Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień

Inne zagadnienia biblijne
robo3223
Posty: 8
Rejestracja: 23 paź 2016, 23:08
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień

Postautor: robo3223 » 19 lis 2016, 12:20

Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień czy dobrze je interpretuje
1 Po co potrzebne było szatanowi ciało Mojżesza , według mnie aby stworzyć kult np: relikwii i pielgrzymek do jego grobu.
2 Co to jest wiara demonów ,bo pisze że znają słowo i drżą«Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą»(Jk 2, to czego nie są zbawione . Według mnie dlatego że nie są posłuszne wiedzą a nie wykonują tego. co mówi pismo .To coś Jak z pseudo chrześcijaninem nie jest posłuszny słowu tylko jego ja się liczy.


konia_z_rzedem
Posty: 337
Rejestracja: 22 lis 2016, 12:08
wyznanie: Kościół Katolicki
O mnie: Hallelujah!!!
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień

Postautor: konia_z_rzedem » 29 lis 2016, 23:20

robo3223 pisze:Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnień czy dobrze je interpretuje
1 Po co potrzebne było szatanowi ciało Mojżesza , według mnie aby stworzyć kult np: relikwii i pielgrzymek do jego grobu.
2 Co to jest wiara demonów ,bo pisze że znają słowo i drżą«Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą»(Jk 2, to czego nie są zbawione . Według mnie dlatego że nie są posłuszne wiedzą a nie wykonują tego. co mówi pismo .To coś Jak z pseudo chrześcijaninem nie jest posłuszny słowu tylko jego ja się liczy.


A co rozumiesz przez kult relikwii? Bo niby mówi się o kulcie relikwii, ale dzisiejsi katolicy i protestanci mają co innego na myśli niż np. chrześcijanie z IV wieku.


"Mądry, słuchając, pomnaża swą wiedzę,
rozumny nabywa biegłości:
jak pojąć przysłowie i zdanie,
słowa i zagadki mędrców".

"Nikt nie jest sam z siebie mądry".
Marek P
Posty: 13
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:39
wyznanie: Protestant
O mnie: Wierzę, że prawda mnie wyzwoli...
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień

Postautor: Marek P » 30 lis 2016, 14:03

ad. 1 - dobrą odpowiedź można tylko dać podpierając się Biblią. Tutaj jest trudniej, bo możemy to tylko interpretować, a interpretacja może się mijać z prawdą. Myślę, że trudno jest o sensowną odpowiedź, bo nie można się tu powołać na "materiał dowodowy".

ad. 2 - złe duchy wiedzą, że Bóg istnienie - nie wierzą. Mogą wierzyć w jakąś przyszłą rzecz, ale jeżeli chodzi o Boga, to mają wiedzę o Bogu. Dlatego ja myślę, że tu chodzi Jakubowi o coś innego.


Awatar użytkownika
krecik
Posty: 433
Rejestracja: 28 lis 2009, 09:44
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Gdańsk
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień

Postautor: krecik » 02 gru 2016, 09:40

robo3223 pisze:Proszę o wyjaśnienie dwóch zagadnienień czy dobrze je interpretuje
1 Po co potrzebne było szatanowi ciało Mojżesza , według mnie aby stworzyć kult np: relikwii i pielgrzymek do jego grobu.
2 Co to jest wiara demonów ,bo pisze że znają słowo i drżą«Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą»(Jk 2, to czego nie są zbawione . Według mnie dlatego że nie są posłuszne wiedzą a nie wykonują tego. co mówi pismo .To coś Jak z pseudo chrześcijaninem nie jest posłuszny słowu tylko jego ja się liczy.

Moim zdaniem masz poprawne zrozumienie tych zagadnień ! :-)


Całe Pismo przez Boga jest natchnione i pożyteczne do nauki, do wykrywania błędów, do poprawy, do wychowywania w sprawiedliwości, [ II Tym. 3:16]

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości