Jak zacytować werset?

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Jak zacytować werset?

Postautor: Sebeq » 03 wrz 2017, 23:05

Cześć,

Czy możecie mi doradzić w sprawie zacytowania fragmentu pisma, chodzi o fragment na tatuaż.

A mianowicie, Rodzaju 3, 19, chciałbym wyjąc fragment "z prochu powstałeś i w proch się obrócisz" całość z Wulgaty po łacinie.

Jak to powinno wyglądać, z małej litery, z trzykropkiem czy z dużej litery?

Jeśli pytanie nie jest w odpowiednim dziale to proszę o przeniesienie, pytanie nie dotyczy też zasadności wykonywania tatuażu a jest jedynie techniczne i za takie odpowiedzi będę wdzięczny :)


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"

Iz 6:8
zBiblia
Posty: 439
Rejestracja: 22 mar 2017, 18:24
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Jak zacytować werset?

Postautor: zBiblia » 04 wrz 2017, 06:58

To już musisz pogadać z księdzen, on jest specjalistą od wulgaty i łaciny.
Jestem przy okazji ciekawy, jaki będzie jego stosunek do wykonania takiego tatuażu, podziel się opinią. Jak możesz to udaj się do kilku ojców katolickich :) zbierzesz może ciekawe sprzeczne opinie...


christianinroman
Posty: 321
Rejestracja: 20 maja 2016, 07:29
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak zacytować werset?

Postautor: christianinroman » 04 wrz 2017, 17:57

,, Nie będziecie na znak żałoby po zmarłym czynić nacięć na ciele swoim ani NAKŁUWAĆ NAPISÓW NA SKÓRZE SWOJEJ; Jam jest Pan.'' - Księga Kapłańska 19:28.


Awatar użytkownika
Sebeq
Posty: 138
Rejestracja: 31 mar 2011, 14:48
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Jak zacytować werset?

Postautor: Sebeq » 04 wrz 2017, 23:17

Dzięki, rzeczowa odpowiedź na zadane pytanie. Mogłem nie pisać że chodzi o tatuaż, w sumie mój błąd. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka


"I usłyszałem głos Pana mówiącego: Kogo mam posłać? Kto by Nam poszedł? Odpowiedziałem: Oto ja, poślij mnie!"



Iz 6:8

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości