Sianie nienawiści wobec protestantow

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 22 sie 2015, 13:16

kontousunięte1 pisze:Klangman,
Dzięki,że się podzieliłeś .
Klangman pisze:Wybacz długość wywodu

Jak ciekawy i szczery to może być długi :-D
Klangman pisze:Wuko, tu nie chodzi o to byś przyjmowała bezkrytycznie to co głosi Kościół Rzymskokatolicki, nie chodzi też o to byś musiała praktykować to do czego nie masz przekonania.

Do tego się odniosę. Mam wrażenie,że jeśli chce ktoś w pełni być wierny to raczej MUSI wierzyć we wszystko ,co KrK do wierzenia podaje. Inaczej nie może przystępować do Komunii ani korzystać z innych Sakramentów. Niestety,ale nie uczestniczenie w mszy jest według Kościołą grzechem ciężkim,a nie uznawanie jakiegokolwiek dogmatu skutkuje anatemą.
Więc nie jest tak,że "wierzta w co chceta,róbta co chceta" :mrgreen:


No widzisz... to ja mogę się sobą zaniepokoić, gdyż nie odczuwam potrzeby wspólnoty. Dlaczego jednak przez Ciebie przemawia niepokój (przecież Ty masz tą potrzebę ale czynniki zewnętrzne Cię ograniczają)? Nie słyszałem, by Kościół Rzymskokatolicki potępiał Protestantów za to, że nie uczestniczą we mszy katolickiej. Nie martw się :) Wierz w Jezusa i wydawaj dobre owoce czynem i słowem. Słyszałem, że to jest najważniejsze. Reszta (dogmatyka) to dążenie do wiedzy (pewności). Mi wystarczy wiara, nadzieja i miłość.

Ps. Dzięki Navi za miłe słowo (mądrym się tylko bywa i tylko w niektórych oczach).


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 sie 2015, 13:20

Klangman pisze:gdyż nie odczuwam potrzeby wspólnoty.

:mrgreen: Ja też nie.Jestem z natury samotnikiem,a jednego czego mi brak to Wieczerzy Pańskiej. Gdyby KrK mnie nie wykopał swymi bajkami i przepisami to mogłabym bez trudu uczestniczyć np.w Komunii św. w moim zrozumieniu,jako Pamiątki!
Ale podbudowałeś mnie i chyba nie mam na razie innego wyjścia,jak
Klangman pisze:Wierz w Jezusa i wydawaj dobre owoce czynem i słowem. Słyszałem, że to jest najważniejsze. Reszta (dogmatyka) to dążenie do wiedzy (pewności). Mi wystarczy wiara, nadzieja i miłość.

:-D :-D :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 sie 2015, 13:21

DARK pisze:Był pokornym człowiekiem. Nie pamiętam, czy ktoś przepraszał za np. Luta i Kalwina. Magda pamięta????

Miałam okazję mieć z Wojtyłą do czynienia i nie jest pokorny a do tego to rasista. poza tym czytaj co piszę , przepraszał owszem a potem kanmpnizował zbrodniarzy co warte takie przeprosiny , czy zlikwidował inkwizycje która dalej działa pod inna nazwą oczywiscie nie czyli przeprosiny były na pokaz , jak nie widzisz obłudy to wybacz o czym tu gadać nie mozesz pewnie tego zrozumieć i zobaczyć jak jest na prawdę bo jestes zaślepiony i tylko Bóg mógłby zdjać zasłone ztwoich oczu i bys to zobaczył .

DARK pisze:Najlepiej mówić , jestem bez denominacji i mam czyste rączki. To chyba nie tak


Czy jestem z denominacja czy nie to podpisuję sie pod protestantyzmem a czysta jestem bo Jezus mnie oczyscił jestem czysta jego świętoscia czego nie mozna powiedzieć o tobie i innych katolikach , wy dopiero w czysću sami sie doczyscicie lub ksiadzwam da rozgrzeszenie , jakie to załosne ze nie widzisz tego dna katolickiego i poniżenia w jakim wy jesteście poniżeniu zeby klekać przed deska czy bryłą gipsu , jak mi was szkoda , niestety nikt nie moze przyjsc do Jezusa jeśli go Ojciec nie pociagnie( nie mylić z ojcem świętym Frankiem jezuitą) Macie tego swojego ojca w Watykanie ale jak widać nie pomaga on na wasza ślepote
DARK pisze:Nie stanął bym po stronie Magdy, bo jakaś jadowita trochę


Wydaje ci sie bo nazywam rzeczy po imieniu i nie jestem obłudna i zakłamana a katolikom rzecz jasna podobać sie to nie może. Ty masz sie opowiedzieć po stronie Boga prawdziwego Ojca , lub ojca samozwańczego fałszywej głowy fałszywego kościoła w Watykanie . Masz wybór albo Jezus prawdziwy , prawdziwa jednorazowa ofiara całkowicie oczyszczajaca z grzechów i prawdziwe bycie dzieckiem Bożym , prawdziwy jeden jedyny Ojciec w niebie lub---- Jezus eucharystyczny czyli opłatek zmieniony w mięsko, bezkrwawa ofiara ( nie gładzi grzechów) mszy plus do oczyszczenia czysciec, fałszywy ojciec świety w Watykanie . No wybieraj bo nie da sie i panu Bogu świeczke i djabłu ogarek, wybieraj albo jesteś poza nawiasem i w marnym kosciele często rozproszonym ----- , lub w wielkim splendorem bijacym po oczach spływajacym krwią Babilonie. Albo jesteś na wąskiej drodze z niewieloma ---- albo na szerokiej z milionami to twój wybór jak wybierzesz to takie owoce na końcu zbierzesz albo życie wieczne albo zatracenie . Masz wybór człowieku.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 22 sie 2015, 13:26

kontousunięte1 pisze:
Klangman pisze:gdyż nie odczuwam potrzeby wspólnoty.

:mrgreen: Ja też nie.Jestem z natury samotnikiem,a jednego czego mi brak to Wieczerzy Pańskiej. Gdyby KrK mnie nie wykopał swymi bajkami i przepisami to mogłabym bez trudu uczestniczyć np.w Komunii św. w moim zrozumieniu,jako Pamiątki!
Ale podbudowałeś mnie i chyba nie mam na razie innego wyjścia,jak
Klangman pisze:Wierz w Jezusa i wydawaj dobre owoce czynem i słowem. Słyszałem, że to jest najważniejsze. Reszta (dogmatyka) to dążenie do wiedzy (pewności). Mi wystarczy wiara, nadzieja i miłość.

:-D :-D :-D


Przecież o to chodzi, by się wzajemnie budować Samotniczko :)


U podstaw matematyki leży ludzka potrzeba kontrolowania i chronienia tego co się posiada (znalezione w Internecie)
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 sie 2015, 13:28

magda,
:hug: :flower1:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 22 sie 2015, 15:38

DARKu posłuchaj tego kazania , i powiedz co ty o tym myślisz

https://www.youtube.com/watch?v=Vy4Npw3zqCo


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 22 sie 2015, 18:59

magda pisze:https://www.youtube.com/watch?v=Vy4Npw3zqCo

Tego powinien posłuchać każdy,zarówno katolik jak i protestant,a szczególnie ludzie którzy są za ekumenią.
magda,
Może warto,abyś wrzuciła w wartościowe kazania,bo ten temat szybko zniknie w otchłąni innych,a wartościowe kazania są zawsze odwiedzane :-D ;-)


Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 22 sie 2015, 21:26

kontousunięte1 pisze:Ja też nie.Jestem z natury samotnikiem,a jednego czego mi brak to Wieczerzy Pańskiej. Gdyby KrK mnie nie wykopał swymi bajkami i przepisami to mogłabym bez trudu uczestniczyć np.w Komunii św. w moim zrozumieniu,jako Pamiątki!


bez problemu mozesz, jeśli wyznasz grzechy kapłanowi i przystąpisz do komunii w stanie łaski uświęcającej;
Nie wiem kto Ci takich kitów nawciskał , ze nie mozesz przystapić do komunii
jak niedowierzasz w dogmat Eucharystii.
Tzn , pewnie sie domyslam.
:] nikt nie jest idealny


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 22 sie 2015, 21:30

kontousunięte1 pisze:Tego powinien posłuchać każdy,zarówno katolik jak i protestant,a szczególnie ludzie którzy są za ekumenią.
magda,
Może warto,abyś wrzuciła w wartościowe kazania,bo ten temat szybko zniknie w otchłąni innych,a wartościowe kazania są zawsze odwiedzane

żartujesz ? jaka wartośc ma taka za treść?
ktoś miał prywatne objawienie Jezusa i sobie
wlasne wydajemisie uświęca -
I tylko wszędzie widzi zagrożenia , czego jego umysł nie ogarnia
Moge tylko skomentowac w jeden sposob - apage!apage!

apage..... imaginationi humanae;

zeby nie powiedziec dosadniej :evil:


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: nadrozd » 22 sie 2015, 22:46

kontousunięte1 pisze:Do tego się odniosę. Mam wrażenie,że jeśli chce ktoś w pełni być wierny to raczej MUSI wierzyć we wszystko ,co KrK do wierzenia podaje. Inaczej nie może przystępować do Komunii ani korzystać z innych Sakramentów. Niestety,ale nie uczestniczenie w mszy jest według Kościołą grzechem ciężkim,a nie uznawanie jakiegokolwiek dogmatu skutkuje anatemą.


i latwo to eksperymentalnie sprawdzic.
pojsc do KRK do spowiedzi i powiedziec w co sie nie wierzy jak powinno.


Np pojechac na dzienniczki faustyny.... lub odmowic adoracji obrazow, Albo eucharystii. i wyrazic obrzydzenie do relikwi w spobob barnwy i denerwujacy.
szanse ze sie przejdzie sa tym mniejsze imbardziej sie ksiedza zdenerwuje ;)

oczywiscie nikt tak nie robi , bo ludzie maja swoj rozum i poprostu nie wspominaja o tych sprawach ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 22 sie 2015, 22:56

Np pojechac na dzienniczki faustyny.... lub odmowic adoracji obrazow, Albo eucharystii. i wyrazic obrzydzenie do relikwi w spobob barnwy i denerwujacy.
szanse ze sie przejdzie sa tym mniejsze imbardziej sie ksiedza zdenerwuje


nadrozd istotą jest wlasnie bunt,
jeśli ktoś zrobi tak jak piszesz, , wyraża obrzydzenie , czy ''jedzie ''po siostrze faustynie , to faktycznie moze nie doczekać sie rozgrzeszenia
kontousunięte1 jednak poszła o krok dalej i mowi ze w przypadku wątpienia mozna nie doczekać rozgzeszenia
co oczywiscie mozna miedzy bajki włożyć :)
Mam pewne przypuszczenie, dlaczego ona tak mowi, ale moze zachowam je dla siebie
zeby znowu nie ''przestrzelić'' :]


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 sie 2015, 11:15

navi31 pisze:bez problemu mozesz, jeśli wyznasz grzechy kapłanowi

Swoje rady zostaw dla siebie.
navi31 pisze:żartujesz

Ile minut słuchałeś wykładu.Ma 52 minuty. Zamknij się i nie osądzaj,bo będziesz osądzony.
navi31 pisze:czego jego umysł nie ogarnia

Twój nie ogarnia wielu rzeczy,a ględzisz,jak połamany. Mam dość twoich komentarzy.Już wiele razy cię prosiłam,abyś w ogóle nie odnosił aię do moich wpisów.Uszanuj to.
navi31 pisze:zeby nie powiedziec dosadniej

Dokładnie takiego avatarka powinieneś sobie wstawić w miejsce tego dzikusa oberwanego,którym się obecnie promujesz.
nadrozd pisze:pojsc do KRK do spowiedzi i powiedziec w co sie nie wierzy jak powinno.

Przerabiałam. ;-) :mrgreen: Efekt-bezdominacyjna ;-)
nadrozd pisze:oczywiscie nikt tak nie robi , bo ludzie maja swoj rozum i poprostu nie wspominaja o tych sprawach

A szkoda. Może księża by się zorientowali w co tak naprawdę ciemny ludek wierzy.
Ja zdążyłam tylko zaprotestować,że na pokutę nie odmówię litanii do MB i poprosiłam o inną karę ;-)
















:clap: ;-)
navi31 pisze:kontousunięte1 jednak poszła o krok dalej i mowi ze w przypadku wątpienia mozna nie doczekać rozgzeszenia

No i widzisz: KOMPLETNIE NIC NIE ZROZUMIAŁEŚ Z MOICH WCZEŚNIEJSZYCH WPISÓW,a dajesz rady.
Zaprzestań!!!!!


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 23 sie 2015, 12:03



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
navi31
Posty: 1399
Rejestracja: 11 sty 2015, 02:19
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Ziemia Lubelska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: navi31 » 23 sie 2015, 12:20

.Już wiele razy cię prosiłam,abyś w ogóle nie odnosił aię do moich wpisów.Uszanuj to.


kontousunięte1, nie jestes sama na forum
Jeśli sprawa tyczy się np KK i zasad tam panujących, a przeinaczasz je
To ja prostujac i mowiąc jak jest -piszę do ogółu użytkowników
i nie masz prawa miec takich egoistycznych zachcianek
Pomysl co by to było jakby np ktoś rozrabiał dookoła
a Ciebie prosi- nie reaguj i uszanuj moją wole
to co posłuchałabyś go ?
Owszem byloby to okazanie szacunku wobec niego
ale za to bierność i brak szacunku dla pozostałych osób.
Ps.
Rzeczywiscie użyłem nieodpowiedniej formy , mowiąc w 3 osobie
zamiast do ogółu. Moj błąd

Poza tym miałaś mnie ignorować, ja bede pisał do użytkownikow
obiecuje , ze na drugi raz postaram się użyć odpowiedniej formy.
[nie licząc oczywiscie tego dialogu, bo tu ustalamy zasady komunikacji miedzy nami :letssin: ]


[ stopka to nie post z gigantycznymi obrazkami na pol strony :) nie wiemy kiedy piszesz a kiedy masz stopkę]

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: "Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu, i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu".
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 23 sie 2015, 12:26

navi31 pisze: Moj błąd

Nie navi31, twój błąd polega na tym,że to ty kładziesz ludziom do głów głupoty.Najczęściej w ogóle nie rozumiesz o czym pisze osoba,a krytykujesz i poniżasz wszystkich i wszystko,co jest inne niż twoje zrozumienie. A jest ono zatrważająco "cieniutkie".
Zbuntowałam się,bo kompletnie nie zrozumiałeś moich wcześniejszych wpisów.
Tylko dlatego mówię,żebyś nie komentował,bo nie jesteś dla mnie partnerem do dyskusji.
Masz jkieś urojenia,jakieś poczucie misji,ale żeby uczyć innych trzeba samenu wiedzieć i rozumieć.



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości