skąd problemy psychiczne u wierzących

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 08:10

Mychał, czy uznajesz w jakimś sensie możliwość wpływania na mózg ludzki sił demonicznych? Czy wszystko można wytłumaczyć organicznymi zmianami w mózgu?
Jak to widzisz?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Mychał » 03 mar 2016, 08:15

Nie wierzę takie rzeczy, choćby dlatego, że leki skutecznie usuwają omamy i urojenia, nie ma w tutaj żadnego demona. Kiedyś, leczono choroby psychicznie wyłącznie Jezusem i co? Skuteczność zerowa.

Ten pogląd, który lansuje madelinka, by wszystko wyłącznie leczyć Jezusem, jest niebezpieczny, bo wielu było takich, co leczyło Jezusem i skończyli... w grobie. Pewnie mieli za mało wiary, jak to mówią z ruchu wiary.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 08:19

Czyli, Mychał, Jezusowe wypędzanie demonów z ludzi, to jakiś fałsz, tak?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Mychał » 03 mar 2016, 08:30

Naprawdę wierzysz, że choroby mają mają pochodzenie demoniczne? Padaczki, chromanie itd?


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 08:39

Mychał pisze:Naprawdę wierzysz, że choroby mają mają pochodzenie demoniczne? Padaczki, chromanie itd?

Jestem chrześcijaninem i gdy czytam o czynach Pana Jezusa Chrystusa, to nie kwestionuję tego, co On robił i mówił, np:
Łk 13:16 bw "A czy tej córki Abrahama, którą szatan związał już od osiemnastu lat, nie należało rozwiązać od tych pęt w dniu sabatu?"
Łk 11:14 bw "I wypędzał demona, który był niemy. A gdy demon wyszedł, niemy przemówił. I tłum zdumiał się."


A jak Ty czytasz zapisy ewangelii, to co robisz z tego typu zdaniami (jest ich dużo więcej, wybrałem tylko 2)?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Mychał » 03 mar 2016, 08:45

Ja Biblii nie biorę dosłownie. Tak w ogóle to Jezus uzdrawiał ze skutkiem natychmiastowym, ludzie tego nieprotrafią mimo powoływania się na Jezusa...


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 08:52

Jest jeden przypadek, gdy uzdrawianie chorego przez Jezusa było w 2-ch etapach... [można by też pod to podciągnąć jeszcze jeden przypadek].

Mychale, piszesz, że nie bierzesz Biblii dosłownie... Czy to znaczy, że np. śmierć Jezusa to też jakiś symbol? A Królestwo Boże, tak odmienne od obecnej ziemi... - nierzeczywistość??


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Mychał
Posty: 38
Rejestracja: 31 paź 2015, 14:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Mychał » 03 mar 2016, 09:03

Szczerze? Wątpię w to wszystko. Dlaczego te wszystkie spektakularne rzeczy zawsze działy się zawsze w starożytności, gdy ludzie byli wyjątkowo ciemni i wierzyli we wszystko? Dotyczy to wszystkich religii i mitów.


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Zbyszekg4 » 03 mar 2016, 09:08

To nie jesteś chrześcijaninem? Co zatem Cię sprowadziło na chrześcijańskie forum? Jeśli chcesz się nawrócić, to zostań!
Jeśli jednak powszechna tu akceptacja dla treści Biblii ma Cię tylko utwierdzać w przekonaniu, że jesteśmy jakimiś dziwakami, co wierzą w mity, to czym prędzej odejdź stąd, abyś nie umarł ze śmiechu...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: kontousunięte1 » 03 mar 2016, 09:54

Mychał pisze:Nie wierzę takie rzeczy, choćby dlatego, że leki skutecznie usuwają omamy i urojenia, nie ma w tutaj żadnego demona. Kiedyś, leczono choroby psychicznie wyłącznie Jezusem i co? Skuteczność zerowa.

Ten pogląd, który lansuje madelinka, by wszystko wyłącznie leczyć Jezusem, jest niebezpieczny, bo wielu było takich, co leczyło Jezusem i skończyli... w grobie. Pewnie mieli za mało wiary, jak to mówią z ruchu wiary.


Dokładnie.
Mnie jedno bardzo dziwi,bo temat wraca w tej czy innej postaci, od lat.
Dlaczego osoby promujące takie nauki o demonach jedynie "produkują się" na forum? Czyżby ewangelizacja i pomoc bliźniemu /w tym wypadku ludziom ponoć opętanym/ zaczynała się i kończyła na głoszeniu swoich mądrości na forum? A może tak warto by było swoją wiarę zastosować w praktyce? Przecież oddziałów psychiatrycznych jest pełno w kraju i za granicą,a do tego wiele osób chorych po prostu się nie leczy.
Udowodnijcie swoją nadzwyczajną wiarę i zażyłość z Jezusem właśnie wyganiając te rzekome demony z chorych. Chciałabym to zobaczyć. Póki co tylko ględzenie i mądrzenie się.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Ariela » 03 mar 2016, 14:48

Gdy bylam chrzescijanka mowilam to samo co Madelinka, a to dlatego ze Biblia uczy takich bzdur. Wedlug niej, nawet epilepsja jest opetaniem i prosze moderatorzy, zanim dacie mi kolejnego karniaka za pisanie prawdy, zacytujcie mi jeden fragment Biblii wedlug ktorego powodem chorob psychicznych moze byc co innego niz niewidzlany duchowy byt zwany "demonem". Niestety kazdy prawdziwy chrzescijanin musi odrzucic nauke psychiatrii jesli faktycznie wierzy ze Biblia glosi absolutna prawde.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 03 mar 2016, 16:10

Madelinka zgadzam sie i popieram, fajne historie masz... jak bedziesz wracac do grupy modlitewnej to PW

Co do lekow, nie jestem im przeciwny, wrecz stan fizyczny wplywa tez na ducha, samopoczucie i sprawy tymczasowe, np bol ciala drazni tez ducha i skupia sie na tym bolu, znowu duchowe rozterki moga prowadzic do zaniedbania ciala, przyklad, spoznienie do pracy, brak apetytu to wszystko jest polaczone i skomplikowane.

Srodki psychotropowe zmniejszaja fizyczne objawy stresu czy skutkow depresjii, rowniez o zrodle duchowym. Np wydzielanie hormonow do krwii, gorsze dotlenienie, jest zniwelowane. W duch uczlowieka wtedy tez wierzy w poprawe, czyli ze nie nastapi efekt domina ze cos dobrego sie dzieje i skutki choroby duchowej sa zatrzymane lub cofane w ciele. Pozatym leki moga miec wlasciwosci uspokajajace, kojace przeciwbolowe, do tego rozmowa, terapia, nawet leczenie zwierzetami...

Niebieska zaklada ze dzialanie modlitwy czy demonow to z automatu podczas gdy to zlozone procesy, czesto choroby to nawet zbiorowe nanifestacje.

Czy ktos badal czy powtarzanie slowa smierc, jej przypominanie, nakreslanie konca, starosci, wmawianie starzenia jest na tyle meczace, destrukcyjne ze jest jedynym czynnikiem dla organizmu powodujacym starzenie czy umieranie? Nikt tego nie badal bo to trudne do przeprowadzenia


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
vanity
Posty: 576
Rejestracja: 10 sty 2013, 17:41
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: vanity » 03 mar 2016, 22:38

kontousunięte1 pisze:Dlaczego osoby promujące takie nauki o demonach jedynie "produkują się" na forum? Czyżby ewangelizacja i pomoc bliźniemu /w tym wypadku ludziom ponoć opętanym/ zaczynała się i kończyła na głoszeniu swoich mądrości na forum? A może tak warto by było swoją wiarę zastosować w praktyce? Przecież oddziałów psychiatrycznych jest pełno w kraju i za granicą,a do tego wiele osób chorych po prostu się nie leczy.


kontousunięte1, trafne spostrzezenie, ale teoretycy zycia na to maja kontre w postaci "nie wolno testowac boga, nalezy miec duzo pokory" albo "to wymaga odpowiednio uduchowionego pacjenta by modlitwa pomogla". Oni doskonale znaja te argumenty, to jest biznes, a jak to w biznesie bywa, cos lub kogos trzeba poswiecic, sprzedac, w imie boga.



Istnieje walka klas. Ale to moja klasa, klasa bogatych, prowadzi tę wojnę. I to my wygrywamy. - Warren Buffett ( http://www.businessinsider.com/what-war ... 13-12?IR=T )

"Kapitalizm polega m.in. na tym, że ludzie umierają na uleczalne choroby. Wyleczenie trądu kosztuje 30 zł, a wciąż są leprozoria, gdzie ludzie powoli umierają pod czułym okiem księży." - Piotr Ikonowicz


"Kiedy daję biednym chleb, nazywają mnie świętym. Kiedy pytam, dlaczego biedni nie mają chleba, nazywają mnie komunistą". - Helder Pessoa Camara
madelinka
Posty: 476
Rejestracja: 05 paź 2015, 17:27
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: madelinka » 04 mar 2016, 00:20

niebieska777 pisze:madelinka, mogę zapytać, do jakiego chodzisz kościoła?


Niebieska, oczywisciedo Bożego :-P

Długo rozważałam (rozważaliśmy: mąż, siostra i jej mąż- nawróciliśmy się w tym samym czasie) do jakiej denominacji przystąpić, ale ze względu na ekumenię z KK wybór był niewielki, do tego jeszcze doszła kwestia dnia siódmego i zostało na kościele domowym - jak to było u pierwszych chrześcijan. To nie jest odosobniona praktyka, z tego co wiem coraz więcej osób opuszcza swoje denominacje i spotyka się w domach. Główną przyczyną jest niestety ekumenia, a patrząc na poczynania KK w kwestii powrotu protestantów na łono kościoła - matki, nie ma złudzeń, że niebawem każdy stanie przed trudnym wyborem: przyłączyć się do kłamstwa czy odciąć się i wytrwać w Chrystusie w Duchu i Prawdzie (J.4, 24)...

Mychał pisze:To jakieś dziwne są te djabły i demony, które boją się leków psychotropowych, bo objawy choroby zanikają. Poczytaj sobie skąd się biorą urojenie i omamy - od nadmiaru dopaminy w niektórych rejonach mózgu! Dlaczego amfetamina wywołuje stan, który przypomina schizofrenię? Bo znacznie podnosi poziom dopaminy. A dlaczego neuroleptyki pomagają na urojenia i omamy? Bo obniżają poziom dopaminy.


Dobrze powiedziałeś - znikają objawy - oczywiście na jakiś czas - potem z reguły trzeba zwiększyć dawkę, lub zmienić lek. Tak, leki działają, ale w wymiarze cielesnym, tłumiąc rzeczywisty, duchowy problem, który po czasie powraca, zazwyczaj ze zdwojona siłą. Zamknięte koło. Ty, wierzysz, że, jak stwierdzili bogowie tego świata, dopamina jest odpowiedzialna za urojenia i nie zamierzam z Tobą walczyć. Pragnę jedynie zauważyć, że nie jesteś w stanie obalić tezy, iż podniesiony poziom dopaminy jest jedynie organicznym skutkiem zmian zaistniałych w sferze duchowej=psychicznej.


kontousunięte1 pisze:
Mychał pisze:Nie wierzę takie rzeczy, choćby dlatego, że leki skutecznie usuwają omamy i urojenia, nie ma w tutaj żadnego demona. Kiedyś, leczono choroby psychicznie wyłącznie Jezusem i co? Skuteczność zerowa.

Ten pogląd, który lansuje madelinka, by wszystko wyłącznie leczyć Jezusem, jest niebezpieczny, bo wielu było takich, co leczyło Jezusem i skończyli... w grobie. Pewnie mieli za mało wiary, jak to mówią z ruchu wiary.


Dokładnie.
Mnie jedno bardzo dziwi,bo temat wraca w tej czy innej postaci, od lat.
Dlaczego osoby promujące takie nauki o demonach jedynie "produkują się" na forum? Czyżby ewangelizacja i pomoc bliźniemu /w tym wypadku ludziom ponoć opętanym/ zaczynała się i kończyła na głoszeniu swoich mądrości na forum? A może tak warto by było swoją wiarę zastosować w praktyce? Przecież oddziałów psychiatrycznych jest pełno w kraju i za granicą,a do tego wiele osób chorych po prostu się nie leczy.
Udowodnijcie swoją nadzwyczajną wiarę i zażyłość z Jezusem właśnie wyganiając te rzekome demony z chorych. Chciałabym to zobaczyć. Póki co tylko ględzenie i mądrzenie się.


Wuko, ja nigdzie nie powiedziałam, że wszystko mamy "leczyć Jezusem" choć prawdą jest, że On leczy wszystko.
Jakby to ująć... Ja Jezusem nie jestem i modlę się każdego dnia o to, bym nie zapragnęła Nim być, bo to wielka pokusa. Z resztą, w minionym życiu już byłam bogiem, więc w obecnym wolałabym pozostać tym kim jestem w rzeczywistości czyli nieużytecznym sługą. Moja nadzwyczajna relacja z Jezusem, o której piszesz, to relacja wzrastania w poddaństwie. Zwykła, szara rzeczywistość, bez uniesień, fajerwerków i ponad naturalnych doznań. To nie ja uzdrawiam, nie ja wyganiam demony - Chrystus to czyni i każdy udręczony może do Niego przyjść i poprosić Go o uwolnienie. W każdej chwili. Wypowiadam się tylko za siebie, ale może ci, którzy dziś tak tłumnie uzdrawiają i wyrzucają demony z każdego napotkanego człowieka, odpowiedzieliby Ci coś zgoła innego. Nie wiem.

Samolub pisze:Co do lekow, nie jestem im przeciwny, wrecz stan fizyczny wplywa tez na ducha, samopoczucie i sprawy tymczasowe, np bol ciala drazni tez ducha i skupia sie na tym bolu, znowu duchowe rozterki moga prowadzic do zaniedbania ciala, przyklad, spoznienie do pracy, brak apetytu to wszystko jest polaczone i skomplikowane.

Srodki psychotropowe zmniejszaja fizyczne objawy stresu czy skutkow depresjii, rowniez o zrodle duchowym. Np wydzielanie hormonow do krwii, gorsze dotlenienie, jest zniwelowane. W duch uczlowieka wtedy tez wierzy w poprawe, czyli ze nie nastapi efekt domina ze cos dobrego sie dzieje i skutki choroby duchowej sa zatrzymane lub cofane w ciele. Pozatym leki moga miec wlasciwosci uspokajajace, kojace przeciwbolowe, do tego rozmowa, terapia, nawet leczenie zwierzetami...


Samolubie, nie wiem czy miałeś kiedyś w ręce ulotkę jakiegoś leku psychotropowego? Czy np. myśli samobójcze, to Twoim zdaniem pożądany skutek działania leku, który ma za zadanie LECZYĆ? Jak to jest, że (niewiele się o tym mówi) wielu ludzi odebrało sobie życie, właśnie w trakcie terapii psychotropami? Dlaczego tylu ludzi odebrało życie innym, podczas brania leków, które rzekomo mają poprawić jakość ich życia? Dlaczego jest tylu ludzi, którzy muszą do końca życia brać leki bo zwyczajnie są od nich uzależnieni, a ich rzeczywiste problemy duchowe nigdy nie zostały rozwiązane, wręcz przeciwnie - pogłębiły się. Nie zastanawia Cię fakt, że ojcowie psychologii i psychiatrii w swych założeniach promowali okultyzm a dziś wlewa się on drzwiami i oknami do życia większości zwykłych ludzi, co gorsze -dzieci. Wizualizacja - okultystyczna technika duchowego rozwoju - jest wykorzystywana już w szkołach! Medytacja - w szkołach, rysowanie mandali - w szkołach! Dlaczego? Bo tak zalecają psycholodzy! Każde, nawet nieświadome zetknięcie się z okultyzmem, nie pozostawia człowieka wolnym od wpływu niewidzialnej dla nas rzeczywistości duchowej - alternatywnej do tej, która staje się udziałem osoby nawróconej czyli Chrystusowej. Rozwiązywanie problemów duchowych poza Chrystusem to prosta droga do opętania, dlatego Jezus był tak radykalny i wzywał do radykalizmu.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: skąd problemy psychiczne u wierzących

Postautor: Samolub » 04 mar 2016, 02:05

Laska Eskulapa =D


Obrazek

To Apteka byla, a teraz banki x D

Obrazek


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości