New Age i islam

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

New Age i islam

Postautor: Ligia » 09 paź 2014, 17:07

Witam. Słuchajcie, mam pytanie. Jak moze powstac jedna, globalna religia bez konkretnych zalozen (bo wszystko wymiesza sie poprzez new-ageowskie pojmowanie absolutu), skoro istnieje islam? Konkretna, zwarta religia, ktora nie da sobie w kasze dmuchac?


King_Me
Posty: 184
Rejestracja: 21 sie 2014, 18:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: King_Me » 09 paź 2014, 17:27

Ligia, islam nie jest zwarty.

Jest ona podzielony tylko trochę mniej niż chrześcijaństwo.

NEW AGEowcy romansują chociażby z sufi czyli muzułmańskim mistycyzmem.

Nie mówiąc już o typowo NEW AGEowskich wynalazkach w łonie islamu jak sufizm uniwersalny.

Widzę że już nawet dotarli do polski : http://www.sufizm.edu.pl/


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 10 paź 2014, 14:03

Pierwsze pytanie. Dlaczego ma powstać?

Dlaczego niby ma powstać jedna wielka religia?


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 11 paź 2014, 21:21

Zeby wypelnila sie Apokalipsa, ktora zapowiada swiatowe zjednoczenie


Piotr.c
Posty: 46
Rejestracja: 13 sie 2014, 23:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr.c » 11 paź 2014, 21:51

a do jakich wniosków coraz częściej dochodzą ci, którym nie podoba się że islamiści tak się panoszą w Europie? "wiara w Boga prowadzi do wojen" "religia to zacofanie" "zakazać wszystkich religii" itp itd generalnie to budzi ich odrazę także i do chrześcijaństwa, które stawia się z islamem w jednym szeregu. ateizm to pustka którą szatan bardzo łatwo wypełni


josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: New Age i islam

Postautor: josta » 12 paź 2014, 22:06

Ligia pisze:Witam. Słuchajcie, mam pytanie. Jak moze powstac jedna, globalna religia bez konkretnych zalozen (bo wszystko wymiesza sie poprzez new-ageowskie pojmowanie absolutu), skoro istnieje islam? Konkretna, zwarta religia, ktora nie da sobie w kasze dmuchac?


Nie wiem.
Ale gdy o tym myślę to przypomina mi się jakaś wypowiedź chyba, Regana o tym, że zjednoczenie świata jest mozliwe tylko w wypadku globalnego zagroźenia, (które w domyśle będzie wymagało konsolidacji wszystkich ludzi w celu obrony całej ludzkości - czyli cel przewyższający wszelkie animozje).
- a co miał na myśli, to tego nie wiem.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 13 paź 2014, 10:34

Ligia pisze:Zeby wypelnila sie Apokalipsa, ktora zapowiada swiatowe zjednoczenie


Z punktu widzenia Apokalipsy nic takiego nie mu się stać. A Islam? Zauważ, że Islam tylko umocnił Papiestwo.

Apostołowie nie brali pod uwagę chyba perspektywy istnienie chrześcijaństwa przez dwa tysiące lat.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

KRK

Postautor: PawełSz » 15 paź 2014, 08:59

Ligia pisze:Zeby wypelnila sie Apokalipsa, ktora zapowiada swiatowe zjednoczenie


do tego idealnego Apokaliptycznego formatu pasuje KRK - kościół katolicki , zobaczmy na tym

Jak Jan Paweł 2 powiedział "niech Bogowie nas prowadzą" : https://www.youtube.com/watch?v=7lzmyyA_kWs
Kościół Katolicki chce zjednoczyć wszystkie religie pod swoją banderą i to zrobi
Hitler również mówił o Nowym Porządku Świata i o pokoju a wywołał II wojnę światową


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 15 paź 2014, 13:40

PawełSz pisze:Kościół Katolicki chce zjednoczyć wszystkie religie pod swoją banderą i to zrobi


JAK mozna zjednoczyc sie z islamem, skoro przedstawiciele tej religii predzej obetna glowe niewiernemu niz pojda na ustepstwa w sprawie swojej wiary?


Wiatr wieczorami niósłby po mieście
pieśni grane w dawnych wiekach.
Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,
za domem by szumiała rzeka.
Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,
mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.
Może i dobrze, że człowiek nie wie,
co go czeka.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 15 paź 2014, 15:09

Wedlug mnie jesli rzeczywiście ma tak być, że religie się połączą w jedną to będzie musiał się pojawić arceważny ku temu powód dla wszystkich.
Co ciekawe Islamiści także mówią o swoim Bogu, że jest to Bóg "Abrahama, Jabkuba, Izaaka". Problemem jest Jezus. Jezus stoi na drodze do zjednoczenia wszystkich religii bo twierdzi, że TYLKO On jest prawdą i tu pojawia się problem. To oznacza brak kompromisów- gdy się jednak Go usunie z pierwszego planu resztę doktryn można ożenić. Dlatego według mnie to nie tylko Islamiści pójda na ustępstwo (o ile religie mają sie zjednoczyć), ale także niektóre kościoły mieniące się chrześcijanskimi, żeby nie wymieniac z nazwy.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 15 paź 2014, 17:02

josta pisze:Wedlug mnie jesli rzeczywiście ma tak być, że religie się połączą w jedną to będzie musiał się pojawić arceważny ku temu powód dla wszystkich.
Co ciekawe Islamiści także mówią o swoim Bogu, że jest to Bóg "Abrahama, Jabkuba, Izaaka". Problemem jest Jezus. Jezus stoi na drodze do zjednoczenia wszystkich religii bo twierdzi, że TYLKO On jest prawdą i tu pojawia się problem. To oznacza brak kompromisów- gdy się jednak Go usunie z pierwszego planu resztę doktryn można ożenić. Dlatego według mnie to nie tylko Islamiści pójda na ustępstwo (o ile religie mają sie zjednoczyć), ale także niektóre kościoły mieniące się chrześcijanskimi, żeby nie wymieniac z nazwy.

Wątpię w zjednoczenie wszystkich religii, w tym islamu. Islam i chrześcijaństwo są od siebie tak daleko doktrynalnie i moralnie, jak wschód od zachodu. Nazywanie chrześcijańskiego Boga tym samym bogiem, co islamski Allah, to wręcz bluźnierstwo oraz obelga wobec prawdziwego Boga - Allah jest bardzo podobny do biblijnego Szatana. Muzułmanie wierzą w Jezusa jako proroka, choć nawet nie największego z nich. Uważają, że ukrzyżowanie i zmartwychwstanie nigdy nie miało miejsca. Szczerze mówiąc, to bardziej prawdopodobne jest, że w czasach ostatecznych Europa zostanie najechana przez hordy dżihadystów, niż jakiekolwiek połączenie religii Zachodu z islamem.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
MieczDucha
Posty: 373
Rejestracja: 12 gru 2010, 15:23
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Puławy
O mnie: wyznanie : biblijny BINITARIANIZM, KONDYCJONALIZM, ANIHILACJONIZM
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: MieczDucha » 15 paź 2014, 17:29

josta pisze: Problemem jest Jezus. Jezus stoi na drodze do zjednoczenia wszystkich religii bo twierdzi, że TYLKO On jest prawdą i tu pojawia się problem. To oznacza brak kompromisów- gdy się jednak Go usunie z pierwszego planu resztę doktryn można ożenić.


A będą was wydawać i rodzice, i bracia, i krewni, i przyjaciele, i zabijać niektórych z was, (17) i będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego " - Łukasza 21:16-17

kto będzie unikał diabelskich kompromisów a trwał przy Jedynej Drodze, Prawdzie i Życiu - ten będzie znienawidzony i prześladowany, być może będzie musiał stracić wszystko włącznie z życiem ale warto trwać do końca przy prawdziwym Życiu - Jezusie. Jeśli będzie zjednoczenie religii, to ono będzie wstepem tylko do późniejszych wydarzeń w tym do rządów antychrysta. Chrześcijanom może być to inaczej jednak ukazywane jako ostateczne spełnienie proroctw - tak aby gdy nadejdzie później antychryst wśród wielkich zwodniczych cudów i znaków, uznali go za Boga. Wiele będzie wielkich oszustw - "wielkie znaki i cuda" którymi szatan będzie próbował zwieść nawet wybranych, będą mieć wygląd biblijnych rzeczy, osób biblijnych i wydarzeń biblijnych, dlatego będą tak niebezpieczne


Ligia
Posty: 822
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Ligia » 15 paź 2014, 19:56

MieczDucha pisze:Wiele będzie wielkich oszustw - "wielkie znaki i cuda" którymi szatan będzie próbował zwieść nawet wybranych, będą mieć wygląd biblijnych rzeczy, osób biblijnych i wydarzeń biblijnych, dlatego będą tak niebezpieczne


Zastanawiam sie, jak w kontekscie uzasadnionej nieufnosci w znaki i cuda, wypada pochwycenie. Jak mozna byc otwartym na nie, bojac sie falszywych znakow i cudow. Bo pochwycenie ma nastapic przed uciskiem, prawda?


Wiatr wieczorami niósłby po mieście

pieśni grane w dawnych wiekach.

Byłoby lato tysiąc dziewięćset dziesięć,

za domem by szumiała rzeka.

Widzę tam wszystkich nas - idących brzegiem,

mnie, żonę, dzieci pod cieszyńskim niebem.

Może i dobrze, że człowiek nie wie,

co go czeka.
Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: KRK

Postautor: Erazm » 15 paź 2014, 21:17

PawełSz pisze:Jak Jan Paweł 2 powiedział "niech Bogowie nas prowadzą" : https://www.youtube.com/watch?v=7lzmyyA_kWs

Nie słyszałem, żeby on tam tak powiedział. To bzdurna propaganda ośmieszająca tylko protestantów.
Jest idiotyzmem przypisywanie jakiemuś człowiekowi jakichś poglądów na podstawie karygodnie fatalnego nagrania jednego słabo słyszalnego słowa. Krytyka - tak. Ale z głową panowie, z głową. Nie ośmieszajcie się.


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: josta » 15 paź 2014, 21:36

Dragonar pisze: Nazywanie chrześcijańskiego Boga tym samym bogiem, co islamski Allah, to wręcz bluźnierstwo oraz obelga wobec prawdziwego Boga


I ja tak uważam, tyle, że muzułmanie autentycznie tak nazywają Allaha i nic na to nie poradzimy. Słyszałam i widzialam.

Dragonar pisze:- Allah jest bardzo podobny do biblijnego Szatana.


I z tym również się zgadzam, kiedyś w wątku Fryderyka o tym pisałam, natomiast dla muzulmanów cechą wspólną "naszego" i "ich" Boga nie jest charakter, a fakt, że ukazał się Abrahamowi, Jakubowi i Izaakowi - i o ile nie chodzi tu o dwie różne historie z przypadkowo zbieżnymi imionami to wyglada na to, że uważają, że "nasz Jahwe" to tak naprawdę "ich Allah."

Dragonar pisze:Muzułmanie wierzą w Jezusa jako proroka, choć nawet nie największego z nich. Uważają, że ukrzyżowanie i zmartwychwstanie nigdy nie miało miejsca.


Dlatego to własnie, mimo pozornych podobienstw Allaha i Jahwe problemem jest Syn Boży.

_____
A co jeśli jednocząca religia będzie całkowicie inna niż te które znamy..?


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości