Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 06 maja 2016, 18:35

Lovemyworld pisze:Nie znam żadnych świadectw. Mógłbyś mi jakieś przytoczyć?.
Oczywiście, istnienie życia jest dowodem na istnienie stwórcy, nie ma naturalnego procesu w przyrodzie prowadzącego do spontanicznego powstania życia. Teoria samorództwa została sfalsyfikowana przez Ludwika Pasteura dawno temu.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 06 maja 2016, 20:48

KAAN pisze:
Lovemyworld pisze:Nie znam żadnych świadectw. Mógłbyś mi jakieś przytoczyć?.
Oczywiście, istnienie życia jest dowodem na istnienie stwórcy, nie ma naturalnego procesu w przyrodzie prowadzącego do spontanicznego powstania życia. Teoria samorództwa została sfalsyfikowana przez Ludwika Pasteura dawno temu.

Ja nie twierdze ze stwórca nieistnieje.
Tyle że Bóg nie tworzy człowieka takiego jakiego widzimy.
My jesteśmy bytami wiecznymi, czyli Bóg stworzył nasze dusze, a ciało to tylko przejściowy pojazd, taki tramwaj.
Po śmierci dopiero zaczynamy wędrówkę.
Najpierw, wychodzimy z domu i wchodzimy do tramwaju. Potem wychodzimy z tramwaju (smierć) następnie wsiadamy do innego tramwaju (narodziny) a u celu z niego wysiadamy (smierć) i tak aż dojedziemy na dworzec. A to dopiero początek... Takie historyjki można tworzyć i tworzyć.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Samolub » 07 maja 2016, 15:10

A czemu umierasz i sie starzejesz? Jak to tlumaczy zwolennik reinkarnacjii.
Moze opisz procesy troche, po co dlaczego itp.

Czy masz jakies osobiste doswiadczenia/przemyslenia czy raczej ktos tak napisal gdzies/powiedzial i sie wzorujesz. Jakies osiagniecia mile widziane


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 07 maja 2016, 16:20

Samolub pisze:A czemu umierasz i sie starzejesz? Jak to tlumaczy zwolennik reinkarnacjii.
Moze opisz procesy troche, po co dlaczego itp.

Czy masz jakies osobiste doswiadczenia/przemyslenia czy raczej ktos tak napisal gdzies/powiedzial i sie wzorujesz. Jakies osiagniecia mile widziane

Twoje pytania są banalnie proste ;)
1. Już tłumaczyłem, że istnienie to podróż.
Nasze ciało to tylko nasz przejściowy pojazd. Pojazd ten jak każdy inny z biegiem czasu psuje się. Wtedy pora na zmianę autka. Twoja przygoda kończy się dopiero gdy wejdziesz do Światła, czyli powrócisz do Boga.

2. Oczywiście mam osobiste przemyślenia. Np.:
pory roku są jedną z "rzeczy" naprowadzajacych na idee reinkarnacji. Na wiosnę wszystko się "rodzi" na jesień "umiera" i tak już ileś miliardów lat.
Są to moje przemyślenia, ale także przemyślenia ludzi bardziej rozwiniętych duchowo stosujących na przykład channeling.

3. Jakie mogą być osiągnięcia? Zdobycie złotego medalu? ;P . Moje osiągnięcia, to przemyślenia i dojście do prawdy.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Samolub » 07 maja 2016, 16:55

Lovemyworld pisze:Twoje pytania są banalnie proste
1. Już tłumaczyłem, że istnienie to podróż.
Nasze ciało to tylko nasz przejściowy pojazd. Pojazd ten jak każdy inny z biegiem czasu psuje się. Wtedy pora na zmianę autka. Twoja przygoda kończy się dopiero gdy wejdziesz do Światła, czyli powrócisz do Boga.


A skad taką zasade znasz ze wszystko sie z biegiem czasu psuje? Wkoncu czlowiek z jednej komorki startuje, to co to za problem. Przyczyna jest oczywista chyba i Pismo wskazuje ze przyczyna smierci ciala jest grzech. Pozatym tak silne przeswiadczenie o smierci, o jej realizmie i przekazywaniu pewnych wzorcow populacyjnie mocno wplywa na organizm czlowieka, mozg czy dusze. Zreszta bez smierci i wymiany pokoleniowej wyobraz sobie jakby swiat wygladal.

Lovemyworld pisze:2. Oczywiście mam osobiste przemyślenia. Np.:
pory roku są jedną z "rzeczy" naprowadzajacych na idee reinkarnacji. Na wiosnę wszystko się "rodzi" na jesień "umiera" i tak już ileś miliardów lat.
Są to moje przemyślenia, ale także przemyślenia ludzi bardziej rozwiniętych duchowo stosujących na przykład channeling.


Zalezy w jakiej strefie klimatycznej : )
Nie twierdze ze pewnych prawidlowosci nie ma czy wiedzy duchowej bo jest. Co nie znaczy ze ta w ktora wierzysz jest doskonala, czesc prawdy to jest we wszystkim nawet w klamstwie, wiec easy ! : )

Lovemyworld pisze:3. Jakie mogą być osiągnięcia? Zdobycie złotego medalu? . Moje osiągnięcia, to przemyślenia i dojście do prawdy.


No ale chyba juz ktorys raz w przeszlosci sie reinkarnowales? A jesli prawda jest taka ze jest wiele prawd to jest to tez jedna prawda o wielu prawdach. Uwierz mi ze glebokie rzeczy badalem, glebsze niz row marianski, podczas gdy inni maczali nogi w wodzie. Wiec podchodze do tego z dystansem. Czesc prawdy zawsze jest nawet w klamstwach, musisz to selektywnie zbierac i odrzucac zgnilki : P


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 07 maja 2016, 18:08

Samolub,
Tak jak komórki w ciele sie wymieniają, tak jak skóra złuszcza sie co jakiś czas, tak jak węże zrzucają starą skórę, tak jak codziennie mamy wschód i zachód słońca tak i jest z życiem. Pewne składniki sie powtarzają aż do tego jednego przełomowego momentu - wejścia w światło/stan światłości/zjednoczenie z boską naturą... Jak zwał tak zwał.

Ok, może te pory roku to nie był najlepszy przykład, ale dużo lepszym jest to słońce, skóra i komórki.

Oczywiście, każdy z nas reinkarnowal sie od Wielkiego Wybuchu/Początku Wszechświata, ale rzecz jasna większość z nas tego nie pamięta. 80% dzieci w wieku 3-5 lat pamięta jeszcze swoje poprzednie wcielenie. Natomiast wsród dorosłych w wieku18+ jedynie 7%

Polecam zainteresować sie tematem wieloletnich badań A. Stevensona nt reinkarnacji.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 08 maja 2016, 20:00

Lovemyworld pisze:
KAAN pisze:
Lovemyworld pisze:Nie znam żadnych świadectw. Mógłbyś mi jakieś przytoczyć?.
Oczywiście, istnienie życia jest dowodem na istnienie stwórcy, nie ma naturalnego procesu w przyrodzie prowadzącego do spontanicznego powstania życia. Teoria samorództwa została sfalsyfikowana przez Ludwika Pasteura dawno temu.
Ja nie twierdze ze stwórca nieistnieje.
Tyle że Bóg nie tworzy człowieka takiego jakiego widzimy.
Bo...Skąd to wiesz?
My jesteśmy bytami wiecznymi,
Skąd taka idea? Na jakiej podstawie tak sądzisz? Ta idea jest sprzeczna logicznie z wcześniejszą.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 08 maja 2016, 22:20

KAAN pisze:
Lovemyworld pisze:
KAAN pisze:Oczywiście, istnienie życia jest dowodem na istnienie stwórcy, nie ma naturalnego procesu w przyrodzie prowadzącego do spontanicznego powstania życia. Teoria samorództwa została sfalsyfikowana przez Ludwika Pasteura dawno temu.
Ja nie twierdze ze stwórca nieistnieje.
Tyle że Bóg nie tworzy człowieka takiego jakiego widzimy.
Bo...Skąd to wiesz?
My jesteśmy bytami wiecznymi,
Skąd taka idea? Na jakiej podstawie tak sądzisz? Ta idea jest sprzeczna logicznie z wcześniejszą.

1. Wiem, bo Bóg (jeśli istnieje) lub Coś tworzy duszę, a ciało to połączenie komórki jajowej z plemnikiem.
2. Na podstawie badań nad życiem po śmierci.
3. Nic nie jest sprzeczne. Przeczytaj jeszcze raz - uważnie, na spokojnie.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Kamil M. » 09 maja 2016, 16:28

Dlaczego słońce oślepia tego, kto zamyka swoje oczy?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 09 maja 2016, 20:11

Kamil M. pisze:Dlaczego słońce oślepia tego, kto zamyka swoje oczy?

Jeśli mówisz to w sensie tego, ze ja niby "nie widzę" wszytkiego, to daj sobie spokój... ;)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Kamil M. » 09 maja 2016, 20:22

Nie, moje pytanie ma tyle sensu co tytułowe pytanie wątku. Czy słońce odbiera wzrok temu, kto zamyka oczy?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 09 maja 2016, 22:07

Kamil M. pisze:Nie, moje pytanie ma tyle sensu co tytułowe pytanie wątku. Czy słońce odbiera wzrok temu, kto zamyka oczy?

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

To zależy od wrażliwości komórek światłoczułych w oku :)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Kamil M. » 09 maja 2016, 22:24

Nie, to nie ma znaczenia. Słońce nie odbiera wzroku temu, kto zamyka oczy. Podobnie Bóg nie zsyła nikogo do piekła, na nikogo się nie gniewa. Bóg jest niezmienny i Bóg jest miłością, światłością, w której nie ma żadnej ciemności. Jeśli ktokolwiek znajduje się w ciemności, to tylko z własnego powodu.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 10 maja 2016, 12:14

Kamil M. pisze:Nie, to nie ma znaczenia. Słońce nie odbiera wzroku temu, kto zamyka oczy. Podobnie Bóg nie zsyła nikogo do piekła, na nikogo się nie gniewa. Bóg jest niezmienny i Bóg jest miłością, światłością, w której nie ma żadnej ciemności. Jeśli ktokolwiek znajduje się w ciemności, to tylko z własnego powodu.

Widzę ze nie znasz anatomii oka ;)


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Kamil M. » 10 maja 2016, 19:24

A ja widzę, że z jakiegoś dziwnego powodu kierujesz uwagę nie na ten element, o który chcę podkreślić. Tak, jak nie Słońce sprawia, że zamykam oczy, tak nie Bóg sprawia, że doświadczam piekła.


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości