Nie musiał, wiele razy jest użyte w Biblii "Bóg" bez "najwyższy". Tomasz stwierdził że Pan Jezus jest Panem i Bogiem.

Nic takiego nie stwierdzil.To twoja bledna interpretacja
ktora jest sprzeczna z kontekstem.A poza tym
bogiem jest nawet saitan.A jesli mowa
jest o Bogu Ojcu to zawsze przed
theos jest HO.
Nie ma tam nic o sądzeniu, ale o przyjmowaniu ducha po śmierci ciała tak jak cytowany fragment z Kazn.

Szczepan mial wizje zobaczyl Jezusa w niebie,wiedzial ze Jezus jest posrednikiem,
sedzia,Panem wiec tak mogl powiedziec.O modlitwie nie ma mowy.


sahcim
Posty: 2427
Rejestracja: 04 lip 2013, 04:59
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: sahcim » 14 mar 2016, 23:09

Zbyszekg4 pisze:
sahcim pisze:
Zbyszekg4 pisze:Podpisujemy Votum separatum i bywaj zdrów
Nikt wam nie zabroniania mieć odrębnego zdanie od Kościoła apostolskiego w ww kwestii ale zachodzi pytanie czy wy świadomi tego, że nauczacie wbrew nauczaniu Kościoła apostolskiego jesteście jeszcze członkami Ciała Chrystusowego...? :-/
Jako katolicy współcześni macie tyle odmienności w wierze, w porównaniu z Kościołem Apostolskim, że lepiej się martw o swój stan!
Masz rację, Zbyszek, wśród katolików jest wiele odmienności w wierze w porównaniu z Kościołem apostolskim, ale my akurat rozmawialiśmy tutaj o tej jednej konkretnej kwestii, i akurat w tej sprawie Kościół katolicki kontynuuje nauczanie apostolskie, które przyjął od następców Apostołów, tzw Ojców Apostolskich...


Postaw, Panie, straż moim ustom i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 15 mar 2016, 10:40

Janek pisze:
To szanownemu Jankowi się tylko wydaje. To co robisz nazywa się ideologizowanie interpretacji; interpretujesz według z góry przyjętej ideologii.
Szatkowanie moich wypowiedzi nic nie da. Kontekst obala twoja interpretacje.
Kontekst wskazuje na to co piszę, faryzeusze rozumieli co Pan Jezus mówi o sobie dlatego chcieli go zabić, bo przedstawiał się jako Bóg.
Nie musiał, wiele razy jest użyte w Biblii "Bóg" bez "najwyższy". Tomasz stwierdził że Pan Jezus jest Panem i Bogiem.

Nic takiego nie stwierdzil.
Stwierdził, zidentyfikował Pana Jezusa mówiąc do niego "Pan mój i Bóg mój".
Nie ma tam nic o sądzeniu, ale o przyjmowaniu ducha po śmierci ciała tak jak cytowany fragment z Kazn.
Szczepan mial wizje zobaczyl Jezusa w niebie,wiedzial ze Jezus jest posrednikiem,
sedzia,Panem wiec tak mogl powiedziec.O modlitwie nie ma mowy.
Jest modlitwa, Szczepan wołał w modlitwie do nieba gdzie Pan Jezus siedzi na Bożym tronie i jest w stanie przyjąć ducha Szczepana. Tylko Bóg ma taką władzę, stworzenie nie ma władzy przyjmowania ducha.

Kaznodziei Salomona 12:7 Wróci się proch do ziemi, tak jak nim był, duch zaś wróci do Boga, który go dał.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 15 mar 2016, 13:12

Kontekst wskazuje na to co piszę, faryzeusze rozumieli co Pan Jezus mówi o sobie dlatego chcieli go zabić, bo przedstawiał się jako Bóg.

Nie przedstawil sie jako Jahwe.
Zacytowal werset z Tanachu na swoja obrone.
A poza tym to Bog przez Niego wszystko czynil..
Stwierdził, zidentyfikował Pana Jezusa mówiąc do niego "Pan mój i Bóg mój".


Jan 20;17 Rzekł jej Jezus: Nie dotykaj mnie, bo jeszcze nie wstąpiłem do Ojca; ale idź do braci moich i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego, do Boga mego i Boga waszego.

Co miala zrobic M.Magdalena?Przekazac slowa Jezusa i tak tez zrobila:
I przyszła Maria Magdalena, oznajmując uczniom ze widziała Pana i ze jej to powiedział

Czy ktorys z uczniow na podstawie tych slow mogl dojsc do wniosku
ze Jezus jest Panem i Bogiem ? :D Nikt z nich do takiego wniosku nie doszedl.
Tomasza nie bylo z nimi kiedy ukazal sie im Jezus

(24) Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. (25) Inni więc uczniowie mówili do niego: Widzieliśmy Pana! Ale on rzekł do nich: Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę. (26) A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz /domu/ i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: Pokój wam! (27)

Podstawowe pytanie jakie powinienes sobie postawic to dzieku
komu Tomasz mogl ogladac zmartwychstalego Pana Jezusa :)

Dzieje 10
Ale Bóg wzbudził go trzeciego dnia i dozwolił mu się objawić. (41) Nie całemu ludowi, lecz świadkom uprzednio wybranym przez Boga, nam, którzy z nim jedliśmy i piliśmy po jego zmartwychwstaniu.


Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa ktory uznal go za godnego zobaczenia
Jego Syna.Jan ktory byl swiadkiem tego zdarzenia slyszal
slowa Tomasza ktore skierowal do Jezusa i do jakiego
doszedl wsniosku?że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga
Kontekst przeczy temu jakoby Tomasz nazwal Jezusa swoim Bogiem.
Tomasz nie powiedzial Jezusie,Panie wszechmocny i Boze IHVH.Sorry.
Gdyby Jezus byl tym samym Bogiem co Bog Ojciec to nie mowil by
ze wstepuje do Boga swego gdyz rzeczywistosci szedlby sam do siebie :-D
I na deser jeszcze slowka od Jana : Boga nikt nigdy nie widział


2.Nawet czytajac to bez kontekstu mozna to latwo obalic.
Bogiem/theos jest nazywany np saitan :D Zaraz ktos wyskoczy
ale tam jest rodzajnik :D ale sa tez warianty bez rodzajnika.

Jest modlitwa, Szczepan wołał w modlitwie do nieba gdzie Pan Jezus siedzi na Bożym tronie i jest w stanie przyjąć ducha Szczepana. Tylko Bóg ma taką władzę, stworzenie nie ma władzy przyjmowania ducha.

Nie naciagaj.Ewangelista nie uzyl tam slowa modlitwa.
Pan Jezus ma taka wladze bo tak zechcial JEGO BOG i OJCIEC.
A tak poza tym to Jezus w tym wersecie nie siedzial na Bozym tronie :D (Jezus tam STAL )


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: KAAN » 16 mar 2016, 12:55

Janek pisze:
Kontekst wskazuje na to co piszę, faryzeusze rozumieli co Pan Jezus mówi o sobie dlatego chcieli go zabić, bo przedstawiał się jako Bóg.
Nie przedstawil sie jako Jahwe.
Zacytowal werset z Tanachu na swoja obrone.
Pan Jezus przedstawił się jako Bóg, tak rozumieli jego istotę apostołowie jak i niewierzący; jedni czcili go wierząc, a drudzy chcieli go zabić nie wierząc.


A poza tym to Bog przez Niego wszystko czynil..
No pewnie, bo Pan Jezus jest Bogiem.
Stwierdził, zidentyfikował Pana Jezusa mówiąc do niego "Pan mój i Bóg mój".

Kiedy Tomasz zobaczyl Jezusa mowi do Niego Pan i Bog moj.
Mowiac Pan ma na mysli Jezusa,mowiac Bog moj na mysli
Boga i Ojca Jezusa ktory uznal go za godnego zobaczenia
Jego Syna.
Nie ma takiego przekazu w Biblii, Słowo Boże mówi że pan Jezus jest prawdziwym jedynym Bogiem, tym samym co Ojciec i Duch Święty.

Hebr 1:8 Lecz do Syna: Tron twój, o boże, na wieki wieków, Berłem sprawiedliwym berło Królestwa twego.
9 Umiłowałeś sprawiedliwość, a znienawidziłeś nieprawość: Dlatego namaścił cię, o Boże, Bóg twój olejkiem wesela jak żadnego z towarzyszy twoich.
10 Oraz: Tyś, Panie, na początku ugruntował ziemię, I niebiosa są dziełem rąk twoich;
11 One przeminą, ale Ty zostajesz; I wszystkie jako szata zestarzeją się,

I na deser jeszcze slowka od Jana : Boga nikt nigdy nie widział
Nie widzisz dalszego tekstu:

Ewangelia św. Jana 1:18 Boga nikt nigdy nie widział, lecz jednorodzony Bóg, który jest na łonie Ojca, objawił go

Pan Jezus jest tym Bogiem który wszystko stworzył, dlatego powiedział do Filipa w dyskusji:
J 14:8 Rzekł mu Filip: Panie, pokaż nam Ojca, a wystarczy nam.
9 Odpowiedział mu Jezus: Tak długo jestem z wami i nie poznałeś mnie, Filipie? Kto mnie widział, widział Ojca; jak możesz mówić: Pokaż nam Ojca?
10 Czy nie wierzysz, że jestem w Ojcu, a Ojciec we mnie? Słowa, które do was mówię, nie od siebie mówię, ale Ojciec, który jest we mnie, wykonuje dzieła swoje.

A tak poza tym to Jezus w tym wersecie nie siedzial na Bożym tronie :D (Jezus tam STAL )
Słowo ἵστημι jest wieloznaczne i może oznaczać przebywanie, bycie w miejscu, ale nawet gdyby przetłumaczyć to jako stać to możemy podziwiać obraz Pana Jezusa, który powstał z tronu aby przyjąć dusze Szczepana. Szczepan miał świadomość, że Pan Jezus jest tym który rozlicza grzechy (to może tylko Bóg), dlatego powiedział tuż przed śmiercią:

Act 7:60 A klęknąwszy na kolana, zawołał głosem wielkim: Panie! nie poczytaj im tego za grzech! A to rzekłszy, zasnął.

Pan Jezus jest Bogiem, który stworzył wszystko i podtrzymuje wszystko w istnieniu swoją mocą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 18 mar 2016, 05:30

Pan Jezus przedstawił się jako Bóg, tak rozumieli jego istotę apostołowie jak i niewierzący; jedni czcili go wierząc, a drudzy chcieli go zabić nie wierząc.

Kaanie... :)
34 Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście ...
No pewnie, bo Pan Jezus jest Bogiem.

Pan Jezus jest Synem Najwyzszego a nie Bogiem Najwyzszym.
Nie ma takiego przekazu w Biblii, Słowo Boże mówi że pan Jezus jest prawdziwym jedynym Bogiem, tym samym co Ojciec i Duch Święty.

Jest,wersety ci zacytowalem.Oczwiscie udales
ze ich nie widzisz :-P Do Hebrajczykow juz sie kilka
razy odnosilem i udales ze nie widzisz moich kontrargumentow
wiec powtorze sie w skrocie.Pierwotnie te slowa odnosily sie do Salomona
a on Bogiem nie bylo chociaz na tronie Jehowy zasiadl a stworzenie mozna
interpretowac jak bracia polscy...wysilac sie nie bede bo wystarczy przeczytac kontekst w ktorym jest BOG PRZEZ JEZUSA.

Nie widzisz dalszego tekstu

Widze ale nie intepretuje go jak ty :)
Czy wierzysz jak Sebeliusz ze Syn Ojca to sam Ojciec ? :D
Jezus mowi tu o swoich stosunkach z Ojcem o wiezi jaka
ich laczy mowi o tym, ze obserwujac Jego mozemy poznawac Ojca.
Jest tak bo Pan Jezus jest obrazem Boga odzwierciedleniem
jego milosci, przymiotow i osobowosci..

. Szczepan miał świadomość, że Pan Jezus jest tym który rozlicza grzechy (to może tylko Bóg), dlatego powiedział tuż przed śmiercią:

Sam bym tego lepiej nie napisal :D
Dodam do tego ze Sedzia i Panem
uczynil Go Jego Bog i Ojciec ktory byl,jest i zawsze bedzie wiekszy.
Reszty twierdzen niczym nie popartych nie chce mi sie komentowac.


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: agnieszkaa » 18 mar 2016, 06:02

Janek pisze:Dodam do tego ze Sedzia i Panem
uczynil Go Jego Bog i Ojciec ktory byl,jest i zawsze bedzie wiekszy.
jak wiekszy ?/ ile wiekszy ? czym wiekszy ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 18 mar 2016, 07:20

Male sprosotwanie dla Kaana
Bog uczynil sedzia Jezusem wiec moze on
rozliczac.A poza tym Bog bedzie sadzil PRZEZ JEZUSA.

No przeciez napisalem :roll:
Jahwe jest Bogiem i Ojcem Jezusa.
dybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie” (J 14:28 BT).

Ups
Ostatnio zmieniony 18 mar 2016, 07:32 przez Janek, łącznie zmieniany 1 raz.


agnieszkaa
Posty: 940
Rejestracja: 11 lut 2013, 05:08
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: In Christ Alone
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: agnieszkaa » 18 mar 2016, 07:29

Janek pisze:No przeciez napisalem :roll:
Jahwe jest Bogiem i Ojcem Jezusa.
"Ale idź do moich braci i powiedz im: ‚Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego. (Łukasza 6:12)"
Czy zauwazyles to rozdzielenie , ktore podkreslilam ?

dybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie” (J 14:28 BT).
Ups

pytalam jak wiekszy, ile wiekszy, czym wiekszy ?


Aby wszyscy czcili Syna, jak czcza Ojca. Kto nie czci Syna, ten nie czci Ojca, który go posłał (Jana 5:23).
Wierze, ze Ojciec , Syn i Duch Swiety to jeden i ten sam Pan Bog, wierze, ze Pan Bog nasz PAN JEDEN JEST, ze tym PANEM/YHVH jest Jezus Chrystus, BOG BLOGOSLAWIONY na wieki, objawiony w ciele ludzkim, Syn Bozy, Syn Czlowieczy, Chrystus. Wierze, ze Ojciec jest w Synu, a Syn w Ojcu.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: [wydzielony] Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni

Postautor: Janek » 18 mar 2016, 07:35

Czy zauwazyles to rozdzielenie , ktore podkreslilam ?

Widze ze Jahwe jest tez Bogiem i Ojcem Jezusa :)
pytalam jak wiekszy, ile wiekszy, czym wiekszy ?

Ile razy trzeba ci powtarzac zeby dotarlo?
Jezus jest Synem Najwzyszego/Czlowiekiem
a Jahwe jest Bogiem i Ojcem Jezusa.
Co mam linijka zmierzyc,
badz kobieto powazna :roll:



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości