Moje wyznanie

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Moje wyznanie

Postautor: Ariela » 17 sie 2015, 15:31

Chcialabym sie przyznac do czegos, bo czuje ze trzeba chronic kolejne osoby przed praniem mozgu jaki funduja chrzescijanie. Na dzis dzien, zostalam pozbyta wszelkich zludzen. Jestem agnostyczka. Wierze ze jest Bog, ale nie wierze ze Biblia jest w pelni Slowem Bozym jako ze jest w niej wiele wersow ktore przyczynily sie do krucjat, inkwizycji, antysemityzmu, rasizmu, mizgoini, mordow i wieloletnich cierpien kobiet, mniejszosci seksualnych, mniejszosci etnicznych, czarnych ludzi i indywidualistow a nawet ludzi biednych. Chrzescijanie sa czesto bardzo zlymi ludzmi i nawet gorszymi niz osoby niewierzace. Ale nie mam pretensji, bo to przez pranie mozgu. Przeciez sama je przeszlam i bylam tam gdzie wy jestescie teraz. Oczy mi sie otworzyly i wierze ze otworzyl mi je Bog tak jak ja Go pojmuje, a pojmuje Go jako czyste dobro a nie jako mizogina i antysemite z Nowego Testamentu i listow apostola Pawla. I nie, jako morderce i mizogina ze Starego Testamentu.

Wierze ze Bog jest miloscia i madroscia ktora wychodzi poza papier jakiejs antycznej ksiegi. Bog dal nam rozum i mysle ze smiertelnym grzechem jest go nie uzywanie. Jesli ktos tutaj boryka sie z homoseksualizmem czy biseksualizmem, chce mu powiedziec: Nie ma uleczenia. Mozliwe jest wylacznie zaprogramowanie sie na aseksualizm, albo przekonanie sie do plci przeciwnej nie usuwajac pozadania do tej samej plci, czyli stanie sie biseksualista. O ile Bog moze wyleczyc nerwice lekowa i depresje jak bylo w moim przypadku tak orientacji nie jest w stanie zmienic. Oczywiscie, osoba homoseksualna moze zmusic sie do plci przeciwnej tak jak biala kobieta z fetyszem Arabow moze zmusic sie do bialych mezczyzn, co nie zmienia faktu ze w zwiazku z osoba przeciwnej plci dalej bedzie fantazjowac o osobie tej samej plci tak jak biala kobieta z fetyszem Arabow bedac z bialym mezczyzna dalej bedzie fantazjowac o Arabach.

Pisze to zeby kazdy wiedzial i nie tracil czasu na terapie reparatywne, modlitwy i posty. One nie dzialaja. One tylko ulatwiaja samoindoktrynacje i stlumienie wlasnych potrzeb. Zyjcie wlasnym zyciem i nie sluchajcie chrzescijan bo to hipokryci, ktorzy ucza jednego a sami dopasowuja Biblie do wlasnych zadz i pragnien. Nie dajcie sie zmanipulowac.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sie 2015, 15:45

Arielo powiem tak :
nawet najświetsze słowo moze być bronią użytą przeciw drugiemu
Taki jest ten świat:

tak też mówi we wszystkich listach, gdzie o tym się wypowiada; są w nich pewne rzeczy niezrozumiałe, które, podobnie jak i inne pisma, ludzie niewykształceni i niezbyt umocnieni przekręcają ku swej własnej zgubie.

Nie wina wina, ze nie ma wina :]

takze:
Pismo trzeba rozumieć Duchem a nie legalizmem , indoktrynacją, czy wykorzystywać do własnych celów
Wtedy Pismo jest pożyteczne

Zapewne znasz przypowieść o siewcy:

Gdy zebrał się wielki tłum i z miast przychodzili do Niego; rzekł w przypowieściach: 5 "Siewca wyszedł siać ziarno. A gdy siał, jedno padło na drogę i zostało podeptane, a ptaki powietrzne wydziobały je. 6 Inne padło na skałę i gdy wzeszło, uschło, bo nie miało wilgoci. 7 Inne znowu padło między ciernie, a ciernie razem z nim wyrosły i zagłuszyły je. 8 Inne w końcu padło na ziemię żyzną i gdy wzrosło, wydało plon stokrotny". Przy tych słowach wołał: "Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!"
Cel i wyjaśnienie przypowieści

9 Wtedy pytali Go Jego uczniowie, co oznacza ta przypowieść. 10 On rzekł: "Wam dano poznać tajemnice królestwa Bożego, innym zaś w przypowieściach, aby patrząc nie widzieli i słuchając nie rozumieli.
11 Takie jest znaczenie przypowieści: Ziarnem jest słowo Boże. 12 Tymi na drodze są ci, którzy słuchają słowa; potem przychodzi diabeł i zabiera słowo z ich serca, żeby nie uwierzyli i nie byli zbawieni. 13 Na skałę pada u tych, którzy, gdy usłyszą, z radością przyjmują słowo, lecz nie mają korzenia: wierzą do czasu, a w chwili pokusy odstępują. 14 To, co padło między ciernie, oznacza tych, którzy słuchają słowa, lecz potem odchodzą i przez troski, bogactwa i przyjemności życia bywają zagłuszeni i nie wydają owocu. 15 W końcu ziarno w żyznej ziemi oznacza tych, którzy wysłuchawszy słowa sercem szlachetnym i dobrym, zatrzymują je i wydają owoc przez swą wytrwałość.



No wlasnie. Na łamach Pisma jest to zapisane, wiec przewidziano podobne sytuacje.


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 17 sie 2015, 15:53

Ta... srututu majtki z drutu...ale mimo wszystko, dziekuje ze mnie nie zlinczowales ;) Co bys nie zacytowal i tak nie robi to juz na mnie wrazenia. Dalej jestem agnostyczka.


Albertus
Posty: 9427
Rejestracja: 02 kwie 2008, 20:28
wyznanie: Kościół Katolicki
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Albertus » 17 sie 2015, 15:58

Jesli ktos tutaj boryka sie z homoseksualizmem czy biseksualizmem, chce mu powiedziec: Nie ma uleczenia. Mozliwe jest wylacznie zaprogramowanie sie na aseksualizm, albo przekonanie sie do plci przeciwnej nie usuwajac pozadania do tej samej plci, czyli stanie sie biseksualista. O ile Bog moze wyleczyc nerwice lekowa i depresje jak bylo w moim przypadku tak orientacji nie jest w stanie zmienic.


A skąd taka wiedza i pewność i ogólne wnioski?


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 17 sie 2015, 16:03

Ariela pisze:Oczy mi sie otworzyly i wierze ze otworzyl mi je Bog tak jak ja Go pojmuje, a pojmuje Go jako czyste dobro

Ariela pisze:Wierze ze Bog jest miloscia i madroscia ktora wychodzi poza papier jakiejs antycznej ksiegi.

I to jest bardzo dobry punkt wyjścia. Niestety jak słusznie zauważasz, wielu chrześcijan zaczyna od zupełnie innego punktu i dochodzą do takich rzeczy, jak opisujesz. Przekonywać do niczego cię nie zamierzam, mam nadzieję, że w ten sposób Bogu uda się zrobić ci niezbędny detoks.

A, mam tylko pytanie: czy dalej wierzysz, że Bóg wzbudził Jezusa z martwych?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
koleżanka
Posty: 2213
Rejestracja: 04 cze 2009, 12:06
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Kujawsko Pomorskie
O mnie: Jezus mym Panem!
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: koleżanka » 17 sie 2015, 16:22

Ariela, Ale i tak dziękuję Tobie, że otworzyłaś mi oczy. Bóg o Tobie nie zapomina, tak jak nie zapomniał o mnie. :)


5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus,1 Tym 2.5
„Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją.” (Księga Jeremiasza 29;11)
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 17 sie 2015, 18:23

Ariela, znając Ciebie to maksymalnie za tydzień przeprosisz i napiszesz posta z zupelnie odwrotnymi wnioskami. ;-)

Poza tym widać na Tobie jak na dłoni wpływ lewackiej ideologii, bo wszędzie dopatrujesz się rasizmu, mizogomii, szownizmu i braku tolerancji, ale to tak na marginesie. :-)

A, i pamiętaj, nie każdy kto chodzi do kościoła jest chrześcijaninem.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 17 sie 2015, 18:29

Ariela pisze:Jestem agnostyczka. Wierze ze jest Bog, ale nie wierze ze Biblia jest w pelni Slowem Bozym

Nie daj nam długo czekać na zmianę tego stanu "wiary" Twojej :nerwus: Liczymy na Ciebie - nie zwlekaj... :yes:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 17 sie 2015, 18:31

Ariela pisze:Jesli ktos tutaj boryka sie z homoseksualizmem czy biseksualizmem, chce mu powiedziec: Nie ma uleczenia.


Nie pamiętam dokładnie ale kiedyś pisałaś, że miałaś w sobie "demona homoseksualizmu" z którego zostałaś uwolniona. Wymyśliłaś sobie tego demona?


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 17 sie 2015, 21:12

Nick pisze:
Ariela pisze:Jesli ktos tutaj boryka sie z homoseksualizmem czy biseksualizmem, chce mu powiedziec: Nie ma uleczenia.


Nie pamiętam dokładnie ale kiedyś pisałaś, że miałaś w sobie "demona homoseksualizmu" z którego zostałaś uwolniona. Wymyśliłaś sobie tego demona?


Wiesz, ja wierzylam ze mam demona, bo to mozna wywnioskowac z Biblii jesli czyta sie ja literalnie. Tego uczy kosciol, ze homoseksualizm to opetanie bo inaczej trzeba byloby podwazyc wiarygodnosc wersow w Biblii ktore taka orientacje poptepiaja, skoro jest to cos na co nie mamy wplywu.

Ja naprawde wierzylam w to co pisalam i myslalam, bo zafundowalam sobie pranie mozgu. Dlatego po wytrzezwieniu ostrzegam ludzi, zeby nie robili sobie krzywdy tym bardziej ze chrzescijanie tez zyja jak im sie podoba. Jak sie zakochaja w kims a sa w malzenstwie, to wezma rozwod i usprawiedliwia sie Biblia i jeszcze sobie wmowia ze taki byl Bozy plan. Chzrescijanie nie nosza tego krzyza ktory kaza nosic gejom. Fajnie miec religie ale do Biblii, Ojcow Kosciola, pism napisanych przez niewiadomo kogo, iles tam setek lat temu, trzeba podchodzic z rezerwa. Na trzezwo. Sa w Biblii wersy ktore moga zrobic z czlowieka kogos lepszego ale i sa wersy ktore moga z czlowieka zrobic kogos zlego. Niestety zazwyczaj Biblia sluzy jako narzedzie do osiagania wlasnych celow co widzimy tu na forum, poza nim i widzielismy w historii chrzescijanstwa.

Wracajac do demona homoseksualizmu. Wielu zielonoswiatkowcow twierdzi ze zostalo uwolnionych od demona alergii czy kaszlu i ze ponadnaturalnie zostali z czegos uzdrowieni. To jest efekt placebo. Niestety, chrzescijanie maja ogromny problem z homoseksualistami. Jestescie niesamowicie naiwini. Macie w swoim kosciele tlumy homoseksualistow i nadal zyjecie w swiecie fanatsy ze Jezus ich uleczy. Nie, nie uleczy ich. Moze nie jestem lesbijka, ale heteroseksualna tez nie jestem. Nadal moglabym zakochac sie w kobiecie, bo kocham ludzi i nie gra dla mnie roli jakiej plci ktos jest. I teraz moge powiedziec ze faktycznie kocham ludzi, bo juz nie mam tej paranoji ze ten jest opetany, ze tym operuje szatan, ze katolicy i prawoslawni to balwochwalcy, ze z heretykami nie wolno utrzymywac kontaktow a nawet ich nie pozdrawiac jak nakazuje Biblia. Biblia tez nastawia ludzi pzreciwko ludziom tak jak Koran. Tylko jest to bardziej lagodne. Nie zabija sie innowiercow. Od innowiercow sie odgradza a jedyne kontakty jakie mozna z nimi miec to te czysto ewangelizacyjnie. A juz szczegolnie w kalwinizmie trzeba uwazac na niewybranych bo sa pod wladza szatana.

Najgorsze jest jednak to ze ci wszyscy wspaniali ludzie ktorzy nie wierza w Jezusa pojda do piekla smazyc sie razem z pedofilami, mordercami, Adolfem Hitlerem bo nie wierza w Jezusa. To jest straszne.


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 17 sie 2015, 21:15

Ariela pisze:Ta... srututu majtki z drutu...ale mimo wszystko, dziekuje ze mnie nie zlinczowales Co bys nie zacytowal i tak nie robi to juz na mnie wrazenia. Dalej jestem agnostyczka.


Przeciez nie zmuszę Cie do przyjęcia prawdy , zawsze mozesz napisac własną bajke i sobie to tłumaczyć po swojemu ;)


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 17 sie 2015, 21:22

Albertus pisze:A skąd taka wiedza i pewność i ogólne wnioski?


Fakty. Zasmuce cie, ale sam kosciol katolicki jest zapchany ksiezami gejami. Sa to czesto osoby bardzo duchowe i o pieknym wnetrzu. Sa nawet w zwiazkach miedzy soba. Poczytaj. O kosciele protestancki juz nie wspomne. Wystarczy wygooglowac Gay Christian Network i jest ich tam tysiace, tysiace chrzescijan homoseksualistow z ta sama historia co ja:" Probowalem wyrzucac demony, modlilem sie, chodzilem na terapie i nic.". Niektorzy byli w malzenstwach i nagle jednak stwierdzili ze zyli w klamstwie. Ogladalam rozne swiadectwa na Youtube'ie, nawet czlowieka ktory byl "leczony" elektrowstrzasami" i nic. Jak ju kiedys uzytkownik Glog pisal, cala organizacja Exodus skapitulowala i przyznala sie do oszukiwania ludzi. Bylo juz kilka skandalow z wyleczonymi ex-gejami ktorych przylapali na gejostwie. Byl nawet skandal z liderem pewnego slynnego megakosciolu w Stanach Zjednoczonych ktory nawciagal sie metamfetaminy i wspolzyl z meska prostytutka. Ja moglabym dac linki do tego wszystkiego, ale z latwoscia znajdzies sam. Az nie wiem czy mi starczy czasu zeby to wszystko tutaj zamiescic.


Ariela
Posty: 1061
Rejestracja: 21 gru 2013, 22:33
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Agnostyk
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Ariela » 17 sie 2015, 21:26

navi31 pisze:
Ariela pisze:Ta... srututu majtki z drutu...ale mimo wszystko, dziekuje ze mnie nie zlinczowales Co bys nie zacytowal i tak nie robi to juz na mnie wrazenia. Dalej jestem agnostyczka.


Przeciez nie zmuszę Cie do przyjęcia prawdy , zawsze mozesz napisac własną bajke i sobie to tłumaczyć po swojemu ;)


No, a potem po dwoch tysiacach lat ktos znajdzie te bajke i stworzy nowa religie. I pozniej dopisza ze bylam chinska prorokinia ktora zginala lyzki sila woli ;)


Awatar użytkownika
Filip
Posty: 1566
Rejestracja: 14 lut 2013, 13:34
wyznanie: Prezbiterianizm
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Filip » 17 sie 2015, 23:06

Arielo, obraz chrześcijaństwa jaki w tej chwili rysujesz jest odległy od rzeczywistości :-)

Chciałbym wtrącić moje trzy grosze a propos homoseksualizmu - to prawda, że jest sporo płytkiego i niemądrego nauczania na ten temat. Nie warto słuchać ludzi, którzy wyganiają "demona homoseksualizmu" i "leczą" elektrowstrząsami. Ale chrześcijaństwo oferuje o wiele mądrzejsze odpowiedzi. Warto posłuchać i poczytać dra Wesley'a Hilla (np. tego ). To prawda, że homoseksualizm jest ciężkim brzemieniem. To prawda, że niektórzy ludzie w Kościele są hipokrytami (tylko czy istnienie hipokrytów w jakikolwiek sposób podważa wiarygodność chrześcijaństwa?). Ale ostatecznie w chrześcijaństwie chodzi o to, że Chrystus wziął nasze brzemiona i grzechy na siebie. O to, że ostatecznie my i ten świat zostaniemy uleczeni z czymkolwiek byśmy się nie zmagali.


"The Road goes ever on and on
Down from the door where it began.
Now far ahead the Road has gone,
And I must follow, if I can, " J.R.R. Tolkien
Jaaqob
Posty: 591
Rejestracja: 02 lis 2014, 00:02
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moje wyznanie

Postautor: Jaaqob » 17 sie 2015, 23:52

Ariela pisze:Wierze ze jest Bog


Słusznie, ale Twoja wiara nie ma najmniejszego sensu, bo demony też wierzą. Ten Bóg ma swoje Imię. Ten Bóg dał nam zasady. Ten Bóg ma swój Zbór.

Ariela pisze:ale nie wierze ze Biblia jest w pelni Slowem Bozym


Fatalnie :/

Ariela pisze:jako ze jest w niej wiele wersow ktore przyczynily sie do krucjat, inkwizycji, antysemityzmu, rasizmu, mizgoini, mordow i wieloletnich cierpien kobiet, mniejszosci seksualnych, mniejszosci etnicznych, czarnych ludzi i indywidualistow a nawet ludzi biednych. Chrzescijanie sa czesto bardzo zlymi ludzmi i nawet gorszymi niz osoby niewierzace. Ale nie mam pretensji, bo to przez pranie mozgu.


Są. Bo takie są zapowiedzi - musi nadejść odstępstwo :P Fałszywi przyjaciele Biblii robili różne rzeczy. Nie nazywaj chrześcijanami wilków, które miały wtargnąć do Zboru w II wieku. Nie nazywaj chwastów pszenicą, którą miał zasiać nieprzyjaciel.


Ariela pisze:Przeciez sama je przeszlam i bylam tam gdzie wy jestescie teraz. Oczy mi sie otworzyly i wierze ze otworzyl mi je Bog tak jak ja Go pojmuje, a pojmuje Go jako czyste dobro a nie jako mizogina i antysemite z Nowego Testamentu i listow apostola Pawla. I nie, jako morderce i mizogina ze Starego Testamentu.


Nagle się oczy otworzyły i Bozia Biblii beeee? :P
Zmierzasz w bardzo złą stronę. Tworzysz obraz Boga, taki jaki Ci się podoba. Bóg to nie jest supermarket.

Przeczytałem resztę, nie będę się odnosił do każdego akapitu.
Powiem Ci jedynie, że Bóg o którym zdaje sie być strasznym milczkiem :)



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości