Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lee » 13 wrz 2015, 13:47

navi31 pisze:"Bóg chce,aby wszyscy byli zbawieni i doszli do poznania prawdy"1Tym.2,4. 15

i kalwinizm=fatality :letssin: tego nie podważysz,nawet setką cytatów nie na temat


navi31, zapoznaj się z tym tematem:

viewtopic.php?f=11&t=9596


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: navi31 » 13 wrz 2015, 13:53

czytałem i rzucily mi sie błedne założenia
po pierwsze Bog sam zadecydował , ze człowiek ma wolną wolę (Księga Rodzaju) i moze wybrać życie z Bogiem
a moze niestety odejść niczym syn marnotrawny i Bóg na to pozwala,
więc zarzut:

Osobiście wierzę, że żadna moc zewnętrzna nie wchodzi w grę. Bóg który stworzył wszystko nie jest podporządkowany żadnej zasadzie którą znamy bowiem znamy to co jest stworzone. Dlatego jedyna sensowna odpowiedź musi mówić. Przyczyna takeigo stanu rzeczy ostatecznie tkwi w Bogu.


jest kompletnie nie związany z tematem , bo owszem przyczyna stanu ostatecznie tkwi w Bogu,
ale nie bez udziału człowieka, taka była wola Boza .

po drugie

Idąc tokiem takiego rozumowania, to Bog sam stworzył szatana tylko po to , zeby część ludzi z nim zaznajomić
Skoro od początku do konca wszystko zaplanował wiec czesc ludzi po prostu nie kochał i nie chciał ich zbawienia
Logiczne, i tak samo niestety niezgodne z Duchem Ewangelii
Zastanówmy sie wszyscy , czy Bog ktorego opisujecie byłby Bogiem sprawiedliwym?
Otoz byłby podobny do ojca ktore jedno dziecko przeznaczył na śmierć po to , zeby drugie
zdobylo lepsze wykształcenie.
Skoro w takiej sytuacji nasze sumienie krzyczy ''co to za ojciec "
to co mowić Bog, ktory jest po 100kroć doskonalszy moralnie od człowieka!

Kalwinizm to bardzo szkodliwa nauka.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fantomik » 13 wrz 2015, 13:56

navi31 pisze:Ale ja nie poruszałem materii piekła, ani nie jestem uniwersalistą,
mowie tylko ze przyjęcie lub odrzucenie Boga zalezy od wolnej woli człowieka.
Bóg chce , aby wszyscy byli zbawieni, czyli do wszystkich wysyła poniekąd swoj 'mesejdż'
jeden go przyjmuje , drugi nie. Ten ktory nie przyjmuje, a zamiast tego wybiera znamię bestii, konczy tak jak opisałeś

Na to nie znajdziesz potwierdzenia w Piśmie ;) ten wyrwany z kontekstu fragment tego nie potwierdza. Do tego będzie bardzo nieciekawa wieczność z zawiedzionym Bogiem (bardzo chciał ale mu nie wyszło). Fragment, który cytowałeś jakbyś przeczytał w kontekście tyczy się modlitwy za rządzących i mówi tylko o tym, że nawet rządzących (tj. takich, którzy was prześladują i zamykają w więzieniach; gdyż tak wtedy było) Bóg może zbawić -- nie ma znaczenia status społeczny. A co do woli człowieka to muszę Cię zmartwić -- jakby zależało od naszej woli to nikt by się nie nawrócił, bo wszyscy z natury jesteśmy dziećmi gniewu Bożego. Dzięki niech jednak będą Bogu, że nie z woli człowieka czy dzięki naszym uczynkom ale z woli Bożej zostaliśmy zrodzeni (ponownie). Jak poszukasz w Piśmie to zobaczysz liczne ingerencje Boga w ludzką wolę, zobaczysz faraonów którzy nie grzeszą bo Bóg im nie pozwolił, zobaczysz izraelitów, którzy wypełniają nakaz króla (aby się nawrócić) bo była nad nimi ręka Boża, zobaczysz też faraona, który nawraca się i którego serce się zatwardza ponownie gdyż tak uczynił Bóg. Ja rozumiem, że chcąc być panami naszego losu wolelibyśmy aby tych opisów w Słowie Bożym nie było ale są (i dzięki Bogu, że są; jakby od nas to zależało to niebo byłoby puste). To co kalwinizm głosi, co wspominane jest wielokrotnie w Piśmie Świętym, to to, że Bóg jest suwerenny (nawet w akcie zbawienia), a człowiek jest odpowiedzialny za swoje czyny. Może się to nie podobać, ale kalwiniści nie mają zamiaru za Boga przepraszać.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: navi31 » 13 wrz 2015, 13:59

sugerujesz ze dobry Ojciec część swoich dzieci po prostu by olał?


Do tego będzie bardzo nieciekawa wieczność z zawiedzionym Bogiem (bardzo chciał ale mu nie wyszło)


Nie , chcial i wyszło jak chciał, a chcial zeby człowiek w niego uwierzył
dał jednak mozliwosc odstapnienia od niego , nie na darmo są przypowieści
o synu marnotrawnym , ktory powraca, jednak część takich synow niestety nie powraca
Co wiec im zostaje? przymieranie głodem na wieki wiekow :cry:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fantomik » 13 wrz 2015, 14:06

navi31 pisze:sugerujesz ze dobry Ojciec część swoich dzieci po prostu olał?

Sugeruję, że wszyscy zasługują na potępienie i sprawiedliwie wszyscy winni zostać potępieni za swoje grzechy i swój bunt przeciwko Bogu. Rozumiesz -- wszyscy. Bóg byłby w pełni sprawiedliwy, ba byłby również Miłością(!) gdyby nikogo nie zbawił.
To, że Bóg wybrał aby okazać łaskę wielkiej rzeszy, której nikt nie zdoła policzyć ale niemniej nie wszystkim i że w miejsce wybranych umarł Chrystus aby Bóg był sprawiedliwy i aby mógł usprawiedliwić bezbożnych nie jest w żadnym bądź razie niesprawiedliwe dla tych, którzy zostali pozostawieni właśnie Tak uwielbianej przez Ciebie własnej wolnej woli; wszyscy zasługujemy na potępienie, a wielbienie ludzkiej wolnej woli jest tak naprawdę wielbieniem śmierci.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: navi31 » 13 wrz 2015, 14:14

fantomik pisze:
navi31 pisze:sugerujesz ze dobry Ojciec część swoich dzieci po prostu olał?

Sugeruję, że wszyscy zasługują na potępienie i sprawiedliwie wszyscy winni zostać potępieni za swoje grzechy i swój bunt przeciwko Bogu. Rozumiesz -- wszyscy. Bóg byłby w pełni sprawiedliwy, ba byłby również Miłością(!) gdyby nikogo nie zbawił.
To, że Bóg wybrał aby okazać łaskę wielkiej rzeszy, której nikt nie zdoła policzyć ale niemniej nie wszystkim i że w miejsce wybranych umarł Chrystus aby Bóg był sprawiedliwy i aby mógł usprawiedliwić bezbożnych nie jest w żadnym bądź razie niesprawiedliwe dla tych, którzy zostali pozostawieni właśnie Tak uwielbianej przez Ciebie własnej wolnej woli; wszyscy zasługujemy na potępienie, a wielbienie ludzkiej wolnej woli jest tak naprawdę wielbieniem śmierci.

Pozdrawiam w Panu,
f. (moje dwa grosze)


Owszem wszyscy zasługują na potępienie i dzięki Bożej łasce mozemy być zbawieni
Jednak błąd polega na tym, ze Ty twierdzisz ze możliwość tej łaski jest dana tylko nielicznym
a pozostałych Bog zostawił samym sobie
Otóż nie, dana jest ona wszystkim tylko część ludzi tę łaske odrzuca
Mało tego cześć korzysta z łaski nauki od namaszczonych
Przykladem byli poganie, ktorym namaszczeni głosili
a byli nawet poganie, ktorzy prawa nie mieli a i tak mają szanse na zbawienie
Ta litania cytatów ,ktore zapodawał lee, są cytatami użytecznymi co do powołania, a nie wybrania.
Zrozum ze to co piszę ma głębszy sens bo Bog jest Bogiem sprawiedliwym
i chce aby każdy był zbawiony . Jak dobry Ojciec, tak nasz Bog Ojciec traktuje swoje stworzenia


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Lee
Posty: 1010
Rejestracja: 06 wrz 2008, 11:47
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lee » 13 wrz 2015, 14:32

navi31 pisze:czytałem i rzucily mi sie błedne założenia
po pierwsze Bog sam zadecydował , ze człowiek ma wolną wolę (Księga Rodzaju) i moze wybrać życie z Bogiem
a moze niestety odejść niczym syn marnotrawny i Bóg na to pozwala,
więc zarzut:

Osobiście wierzę, że żadna moc zewnętrzna nie wchodzi w grę. Bóg który stworzył wszystko nie jest podporządkowany żadnej zasadzie którą znamy bowiem znamy to co jest stworzone. Dlatego jedyna sensowna odpowiedź musi mówić. Przyczyna takeigo stanu rzeczy ostatecznie tkwi w Bogu.
....


Czemu błędne?
Na początku człowiek miał wolną wolę, następnie tą wolność utracił. Więc?
navi31 pisze:jest kompletnie nie związany z tematem , bo owszem przyczyna stanu ostatecznie tkwi w Bogu,
ale nie bez udziału człowieka, taka była wola Boza .


Człowiek miał w tym udział, właśnie pogrążył się w grzechu.
navi31 pisze:Idąc tokiem takiego rozumowania, to Bog sam stworzył szatana tylko po to , zeby część ludzi z nim zaznajomić

Bóg był autorem całego planu, to jednak w żaden sposób nie był On zaangażowany w popełnienie zła zarówno przez szatana, jak i potem przez Adama. Chociaż Bóg nienawidzi grzechu, to z nieobjawionych nam powodów pozwala na jego istnienie. Grzech ma swoje miejsce w wiecznym planie Boga, ale w taki sposób, że Bóg nie jest Jego autorem.

navi31 pisze:Ta litania cytatów ,ktore zapodawał lee, są cytatami użytecznymi co do powołania, a nie wybrania.


Twoje rozumienie powołanych jest błędne.


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fantomik » 13 wrz 2015, 14:59

navi31 pisze:Jednak błąd polega na tym, ze Ty twierdzisz ze możliwość tej łaski jest dana tylko nielicznym
a pozostałych Bog zostawił samym sobie

Ja samemu z siebie tak nie twierdzę tylko powtarzam za Apostołami. Niektórzy są przeznaczeni na zagładę, niektórzy są naczyniami gniewu, pretensje kieruj do Św. Piotra (1P 2:8) i Św. Pawła(Rzym 9, Ef 1:3-4). Z naszej perspektywy warto podkreślić, że nikt z nas nie wie komu co jest przeznaczone dlatego Ewangelię głosimy wszystkim -- jednym będzie to miła woń ku zbawieniu, a dla innych będzie to woń ku śmierci (odnośnik znajdź samemu ;)). To Bóg decyduje jak i wybiera kiedy człowiek odpowie na wezwanie Ewangelii, dlatego też możemy ją głosić każdemu, nie ważne są nasze erystyczne zabiegi, nasze krasomówstwo czy żelazna logiczność naszego wywodu myślowego. Ważny jest Bóg, który zbawia. Myślenie, że to człowiek decyduje właśnie jest powodem wręcz sekciarskich zachowań podczas ewangelizacji, zwodzenia ludzi, powstawanie kościołów 'seeker-sensitive' w których nawet o grzechu się nie wspomina; i wszystkich innych wynaturzeń, które promował Finney. Bo skoro od człowieka woli zależy to misją naszą jest tak naprawdę człowieka przekonać. W ogóle nie wspominając już o posiadaniu jakiejkolwiek pewności Zbawienia, które by nie było osadzone w naszej własnej pysze (no chyba, że Ci Bóg tą umiłowaną wolną wolę w momencie zbawienia odbiera; a co dopiero będzie "w wieczności" z tą wolną wolą, oj oj...).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: navi31 » 13 wrz 2015, 15:18

fantomik pisze:
navi31 pisze:Jednak błąd polega na tym, ze Ty twierdzisz ze możliwość tej łaski jest dana tylko nielicznym
a pozostałych Bog zostawił samym sobie

Ja samemu z siebie tak nie twierdzę tylko powtarzam za Apostołami. Niektórzy są przeznaczeni na zagładę, niektórzy są naczyniami gniewu, pretensje kieruj do Św. Piotra (1P 2:8) i Św. Pawła(Rzym 9, Ef 1:3-4). Z naszej perspektywy warto podkreślić, że nikt z nas nie wie komu co jest przeznaczone dlatego Ewangelię głosimy wszystkim -- jednym będzie to miła woń ku zbawieniu, a dla innych będzie to woń ku śmierci (odnośnik znajdź samemu ;)). To Bóg decyduje jak i wybiera kiedy człowiek odpowie na wezwanie Ewangelii, dlatego też możemy ją głosić każdemu, nie ważne są nasze erystyczne zabiegi, nasze krasomówstwo czy żelazna logiczność naszego wywodu myślowego. Ważny jest Bóg, który zbawia. Myślenie, że to człowiek decyduje właśnie jest powodem wręcz sekciarskich zachowań podczas ewangelizacji, zwodzenia ludzi, powstawanie kościołów 'seeker-sensitive' w których nawet o grzechu się nie wspomina; i wszystkich innych wynaturzeń, które promował Finney. Bo skoro od człowieka woli zależy to misją naszą jest tak naprawdę człowieka przekonać. W ogóle nie wspominając już o posiadaniu jakiejkolwiek pewności Zbawienia, które by nie było osadzone w naszej własnej pysze (no chyba, że Ci Bóg tą umiłowaną wolną wolę w momencie zbawienia odbiera; a co dopiero będzie "w wieczności" z tą wolną wolą, oj oj...).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


fantomik , nie wiem jak inni , ale ja powodowany tchnieniem Bozym ,ktorego doswiadcza kazdy
plus własną wolną wolą
mam szczerą ochote iść za Bogiem, wiec jest to koleracja z moją wolną wolą
a nie odbiranie jej, diabeł kusi zebym odstąpił jednak nie mam ochoty tego robić.
Nie widze tu braku mojej wolnej woli w żadnym wypadku
Dla wielu , jak napisałes, bedzie to won ku śmierci
tu takze nie widze odbierania wolnej woli a wrecz przeciwnie
Co do niewoli grzechu to owszem człowiek jest zniewolony przez grzech,
bo nawet jak postanawia pojsc za Bogiem , to nie staje sie tu na ziemi człowiekiem bezgrzesznym
Św Paweł mowił :
duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
wiec niestety zmaganie będzie do konca


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: fantomik » 13 wrz 2015, 16:01

navi31 pisze:fantomik , nie wiem jak inni , ale ja powodowany tchnieniem Bozym ,ktorego doswiadcza kazdy
plus własną wolną wolą

Tego nie znajdziesz w Piśmie Świętym w ogóle. To co znajdziesz to opis, że Bóg przeniósł nas do królestwa swojego Syna (On sam), że zostaliśmy zrodzeni z Jego Woli, a nie woli człowieka, więcej -- znajdziesz, że to Bóg uczynił z nas Nowe Stworzenie. Właśnie dlatego zdecydowałeś iść z Bogiem, mimo że całe swoje życie uciekałeś tak naprawdę od niego -- bo Bóg Cię przemienił, technicznie nazywa się to 'regeneracją'. Kiedyś Twoja wola chciała uciekać od Boga, a teraz pragnie tylko Jego. Twoje kamienne serce, zostało zamienione na mięsiste. Te wszystkie opisy znajdziesz w Piśmie Świętym w miejscach opisujących właśnie zbawienie i konwersję człowieka. Twoja wola kiedyś była nie wolna ale zniewolona -- przez grzech, a Bóg zaingerował w nią i ją prawdziwie uwolnił; ale nie uwolnił do czynienia co sobie tylko chcesz, ale uwolnił od łańcuchów grzechu. Twoja definicja "wolnej woli" jest zwyczajnie nieprzystająca do Pisma Świętego, jest zwykłym filozoficznym (i w dodatku dość współczesnym) wytworem.
navi31 pisze:Św Paweł mowił :
duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe
wiec niestety zmaganie będzie do konca

To mówił Chrystus, o apostołach którzy usnęli przy modlitwie (Mt 26).

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
CoaldPlay
Posty: 52
Rejestracja: 14 lip 2015, 16:04
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: CoaldPlay » 06 gru 2015, 13:41

Według mnie ten, kto Boga szukać zacznie i nie przestanie, to za jakiś czas nawróci się, ochrzci się w wodzie, a potem zostanie ochrzczony w ogniu i będzie go można uznać za zbawionego.

Oczywiście może wpierw nie szukając zostać zewangelizowany i się nawrócić, a może nawet zostać ochrzczony w ogniu, ale dla mnie nie można być ochrzczonym w Duchu bez nawrócenia. Nie mniej, ta decyzja o rozpoczęciu tego procesu należy do nas nadal, a o niej właśnie mówię.

Drodzy koledzy, dla mnie ten temat przedstawia się tak:
Po 1. Trzeba jasno zaznaczyć, co ma udział w zbawieniu. Dla mnie są to trzy rzeczy: chrzest w ogniu, w wodzie i nawrócenie.
Po 2. Teraz trzeba jasno zaznaczyć udział (lub jego brak) naszej woli i woli Boga (lub jej brak, różne są poglądy) w poszczególnych spośród tych elementów zbawienia.

Jak już wspomniałem, dla mnie wszystko sprowadza się do początku: do decyzji człowieka o rozpoczęciu szukaniu Boga, a potem o nieprzerwaniu (w chwili próby) tego procesu.

Dobrze: nawrócenie. Człowiek jeśli chce i pójdzie za głosem Boga, to zostanie nawrócony. Więc bez głosu Boga nie może się nawrócić, ale człowiek tylko może za Bogiem pójść.
Chrzest w wodzie: Bóg objawia prawdę odnośnie chrztu, ale to od decyzji człowieka zależy czy zostanie ochrzczony.
Chrzest w ogniu: zależy to od woli Boga, gdzie i kiedy. W pełni tylko od niego zależy, nie mniej człowiek wcześniej w Jezusa Chrystusa uwierzy. Zgodnie jednak z Łuk 11:5-13 - człowiek może prosić o Ducha Świętego.

Nie mniej, by przejść przez wszystko wystarczy szukać Boga i nie przestawać. Potem trwać w Jezusie.


Kto miłuje bliźniego ten wypełnił Prawo.
Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 05 maja 2016, 14:50

fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?

Bo ten bóg nie istnieje, a kiedyś służył do manipulowania ludźmi, ze jak będziesz zły i nieposłuszny to pójdziesz do piekła...
Pozdrawiam
L.M.W.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: KAAN » 05 maja 2016, 20:35

Lovemyworld pisze:
fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?

Bo ten bóg nie istnieje, a kiedyś służył do manipulowania ludźmi, ze jak będziesz zły i nieposłuszny to pójdziesz do piekła...
Pozdrawiam
L.M.W.
Ten Bóg istnieje i spotkasz się z jego sądem, o ile się nie nawrócisz. Wokoło jest mnóstwo świadectw Bożego majestatu i mocy, mądrzy ludzie to dostrzegają.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: hmhmm » 06 maja 2016, 01:09

Daje im tylko to, czego chcą. Nie chcą Boga, to dostają, wszystko tylko nie Boga. Czyli wieczną mękę. Szansę ma każdy, a jak nie ma to dostanie, Bóg jest dobry. Niektórzy się wcisnęli w manianę, nie wiedzieli w co się pakują, plują sobie teraz w brodę. Ale tak jak napisałem, nawet tacy dostaną szansę.

Dalej, Ci co idą do Nieba wcale tu nie mają lekko. Ucinane głowy, zabija się im dzieci, zabiera majątek, wsadza do klatek, rozjeżdża walcem, obdziera ze skóry, krzyżuje, często tacy ludzie znoszą maltretowanie całymi miesiącami. I najgorsze takie osoby muszą cierpliwie słuchać ateistów, którzy wiecznie mają jakieś pretensje. Ciągle pretensje i zarzuty non stop. I wieczne granie ofiary losu.

Polecam każdemu, kto uważa ludzi za dobrych, a Boga za złego (drastyczne i TO BARDZO, NIE ŻARTUJĘ)
https://forumdlazycia.wordpress.com/201 ... ch-18-lat/


Lovemyworld
Posty: 200
Rejestracja: 04 maja 2016, 14:59
wyznanie: Agnostyk
Lokalizacja: Sevilla, Andalucia
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Dlaczego biblijny Bóg zsyła ludzi do piekła?

Postautor: Lovemyworld » 06 maja 2016, 12:23

KAAN pisze:
Lovemyworld pisze:
fryderyk pisze:Jako twórca wszechrzeczy, stworzył piekło i zsyła do niego ludzi na wieczne męki.
Po co i dlaczego?

Bo ten bóg nie istnieje, a kiedyś służył do manipulowania ludźmi, ze jak będziesz zły i nieposłuszny to pójdziesz do piekła...
Pozdrawiam
L.M.W.
Ten Bóg istnieje i spotkasz się z jego sądem, o ile się nie nawrócisz. Wokoło jest mnóstwo świadectw Bożego majestatu i mocy, mądrzy ludzie to dostrzegają.

No toś pocisnął! :lol:
Nie znam żadnych świadectw. Mógłbyś mi jakieś przytoczyć? Natomiast znam wiele świadectw (o wiele bardziej wiarygodnych od chrześcijańskich) o życiu podśmiechujek inPRAWDZIWYM BOGU.
Poczytaj stronę Findacji Nautilus.


El qué lee mucho y anda mucho, ve mucho y sabe mucho.
Amistades qué son ciertas, nadie las puede turbar.
-citas de Miguel de Cervantes.

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości