Nasienie węża.

Ateizm, antytrynitaryzm, buddyzm, islam, itd.
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 13:01

poselstwo pisze:Temat był już wałkowany. http://detektywprawdy.pl/2016/01/06/czy ... szystkich/ - tu masz
ładny tekst z wersetami od razu :)

Tymczasem odchodzę z forum i wszystkich pozdrawiam bardzo serdecznie. Dziękuję za wymianę zdań. Jeżeli ktoś chciałby się skontaktować to w stopce jest mail. Pozdrawiam ! :)


Zostań jeszcze trochę. Na nic nie zwracaj uwagi, tylko zostań.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 13:11

poselstwo pisze:Kolejna osoba przypisująca Poselstwu coś czego nie głosi. W każdym kazaniu mowa jest o Ofierze Chrystusa, jako najważniejszej; a to, że Biblia naucza o predestynacji, jest faktem niezaprzeczalnym.


1 Jana 2,1-2:
"(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.

(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata."

Jezus umarł za wszystkich ludzi. Jak ten fakt widzi Branham ze swoją nauką o cielesnym potomku diabła? Jezus według tej nauki Branhama, umarł też za Kaina i jego potomstwo?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 13:34

poselstwo pisze:I jak to się ma do Twojej logiki i przypisywaniu Poselstwu tego, czego Ono nie twierdzi ? Gdzie tu stoi, że Abraham jest z nasienia węża, albo Jezus? No właśnie NIGDZIE. Cała rozmowa zaczyna się od pewnej gry słownej, a nawet ironii / prowokacji wobec przeciwników Jezusa, a potem mamy zachętę do udowodnienia, że są z Abrahama, a w trakcie obnażenie tego, iż są jednak nasieniem wężowym - o czym zapewniają ich czyny. Czytaj logicznie i ze zrozumieniem proszę teksty biblijne chociaż. Stworzyłeś własną teorię i przypisujesz ją Poselstwu.


Tutaj się zgadzam z Tobą. Jezus wykazuje w Ew.Jana 8,31-45 że ci z którymi rozmawia są pełni pożądliwości i są nasieniem diabła.
Rozchodzi się jednak o to, że rozmówcy Jezusa z Ew.Jana 8,31-45 są Żydami, a więc potomkami Abrahama o czym Jezus mówi w wersecie 37 : " Wiem że jesteście potomstwem Abrahama."

W podanym przez Ciebie linku na pierwszej stronie forum, to co z tego linku skopiowałem i wkleiłem, wynika że Branham fakt wskazania tym Żydom z Ew.Jana 8,44 ich prawdziwego ojca który jest diabłem, uznaje za argument który jest dowodem potwierdzającym to że Ewa współżyła z diabłem i z tego związku urodziła Kaina.

Jak sam widzisz słowa Pana Jezusa z Ew.Jana 8,44 nie są potwierdzeniem teorii Branhama, bo gdyby tak było, to fizycznie i Abraham byłby nasieniem diabła i Pan Jezus również byłby z nasienia diabła, bo jego przodkiem według ciała był Abraham.

Czy to rozumiesz?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 13:39

poselstwo pisze:To Twój wymysł, iż o Zbawieniu decydują geny. Bóg dokonał predestynacji. Wybrał Izrael. Wybrał Oblubienicę. Ofiara Jezusa jest dla Oblubienicy, nie dla potomstwa żmijowego. Rozumiem, że wiesz, co to jest wybranie, powołanie i zachowanie w Biblii i zdajesz sobię sprawę, iż nauka o predestynacji jest od Boga?


Ja zgodnie z tym co Pan Bóg Izraela do mnie mówi, wierzę że Pan Jezus umarł, tak jak Jan mówi, za całą ludzkość, dokładnie za wszystkich ludzi.

1 Jana 2,1-2:

"(1) Dzieci moje, to wam piszę, abyście nie grzeszyli. A jeśliby kto zgrzeszył, mamy orędownika u Ojca, Jezusa Chrystusa, który jest sprawiedliwy.
(2) On ci jest ubłaganiem za grzechy nasze, a nie tylko za nasze, lecz i za grzechy całego świata."


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 13:57

Kitka pisze:
poselstwo pisze:Ofiara Jezusa jest dla Oblubienicy, nie dla potomstwa żmijowego.
Wykaż to odpowiednimi fragmentami z Biblii, że Jezus nie umarł za wszystkich
Podpytam jeszcze o inne sprawy. Może odpowiesz, zamiast pisać, że już wszystko zostało powiedziane?
Za podanym linkiem:
Na początku wąż chodził wyprostowany i miał zdolność mówienia, gdyż rozmawiał z Ewą, a następnie z samym Bogiem. Po upadku człowieka Bóg przeklął węża i zupełnie zmienił budowę jego ciała. Wąż stał się niemy i zaczął pełzać po ziemi. Współczesny naukowy świat poszukuje brakującego inteligentnego ogniwa pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem. Tym ogniwem nie jest szympans. Tym brakującym elementem jest wąż, który przez seksualny akt połączył się z kobietą, a ona urodziła Kaina, który nie był człowiekiem czystej krwi.
Powrócę do swojego ptania: Kim był wąż?
O jakim ogniwie mówi Branham? Jaki szympans? Nauka o ewolucji nie zakłada żadnych szympansów jako przodków ludzkich. Biedny Branham oparł wiarę o błędne teorie darwińskie.
Czy istnieją dwa różne genomy ludzkie?


To ja Ci odpowiem :) Rozchodzi się o to, że Branham dał się uwikłać w ludzkie fałszywe nauki, które poszukują ogniwa pośredniego pomiędzy człowiekiem, a zwierzęciem. No i Branham stwierdził, ze tym brakującym ogniwem między człowiekiem a zwierzęciem nie jest małpa jak chcą ewolucjoniści, ale wąż, który w Edenie chodził wyprostowany miał dwie nogi, dwoje rąk i był podobny do człowieka, ale był to Lucyfer anioł który później upadł, zgrzeszył pychą i zbuntował się.
Najwidoczniej pierwszym grzechem Lucyfera nie była pycha, bo nie byłoby go w Edenie gdy był tam Adam, ale grzech współżycia z Ewą.
Gdy już ten grzech nastąpił, Pan Bóg przeklął węża i od tamtej pory wąż zamienił się w gada i musi się czołgać na brzuchu. Zanikły wszystkie jego cechy które upodobniały go do człowieka.
I to jest według Branhama brakujące ogniwo którego ewolucjoniści bezskutecznie poszukują, pomiedzy człowiekiem, a zwierzęciem.

Branham jednak zapomniał, że Pan Bóg wszystko co stworzył, stworzył według swojego rodzaju 1 Moj.1,24: " Potem rzekł Bóg: Niech wyda ziemia istotę żywą według rodzaju jej: bydło, płazy i dzikie zwierzęta według rodzajów ich. I tak się stało."

Tak że nie ma żadnego ogniwa pośredniego między człowiekiem a zwierzęciem.
Branham dał się zwieść.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 14:06

Jak już piszę w tym temacie to krótko jeszcze napiszę o genealogii Adama - rozmawialiście o tym.

1 Moj. 5 ,1-10...

"(1) To jest księga potomków Adama: Kiedy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boże uczynił go. (2) Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich oraz błogosławił im i nazwał ich ludźmi, gdy zostali stworzeni. (3) Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna na podobieństwo swoje, na obraz swój, i nazwał go Set. (4) Po zrodzeniu Seta żył Adam osiemset lat i zrodził synów i córki. (5) Adam przeżył dziewięćset trzydzieści lat i umarł. (6) Set żył sto pięć lat i zrodził Enosza. (7) Po zrodzeniu Enosza żył Set osiemset siedem lat i zrodził synów i córki. (8) Set przeżył dziewięćset dwanaście lat i umarł. (9) Enosz żył dziewięćdziesiąt lat i zrodził Kenana. (10) Po zrodzeniu Kenana żył Enosz osiemset piętnaście lat i zrodził synów i córki. (11) Enosz przeżył dziewięćset pięć lat i umarł." itd.

Dlaczego nie ma tutaj Kaina jako starszego syna Adama od Seta? Bo Kain był czarną owcą w rodzinie. Kto by o takim nawet wspominał? Zabił brata swego. Później dopiero potomkowie Seta zobaczyli że potomkinie Kaina są piękne 1 Moj. 6,1-2.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 19:17

KAAN pisze:
believer pisze:... ale ciekawi mnie jeszcze taki temat, bo jeśli nasienie węża to prawda, to chyba się da to udowodnić jakoś naukowo i medycznie, bo ci potomkowie węża powinni mieć inne chromosomy i DNA rózne od potomków Abla... .
Najpierw muszę się uśmiechnąć :) , ale na poważnie; te wszystkie rozważania o nasieniach są sprzeczne z Biblią, bo Pan Jezus i Paweł uczyli że nie ci się liczą za potomstwo co są nimi cieleśnie, ale ci są potomkami, którzy są nimi duchowo, dotyczy to zarówno potomstwa Abrahama, Bożych dzieci jak i potomstwa szatana.

List do Rzymian 9:7 I nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.

I warto przeczytać cały rozdział i teksty paralelne.


To zakańcza poselstwo Branhama czyniąc je jeszcze jedną zwiedzioną nauką:

Rzym.9,6-8:

"(6) Ale nie jest tak, jakoby miało zawieść Słowo Boże. Albowiem nie wszyscy, którzy pochodzą z Izraela, są Izraelem;

(7) i nie wszyscy są dziećmi, dlatego że są potomstwem Abrahamowym, lecz jest tak: Od Izaaka zwać się będzie potomstwo twoje.

(8) To znaczy, że nie dzieci cielesne są dziećmi Bożymi, lecz dzieci obietnicy liczą się za potomstwo. "

Nie ma cielesnej linii rodowodowej diabła i cielesnej linii rodowodowej dzieci Bożych. Są tylko duchowe dzieci diabła i duchowe dzieci Pana Boga.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2018, 19:42 przez Jeremiasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 20 lut 2018, 19:32

Jeremiasz pisze:Jak już piszę w tym temacie to krótko jeszcze napiszę o genealogii Adama - rozmawialiście o tym.

1 Moj. 5 ,1-10...

"(1) To jest księga potomków Adama: Kiedy Bóg stworzył człowieka, na podobieństwo Boże uczynił go. (2) Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich oraz błogosławił im i nazwał ich ludźmi, gdy zostali stworzeni. (3) Adam żył sto trzydzieści lat i zrodził syna na podobieństwo swoje, na obraz swój, i nazwał go Set. (4) Po zrodzeniu Seta żył Adam osiemset lat i zrodził synów i córki. (5) Adam przeżył dziewięćset trzydzieści lat i umarł. (6) Set żył sto pięć lat i zrodził Enosza. (7) Po zrodzeniu Enosza żył Set osiemset siedem lat i zrodził synów i córki. (8) Set przeżył dziewięćset dwanaście lat i umarł. (9) Enosz żył dziewięćdziesiąt lat i zrodził Kenana. (10) Po zrodzeniu Kenana żył Enosz osiemset piętnaście lat i zrodził synów i córki. (11) Enosz przeżył dziewięćset pięć lat i umarł." itd.

Dlaczego nie ma tutaj Kaina jako starszego syna Adama od Seta? Bo Kain był czarną owcą w rodzinie. Kto by o takim nawet wspominał? Zabił brata swego. Później dopiero potomkowie Seta zobaczyli że potomkinie Kaina są piękne 1 Moj. 6,1-2.


Dodam jeszcze, że w rodowodzie Pana Jezusa nie ma starszych braci Dawida chociaż byli bogobojni w przeciwieństwie do Kaina.
Dlaczego więc Izraelici mieliby w rodowodzie swojego narodu wspominać o mordercy brata, Kainie, który był bratem ich przodka Seta?

Ew.Mat.1,5-8:

(5) A Salmon zrodził z Rahab Booza, a Booz zrodził z Ruty Jobeda, a Jobed był ojcem Jessego.

(6) A Jesse był ojcem Dawida, króla, a Dawid zrodził z żony Uriasza Salomona.

(7) A Salomon był ojcem Roboama, a Roboam ojcem Abiasza, a Abiasz ojcem Azafa.


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 21 lut 2018, 10:43

Motyl pisze:
Noemi pisze:pomyśl o innych, źle się czyta twoje posty



Zwyczajnie sie czepiasz....malo kto jeszcze tu pisze.... ;-)

Pusto i glucho sie robi .... i....jakos tak sztywniacko.....

Ok, Noemi.....pomysle..... :->


Zacytuje Motyla: Pusto i głucho sie robi ... i .... jakoś tak sztywniacko... :)

To chyba koniec tematu?


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 21 lut 2018, 11:19

Kitka pisze:Kolejne moje pytanie: Dlaczego branhamowcy zakładają, że seksualność jest brudna i grzeszna?
W zalinkowanym tekście jest napisane, że Adam i Ewa zrobili "to samo", co wąż i Ewa, czyli współżyli. I Bóg poczytał to Adamowi za grzech. Ja się pytam, dlaczego?


Przeoczyłem ta wypowiedź. Pan Bóg nakazał Adamowi i Ewie rozmnażać się, a jednocześnie zabrania im tego czynić?

1Moj.1,28: " I błogosławił im Bóg, i rzekł do nich Bóg: Rozradzajcie się i rozmnażajcie się, i napełniajcie ziemię, i czyńcie ją sobie poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się poruszają po ziemi! "


Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 22 lut 2018, 07:55

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Nagabujesz Motyla KAAN.
Moze to tak wygląda jak czytasz mały fragment wystąpień Motyla, ale Motyl chce tu propagować diabelską ideologię eliminującą potrzebę nawrócenia się do Pana Jezusa. Czy ty widzisz taką potrzebę?
Jeremiasz pisze: Rozumiem, że Pan Bóg dał Ci objawienie co do niej, że jest nienawrócona i pójdzie do piekła?
Poczytaj dokładnie moje posty; piszę o tym co Biblia mówi o człowieku w kontekście grzechu i potrzeby zbawienia. Moje wezwania dla Motyla są próbą obudzenia jej sumienia, bo świadectwo jej (nie)wiary jest jawne i pokazuje że zostanie osądzona i wrzucona do piekła, jedyną drogą zbawienia jest Pan Jezus.

To nie jest w porządku, że tak się do niej zwracasz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: KAAN » 23 lut 2018, 10:21

Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:Nagabujesz Motyla KAAN.
Moze to tak wygląda jak czytasz mały fragment wystąpień Motyla, ale Motyl chce tu propagować diabelską ideologię eliminującą potrzebę nawrócenia się do Pana Jezusa. Czy ty widzisz taką potrzebę?
Jeremiasz pisze: Rozumiem, że Pan Bóg dał Ci objawienie co do niej, że jest nienawrócona i pójdzie do piekła?
Poczytaj dokładnie moje posty; piszę o tym co Biblia mówi o człowieku w kontekście grzechu i potrzeby zbawienia. Moje wezwania dla Motyla są próbą obudzenia jej sumienia, bo świadectwo jej (nie)wiary jest jawne i pokazuje że zostanie osądzona i wrzucona do piekła, jedyną drogą zbawienia jest Pan Jezus.

To nie jest w porządku, że tak się do niej zwracasz.
Co nie jest w porządku?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: magda » 24 lut 2018, 12:08

KAAN pisze:Co nie jest w porządku?


Wszystko jest w porządku Motyl propaguje niebibijne nauki chce sprowadzać wierzących na manowce wiec trzeba ją przystopować i może przemyśli i oprzytomnieje co by się jej przydało żeby jednak nie iśc na zatracenie .

Co do nasienia węża to jet to to samo co kąkol z przypowieści ale nie jest to fizycznie jakieś mieszanka z innym gatunkiem bo jest to niemożliwe Bóg uniemozliwił miesznki międzygatunkowe wiec chodzi o sprawy duchowe , jest przenica i kąkol Bóg wybrał przenicę a nasienie węża i kąkol odrzucił, wybrał juz przesd załozeniem świata bo wiedział ze tak sie stanie że zły czyli djabeł ,waż nasieje swojego nasienia na ziemi . Są dwa rodzaje ludzi kąkol i przenica . Czasem mi sie wydaje ze nie jest to pole przenicy z kakolem a odwrotnie pole kąkolu z garstka przenicy , no przynajmniej w tych czasach ostatecznych .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
Jeremiasz
Posty: 1081
Rejestracja: 19 lip 2010, 20:26
wyznanie: Inne protestanckie
Lokalizacja: Polska
O mnie: Ew.Jana 15,16: "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem..."
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Jeremiasz » 24 lut 2018, 14:07

KAAN pisze:
Jeremiasz pisze:
KAAN pisze:Moze to tak wygląda jak czytasz mały fragment wystąpień Motyla, ale Motyl chce tu propagować diabelską ideologię eliminującą potrzebę nawrócenia się do Pana Jezusa. Czy ty widzisz taką potrzebę?
Poczytaj dokładnie moje posty; piszę o tym co Biblia mówi o człowieku w kontekście grzechu i potrzeby zbawienia. Moje wezwania dla Motyla są próbą obudzenia jej sumienia, bo świadectwo jej (nie)wiary jest jawne i pokazuje że zostanie osądzona i wrzucona do piekła, jedyną drogą zbawienia jest Pan Jezus.

To nie jest w porządku, że tak się do niej zwracasz.
Co nie jest w porządku?

Motyl mówi, że jest nowonarodzoną, a Ty ją sądzisz i miejsce w piekle wyznaczasz? To nie jest w porządku.


Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Nasienie węża.

Postautor: Noemi » 24 lut 2018, 14:46

Jeremiasz to że Motylowi sie wydaje że jest nowonarodzona to nie znaczy że tak jest jej posty świadczą przeciw niej ,nie można nikogo utwierdzać w przekonaniu że idzie wąską ścieżką ku zbawieniu , jeżeli kroczy szeroką drogą ku potępieniu



Wróć do „Polemiki z innymi religiami i filozofiami”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości