1 List Piotra 4,18

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 28 lut 2015, 22:50

KAAN pisze:To nie jest takie proste, cytowałem list do Hebrajczyków, i nie zabawy w kotka i myszkę z Panem Bogiem, we fragmencie który cytowałem jest ostrzeżenie, zę człowiek który podepcze zbawienie nie ma możłiwości powrotu, dlatego piszę cały czas w nadziei, że osoby, które deklarują wiarę a potem odpadają nie zrobiły tego będąc w pełni władz umysłu, że ten czyn jest z głupoty i niewiedzy, Pan Bóg daruje głupotę i niewiedzę, ale podeptania krwi Pańskiej nie. Takie osoby nie były nigdy nawrócone, bo to niemożliwe z punktu widzenia nauki Biblii. Pan Bóg nie


Dla mnie to bardzo ważna sprawa bo mój syn uwierzył , ochrzcił się i odpadł teraz jest niewierzący , mnie się z tego powodu życ nie chce, mam nadzieję tylko że on może za wczesnie sie chrzcił miał 14 lat i moze nie w pełni rozumiał. i że Jezus obiecał ze za zgubioną owieczką pójdzie i znajdzie ją , i ze nic nie moze wyrwać człowieka z jego ręki, to moja nadzieja ale jak napisałes często to nie jest zabawa w kotka i myszkę, często to wielka rozterka ,bunt przeciwko złu i że Bóg na zło pozwala , niezrozumienia czy inne problemy , rzadko kto odchodzi od Boga na jakaś zabawe w kotka i myszkę.

kontousunięte1 pisze:Dopytam Jjak w praktyce,w życiu codzienny, ja czy ty możemy "podpaść" pod osoby z tego wersetu. Tak łopatologicznie,bez teologicznych wywodów.


Też bym chciała taki temat
kontousunięte1 pisze:Dziękuję, zaraz odszukam


Jak znajdziesz wrzuć linka.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 28 lut 2015, 22:55

magda pisze:ak znajdziesz wrzuć linka.
_________________

http://forum.protestanci.info/viewtopic.php?t=751
Strasznie tego dużo. Trochę czytałam i ciężko mi idzie. :-D


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 mar 2015, 00:53

Dzieki też sie za to wezmę ale jutro bo już mi powieki opadają.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 mar 2015, 04:46

Czytałam całą noc prawie i wiedzy w tym tyle co kot napłakał, czyli dalej stoi jak na poczatku nierozstrzygnięte dyskusja meczaca i nic naprawde nie wnosząca nowego. Szkoda było tej nocy na czytanie bo wiem tyle co i orzed czytaniem ze jedni my sla tak drudzy odwrotnie . Jak to sie potocznie mówi długie bicie piany.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 01 mar 2015, 12:08

magda,
Po tych stronach,które przeczytałam doszłam do takiego samego wniosku,jak ty. Odpuszczę sobie. Poświęciłaś się ;-) ,zarwałaś nockę,wyręczyłaś mnie. :buziak: :kwiatek:


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 01 mar 2015, 17:42

Tak to jest jak się dyskutuje na tematy nie do rozstrzygnięcia , ja myślę ze jak czytamy Biblie to Duch Święty nam daje zrozumienie i nie trzeba koniecznie rozstrzygać czy jest tak czy inaczej , czasem jest za mało danych żeby cos stwierdzić na pewno i trzeba poprzestać na tym co sie czuje i na swoim przeświadczeniu,

To tak jak z tym

Rz 14:23 bw "Lecz ten, kto ma wątpliwości, gdy je, jest potępiony, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem; wszystko zaś, co nie wypływa z przekonania, jest grzechem."

Można mieć własne przekonanie na dany temat i w porządku. Nie lubię drążyć tak głeboko , podpierać sie obcym językiem którego nie znam no greckim . pojęcia nie mam o niuansach greckiego języka a mialabym sie do niego odwoływać , zpstawiam to tłumaczom , Jest tak wiele tłumaczeń Biblii że sobie mozna wywnioskować średnio jak to znawcy języka rozumieją.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości