Diabeł

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 05 sty 2016, 05:41

vanity pisze:Tkwisz w tak waskich ramach teorii, ze moze nawet kumple Hioba by nie zdzierzyli. Przeczytaj prosze cala ks. Hioba, ale bez hollywoodzkiego nastawienia na happy end i pochopnych wnioskow. Do teorii dodajesz selektywnosc na poziomie ewangelii sukcesu, ktora bardzo boi sie weryfikacji ducha w praniu i odgania ją wytrychami w postaci niezlomnej wiary w slowo,


Masz rację, nie było człowieka, który tak jawnie przeciwstawił się jawnemu systemowi oraz działaniom szatana na ziemi jak Chrystus i który wygrał tą walkę na całkowicie innej płaszczyźnie wchodząc w tą bardzo skomplikowaną grę. Z góry przegraną na sposób ziemski, lecz w innym aspekcie zwycięsko stoczył bój, przy tym rezygnując z walki na jakiejkolwiek innej płaszczyźnie duchowej poza sferą ludzkich serc i mniemań. Toczył więc spór z samym szatanem i innymi demonami o stworzenie.

Biblia oraz Chrześcijaństwo jest jak wirus w świecie, dlatego przy pomocy wszelkich możliwych środków włącznie z prostymi ludzkimi pobudkami człowiek (jako gatunek) ramie w ramie z złym atakują cząstkę Boga w świecie jaką pozostawił poprzez Pismo czy Kościół. Każdy jest stworzony na Boże podobieństwo, a i je szatan wykorzystuje do swoich celów poprzez zaspokajanie tych potrzeb fałszywym obrazem Boga, naiwnością wobec władzy czy wreszcie gospodarowaniem miłości czyli zainteresowania.

Oczywistym jest, że bez Bożej pomocy zdani na łaskę Diabła ludzie po najprostszych próbach walki czy doświadczeń byliby natychmiastowo całkowicie złamani i podlegli złemu. To zależy tylko i wyłącznie od natężenia działania... dlatego wydaje mi się że nie w tym rzecz i należy unikać takich doświadczeń.


vanity pisze: zaufania, prostoty przekazu ewangelii, nieskalanej dobroci boga, nietestowania itp. Rozpatrujesz problem w prymitywnej kategorii lepszy gorszy, a nie w kategorii poziomu swiadomosci, jak gdyby ten zabieg mial zdyskredytowac moj przekaz. Spojrz na biblie, ilu teoretykow zycia zrobilo tam kariere ?


Nie dyskredytuje Twojego przekazu, własciwie przyznaje zgadzam się "prymitywnej kategorii lepszy gorszy, a nie w kategorii poziomu świadomości" racja taka kategoria jak mówisz nie ma sensu bo jest tylko wynikiem pewnych zdarzeń i możliwości. świadomość jest najlepszym wykładnikiem obu poprzednich. Czy mnie masz za teoretyka ? ^_^


vanity pisze:Co sadzisz o kanapowych wojownikach w piaskownicy, ktorzy mowia tak jakby byli gladiatorami ? Nie chcialbys ich wypuscic na arene ? Czy w moze w ramach wlasnego milosierdzia, zyczenia pozytywnych doswiadczen, kupilbys im ołowiane zolnierzyki i glaskal po glowach utwierdzajac ich w wlasnej wielkosci ? A moze jestes jednym z nich ? Jesli tak to wiele wyjasnia.
A to jak postrzegasz KAAN-a to tylko konsekwencja zamkniecia w ciasnym swiecie doktryn.
Mlodosc bije z twoich wypowiedzi, a za tym idzie werwa i improwizacja.



Tak naprawdę z doświadczenia chciałbym, zobaczyć jak radzą sobie na arenie. Chyba nawet wyszłoby to im na dobre. Jeśli potrafią walczyć na arenie z lwami, a potem synkowi wręczać pluszowego misia, to fajnie.
Trochę taką rozmowę między sobą prowadzimy w już ustalonej tematyce, lepiej już nie będzie :lmao:
Masz rację, że nie potrzeba ludzkich cierpień, włącznie z własnymi etc


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: magda » 06 sty 2016, 11:52

Vanity , zbuntowałeś się jak dziecko rzuciłeś zabawki i juz sie nie bawisz , no rozumiem cię , Trudno jest zrozumieć Boga i sens tego istnienie oraz tak wielu dziwnych rzeczy które sie dzieją , też rozumiem że nie idzie ci to tezż rozumiem nie kżdy jest mocno kumty nie twoja wina , zezłościłeś sie i troche tu ziejesz jadem na tych bardziej od ciebie kumatych co jednak cos z tego rozumieją, na takich co 40 lat szukaja prawdy jak ja i preszli juz etapy rzucania zabawek, tez jestem w stanie cie zrozumieć ale conieco wyluzuj bo z nerwów ci żyłka pierdząca moze pęknąć bo tylko do tego możesz dojść ta drogą.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: Samolub » 06 sty 2016, 12:01

Pokaże wam filmik człowieka starszego co mówi o Zbawieniu, Łasce oraz Chrystusie przed tym jak umiera. Co ciekawsze pewne jego doświadczenie o którym mówi, przeżyłem. Więc zestawie to potem ; )
Może to będzie jakaś przestroga dla niewierzących, odrzucających jawnie Boga etc.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Diabeł

Postautor: nesto » 11 sty 2016, 20:25

W obliczu śmierci każdy ma jakieś doznania. Niektórzy widzą Jezusa. Inni swoich bliskich. Jeszcze inni nic nie widzą, albo całkowicie bajkowe "przedstawienia".
Śmierć jest zagadką, a odczucia przed śmiercią są zagadką jeszcze większą.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości