Zakładki do Pisma Świętego

Inne zagadnienia biblijne
Tetelestai
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Zakładki do Pisma Świętego

Postautor: Tetelestai » 12 mar 2018, 12:59

Witam. Zakładam ten temat, ponieważ chciałbym, abyście podzielili się ze mną waszymi pomysłami na zakładki do Pisma Świętego. Wydaje się to dosyć proste, ale chciałbym zauważyć, że zazwyczaj w Bibliach kartki są bardzo cienkie, a więc po przyklejeniu karteczki samoprzylepnej w określone miejsce, kartki te często ulegają zniszczeniu. Nie mam obecnie pomysłu na to, jakie zakładki mógłbym sobie sprawić. Interesuje mnie to, aby najlepiej zrobić je samemu ;) Pozdrawiam.


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Zakładki do Pisma Świętego

Postautor: kontousunięte1 » 12 mar 2018, 15:07

Nie widzę sensu i potrzeby robienia takich zakładek. Moja pierwsza Biblia - BW, stara dość, miała wprawdzie cienkie kartki, ale swobodnie można było podkreślać interesujące mnie wersety (bez przebijania na drugą stronę).
Teraz używam UBG i tu faktycznie byłby problem z dwóch względów:
- jest bardzo mało tzw. światła (generalnie chodzi o brak dużych marginesów),
- kartki cieniutkie, ale już tyle razy czytałam Pśw., że wystarczy jakiś haczyk, plusik, skrócik ołówkowy i wiem o co chodzi.
Podczas czytania mam osobną zakładkę do ST, inną do Psalmów, do NT korzystam z wklejonej tasiemki.


Tetelestai
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2018, 19:46
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Zakładki do Pisma Świętego

Postautor: Tetelestai » 13 mar 2018, 11:03

W sumie racja. Dobra! Nieważne, do zamknięcia.. :eek:



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości