Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 14 maja 2016, 23:48

betme pisze:Podobno Rusek ma wygrac

O nie!
Australia, Ukraina albo Szpak :)


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: betme » 14 maja 2016, 23:51

Ukraina słaba, ale przesłanie... Organizatorzy rozdania flagi krajów aby ludzie mogą achali pod scena. Ale nie znam tylko jednej, taka jak tęcza... Co to? Kosowo ma inną, jakieś inne państwo powstało?

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 15 maja 2016, 01:03

Ukraina świetna ale głosowałem na Australię i szkoda że nie wygrała :(


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 16 maja 2016, 00:28

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:A związek logiczny wygląda następująco:
Chrześcijaństwo zakłada, że istnieje tylko jeden Bóg - Jahwe. .
Pierwszy błąd rzeczowy; chrześcijanie wiedzą że istnieje tylko jeden Bóg, świadczy o tym Biblia.
Zakłada ono dalej, że jest to istota doskonała, nigdy nie popełniająca błędu.
Drugi błąd rzeczowy; chrześcijanie wiedzą, że Bóg jest doskonały nigdy nie popełniający błędu.
Jedni chrześcijanie powiedzą, że wierzą, drudzy że wiedzą. To akurat nie ma żadnego znaczenia dla wywodu, który komentujesz.
Ma znaczenie, bo pokazałem ci że masz błędne wyobrażnie czym jest prawdziwe biblijne chrześcijaństwo, próbujesz budować chochoły z którymi dzielnie walczysz.
KAAN pisze:
Zatem przekaz ten powinien być doskonały, nie budzący najmniejszych zastrzeżeń, sporów, wątpliwości.

Błąd logiczny; doskonałość przekazu nie implikuje braku jego złego zrozumienia, nie istnieje zasada jaką tu usiłujesz przedstawić jako działającą..
Tak, bezpośrednio tego nie implikuje...
Pośrednio także, twoje twierdzenie opiera się o nieistniejący związek przyczynowo skutkowy, to jeden z twoich chochołów.
Te rozbieżności bywają tak wielkie, że powodowały nawet wyrzynania się skłóconych wyznawców.
To tylko pokazuje jak wiele jest osób nierozumiejących doskonałego przekazu Biblijnego, nic nie mówi powyższy fakt na temat doskonałości samego przekazu. Tworzysz abstrakcyjne i nielogicze struktury myślowe, mają pozór mądrości ale są bez sensu.
KAAN pisze:Natomiast masz problem w tym aby sfalsyfikować Biblię, nie masz takich zdolności i metod.

Takiego problemu nie mam. Sam Jezus to zrobił (a przynajmniej tak podaje to biblia).
Jego chyba najważniejsze proroctwo o powtórnym przyjściu jeszcze za życia ówczesnego pokolenia nie sprawdziło się...
Problem ma zatem chrześcijaństwo.[/quote]Nie sprawdziła się twoja interpretacja biblijnego proroctwa :) , proroctwo ma się dobrze o wypłni się we własciwym czasie. Znowu mam przyjemność zaprosić cię na wykłady z eschatologii, kiedy terminy wykładów zostaną ustalone dla tego tematu masz zaproszenie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 16 maja 2016, 11:06

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:Pierwszy błąd rzeczowy; chrześcijanie wiedzą że istnieje tylko jeden Bóg, świadczy o tym Biblia.
Drugi błąd rzeczowy; chrześcijanie wiedzą, że Bóg jest doskonały nigdy nie popełniający błędu.
Jedni chrześcijanie powiedzą, że wierzą, drudzy że wiedzą. To akurat nie ma żadnego znaczenia dla wywodu, który komentujesz.
Ma znaczenie, bo pokazałem ci że masz błędne wyobrażnie czym jest prawdziwe biblijne chrześcijaństwo, próbujesz budować chochoły z którymi dzielnie walczysz.


Na pytanie czym jest prawdziwe chrześcijaństwo można uzyskać tysiące odpowiedzi bo jest tysiące odłamów chrześcijaństwa i o tym właśnie mówiłem. Z każdego takiego odłamu można wybrać fundamentalistę i każdy z nich będzie na swój sposób argumentował o bezwzględnej słuszności swego właśnie odłamu. Tak jak ty :)

KAAN pisze:Błąd logiczny; doskonałość przekazu nie implikuje braku jego złego zrozumienia, nie istnieje zasada jaką tu usiłujesz przedstawić jako działającą..
Tak, bezpośrednio tego nie implikuje...
Pośrednio także, twoje twierdzenie opiera się o nieistniejący związek przyczynowo skutkowy, to jeden z twoich chochołów.


Nazywaj sobie to jak chcesz, może być chochoł skoro podoba ci się to słowo :)
Dla mnie zasada, którą przedstawiłem jest działająca.

KAAN pisze:
KAAN pisze:Natomiast masz problem w tym aby sfalsyfikować Biblię, nie masz takich zdolności i metod.

Takiego problemu nie mam. Sam Jezus to zrobił (a przynajmniej tak podaje to biblia).
Jego chyba najważniejsze proroctwo o powtórnym przyjściu jeszcze za życia ówczesnego pokolenia nie sprawdziło się...
Problem ma zatem chrześcijaństwo.
Nie sprawdziła się twoja interpretacja biblijnego proroctwa :) , proroctwo ma się dobrze o wypłni się we własciwym czasie. Znowu mam przyjemność zaprosić cię na wykłady z eschatologii, kiedy terminy wykładów zostaną ustalone dla tego tematu masz zaproszenie.


Właśnie - interpretacje :)
Trzeba całych wykładów, a może nawet całych książek i wielu tęgich głów żeby wyjaśnić dlaczego jasne i klarowne proroctwo Jezusa należy rozumieć zupełnie inaczej niż jest ono napisane :hihi:


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: betme » 16 maja 2016, 14:59

betme pisze:Odpowiedź jet prosta:
Za niewiarę w Niego.

Pytanie bardziej brzmi, dlaczego w ogóle stworzył ten ziemski "eksperyment"?
Dał życie bez grzechu, rajskie, ale zastrzegł, że zło może nadejść po spozyciu owocu zakazanego drzewa. Śmiem przypuszczać, że był przekonany iż ktoś w koncu zgrzeszy. Zaczyna sie wiec otwarta wojna, najkrócej ujmując - dobra ze złem. Gniew Boży doprowdza do zagłady na Ziemi. Szansę na odbudowę dobra otrzymuje rodzina Noego. Wraca jednak grzech i zło - Sodomia, Babilon... Bóg zwiastuje nadejście Jego Syna, aby grzesznicy mieli szansę na Królestwo Boże. Bóg tez zwiastuje koniec Ziemi, zabicie niewiernych i zmartwychwstanie nawróconych.
Zatem albo Bóg nie był od początku wszechprzewidujący, albo od początku do końca wiedział co się wydarzy i potop, cuda czy nadejście Jezusa to tylko przestroga i umacnianie wiary wkalkulowane w "eksperyment". Ale czemu to ma służyć? Czemu mamy zmartwychwstać, albo mamy płonąć wiecznie? Czemu Objawienia Jana i proroctwo Daniela o koncu świata nie nastapiło wcześniej (dlaczego akurat ma to być w bestii o 7 rogach i nierządnicy na niej)? Bóg zbiera armię wiernych? Bóg zbiera przyjaciół to rajskiej imprezy? Po co tyle trudu?


Ktoś coś?


Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: RE: Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 16 maja 2016, 15:34

betme pisze:
Ktoś coś?


Rozumiem że oczekujesz odpowiedzi od wyznawców kultu Jahwe.
Z mojej strony odwiedź znasz: ta historia jest tak naciągana, że skrajnie nieprawdopodobna i niewiarygodna.


betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: betme » 16 maja 2016, 17:42

A to już kalwini baptysci luteranie adwentysci katolicy... Nie potrafią odp.!

Wysłane z mojego E2003 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 17 maja 2016, 19:47

fryderyk pisze:Na pytanie czym jest prawdziwe chrześcijaństwo można uzyskać tysiące odpowiedzi ....
Znowu tworzysz problem bez związku z tematem, zamiast szukać rzeczowego argumentu otwierasz wór ze swoimi wątpliwościami. Tym nie da się argumentować, napisz coś z sensem, spróbuj udowodnić jakiś błąd w Biblii albo coś podobnego, okładasz swojego chochoła kijem i nic tylko słoma fruwa.
Tak, bezpośrednio tego nie implikuje...
Pośrednio także, twoje twierdzenie opiera się o nieistniejący związek przyczynowo skutkowy, to jeden z twoich chochołów.
Dla mnie zasada, którą przedstawiłem jest działająca.
Twój prywatny świat nie jest rzeczywistością, to imaginacja. Twoja zasada nie istnieje poza twoim umysłem.
KAAN pisze:.. proroctwo ma się dobrze o wypłni się we własciwym czasie. Znowu mam przyjemność zaprosić cię na wykłady z eschatologii, kiedy terminy wykładów zostaną ustalone dla tego tematu masz zaproszenie.
Trzeba całych wykładów, a może nawet całych książek i wielu tęgich głów żeby wyjaśnić dlaczego jasne i klarowne proroctwo Jezusa należy rozumieć zupełnie inaczej niż jest ono napisane
Wykład ma na celu pokazanie tym, którzy sami nie potrafią dociec prawdy na podstawie Pisma gdzie leży prawda. Po prostu trzeba przeznaczyć odpowiednią ilość czasu na studiowanie na co nie wszystkich stać, przychodzą po gotowca :) . Ciebie takze nie stać na samodzielne studiowanie, jak widać z twoich postów.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 17 maja 2016, 23:51

KAAN pisze:Znowu tworzysz problem bez związku z tematem, zamiast szukać rzeczowego argumentu otwierasz wór ze swoimi wątpliwościami.


Trolujesz i tyle w temacie mogę ci powiedzieć.
Nie interesują mnie jałowe przepychanki słowne z tobą.


KAAN pisze:spróbuj udowodnić jakiś błąd w Biblii albo coś podobnego,


Znowu tworzysz problem bez związku z tematem, zamiast szukać rzeczowego argumentu powtarzasz po raz setny ten sam chybiony argument.

Widzisz? Też tak potrafię.

KAAN pisze:Twój prywatny świat nie jest rzeczywistością, to
imaginacja. Twoja zasada nie istnieje poza twoim umysłem.


O! No to myślimy o sobie nawzajem bardzo podobnie :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 18 maja 2016, 11:15

Odpowiadając ściśle w temacie, każdy kto nie nawróci się do Boga, nie upamięta się znajdzie się w piekle niezależnie od tego czy wierzy w piekło czy nie.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: PawełSz » 18 maja 2016, 13:33

fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Jedynie cieszy mnie to , że Hitler i Stalin palą się w piekle ,piekło istnieje naprawdę - List do Galacjan 6:7 "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
Bóg jest Sprawiedliwy !


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fryderyk » 18 maja 2016, 13:40

PawełSz pisze:Jedynie cieszy mnie to , że Hitler i Stalin palą się w piekle ,piekło istnieje naprawdę - List do Galacjan 6:7 "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
Bóg jest Sprawiedliwy !


Uważam, że istnienie takiego czegoś jak biblijne piekło jest bardzo mało prawdopodobne.
Obstawiam, że nie istnieje.

Poza tekstem w książce na ten temat nie ma żadnego faktycznego dowodu jego istnienia.
Taki tekst w książce w dodatku nie wiadomo do końca przez kogo i kiedy napisanej jest niewiarygodny.


Awatar użytkownika
Rembov
Posty: 20012
Rejestracja: 21 sty 2009, 14:10
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Rembov » 18 maja 2016, 13:41

PawełSz pisze:
fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Jedynie cieszy mnie to , że Hitler i Stalin palą się w piekle ,piekło istnieje naprawdę - List do Galacjan 6:7 "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
Bóg jest Sprawiedliwy !

Rozumiem, że miałeś objawienie od Boga i przekazał ci On informację na temat aktualnego miejsca pobytu tych dwóch ludzi?


Siła argumentów jest bezsilna wobec argumentu siły.
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: PawełSz » 18 maja 2016, 14:00

Rembov pisze:
PawełSz pisze:
fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?


Jedynie cieszy mnie to , że Hitler i Stalin palą się w piekle ,piekło istnieje naprawdę - List do Galacjan 6:7 "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie."
Bóg jest Sprawiedliwy !

Rozumiem, że miałeś objawienie od Boga i przekazał ci On informację na temat aktualnego miejsca pobytu tych dwóch ludzi?


Wszyscy papieże , mordercy , tyrani i bałwochwalcy ( modlący się do obrazów) też siedzą w piekle , i dobrze im tak.


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość