Ellen White: klamczuch czy prorok (wydzielone z watku oKADS)

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.

kto przysłał Ellen G. White

Czas głosowania minął 30 sty 2009, 10:31

szatan
7
47%
Bóg z miłości do swego ludu
5
33%
inne
3
20%
 
Liczba głosów: 15
Wybrany
Posty: 73
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wybrany » 14 wrz 2012, 11:56

http://www.earlysda.com/books/polish-18 ... oversy.rtf

Wielki Bój z 1858 r. to pierwsza, autentyczna i jedyna w 100% napisana osobiście przez E.G.White, wersja tego wielkiego proroczego dzieła.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 14 wrz 2012, 12:23

PawełSz pisze:magda, każdego człowieka należy traktować dobrze, a homo nie są tu wyjątkiem. Bóg również kocha gejów i imim współczuje, to nie znaczy że grzesznik jest zły ale grzech


Bóg ich wydał na pastwe złych namiętności i raczej widać że tego nie popiera

26) Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. (27) Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie. "

1Kor 6:9 bw "Albo czy nie wiecie, że niesprawiedliwi Królestwa Bożego nie odziedziczą? Nie łudźcie się! Ani wszetecznicy, ani bałwochwalcy ani cudzołożnicy, ani rozpustnicy, ani mężołożnicy,"

Jak widać są odrzuceni i nie wejdą do Królestwa Bożego.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Wybrany
Posty: 73
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wybrany » 20 wrz 2012, 11:08

Wracając do tematu. Zdcecydowanie Prorok czasów końca. Ważnej ednak, aby czytać Ją w orginalnych pierwszych wydaniach. Wspaniale wskazuje na Słowo Boże i zachęca do Jego studium jednocześnie pomagając Je zrozumieć.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2012, 13:37

believer napisał/a:
tu się człowiek namęczył i nawypisywał sprzeczności między Biblią, a Ellen White. Przeczytałem całość, warto się zapoznać:

http://ellenwhite.dekalog...zkice/index.htm


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 20 wrz 2012, 13:54



Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Wybrany
Posty: 73
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wybrany » 21 wrz 2012, 10:20

magda pisze:http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/szkice/index.htm ten działa


Sprzeczności są, bo obecnie wydawane któreśtam już wydania publikacji nie są dziełem Siostry White, tylko ludzi dzierżących władzę w denominacjach. Proszę porównać je z 1. wydaniami. Z Wielkiego Boju z 1858 r. nic już właściwie nie zostało w obecnych wydaniach. :(


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 wrz 2012, 11:21

Czyli wg. Ciebie "nieomylne" są tylko pierwsze wydania? ;)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2012, 12:17

Wybrany pisze:
magda pisze:http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/szkice/index.htm ten działa


Sprzeczności są, bo obecnie wydawane któreśtam już wydania publikacji nie są dziełem Siostry White, tylko ludzi dzierżących władzę w denominacjach. Proszę porównać je z 1. wydaniami. Z Wielkiego Boju z 1858 r. nic już właściwie nie zostało w obecnych wydaniach. :(


Ja byłam długo Adwentystka ale po tym co piszesz to widze ze słusznie z tego koscioła uciekłam . Sam przyznajesz że przerabiaja książki E.White ,czyli ty musisz wierzyć ze ona to prorok a oni niekoniecznie skoro niby prorockie słowa zmienili ,to coś nie tak widać ze ten kościół schodzi na psy skoro coś takiego robią. Jak możesz podaj mi skad mogę przeczytac Wielki Bój ten jeszcze nie przerobiony. Jestem ciekawa co im nie pasowało ,że przerobili. I
1J 4:1 bp "Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na tym świecie.

Badaj to komu zawierzasz nie wierz ślepo zwłaszcza takim co przerabiaja jakies publikacje.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 21 wrz 2012, 12:32

magda pisze:Jestem ciekawa co im nie pasowało ,że przerobili.

Gdyż pisała sci-fi niezgodne z czymkolwiek. Starając się jednoznaczne przeczenia Pismu złagodzić zapewne przerabiali i tak to cały czas postępuje.


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2012, 12:45

fantomik pisze:
magda pisze:Jestem ciekawa co im nie pasowało ,że przerobili.

Gdyż pisała sci-fi niezgodne z czymkolwiek. Starając się jednoznaczne przeczenia Pismu złagodzić zapewne przerabiali i tak to cały czas postępuje.

Może i tak nie znam pierwszego wydania i co w nim było a chętnie poznam żeby sie upewnić że te zmiany wprowadzili i co im nie pasowało.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Wybrany
Posty: 73
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wybrany » 21 wrz 2012, 12:48

magda pisze:
Wybrany pisze:
magda pisze:http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/szkice/index.htm ten działa


Sprzeczności są, bo obecnie wydawane któreśtam już wydania publikacji nie są dziełem Siostry White, tylko ludzi dzierżących władzę w denominacjach. Proszę porównać je z 1. wydaniami. Z Wielkiego Boju z 1858 r. nic już właściwie nie zostało w obecnych wydaniach. :(


Ja byłam długo Adwentystka ale po tym co piszesz to widze ze słusznie z tego koscioła uciekłam . Sam przyznajesz że przerabiaja książki E.White ,czyli ty musisz wierzyć ze ona to prorok a oni niekoniecznie skoro niby prorockie słowa zmienili ,to coś nie tak widać ze ten kościół schodzi na psy skoro coś takiego robią. Jak możesz podaj mi skad mogę przeczytac Wielki Bój ten jeszcze nie przerobiony. Jestem ciekawa co im nie pasowało ,że przerobili. I
1J 4:1 bp "Umiłowani, nie wierzcie każdemu duchowi, lecz badajcie duchy, czy pochodzą od Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na tym świecie.

Badaj to komu zawierzasz nie wierz ślepo zwłaszcza takim co przerabiaja jakies publikacje.



Kilka postów wyżej zamieściłem link. ;)


Wybrany
Posty: 73
Rejestracja: 09 sie 2012, 20:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Wybrany » 21 wrz 2012, 12:49

fantomik pisze:
magda pisze:Jestem ciekawa co im nie pasowało ,że przerobili.

Gdyż pisała sci-fi niezgodne z czymkolwiek. Starając się jednoznaczne przeczenia Pismu złagodzić zapewne przerabiali i tak to cały czas postępuje.


Możeby tak przykład jakiś, a nie rzucanie słów bez znajomości tematu ;) Bo ja widzę same biblijne rzeczy w Jej pismach. ;)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2012, 15:14

No nie za bardzo biblijne ale zobaczę ten link i przeczytam to konkretnie napiszę.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2012, 15:18

W tym linku sciąga się coś w wordzie a ja nie mam żadnego edytora jak byś mógł to skonwertować na pdf-a i mi wysłać bo nie dam rady przeczytać to będę wdzięczna.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2012, 15:23 przez magda, łącznie zmieniany 1 raz.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 21 wrz 2012, 15:22

Już syn mi skonwertuje sorrki ze zawracałam głowę


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości