Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Inne zagadnienia biblijne
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 11:47

Ale myślałaś,że to kościół Boży,a poza tym to,że adewntyści mają swoje błędy nie zwalnia Ciebie ze słowa.
Każda denominacja ma jakieś błędy i co będziesz szukała w każdej żeby mieć z głowy?
Tak nie można.. Rozumiem nie stać nie płacisz,stać płacisz-kropka.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: magda » 18 maja 2017, 12:15

Ja odeszłam od Adwentystów około 7 lat temu definitywnie 5 lat już to musiałabym zapłacic za te lata a ja nawet na bierząco nie daje rady. Jak mieszkałam w Radomiu to sprzedawałam biżyterię a teraz w Warszawie nawet nie wiem gdzie sprzedawać i tak nie będę z tego tyle miała, najwyżej będę miała na wykupywanie recept bo na razie było tak ze miałam sporą kupkę recept niewykupionych , nie jest to prosta sprawa , ja tez dla spokoju sumienia płaciłabym ale jak sie nie da to sie nie da. Poza tym ja zamierzam chodzic do Bapyustów bo mieszkam obok koscioła .Tam też bedę dawac wiec czy to nie lepiej ze zawsze bym dawała do kościoła do którego chodze aktualnie?


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 12:19

Rozumiem jeśli nie masz to trudno,ale gdy będziesz miała(kto wiem może Bóg pomoże)
to wtedy wypadałoby jednak tego słowa dotrzymać.
Tak lepiej dawać pieniądze tam gdzie zostaną
lepie spożytkowane...


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: magda » 18 maja 2017, 12:38

Dziesięcina była na sprawy Boze na szerzenie słowa Bożego wiec czy dam tam gdzie obiecywałam czy w innym kościele to chyba obojetne


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 18 maja 2017, 14:00

magda pisze:Dziesięcina była na sprawy Boze na szerzenie słowa Bożego wiec czy dam tam gdzie obiecywałam czy w innym kościele to chyba obojetne


Tak,to starałem się własnie wytłumaczyć.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: magda » 18 maja 2017, 23:45

No to bedę dawać na ten kosciólł do którego bede chodzić chyba naj;epsze wyjście.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 00:02

No i gut :)


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: magda » 19 maja 2017, 19:27

No i temat drugi wyczerpany


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 19 maja 2017, 19:43

Trudno :-D


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: biblijny » 22 maja 2017, 00:16

magda pisze:Dziesięcina była na sprawy Boze na szerzenie słowa Bożego


Nie. Dziesięcina w Biblii miała inny charakter:

22 Złożysz dziesięcinę z plonu wszelkiego twego zasiewu, z tego, co rokrocznie ziemia rodzi. 23 Będziesz spożywał w obliczu Pana, Boga swego – na miejscu, które sobie obierze na mieszkanie dla imienia swojego – dziesięcinę z twego zboża, moszczu i oliwy, pierworodne z twego większego i drobnego bydła, byś po wszystkie dni nauczył się bać Pana, Boga swego.
24 Jeśli daleka będzie twoja droga, nie zdołasz tego zanieść, ponieważ daleko będzie miejsce, które sobie obierze Pan, Bóg twój, by tam umieścić swe imię – gdy Pan, Bóg twój, będzie ci błogosławił – 25 zamienisz dziesięcinę na srebro, weźmiesz srebro w sakiewce do ręki i pójdziesz na miejsce, które sobie obierze Pan, Bóg twój. 26 Kupisz tam za srebro wszystko, czego zapragnie twoja dusza: większe i drobne bydło, wino, sycerę, wszystko, czego życzy sobie twoja dusza, i spożyjesz tam w obliczu Pana, Boga swego. Będziesz się cieszył ty i twoja rodzina. 27 Nie pominiesz też lewity, który jest w twoich murach, bo nie ma on udziału ani dziedzictwa z tobą.


Dziesięcina była częścią płodów rolnych, które należało spożyć w czasie corocznej pielgrzymki do świątyni w Jerozolimie. Częścią owej dziesięciny należało się podzielić z tymi, którzy nie mieli ziemi uprawnej, czyli Lewitami, aby i oni mogli uczestniczyć w festynie. Doprawdy nie wiem, jak chcesz złożyć dziesięcina, jeśli nie masz gospodarstwa rolnego, a sama świątynia już nie istnieje.

To, o czym piszesz, to nie dziesięcina, lecz podatek kościelny w wysokości 10%. Podatek taki nie ma umocowania w Piśmie Świętym. Praktyka płacenia takiego podatku była powszechna w Kościele katolickim w przeszłości. Współcześnie czasami spotyka się ją w niektórych sektach protestanckich, zwłaszcza o zabarwieniu charyzmatycznym.


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Przysięgi , przyrzeczenia ,obiecywanie.

Postautor: Janek » 22 maja 2017, 00:56

Doprawdy nie wiem, jak chcesz złożyć dziesięcina, jeśli nie masz gospodarstwa rolnego, a sama świątynia już nie istnieje.

Można dać ze wszystkiego jak Abraham bez światyni.Prawo jest duchowe.
Co miała na myśli sama dobrze wie
a słowo się rzekło :roll:



Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości