Po co Jezus kazał kupić Miecze

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 10 maja 2017, 19:02

próboje rozkminić poco ten nakaz

Luk 22:36 eib Następnie zapytał ich: Gdy was posłałem bez sakiewki, bez torby i sandałów, czy czegoś wam zabrakło? Niczego — odpowiedzieli. (36) Teraz jednak — powiedział — kto ma torbę lub sakiewkę, niech je weźmie. Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi.


Myślicie że ten nakaz i do nas sie odnosi ?

(mam 2 koncepcje ale nie chce sugerować...... bo wtedy sie nie dowiem co inni myślą)
wydaje mi sie ze Luk 22:37 może ujawniać cel ale nie jestem pewien.
Niech ktoś to czytnie z następnym wersetem zobacze czy wyszło nam to samo .....


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 06:55

Myślicie że ten nakaz i do nas sie odnosi ?

Tak,znaczenie wersetu jest prorocze,duchowe i literalne.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: KAAN » 11 maja 2017, 13:48

nadrozd pisze:próboje rozkminić poco ten nakaz

Luk 22:36 eib Następnie zapytał ich: Gdy was posłałem bez sakiewki, bez torby i sandałów, czy czegoś wam zabrakło? Niczego — odpowiedzieli. (36) Teraz jednak — powiedział — kto ma torbę lub sakiewkę, niech je weźmie. Kto nie ma miecza, niech sprzeda płaszcz, a go kupi.


Myślicie że ten nakaz i do nas sie odnosi ?

(mam 2 koncepcje ale nie chce sugerować...... bo wtedy sie nie dowiem co inni myślą)
wydaje mi sie ze Luk 22:37 może ujawniać cel ale nie jestem pewien.
Niech ktoś to czytnie z następnym wersetem zobacze czy wyszło nam to samo .....

Dlatego żeby wypełniło się proroctwo :

Ewangelia św. Łukasza 22:36 On zaś rzekł do nich: Lecz teraz, kto ma trzos, niech go weźmie, podobnie i torbę, a kto nie ma miecza, niech sprzeda suknię swoją i kupi.
37 Albowiem mówię wam, iż musi się wypełnić na mnie to, co napisano: Do przestępców był zaliczony; to bowiem, co o mnie napisano, spełnia się.
38 Oni zaś rzekli: Panie, oto tutaj dwa miecze. A On na to: Wystarczy.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 14:26

Tylko?Kaanie,czy uważasz,że chrześcijaninowi nie jest potrzebny miecz?Czy to duchowy czy literalny :-P
Pytam gdyż jak pisałem wiedzę w tym wersecie coś więcej.
Oczywiście nie neguje też wypełnienia proroctwa..


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 11 maja 2017, 14:55

KAAN pisze:Dlatego żeby wypełniło się proroctwo :

.


Super :) wlasnie taki byl mpj pierwszy pomysł ...
Fajnie ze bez porozumien na to samo wpadliśmy :)
Znaczy ze czytajac z kontekstem bez swoich zalozeń i sugestii do tego samego wniosku sie dojdzie.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2017, 14:58 przez nadrozd, łącznie zmieniany 1 raz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 14:58

Do tego akurat jest wstanie dojść każdy kto posiada zdolność czytania ze zrozumieniem.
A co jeszcze żeś rozważał za opcje?
Nie bój się-jestem :)


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 11 maja 2017, 15:02

Pierwsze co mnie zastanowilo jaki sens tylko 2 mieczy....jak bylo apostolow 12 ...

A drugie to szok z uswiadomienia sobie ze łazili z Jezusem apostolowie z i 2 z nich miało juz kosy....

Trzecie to po co Jezus o to kazal kupuc skoro wszytko wiedział....musiał wiedzieć ze maja broń....


Ta druga koncepce powiem potem jak bede przy kompie bo mi cytaty potrzebne...


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 15:08

nadrozd pisze:Pierwsze co mnie zastanowilo jaki sens tylko 2 mieczy....jak bylo apostolow 12 ...

A drugie to szok z uswiadomienia sobie ze łazili z Jezusem apostolowie z i 2 z nich miało juz kosy....

Trzecie to po co Jezus o to kazal kupuc skoro wszytko wiedział....musiał wiedzieć ze maja broń....


O ile drugi werset dotyczy konkretnej sytuacji tak pierwszy ma według mnie szersze znaczenie.
I jest kierowany do każdego czytającego Ewangelie.Według Augystyna miecze symbolizowały przymierza
ale tak sobie można wymyślać...według mnie po prostu chodzi o zmianę sytuacji po odejściu Pana i obronę duchowo literalną.

Obrazek

ach :-D


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 11 maja 2017, 19:55

dobra koncpecja 2 nie jest sprzeczna z 1 ....

a) Jezus tych ludzi nazuwa nienawróconymi i nie było wtedy kościoła jeszce......
b) nakaz był kierowany do apostołów przed dniem 50'sioatnicy.
c) okres miedzy pojmaniem Jezusa a wylaniem ducha był dla tych ludzi specyficvzny i pełen prześladowań które już sie rozpoczeły.
Najlepiej chyba nazawać go okresem "Błogosłąwieni Ubodzy w Duchu"...
juz sie zaczeły prześladowania a oni nie mieli pocieszyciela...... biedni bezbronni bez mocy

opieram te przekonania na wersecie

Luk 22:36 Zatym też rzekł Pan: Symon, Symon, oto szatan pożądał pilnie, aby was odwiewał jako pszenicę. (32) Alem ja prosił za tobą, aby nie ustała wiara twa, a przetoż i ty niekiedy nawróciwszy się, potwierdzaj bracią twą.






d) Jezus rodział wcześniej mówi o okresie jaki nadejdzie juz na kościół
Luk 21:14 bb "( A przetoż miejcie to w sercach waszych, abyście nie myślili czymby się bronić. (15) Abowiemci wam dam usta i mądrość, której nie będą mogli odeprzeć ani się sprzeciwić wszyscy, którzy się wam zastawować będą.



Tak że sadze że kościół pierwotny wiedział że ten nakaz nie jest do niego. I oni olali temat w kwesti obrony.....
znamienne jest to że jak juz powstał kościół chrześcijanie jak walczył znimi np św paweł i ich mordował to nie specjalnie pisze żeby oni sie bronili mieczem.

Podobnie pózniej rzeżie jakie robiono na chrześcijanach biblijnych (tych co byli przed reformacja jescze) wskasuje że raczej nie zabardzo oni bronili.... jednych palono w jaskiniach innych wyrzynano całymi wioskami ....... :cry:


Zaś kościoły pseudo chrześcijańskie co tych rzeżi dokonywały i dumnie szarżowały mieczem , ogniem i torturami ....
wynika mi z tego że nie jest kościołem.

Wynika mi tez z tego że jak by mie i moje dzieci zatakował jakiś LEW lub inny Niedzwiedz lub cokolwiek to nie mam myśleć co bede robił i zbyt teologicznie roztrzasać tylko zachować sie jak David który pokonał goliata tym co miał pod ręką na codzień bo to sa takie sytuacje na jakie z najlepsza bronia a bez odwagi Ducha Świetego nie damy se rady. Bo to nie wielkośc dzidy stanowi o zwycięztwie...


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 11 maja 2017, 22:34

Kościół/Eklezja była cały czas nieprzerwanie i tak jest do teraz.
Chrześcijanie na początku byli w mniejszości i mieli trochę inne zadanie.
Nie wszystkie chrześcijańskie bitwy/wojny były niesłusznie i Bóg był wtedy z nimi.
Zresztą Bóg wiele razy sam nakazywał bronić się Izraelitom i to nie byli żadni żołnierze..
To że ktoś użył źle miecza nie oznacza,że każde użycie go jest złe.Np władza świecka mieczem wymierza sprawiedliwość.A my się bronimy :)


Obrazek


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 12 maja 2017, 07:32

Janek.. . jako dziecko bylem gnebiony w szkole,
Przywiazywany do gory nogami sznorowkami do poreczy na schodach..... I obsikiwany przez starszych..itd.. W mojej szkole wiele dzieci bylo gnebionych.... Nie tyljo ja..
Wiesz dlaczego sie nie bronilismy ?
Bo zabawy naszym kosztem trwały dluzej....i sprawiały wieksza frajde oprawcom.

Ja wtedy marzylem zeby przyszedl ktos i nas obronil.. .
Niestety wiejszośc tzw starszych ultrareligijnych nauczycueli co wtedy znałem wolalo udawac ze nic sie nie dzieje. Bo rodzice tyranow sa wplywowi bo są w partii albo znaja kogo trzeba.

Podobnie przy holokauscie żydow wiekszisc religijnych niemcow nie tylko olała i udawała że nie wie to jeszcze wspierali podatkami...albo se świete konkordaty niektóre religie podpisywali....

Janek moim zdaniem też ta świetoszkowata religijniść oparta nie na miłości do ofiar tylko do oprawcow napawa o wymioty.....

Nie wiem czy widzisz .... o co mi chodzi....
Ale moim zdaniem to nie bron czy jej brak jest problemem tylko postawa ....

Bo to ze ktos nie ma broni a przechodzi obotejnie. Nieusprawiedluwia...

Analigia takiej znieczulicy .jest dokladnie opisane w przypowiesci o samarytanie..... I taka pistawa letnia faryzeuszy i uczonych w piśmie jest do dziś... By swietoszkowatości nie naruszyc to nie robie nic ;)

Z braku broni zrobiono se wymowke by nic nie widziec , nie słyszeć i niereagować


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 12 maja 2017, 14:06

Rozumiem,ale to że sami się nie broniliście nie oznacza
że dobrze zrobiliście czy też zawsze należy tak robić.
Ja od małego zawsze liczę tylko na siebie.
Jeśli bliźni cierpi,a my nic nie robimy
to po prostu grzeszymy..
Jacy są ludzie-wiem..


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 12 maja 2017, 15:37

Janek pisze:Jeśli bliźni cierpi,a my nic nie robimy
to po prostu grzeszymy..
.


to miałem na myśli. właśnie.
CO do bronienia sie to tylko zauważąm że jak ty jestes jeden najmniejszy a napsastników 6 lub wiecej ;) to też Janku bys nic nie zrobił ;)
ZApewne nawet pomocy bys nie zawołał. Modliłbys sie tylko by zjawił sie ktoś i ci pomógł.....

Zaś jak by sie znalazł ktoś kto zechce ci pomoc jest wiekszy , ma siłe.... i niedajboże kogoś lekko uszkodzi to albo zamkną go do wiezienia, albo bedą sadzić, albo straci możłiwość wykonywania zawodu Policjanta ....... gdzie tu sprawiedliwość....
ZOstanie policzony miedzy przestępców tak samo jak w tym proroctwie o Jezusie.

A możni tego świata sami broni nie tykają, nie muszą bo maja do tego ludzi .......
A człowiek sprawiedliwy ani nie ma czym sie bronic (czasem ma ale nie w PL), a jak zinterweniuje i kogoś uratuje
to jest podoby do pszczoły która broni swojego ula użądli ...obroni innych ale potem sama zginie....
http://www.focus.pl/sekrety-nauki/dlacz ... eniu-12678

gdzie tu sprawiedliwość ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: Janek » 12 maja 2017, 15:47

CO do bronienia sie to tylko zauważąm że jak ty jestes jeden najmniejszy a napsastników 6 lub wiecej ;) to też Janku bys nic nie zrobił ;)

No nie zawsze są szanse wtedy trzeba uciekać :-D
lub zasłaniać się aby ponieść jak najmniejsze
uszczerbek na zdrowiu :D

ZApewne nawet pomocy bys nie zawołał. Modliłbys sie tylko by zjawił sie ktoś i ci pomógł.....

Jw,lub modliłbym się o ogień z nieba :-D
Chodzi po prostu o to,że użycie siły
czasami jest wskazane.
Zaś jak by sie znalazł ktoś kto zechce ci pomoc jest wiekszy , ma siłe.... i niedajboże kogoś lekko uszkodzi to albo zamkną go do wiezienia, albo bedą sadzić, albo straci możłiwość wykonywania zawodu Policjanta ....... gdzie tu sprawiedliwość....

No w naszym państwie o nią ciężka.
Chociaż teraz przepisy się trochę zmieniają..
Już chyba można odstrzelić bandziora w obronie.
A człowiek sprawiedliwy nawet jak jakimś cudem ma broń ...... i kogoś uratuje

Broń palna powinna być ogólnodostępna.

Obrazek

:D


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Po co Jezus kazał kupić Miecze

Postautor: nadrozd » 12 maja 2017, 15:55

Janek pisze:Broń palna powinna być ogólnodostępna.



No wiesz jak sie zyje na prerii gdzieś to zawsze była.
Jak idziesz przez las itd to jakoś musisz sie bronić bo zwierz moze wyleżć.
Więc ja fobi jakiejś nie mam..... i polityka obecna mnie nie obchodzi.


ALe wierz mi w mieście zaś i teraz to zawiele nie pomoże. Ludzie sa zidiociali.
Policja ma broń i co korzysta ? ;) ucieka gdzie pieprz rośnie i unuika miejsc gdzie może sie coś dziać ;)
Za to robią sobie monetaryzacje na przejściach dla pieszych na babciach staruszkach i młodziezy szkolnej ;)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości