Pierwszy świat

Inne zagadnienia biblijne
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 23 wrz 2013, 17:10

Zbyszekg4 pisze:
Klangman pisze:Mam świadomość występowania takiej interpretacji na jakiej się opieraliście ale wydaje mi się ona mniej wiarygodna niż ta mówiąca o linii Seta.

Też kiedyś tak myslałem, ale 1 i 2 rozdz. Hioba mówi o Synach Bożych i nie są to ludzie.
A po drugie - dlaczego płodzenie dzieci między pobożnymi i bezbożnymi miało by prowadzić do rodzenia olbrzymów? Współcześnie nic takiego się nie dzieje!! (czy więc przed potopem się działo??).

Jednak problemem z Synami Bożymi z Rodz. 6 i córkami ludzkimi jest taki, że jeśli to upadłe anioły, to by miały możliwość tworzenia/posiadania plemników zdolnych do zapłodnienia kobiet ziemskich... (czy to możliwe??).


No właśnie. Pojawia się sporo pytań. Fajnie, że wskazałeś na biblijne nawiązanie. Musiałbym sprawdzić ten opis w Księdze Hioba. Z tymi olbrzymami to już w ogóle trudna sprawa. Jeśli przyjdzie mi coś sensownego do głowy to napiszę. Pozdrawiam :)


Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 23 wrz 2013, 17:26

Małgorzata pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Małgorzata pisze:Ciągle zastanawiam się, kim są demony.

To upadłe anioły. Bo niby czemu nie?...

One są zamknięte w otchłani.

Nie wszystkie - http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 764#345764
Synowie Boży z Rdz 6:1-4 to upadłe anioły, które zbuntowały się wobec Boga i są zamknięte w Otchłani. Reszta demonów jest na wolności, na Ziemi.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 23 wrz 2013, 18:24

Dragonar pisze:
Małgorzata pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Małgorzata pisze:Ciągle zastanawiam się, kim są demony.

To upadłe anioły. Bo niby czemu nie?...

One są zamknięte w otchłani.

Nie wszystkie - http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 764#345764
Synowie Boży z Rdz 6:1-4 to upadłe anioły, które zbuntowały się wobec Boga i są zamknięte w Otchłani. Reszta demonów jest na wolności, na Ziemi.

Dzięki za wskazanie na to: http://www.gotquestions.org/Polski/syno ... dzkie.html
Jest w tym sens, a że do końca wszystkiego nie wiemy, to mimo to można najbardziej prawdopodobne wytłumaczenie zaakceptować...


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 23 wrz 2013, 19:11

Kitka pisze:
Małgorzata pisze:... Ten pierwszy fragment też, a ponieważ kiedyś słyszałam, ze Prince sugerował, ze tak może być (ale nie mówił, ze tak jest na pewno), po prostu zainteresowało mnie to. ...
Uważam, że D. Prince odpłynął w filozofowanie w książce "Lucyfer rzuca wyzwanie Bogu". Tam właśnie pojawia się jego teoria pustki pomiędzy Rz.1,1 a Rdz.1,2, którą wypełnia domysłami, a nie rzeczywistą Bożą nauką. I jakkolwiek ceniłam sobie czytać Prince'a, to po tej lekturze nabrałam dystansu do jego sposobu rozważań biblijnych.


Akurat, co do tej publikacji, Prince, nie głosił tego jako jakiegoś dowodu i nie mówił, ze należy w to wierzyć, a jedynie, że jest to jego osobiste przekonanie. Z tego co pamiętam, to w tej publikacji powoływał się na różne miejsca zapisane w słowie Bożym.

:)


derko
Posty: 1942
Rejestracja: 23 cze 2008, 20:57
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: derko » 23 wrz 2013, 19:15

Zbyszekg4 pisze:
Małgorzata pisze:Ciągle zastanawiam się, kim są demony.

To upadłe anioły. Bo niby czemu nie?...


Jest jeszcze jedna kwestia co do demonów. One potrzebują ciała, żeby w nich zamieszkać.
Pytanie, czy upadłe anioły potrzebują ciał żeby w nich zamieszkać?

:)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 wrz 2013, 20:42

Dragonar pisze:
Małgorzata pisze:
Zbyszekg4 pisze:
Małgorzata pisze:Ciągle zastanawiam się, kim są demony.

To upadłe anioły. Bo niby czemu nie?...

One są zamknięte w otchłani.

Nie wszystkie - http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 764#345764
Synowie Boży z Rdz 6:1-4 to upadłe anioły, które zbuntowały się wobec Boga i są zamknięte w Otchłani. Reszta demonów jest na wolności, na Ziemi.

Zacytowałeś:
" Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;"
Kiedy aniołowie zgrzeszyli? Gdy sprzeciwili się Bogu i poszli za Lucyferem. Zostali wtedy strąceni do otchłani. Skąd zatem przypuszczenie, ze dopiero po grzechy obcowania z kobietami ziemskimi Bóg ich strącił? Czy upadły anioł może grzeszyć, skoro on jest w całej swojej istocie grzechem? Oni nigdy nie czyni dobrze. Cokolwiek robi, jest złe.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 23 wrz 2013, 21:23

Małgorzata pisze:Zacytowałeś:
" Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd;"
Kiedy aniołowie zgrzeszyli? Gdy sprzeciwili się Bogu i poszli za Lucyferem. Zostali wtedy strąceni do otchłani. Skąd zatem przypuszczenie, ze dopiero po grzechy obcowania z kobietami ziemskimi Bóg ich strącił?

Przypuszczenie wypływa stąd, że apostoł Piotr wspomina w swojej wypowiedzi jedynie występki ludzi i aniołów z Księgi Rodzaju. W dodatku w kolejności chronologicznej. W 7 rozdziale Księgi Rodzaju czytamy o Potopie, a wcześniej, w rozdziale 6 opisany jest właśnie występek aniołów, którzy obcowały z kobietami.

Małgorzata pisze:Czy upadły anioł może grzeszyć, skoro on jest w całej swojej istocie grzechem? Oni nigdy nie czyni dobrze. Cokolwiek robi, jest złe.

Biblia nigdzie nie podaje, że upadły anioł jest w istocie grzechem.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 23 wrz 2013, 21:38

Dragonar pisze:Biblia nigdzie nie podaje, że upadły anioł jest w istocie grzechem.

II List do Koryntian 5:21 On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.
To o Jezusie, oczywiście. Jezus na krzyżu stał się grzechem, bo wziął grzechy ludzi. Jest czysty. Natomiast w szatanie, jako Jego przeciwieństwie, nie ma nic czystego.


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 wrz 2013, 07:59

Małgorzata pisze: Czy upadły anioł może grzeszyć

Czy upadły człowiek może grzeszyć? Naturalnie, więc Twoje tu podejście jest nietrafione bo analogia między aniołami i ludźmi jest jak najbardziej dopuszczalna... Oba Boże stworzenia były na początku doskonałe, bezgrzeszne, ale bunt przeciw Bogu wszystko zmienił (różnica jest jedynia taka, że tylko część aniołów do tego buntu się dołączyła i stała się aniołami upadłymi=demonami; wszyscy ludzie po Adamie już są upadli bo taką naturę otrzymali będąc jego potomkami. Aniołowie nie powstają na zasadzie rozmnażania się, więc dlatego jedna ich część jest wierna Bogu, a druga nie - i ta druga część jako upadli aniołowie=demony grzeszą dalej na różne sposoby, jak i upady człowiek to robi...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 24 wrz 2013, 12:11

Ktoś tu stwierdził, że demony muszą posługiwać się ciałem i bez niego nie funkcjonują (dlatego prosiły Jezusa, by w świnie wejść mogły, gdy z człowieka On je wypędził).

Tu: http://biblia.oblubienica.eu/wystepowan ... 140/page/1 są wszystkie miejsca w Biblii, gdzie występuje słowo "demon" i jeśli się komuś chce, to może prześledzić ich występowanie, aby potwierdzić lub zaprzeczyć tezie o konieczności ciała dla funkcjonowania demonów... (osobiście nie uważam, że jest to teza słuszna bo uważam, że są to istoty duchowe o naturze aniołów, a im przecież ciało nie jest potrzebne do istnienia...).


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 24 wrz 2013, 14:36

Małgorzata pisze:
Lash pisze:
Małgorzata pisze:
Lash pisze:A co mówi Bibli o demonach?

Mówi, ze potrzebują wcielać się w ciało, aby manifestować swoją obecność.
Natomiast upadłe anioły są zamknięte w otchłani.
II P.2:4 "Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd".
Kim zatem są demony?

Gdzie biblia mówi, że POTRZEBUJĄ sie wcielać w ciało aby manifestować obecność :O

A błagania wypędzonych z człowieka, aby mogły wejść w świnie? A opętani?
Kim są demony?
Sá poddanymi szatana - i są przed Bogiem czasami ...
to duchy

A chciały wejśc w świnie bo nie chciały isć do odchłai


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Dragonar
Posty: 4906
Rejestracja: 10 wrz 2011, 20:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: Christendom
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Dragonar » 24 wrz 2013, 16:18

Małgorzata pisze:
Dragonar pisze:Biblia nigdzie nie podaje, że upadły anioł jest w istocie grzechem.

II List do Koryntian 5:21 On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.
To o Jezusie, oczywiście. Jezus na krzyżu stał się grzechem, bo wziął grzechy ludzi. Jest czysty. Natomiast w szatanie, jako Jego przeciwieństwie, nie ma nic czystego.

Moim zdaniem jest to nadinterpretacja. To, że istota jest przepełniona grzechem, nie oznacza, iż nie może już grzeszyć - to zbyt daleko idące wnioski.


Scriptura locuta, Roma finita.

Zapraszam na mojego bloga: Herold Pański.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 wrz 2013, 16:32

Dragonar pisze:
Małgorzata pisze:
Dragonar pisze:Biblia nigdzie nie podaje, że upadły anioł jest w istocie grzechem.

II List do Koryntian 5:21 On tego, który nie znał grzechu, za nas grzechem uczynił, abyśmy w nim stali się sprawiedliwością Bożą.
To o Jezusie, oczywiście. Jezus na krzyżu stał się grzechem, bo wziął grzechy ludzi. Jest czysty. Natomiast w szatanie, jako Jego przeciwieństwie, nie ma nic czystego.

Moim zdaniem jest to nadinterpretacja. To, że istota jest przepełniona grzechem, nie oznacza, iż nie może już grzeszyć - to zbyt daleko idące wnioski.

A czy Zakon, przez który przyszło poznanie grzechu, był dany demonom?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 wrz 2013, 16:33

Lash pisze:
Małgorzata pisze:
Lash pisze:
Małgorzata pisze:
Lash pisze:A co mówi Bibli o demonach?

Mówi, ze potrzebują wcielać się w ciało, aby manifestować swoją obecność.
Natomiast upadłe anioły są zamknięte w otchłani.
II P.2:4 "Bóg bowiem nie oszczędził aniołów, którzy zgrzeszyli, lecz strąciwszy do otchłani, umieścił ich w mrocznych lochach, aby byli zachowani na sąd".
Kim zatem są demony?

Gdzie biblia mówi, że POTRZEBUJĄ sie wcielać w ciało aby manifestować obecność :O

A błagania wypędzonych z człowieka, aby mogły wejść w świnie? A opętani?
Kim są demony?
Sá poddanymi szatana - i są przed Bogiem czasami ...
to duchy
A chciały wejśc w świnie bo nie chciały isć do odchłai

:D
Z tym to i ja się zgadzam :D
A czy ty uważasz, że to są upadłe anioły?


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 wrz 2013, 09:50

Małgorzata pisze: :D
Z tym to i ja się zgadzam :D
A czy ty uważasz, że to są upadłe anioły?


Nie wiemy czy ANIOŁY czy serafy czy chruby czy fulmaki.

To nie napisano.

Demony to bytu duchowe które mają władcę - szatana.
Anioły to poprostu wysłannicy - demony pewnie sa posyłane przez swojego władcę - oraz wszystko co stamtac a nie jest bogiem określamy "aniałem". Szczegółową systmetyką zajmuja się demonolodzy ale im nie wierzymy :/


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości