Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: esde » 03 kwie 2018, 18:36

Kod: Zaznacz cały

1 Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość 2 i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. 3 "Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? 4 Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu". 5 Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. 6 Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali.
7 Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. 8 "Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię?" "Tak, za tyle" - odpowiedziała. 9 A Piotr do niej: "Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie". 10 A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. 11 Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.


Mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić ten fragment? Czy Ananiasz z żoną naprawdę musiał sprzedać swoją posiadłość?
Czy chodzi o to, że zrobił to bo chciał się przypodobać, że niby jest taki super, że oddał wszystko a tak naprawdę tego nie zrobił?


Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: Kitka » 03 kwie 2018, 19:38

Tu chodzi o kłamstwo, planowane i uzgodnione.
Nic nie musieli sprzedawać.
Ani nie musieli wszystkiego oddawać.
Mieli być szczerzy przed Bogiem i ludźmi.


Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: esde » 03 kwie 2018, 21:28

To za to zaplanowane kłamstwo zostali zabici? I dlaczego jest to kłamstwo przeciwko Duchowi Świętemu a nie ludziom?


Awatar użytkownika
esde
Posty: 279
Rejestracja: 07 lis 2011, 21:17
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: esde » 04 kwie 2018, 21:07

Wybaczcie, że piszę post pod postem ale może ktoś jednak pomoże mi w zrozumieniu tego w pełni. Będę wdzięczny.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: magda » 05 kwie 2018, 00:31

W pierwszym kościele był Duch Boży , prawie każdy wierny miał Ducha Bożego a Apostołowie wszyscy więc jeśli ten gościu kłamał do nich i do apostoła to tak jak by kłamał Duchowi Świetemu .


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy ktoś wyjaśni ? Dzieje Apostolskie – roz.5

Postautor: ZbiMacz » 05 kwie 2018, 08:56

esde pisze:Wybaczcie, że piszę post pod postem ale może ktoś jednak pomoże mi w zrozumieniu tego w pełni. Będę wdzięczny.

To proste sięgnij do rozdziału czwartego.
4:31
A gdy skończyli modlitwę, zatrzęsło się miejsce, na którym byli zebrani, i napełnieni zostali wszyscy Duchem Świętym, i głosili z odwagą Słowo Boże.

4:32
A u tych wszystkich wierzących było jedno serce i jedna dusza i nikt z nich nie nazywał swoim tego, co posiadał, ale wszystko mieli wspólne.
4:34
Nie było też między nimi nikogo, który by cierpiał niedostatek, ci bowiem, którzy posiadali ziemię albo domy, sprzedając je, przynosili pieniądze uzyskane ze sprzedaży
4:35
I kładli u stóp apostołów; i wydzielano każdemu, ile komu było potrzeba.

Duch Święty tak nimi kierował że mieli wielką miłość do siebie, jak jedna wielka rodzina ale ten człowiek posłuchał podszeptu diabła i zgrzeszył przeciwko Duchowi Świętemu, patrz w.31-32, i stąd taka straszna kara.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości