Jezus Chrystus po prawicy Ojca

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
krzysiek_enoch
Posty: 290
Rejestracja: 17 sie 2008, 18:54
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Jezus Chrystus po prawicy Ojca

Postautor: krzysiek_enoch » 07 cze 2010, 19:06

Dz 2:34-35 bpd
(34) Gdyż nie Dawid wstąpił na niebiosa, sam natomiast mówi: [Pan powiedział mojemu Panu: Usiądź po mojej prawicy],
(35) [aż położę Twoich nieprzyjaciół podnóżkiem Twoich stóp]

Efez 1:20-23 bpd
(20) którą wykazał w Chrystusie, gdy Go wzbudził z martwych i posadził po swojej prawicy w okręgach niebieskich
(21) ponad wszelką zwierzchnością i władzą, i mocą, i panowaniem, i wszelkim imieniem, które można by wymienić, nie tylko w tym wieku, ale i w nadchodzącym;
(22) i wszystko poddał pod Jego stopy, a Jego dał jako Głowę ponad wszystko Kościołowi —
(23) ten jest Jego ciałem, pełnią Tego, który sam wszystko we wszystkim wypełnia.

Mar 10:36-37 bpd
(36) A On ich zapytał: Co chcecie, abym wam spełnił?
(37) Oni zaś powiedzieli: Daj nam to, abyśmy w Twojej chwale siedzieli jeden po Twojej prawicy, a jeden po Twojej lewicy.


Czy wiecie może o co chodzi z tym "siedzeniem po prawicy"?
Interesuje mnie głównie zwyczajne znaczenie tego sformułowania. Kto i w jakich okolicznościach zasiadał "po prawicy"?
Kto zasiadał po prawicy króla?

Czy po prawicy Bożej zasiadał król Izraela? Czy taka idea znajduje się w Biblii?

No i co - w związku z pierwotnym znaczeniem tego sformułowania - z tego wynika w przypadku Pana Jezusa?
Czym dla niego jest to zasiadanie po prawicy Ojca?


Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości