Czym według Was jest buddyzm?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: koleżanka » 03 lut 2016, 11:17

Buddhist pociesza mnie to, że twoja wiara została wymyślona przez człowieka, który szukał miejsca w swoim świecie i znalazł je przez własną medytacje.
Po za tym podaj mi imiona ludzi, którzy oddali swoje życia za wszystkich ludzi? Nie ma takich bo tylko Jezus poniósł taką ofiarę za nas byśmy mieli życie wieczne.


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: magda » 03 lut 2016, 11:35

Nikt nie jest zdolny do wyjścia z koła reinkarnacji bo nie istnieje człowiek ktry nie popełniłby ani jednego grzechu wiec i tak doskonałego człowieka nie bedzie to oznacza że kazde wcielenie będzie reinkarnować w nieskończonosć i nie będzie pamiętać swoich poprzednich wcieleń czyli dla poszczególnego osobnika oznacza to krótkie bylejakie życie śmierć i niebyt bez pamieci poprzedniego życia jest to niebyt, czyli lipa po całości. żadnego życia wiecznego bo jak umieram to kończy sie dla mnie zycie a zaczyna życie innego wcielenia czyli innego całkiem człowieka od zera bez pamieci kim był dawniej. Takie brednie to nawet głupawe diecko zrozumie ze cos tu nie tak. Niestety Buddysta medytując modli sie do demonów nawet o tym nie wiedząc dlatego jest zaslepiony i nie widzi jakim buddyzm jest kitem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2016, 12:10

Buddyzm jest wręcz odstraszającą religią! Nie widzę w niej niczego pociągającego! Doprawdy aż dziw, że inteligentni ludzie dają się wciągnąć coś tak dziwacznego...
Dzięki Buddhist000 za rozmowę.
Życzę Ci prawdziwego oświecenia - takiego, jakie daje tylko Duch Święty!
Żadna reinkarnacja, żądna karma, żadne Twoje wysiłki tego Ci nie dadzą, za czym tęsknisz!
Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 03 lut 2016, 12:38

koleżanka pisze:Buddhist pociesza mnie to, że twoja wiara została wymyślona przez człowieka, który szukał miejsca w swoim świecie i znalazł je przez własną medytacje.
Po za tym podaj mi imiona ludzi, którzy oddali swoje życia za wszystkich ludzi? Nie ma takich bo tylko Jezus poniósł taką ofiarę za nas byśmy mieli życie wieczne.

Ja nie wierze ze Jezus UMARŁ na krzyżu. Uważam ze umarł w sześćdziesiątym którymś roku... Wiec no wiesz, nie przekonujący ten Twój argument...


konto skasowane
Posty: 6434
Rejestracja: 01 paź 2012, 13:37
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Trójmiasto
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: konto skasowane » 03 lut 2016, 12:52

Były na forum osoby, co uważały że Ziemia jest płaska, a gwiazdy to zawieszone na linkach latarki :D Może wy z tej samej gliny jesteście.


.
Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 03 lut 2016, 12:53

dr.sky pisze:Były na forum osoby, co uważały że Ziemia jest płaska, a gwiazdy to zawieszone na linkach latarki :D Może wy z tej samej gliny jesteście.

A może nie... :X


Gregusek
Posty: 56
Rejestracja: 21 sty 2016, 17:10
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Gregusek » 03 lut 2016, 13:18

Dajcie sobie juz spokój z kontynuowaniem tej dyskusji proszę. Przekrzykujecie się, wymadrzacie, śmiejecie się (np. jak z ta glina). On to co miał usłyszeć to już usłyszał. Zostawcie go, niech szuka.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2016, 13:22

Jak widzisz, ja już zakończyłem (patrz wyżej). Pozostaje z naszej strony modlić się o kolegę.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2016, 14:36

No co mam zrobić? Niby skończyłem dyskusję, ale mam kilka linków w temacie...
zapodaję je ku przestrodze
http://gdansk.reformacja.pl/2012-04-13- ... osci2.html

http://www.eioba.pl/a/2j56/bylem-buddysta

http://www.tajemnicamilosci.pl/zludne-r ... lenia.html


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: KAAN » 03 lut 2016, 16:33

Buddhist000 pisze:Ja nie wierze ze Jezus UMARŁ na krzyżu..
Dlatego będziesz sądzony na podstawie swoich uczynków...
List do Galacjan 2:16 Wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek.

Dlatego pójdziesz do piekła na wieczność jeśli nie nawrócisz się, nie uznasz się jako grzesznik przed Bogiem i nie zawołasz o zbawienie do Pana Boga.
Niezależnie od tego w co wierzysz istnieje prawda absolutna, objawiona przez wszechmocnego Boga i będziesz ze swojej wiary rozliczony ponieważ zostałeś pouczony o prawdzie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 03 lut 2016, 17:47

Nie pójdę do piekła, bo piekła nie ma... BÓG NIE JEST takim SADYSTĄ!


SuperDuper01
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2016, 14:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: SuperDuper01 » 03 lut 2016, 17:50

OH Witaj mój koleżko! panie buddysto :) Dopiero co się zalogowałem a już mnie posądzono o bycie tobą (jeźli fież o dżym mufie) :( :)


Buddhist000
Posty: 70
Rejestracja: 28 sty 2016, 12:42
wyznanie: Kościoły orientalne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Buddhist000 » 03 lut 2016, 17:51

Witajcie witajcie! Widzę ze juz sam sibie piszesz posty... Kongratki...:) jesli wiesz o czym mowię ;)


SuperDuper01
Posty: 12
Rejestracja: 03 lut 2016, 14:39
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: SuperDuper01 » 03 lut 2016, 17:53

Sam mię tego nauczyłeś spryciarzu ^_^


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czym według Was jest buddyzm?

Postautor: Zbyszekg4 » 03 lut 2016, 17:54

Buddhist000 pisze:Nie pójdę do piekła, bo piekła nie ma... BÓG NIE JEST takim SADYSTĄ!

Jest MIŁOŚCIĄ i dlatego chciałby mieć Cię u siebie na zawsze! Pozwolisz Mu?!


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości