Bóg Jahwe nie istnieje. Dowody niestety są tu usuwane...

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
josta
Posty: 1026
Rejestracja: 16 gru 2012, 12:46
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Bóg Jahwe nie istnieje. Dowody niestety są tu usuwane...

Postautor: josta » 28 lip 2014, 00:12

liberator pisze:Chrześcijanie!
Niestety mam dla Was smutną wiadomość. Wasz Bóg Jahwe nie istnieje.
Mam na to szereg niezbitych dowodów.

Umieściłem je tu dziś jednak natychmiast zostały usunięte przez moderatora.
Hipokryzja tego miejsca jest znacznie większa niż sądziłem.

Po co Wam ten dział "polemiki z innymi filozofiami" jeśli od razu kasujecie niewygodne infomracje?



Dzięki za chęć wyzwolenia, ale może jeśli zamiast OBALAĆ coś w co nie wierzysz zaproponujesz o wiele lepszą i wiarygodną altenatywę to ją rozpatrzę. Póki co ateistom nie udało sie tego dokonać. Przykro mi - ale taka prawda. Nie macie nic bardziej wartościowego do zaproponowania.

Poza tym twoj post jest w "Kuble na myśli ulotne" i przez kilka dni będzie można go przeczytać.
Ja to zrobiłam i niestety Twoje argumenty mnie nie przekonały. Po prostu.


“If we find ourselves with a desire that nothing in this world can satisfy, the most probable explanation is that we were made for another world.” -- C.S. Lewis
Awatar użytkownika
hmhmm
Posty: 1239
Rejestracja: 20 cze 2014, 20:13
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: hmhmm » 28 lip 2014, 03:18

liberator pisze:To co wesoła ferajno?
Chcecie poznać moje dowody i z nimi polemizować?

Wesoła ferajna, normalnie Janosik i przyjaciele. Mmm, czasami pisząc na tym forum czuję się jakbym trafił do doliny Muminków.


artur403
Posty: 4107
Rejestracja: 03 mar 2014, 21:49
Ostrzeżenia: -1
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: artur403 » 28 lip 2014, 08:49

Ja bym chciał poznać te pseudoargumenty. Tylko w zwartej postaci. No i oczywiście obiektywnie przedstawione.

OK. Zapoznałem się. Nic ciekawego i nic przekonującego.


Sobota, czy niedziela? Trójca, czy nie? Czy zbawienie jest utracalne? Czy charyzmaty przeminęły? Czy deprawacja człowieka jest zupełna? Czy chrzest niemowląt jest ważny? Czy zbawienie jest chwilą? Jak rozumieć Sola Scriptura? Czy Biblia jest doskonała? Jezus rządzi na ziemi, czy nie?
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 28 lip 2014, 10:14

My te dowody znamy doskonale. Jeżeli znając je nie przyczyniły się do naszego zwątpienia to masz inne?

Zresztą powiedz czy tak nie jest? Część z tych rzekomo dowodów jest znana dzięki takim otwartym forum gdzie chrześcijanie rozmawiają właśnie na takie tematy. A ludzie twojego pokroju wybierają je by błyszczeć.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 12:00

liberator pisze:Nie ma żadnych dowodów na istnienie Boga Jahwe.
Są natomiast liczne dowody jego nieistnienia.

To raczej ty nie mozesz dostrzec dowodow na istnienie Boga ale za to ,,dostrzegasz'' dowody na nieistnienie.
liberator pisze:Mogę je zaprezentować ale pewnie po chwili zostaną usunięte.

Jak nie bedziesz przy tym obrazal to nikt cie nie ocenzuruje.


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: liberator » 28 lip 2014, 18:40

kontousunięte1 pisze:Prosty wniosek-skoro nie istnieje to po o tym pisac? Nie ma Go-nie ma tematu.

Temat jest jak najbardziej. Nadal miliony ludzi utrzymują absurdalne wierzenia.
Poczuwam się w obowiązku pomagać im wyjść z tego zaślepienia umysłowego, które często jest bardzo szkodliwe dla ich samych i otoczenia.

KAAN pisze:Pojedynczo i precyzyjnie, nie hurtem i chaotycznie bez uzasadnienia.

Poniżej będzie precyzyjnie i w osobnych liniach.

hmhmm pisze:Mmm, czasami pisząc na tym forum czuję się jakbym trafił do doliny Muminków.

Skojarzenie jak najbardziej słuszne! Dyskusje wszak się tu odbywające dotyczą bajek :)

inquisitio pisze:Jak nie bedziesz przy tym obrazal to nikt cie nie ocenzuruje.

A więc sprawdźmy. Na początek więc totalna nielogiczność Biblijnego Boga:

- absurd celu istnienia Boga
- absurd celu stworzenia świata (100 miliardów galaktyk, po to by urządzić Big Brother'a w Izraelu)
- absurd celu stworzenia człowieka (wg. Ks.Rodzaju Bóg potrzebował ogrodnika w rajskim ogrodzie)
- absurd Boga faworyzującego jeden naród.
- absurd Boga "nieśmiałego", którego wolą jest ukrywać swoje istnienie przed większością ludzi.
- absurd Boga "doskonałego", który odczuwa potrzeby (np. potrzeba stworzenia świata i człowieka, potrzeba kultu i posłuszeństwa ze strony człowieka)
- absurd Boga "doskonałego", który sam o sobie mówi, że jest zazdrosny (Dekalog w oryginale)
- absurd Boga "doskonałego" i "miłosiernego", który stworzył świat w którym organizmy żywe muszą pożerać się wzajemnie by przeżyć.
- absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje aniołów do pomocy.
- absurd Boga "wszechmogącego", który czegoś chce, ale jakoś mu nie wychodzi (np. rażąca niedoskonałość Pisma Św.)
- absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje kooperacji ze strony człowieka do realizacji swoich planów (np. ucieczka Żydów z Egiptu)
- absurd Boga "wszechwiedzącego", który popełnia pomyłki, zmienia zdanie, a nawet negocjuje z człowiekiem (Mojżesz)
- absurd Boga "ponadczasowego", który zmienia zdanie na temat tego co jest dobre, a co złe (np. dopuszczalność rozwodów, traktowanie wrogów)
- absurd Boga "wszechobecnego", pod którego nieobecność gadający wąż spiskował z Ewą.
- absurd Boga "kochającego" ludzi, który przygląda się biernie ich cierpieniu.
- absurd Boga "kochającego" ludzi, który popiera ludobójstwo i niewolnictwo
- absurd Boga "sprawiedliwego", który zaleca karę śmierci za takie "zbrodnie" jak nieposłuszeństwo dziecka, zatajenie braku dziewictwa przed ślubem, homoseksualizm, praca w "dzień święty", itd.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje karę nieskończonych tortur.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje odpowiedzialność zbiorową.
- absurd Boga "sprawiedliwego", który stosuje odpowiedzialność dziedziczną.
- absurd grzechu pierworodnego (gadający wąż wyrolował "wszechwiedzącego" Boga)
- absurd odpowiedzialności Adama i Ewy (przed rzekomym spożyciem owocu "Drzewa poznania dobra i zła" byli z definicji niepoczytalni)
- absurd koncepcji zbawienia (słowo "zbawienie" oznacza "ocalenie". Tylko przed czym?)
- absurd Boga "księgowego", który sam sobie musiał zapłacić okup.
- absurd "konieczności" narodzin Boga jako człowieka ("wszechmogący" Bóg nie mógł sprawy załatwić inaczej)
- absurd Boga będącego "jednocześnie" człowiekiem (Bóg jest "wszechmogący", człowiek nie)
- absurd arytmetyczny Trójcy (3 = 1)
- absurd genezy Szatana (sensowność buntu wobec istoty "wszechmogącej", "wszechobecnej", "wszechwiedzącej" itd.)
- absurd tolerowania istnienia Szatana przez Boga (podtrzymywanie nonsensownego konfliktu przez istotę "wszechmogącą")
- absurd opętań ludzi przez Szatana (przyzwolenie Boga, rzekome ostrzeżenie przed Szatanem jako przesłanie dla ludzi)
- absurd Boga kuszonego przez Szatana (Jezus kuszony na pustyni: pertraktacje z bogiem "wszechmogącym", próba manipulacji bogiem "wszechwiedzącym")
- absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary w rzeczy niewiarygodne
- absurd Boga który oczekuje od człowieka wiary pod szantażem kary nieskończonych tortur.
- absurd Boga który sam wybiera kto wierzy ("wiara jest łaską"), ale za brak wiary karze.
- absurd Boga który chciał się "objawić" ludziom, ale usłyszała o nim tylko garstka Żydów (Indianie na przykład musieli czekać aż do odkrycia Ameryki pod koniec 15 wieku)


Awatar użytkownika
inquisitio
Posty: 4898
Rejestracja: 15 maja 2012, 11:41
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: inquisitio » 28 lip 2014, 18:53

A te absurdy biora sie niestety ze slabej znajomosci Biblii kolego,i dlatego cos ci sie nie klei :-/


Contemplari et contemplata aliis tradere
Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: macio_men » 28 lip 2014, 20:49

liberator, gdybyś posiedział choć minutę nad każdym z tych argumentów i przemyślał je dokładnie, to rozpadłyby się same jak domek z kart ;)
Druga sprawa, że chcąc w sposób całkowicie rozumowy dojść Prawdy jesteś skazany na porażkę. Trójca Święta, czy jednoczesne Bóstwo i Człowieczeństwo Chrystusa to TAJEMNICE niepojęte dla człowieka.


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 28 lip 2014, 21:02

liberator pisze:- absurd celu istnienia Boga

[...]

Nie mamy o czym rozmawiać, skoro debatujesz nad celem istnienia Absolutu, czyli Arché. Nie rozumiesz podstawowych pojęć z zakresu metafizyki.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
macio_men
Posty: 144
Rejestracja: 23 lis 2013, 18:29
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Warszawa
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: macio_men » 29 lip 2014, 13:21

liberator pisze:absurd celu istnienia Boga


Absurdem jest szukanie celu istnienia bytu, który nie ma celu.

liberator pisze:absurd celu stworzenia świata (100 miliardów galaktyk, po to by urządzić Big Brother'a w Izraelu)


W lesie rośnie tysiąc drzew. Tylko na jednym z nich orzeł założy gniazdo. To znaczy, że 999 drzew jest niepotrzebnych?

liberator pisze:absurd Boga faworyzującego jeden naród.
- absurd Boga "nieśmiałego", którego wolą jest ukrywać swoje istnienie przed większością ludzi.


Bóg wybrał część ludzkości, by powiedziała reszcie ludzi o Nim. Poza tym Bóg jako Stwórca jest dostrzegalny we wszystkich swoich dziełach np patrzysz na gwiazdy i doceniasz ich Stwórcę. I Jego wolą nie jest ukrywać się, ale być poznanym, inaczej nie posyłałby chrześcijan do wszystkich narodów.

liberator pisze:absurd Boga "doskonałego", który odczuwa potrzeby (np. potrzeba stworzenia świata i człowieka, potrzeba kultu i posłuszeństwa ze strony człowieka)


Bóg nie potrzebuje twojego posłuszeństwa czy oddawania mu czci. Jest Święty, bo jest Święty, a nie dlatego, że człowiek mu tę Świętość nadaje. Nie jest też tak ,że Bóg nagle poczuł "Ach! Stworzę człowieka!". Zauważ, że nie istniał wtedy czas, więc ludzki umysł myslący chronologicznie nie pojmie tego w jaki sposób Bóg mial te pragnienia ;)

liberator pisze: absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje aniołów do pomocy.


Nie potrzebuje. Nie wiem skąd ten wniosek.

liberator pisze:absurd Boga "wszechmogącego", który potrzebuje kooperacji ze strony człowieka do realizacji swoich planów (np. ucieczka Żydów z Egiptu)


Nie potrzebuje. I często działa "ponad" ludźmi. a jak wg ciebie wyporowadzić kogoś z więzienia, bez jego udziału w całym przedsięwzięciu?

liberator pisze: absurd Boga będącego "jednocześnie" człowiekiem (Bóg jest "wszechmogący", człowiek nie)
- absurd arytmetyczny Trójcy (3 = 1)


A wiesz, że wrzątek po wsadzeniu do zamrażalnika zamrozi się szybciej niż woda w temperaturze pokojowej ? A LOGIKA wskazywałaby inaczej...
LOGIKA ludzka, nie jest LOGIKĄ Boga. A Jego mądrość, naszą mądrością.

liberator pisze:absurd Boga "księgowego", który sam sobie musiał zapłacić okup.
- absurd "konieczności" narodzin Boga jako człowieka ("wszechmogący" Bóg nie mógł sprawy załatwić inaczej)


Jak mówi Pismo Święte (które gdybyś je przeczytał samo odpowiedziałoby ci na te wszystkie pytania) przez jednego człowieka (Adama) grzech wszedł na świat, więc przez jednego człowieka (Chrystusa) człowiek został odkupiony.

liberator pisze:absurd opętań ludzi przez Szatana (przyzwolenie Boga, rzekome ostrzeżenie przed Szatanem jako przesłanie dla ludzi)


Bóg tak cię kocha, że dał ci wolność. I nie chce ci tej wolności odbierać. Masz więc możliwość wybrania Jego bądź zła.

Nie odpowiadam na wszystkie "absurdy" bo absurdem samym w sobie są te tezy, które postawiłeś.
Będę się za ciebie modlił abyś otworzył oczy i zobazczył Prawdę ;)


Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstałŁk 24, 5-6
Awatar użytkownika
nesto
Posty: 3634
Rejestracja: 05 wrz 2011, 12:51
Ostrzeżenia: 1
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Wyzwolony z KRzK
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: nesto » 29 lip 2014, 15:49

vilomort, oczywiście podtrzymuje, że masz rację. Kilka miliardów ludzi plecie bzdury, bo im z tym wygodniej.. A niektórzy z nich wmówili sobie, że konie to susły śpiewające i nikt ich nie przekona, że to nie jest prawda.


Krowy będą się źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać będą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 29 lip 2014, 16:09

Mało rozumiecie Panowie :) Oczywiście to tłumaczy waszą sceptyczną postawę.

Dla mnie fizyka kwantowa byłaby absurdem, gdyby ktoś nie powiedział mi, że można w tym dostrzec sens. I tak musiałbym to wziąć na wiarę, bo sam rozumowo bym do tego nie doszedł. Podobnie Arystoteles, czy Platon musieliby podejść do pracy programisty komputerowego. Platon mógłby powiedzieć, że ten zestaw znaków to absurd, a programista powiedziałby, że ma to sens i będą go najlepiej dostrzegać grający w grę, która dzięki tym znakom powstanie. Platon mógłby pokornie przyznać, że możliwe, że tego nie rozumie; a mógłby upierać się przy swojej tezie, że to jest bez sensu. Wszystko jest zatem oparte o nasze zdolności poznawcze. Absurd dla jednego będzie złożoną pojmowalnością dla drugiego.

W zgłębianiu bożych tajemnic, podobnie jak w zaawansowanej nauce, potrzebne jest zaangażowanie i szczera chęć rozwijania się w tym kierunku. Dopiero wówczas drzwi poznania mogą stanąć otworem. Z tego tytułu doskonale rozumiem sceptycyzm ateistów. Jeżeli oni nie wierzą, że Boga można poznać rozumowo (bo przecież w ogóle nie wierzą w Boga) to trudno o sukces poznawczy, prawda? :)

Dla mnie to proste jak konstrukcja cepa :) Najpierw wiara, że mogę poznać; a później dopiero ewentualny sukces.


Awatar użytkownika
liberator
Posty: 937
Rejestracja: 27 lip 2014, 10:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: liberator » 29 lip 2014, 17:24

macio_men pisze:Absurdem jest szukanie celu istnienia bytu, który nie ma celu.


Absurdalną jest teza głosząca, że istnieje świadoma istota, posiadająca wszechmoc, wszechwiedzę, żyjąca poza czasem, znająca całą przyszłość i przeszłość.

Absurdalność takiej tezy jest OGROMNA ponieważ nie kryją się za nią ABSOLUTNIE ŻADNE dowody.

macio_men pisze:W lesie rośnie tysiąc drzew. Tylko na jednym z nich orzeł założy gniazdo. To znaczy, że 999 drzew jest niepotrzebnych?


na każdym spośród tych 999 drzew żyje tysiące/miliony mikro organizmów. Drzewa te żyją w ścisłej symbiozie z otoczeniem. Twoje porównanie jest absurdalne.

liberator pisze:absurd Boga faworyzującego jeden naród.
- absurd Boga "nieśmiałego", którego wolą jest ukrywać swoje istnienie przed większością ludzi.


macio_men pisze:Bóg wybrał część ludzkości, by powiedziała reszcie ludzi o Nim. Poza tym Bóg jako Stwórca jest dostrzegalny we wszystkich swoich dziełach np patrzysz na gwiazdy i doceniasz ich Stwórcę. I Jego wolą nie jest ukrywać się, ale być poznanym, inaczej nie posyłałby chrześcijan do wszystkich narodów.


Absurd. Wszechmocna istota, mająca wgląd w ludzkie słabości powierza im zadanie, które z góry skazane jest na niepowodzenie. Chrześcijaństwo przecież nigdy nie stało się dominującą religią...
I nigdy nie stanie...

Bóg nie jest dostrzegalny w żadnych dziełach. W jaki sposób niby się to odbywa?

macio_men pisze:Bóg nie potrzebuje twojego posłuszeństwa czy oddawania mu czci. Jest Święty, bo jest Święty, a nie dlatego, że człowiek mu tę Świętość nadaje.


Bóg Biblijny ewidentnie potrzebuje kultu i posłuszeństwa ze strony człowieka. Świadczy o tym chociażby dekalog (nie mówiąc o reszcie „Świętej księgi”).

macio_men pisze:Nie potrzebuje. I często działa "ponad" ludźmi. a jak wg ciebie wyporowadzić kogoś z więzienia, bez jego udziału w całym przedsięwzięciu?


Mylisz się, bardzo potrzebuje, np. Noego do wybudowania arki i zarządzania zgrają zwierząt przez długi czas.

macio_men pisze:LOGIKA ludzka, nie jest LOGIKĄ Boga. A Jego mądrość, naszą mądrością.


To nie jest żadna boska logika czy mądrość tylko ludzkie bajeczki. Mechanizm ich powstawania podobny jest w przypadku setek innych religii.

macio_men pisze:Jak mówi Pismo Święte (które gdybyś je przeczytał samo odpowiedziałoby ci na te wszystkie pytania) przez jednego człowieka (Adama) grzech wszedł na świat, więc przez jednego człowieka (Chrystusa) człowiek został odkupiony.


W tym mamy dwa absurdy:
1. Kara dla całej ludzkości za występek jednego człowieka!
2. Danie jako okup samego siebie sobie.

macio_men pisze:Bóg tak cię kocha, że dał ci wolność. I nie chce ci tej wolności odbierać. Masz więc możliwość wybrania Jego bądź zła.

Górnolotne wymysły, oderwane kompletnie od rzeczywistości.

macio_men pisze:Nie odpowiadam na wszystkie "absurdy" bo absurdem samym w sobie są te tezy, które postawiłeś.


Absurdem jest wiara w bajki sprzed kilku tysięcy lat i podporządkowywanie swojego życia tym bajkom.


PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 29 lip 2014, 17:27

A ja wiem o jakie dowody ci chodzi liberator - niby , że YHWH to Bóg księżyca , chyba poryczę się ze śmiechu , jeszcze takich głupot nie słyszałem .....


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"

Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości