Pewność zbawienia

Inne zagadnienia biblijne
eternitto
Posty: 7
Rejestracja: 14 paź 2017, 18:14
wyznanie: Rzymsko Katolickie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Pewność zbawienia

Postautor: eternitto » 14 mar 2018, 01:14

Jak to jest z pewnością zbawienia?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia

Postautor: kontousunięte1 » 14 mar 2018, 09:25

O ile się nie mylę, temat był już kilka razy na forum. Może poszperaj w starszych zasobach. :-)


ZbiMacz
Posty: 382
Rejestracja: 07 lis 2016, 22:20
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
O mnie: "Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe." BW - List św. Pawła do Rzymian 10 10:17
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia

Postautor: ZbiMacz » 14 mar 2018, 09:28

Skopiuje to co na Fb zamieściłem odnośnie słów z Flp 2:12 Przeto, umiłowani moi, jak zawsze, nie tylko w mojej obecności, ale jeszcze bardziej teraz pod moją nieobecność byliście posłuszni; z bojaźnią i ze drżeniem zbawienie swoje sprawujcie.

(...) skoro jest napisane "Ef 2.8 Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: 9 nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił." a więc każdy nawrócony otrzymuje od Boga dar o który musi zadbać a potem "zdać" relację co zrobiliśmy z łaską którą otrzymaliśmy (przypowieść o talentach). Bóg powołuje nas spośród zwykłych, szarych ludzi i posyła do ludzi. Nie mówi nam odizoluj sie od społeczeństwa ( nie zakopuj talentu) ale nieś go do innych aby i inni przynosili owoce. Bóg zawsze powołuje nas do pracy na Bożej roli, winnicy. Jednak ta praca wiąże sie nierozerwalnie z ryzykiem, że żyjąc wśród grzesznego świata ulegniemy mu. W Flp 2 "(15) by nic wam nie można było zarzucić i abyście byli bez skazy, jako nienaganne dzieci Boże wśród narodu zepsutego i przewrotnego. Bądźcie dla nich światłem jak gwiazdy na niebie. " I właśnie to jest powodem dla którego Paweł pisze "z lękiem i drżeniem starajcie się o własne zbawienie." W naszej pracy, czego sam doświadczam, nie jesteśmy osamotnieni. Bóg który pobudził nas łaską do nawrócenia a potem umocnił i oczyścił Duchem Świętym będzie nas wspierał w tej pracy. Ja to mówię tak: "Boża praca i Boże siły", a wygląda to tak że Bóg w pewnych sytuacjach daje zachętę, możliwość oraz wszystko co potrzebne aby tą pracę wykonać a w zamian zamiast np.zmęczenia jest radość w duchu. Patrz też J 15 "2 Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy." "4 Wytrwajcie we Mnie, a Ja [będę trwał] w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie - jeśli nie trwa w winnym krzewie - tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. " "6 Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie." Wniosek jest jasny mamy trwać do końca w Chrystusie, który "też wycisnął na nas pieczęć i zostawił zadatek Ducha w sercach naszych" (2Kor 1.22) i wtedy mamy pewność zbawienia.


"Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza." BW - 1 List św. Jana 5 5:4
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pewność zbawienia

Postautor: magda » 15 mar 2018, 17:16

Zbawienia nie da się utracic z powodu uczynków czyli tego jak postepujemy bo nie dostaliśmy go z takiego powodu , jest to darmowy niezasłużony dar, mozemy jednak ten dar odrzucić . Bóg nam go nie odbierze . Jednak nasze dzieło jakie nam powierzono do zrobienia będzie ocenione czy przynieśliśmy zysk 30.... 60.... krotny , czy tymi monetami pracowalisśmy co dostaliśmy je czy z 5 monet zyskaliśmy jeszcze 5 czy z jedną monetą przebałamuciliśmy życie . To będzie ocenione , nasze dzieło czy jest ze słomy czy z drogich kamieni , otrzymamy niewielką karę za marne dzieło ale zbawienie temu nie podlega, jest za friko i niezasłużone to dar. Zawsze jednak mozesz z niego świadomie zrezygnować masz wolna wolę Bóg nikogo niczym nie zniewala nawet zbawieniem.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości