Moje wyznanie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Janek » 02 cze 2016, 00:40

ale dyskusja.... :D


Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Oliwka » 02 cze 2016, 17:19

ariela pisze - Wiec niespelnienie seksualne i milosne rekompensowalam sobie fanatycznym praktykowaniem religii i poswieceniem sie dla innych co na chwile odciagnelo moja uwage od rosnacej we mnie potrzeby milosci.
Dlatego bardzo wielu niesamowicie zagorzalych chrzescijan, ortodoksyjnych Zydow i muzulmanow
to ukrywajacy sie geje i lesbijki, ktorzy swoj glod milosci staraja sie zagluszyc godzinnymi konsultacjami z powietrzem.


Na chwile odciągneło od potrzeby miłości ?
Jak Duch Święty nas zna jak widzi jak wie i jak nie da sie nabrac na sztuczki religijne .
To tylko pokazuje ze ten duch demoniczny jak kret na chwile skrył sie i czeka na sposobna chwile i zaatakuje
ze zdwojona siła .
ariela nie da sie rekompensowac bo wie ze człowiek bardziej miłuje Ciemnosc niz Światło ze chce ukrys swoje uczynki
i nie przyznac ze sa złe .

demony nie odpuszczaja potrzebuja ciała dla swoich dewiacji .


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24
NACHASZ Eden
http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 03 cze 2016, 09:12

Oliwka pisze:
To tylko pokazuje ze ten duch demoniczny jak kret na chwile skrył sie i czeka na sposobna chwile i zaatakuje
ze zdwojona siła .
...
demony nie odpuszczaja potrzebuja ciała dla swoich dewiacji .


Duchy i demony to nie faktycznie istniejące byty.
Nie walczymy z demonami tylko z własnymi lękami, psychicznymi uwarunkowaniami, etc.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 03 cze 2016, 10:13

fryderyk pisze:Duchy i demony to nie faktycznie istniejące byty..
To tylko twoja prywatna opinia bez związku z rzeczywistością, daltonista mówi, że nie ma koloru żółtego, czerwonego, niebieskiego...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 03 cze 2016, 10:25

KAAN pisze:
fryderyk pisze:Duchy i demony to nie faktycznie istniejące byty..
To tylko twoja prywatna opinia bez związku z rzeczywistością, daltonista mówi, że nie ma koloru żółtego, czerwonego, niebieskiego...


A pacjenci w zakładach psychiatrycznym mówią, że są Napoleonem, Jezusem, Elwisem...
Teiści mówią, że są w śród nas duchy, demony, ale w żaden sposób nie da się tego zweryfikować...


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Samolub » 03 cze 2016, 15:12

Fryderyku widze że reklamy Carrefour'a ogladasz

fryderyk pisze:Teiści mówią, że są w śród nas duchy, demony, ale w żaden sposób nie da się tego zweryfikować...


No właśnie chyba się da, ale indywidualnie. Ty wychodzisz z zalozenia grupowego, a powinnes odwrotnie z doswiadczen indywidualnych wchodzic w pasujace doswiadczenia grupowe. Innaczej stajesz się niewolnikiem jakiejs nalozonej wiedzy czy schematu.

Wielu ludzi, nie tylko Oliwka gdzies na wlasnej osobie w bliskich kregach zna kogoś, przebywa wiele czasu, rozumie niuanse dotyczące życia innych, kojarzy fakty ma pewną wiedze i wyczuje czy to tylko psychologia czy jakies sprawy duchowe.

Tak samo czlowiek jest najlepszym obserwatorem siebie samego, ma szereg doswiadczen, przekonan, marzeń i tym się kieruje. Realnie choc stopniowo kreujac otoczenie. Nawet to jak się ubieramy jak wygladaja nasze domy wychodzi z naszego umyslu, z obserwacjii, czesciowo z doznan sztuki, czesciowo jest ergonomiczne itd.

Złośliwe duchy raczej uderzaja powoli, wystarcza drobne zmiany i rozlozony proces (na lata) Takie zmiany dostrzeze najpredzej rodzina, partner/partnerka, znajomi

Czesto choroby psychiczne są wywołane szkodliwymi dzialaniami zlych duchów. Oczywiscie nie ma tu zasady i nie zawsze tak jest, ale często


Napewno problem istnieje


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 03 cze 2016, 15:31

fryderyk pisze:
KAAN pisze:
fryderyk pisze:Duchy i demony to nie faktycznie istniejące byty..
To tylko twoja prywatna opinia bez związku z rzeczywistością, daltonista mówi, że nie ma koloru żółtego, czerwonego, niebieskiego...
A pacjenci w zakładach psychiatrycznym mówią, że są Napoleonem, Jezusem, Elwisem....
Czy chcesz tak jak pacjenci zakładu psychiatrycznego, albo daltoniści nie dostrzegać rzeczywistości? Możesz, ale do czego to cię zaprowadzi? Dzieci mają taką samą metodę myślenia jak ty kiedy chcą się schować, zakrywają oczy rączkami i mówią że ich nie ma.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Oliwka
Posty: 909
Rejestracja: 04 maja 2012, 13:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Oliwka » 03 cze 2016, 15:50

Frydery istnieja duchy demonów ,pytanie kim te demony sa bo ze sa to nie ma wątpliwosci.
Na swiecie w kazdej kulturze znajdziesz o nich cos o czym jeszcze nie wiesz .
Tylko jak to mówia zgniły zachód kulturowy , został ogołocony z wielu istotnych i waznych rzeczy.
Co nam zostało ?
madrosc akademicka która jest tak zubozona ze o demonach niechce słyszec .
Ariel ariela jak chce tak ma biadoli ze czuje sie zle w swoim ciele bo ? ktory fragment sie nie podoba i dlaczego ?

ciagnie ja do płci tej samej bo ?

I tak własnie demony przejmuja umysł i manipuluja ,byc moze ze jest pod mind control bo tego teraz pełno .
Dziewczyna chciała zapierała sie sciskała i ? sama siebie okłamywała ale wewnatrz dobrze czuła tego demona .

Czy jest ratunek ?
Jest .
------ :kiss:


Ps 52:10 " Ja jestem jak oliwka zielona w domu Bożym;Zaufałem łasce Bożej na wieki wieków."

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f=12&t=24

NACHASZ Eden

http://biblia.phorum.pl/viewtopic.php?f ... =Telegonia
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: betme » 05 cze 2016, 01:22

KAAN pisze:
fryderyk pisze:
KAAN pisze:To tylko twoja prywatna opinia bez związku z rzeczywistością, daltonista mówi, że nie ma koloru żółtego, czerwonego, niebieskiego...
A pacjenci w zakładach psychiatrycznym mówią, że są Napoleonem, Jezusem, Elwisem....
Czy chcesz tak jak pacjenci zakładu psychiatrycznego, albo daltoniści nie dostrzegać rzeczywistości? Możesz, ale do czego to cię zaprowadzi? Dzieci mają taką samą metodę myślenia jak ty kiedy chcą się schować, zakrywają oczy rączkami i mówią że ich nie ma.


Nokaut! [piwko]


Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: nesto » 05 cze 2016, 23:43

fryderyk pisze:A pacjenci w zakładach psychiatrycznym mówią, że są Napoleonem, Jezusem, Elwisem...
Teiści mówią, że są w śród nas duchy, demony, ale w żaden sposób nie da się tego zweryfikować...


Dobrze napisane. W szpitalach jest wielu Zbawicieli.
Który jest właściwym?


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: jj » 06 cze 2016, 06:16

(3) A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (4) A Jezus odpowiadając, rzekł im: Baczcie, żeby was kto nie zwiódł. (5) Albowiem wielu przyjdzie w imieniu moim, mówiąc: Jam jest Chrystus, i wielu zwiodą.
(Ew. Mateusza 24:3-5, Biblia Warszawska)

Zwodzisz


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 06 cze 2016, 14:14

KAAN pisze:chcesz tak jak pacjenci zakładu psychiatrycznego, albo daltoniści nie dostrzegać rzeczywistości? Możesz, ale do czego to cię zaprowadzi? Dzieci mają taką samą metodę myślenia jak ty kiedy chcą się schować, zakrywają oczy rączkami i mówią że ich nie ma.


Różnica jest taka, że ja mam szeroko otwarte wszystkie zmysły, którymi mogę odbierać świat i żadnych demonów nigdy nie widziałem, nie słyszałem, nie czułem, nie smakowałem, nic :)

Ludzie utożsamiają problemy psychiczne z demonami - ot i cała rzeczywistość.
Atak padaczki też kiedyś był przypisywany demonom ;)


Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 06 cze 2016, 14:19

Oliwka pisze:Frydery istnieja duchy demonów ,pytanie kim te demony sa bo ze sa to nie ma wątpliwosci.

Nie ma wątpliwości mówisz? Podziwiam Twoją pewność.

Oliwka pisze:Na swiecie w kazdej kulturze znajdziesz o nich cos o czym jeszcze nie wiesz .

W każdej kulturze znajdę wzmianki o przeróżnych bogach. Wg Ciebie wszyscy ci bogowie/boginie faktycznie istnieją?

Oliwka pisze:madrosc akademicka która jest tak zubozona ze o demonach niechce słyszec .

Ależ gdyby dało się wykazać, że faktycznie istnieje jakiś realny świat równolegle z naszym to naukowcy na całym świecie z zapałem starali by się go badać. A że jak na razie nie ma jak i czego badać to nie badają...


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: KAAN » 06 cze 2016, 18:14

fryderyk pisze:
KAAN pisze:chcesz tak jak pacjenci zakładu psychiatrycznego, albo daltoniści nie dostrzegać rzeczywistości? Możesz, ale do czego to cię zaprowadzi? Dzieci mają taką samą metodę myślenia jak ty kiedy chcą się schować, zakrywają oczy rączkami i mówią że ich nie ma.
Różnica jest taka, że ja mam szeroko otwarte wszystkie zmysły, którymi mogę odbierać świat i żadnych demonów nigdy nie widziałem, nie słyszałem, nie czułem, nie smakowałem, nic :)
To normalne dla ateistów, jak normalne dla daltonisty jest ze ma szeroko oczy otwarte, widzi wszysto, może czytać oglądać kwiatki ale kolorów nijak nie moze dostrzec, nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i nie wie czym są bo nigdy ich nie doświadczył.
fryderyk pisze:Ludzie utożsamiają problemy psychiczne z demonami - ot i cała rzeczywistość.
Atak padaczki też kiedyś był przypisywany demonom ;)
Daltoniści utożsamiają wszystko z odcieniami szarości, zachwyt nad kolorami kwitnącej łąki przypisują nieuzasadnionym stanom ducha ludzi normalnie widzących.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
fryderyk
Posty: 1533
Rejestracja: 23 lut 2014, 17:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: fryderyk » 06 cze 2016, 18:23

KAAN pisze:To normalne dla ateistów, jak normalne dla daltonisty jest ze ma szeroko oczy otwarte, widzi wszysto, może czytać oglądać kwiatki ale kolorów nijak nie moze dostrzec, nawet nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia i nie wie czym są bo nigdy ich nie doświadczył.


Zatem wg ciebie, demona może wykryć wyłącznie człowiek swoimi zmysłami, czy tak?
Jakiekolwiek badanie jakimkolwiek detektorem demonów nie może przynieść nigdy żadnego efektu, czy tak?

Daltonista może nie doświadczyć różnych kolorów, ale może się zapoznać z wiedzą na temat kolorów - czym one są.
Wiedzą niezależną od przekonań kogokolwiek, wiedzą weryfikowalną.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości