theWord

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

theWord

Postautor: Zbyszekg4 » 04 sty 2015, 14:31

Z tej strony: http://www.theword.net/ pobiera się i uruchamia program biblijny.

Następnie z tego Chomika: http://chomikuj.pl/TheWord pobiera się biblijne przekłady oraz komentarze i teraz ma się wspaniałe narzędzie do dogłębnego studiowania Pisma Świętego!

Gdyby były jakieś problemy- to służę pomocą.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 04 sty 2015, 16:52

Ale to po angielsku jest, albo ja jestem ślepa :roll:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 04 sty 2015, 17:32

kontousunięte1, jak zaczniesz pobierać i instalować, to powinno się pokazać po polsku. Gdyby nie,to szukaj opcji wyboru języka, albo pytaj mnie.


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 04 sty 2015, 20:26

Polecam programy pomocne przy studiowaniu Biblii.
Obydwa dostępne po polsku na Linuksa i Windowsa.

http://www.bibletime.info/
http://xiphos.org/


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 sty 2015, 15:58


Ale co wybrać z tej długiej listy?? To jest na Windowsa?


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 05 sty 2015, 17:44

A mój komputer zdecydowanie i jednoznacznie odmawia zainstalowania tych programów. Nie i koniec :lol-sweat: :lol-above:


Awatar użytkownika
Zbyszekg4
Posty: 13148
Rejestracja: 06 lut 2010, 15:00
wyznanie: Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
Lokalizacja: Bielsko-Biała
O mnie: Ten świat nie jest domem mym... Lepszy będzie ten: sprawdź Filipian 3,20-21
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Zbyszekg4 » 05 sty 2015, 18:18

kontousunięte1 pisze:A mój komputer zdecydowanie i jednoznacznie odmawia zainstalowania tych programów. Nie i koniec :lol-sweat: :lol-above:

Dał Ci to na piśmie?!

No nie wiem... Ten, co podał Adalbertus też mi się jakoś dziwnie (ten drugi bo tego pierwszego nie probowałem) instalował i go wyrzuciłem bo theWord mi się bardzo podoba.

Z tej anglojęzycznej strony zainstalowałem i był opis po polsku, a potem z chomika dokładałem przekłady i komentarze- tak że mam kilkadziesiąt przekładów polskich i prawie 10 komentarzy polskich do Biblii.

Próbuj do skutku, jeśli masz cierpliwość...
:bored:


Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie - powiedział Jezus [Mt 25,40]
Facebook
Obrazek
siepomaga.pl - DOŁĄCZ I POMAGAJ TV LEKCJE BIBLIJNEKURSY BIBLIJNE
Staram się zadowolić wszystkich we wszystkim, dbając nie o to, co mi służy, lecz co służy innym, bo zależy mi na ich zbawieniu - napisał Paweł [1Kor 10,33]
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 05 sty 2015, 21:57

Zbyszekg4 pisze:Ten, co podał Adalbertus też mi się jakoś dziwnie (ten drugi bo tego pierwszego nie probowałem) instalował i go wyrzuciłem bo theWord mi się bardzo podoba.


Obydwa programy używam pod Linuksem. Instalacja ich jest dziecinie prosta. Wystarczy w konsoli wpisać:
dla Ubuntu i Minta:

Kod: Zaznacz cały

apt-get install biblitime

dla Fedory:

Kod: Zaznacz cały

yum install bibletime


Oczywiście należy mieć uprawnienia root'a.

Przetrenuję instalacje na Windowsie i zdam Wam relację.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 06 sty 2015, 14:45

Bibletime dla Windows pobrałem z tej strony.
http://sourceforge.net/projects/bibleti ... 20Windows/
Oczywiście pobrałem najświeższą wersję. Instalacja typowa, podobna do innych w systemie Windows.

Po pierwszym uruchomieniu nacisnąć klawisz F4, wyświetli się okienko menadżera biblioteki. Wybieramy źródło instalacji biblijnych modułów. Zaznaczmy po kolei wszystkie i naciskamy dodaj. Poniżej w okienku (tym większym) ukaże się lista dostępnych Biblii, komentarzy, leksykonów. Wybrać te, które chcemy i nacisnąć instaluj...

Warto przejrzeć wszystkie źródła instalacji. W jednym znajdziemy Biblie Gdańską, a w innym Tysiąclatkę w innych jeszcze inne przekłady.

Program zainstalowałem na komputerze z Windows 8.1. Spróbuję jeszcze z Windows Xp i Windows 7 zobaczymy czy się uda.


_____________________________________________________________________________
Każdy, kto wierzy, że Jezus jest Chrystusem, z Boga się narodził... (1. List św. Jana 5.1)
http://www.katowice.kwch.pl
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 06 sty 2015, 15:23

Dla mnie to zbyt skomplikowane. Biblia do garści, ołówek, zeszyt i gra. ;-) :band2:


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 06 sty 2015, 16:34

Możecie mi podpowiedzieć gdzie znaleźć foldery Bibles i Books, do których wrzuca się tłumaczenia i komentarze? W folderze theWord ich nie ma.


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 06 sty 2015, 17:59

U mnie te foldery są pod C:\ProgramData\The Word Możliwe, że folder będzie dla Ciebie niewidoczny. Aby uwidocznić ten folder musisz w pierwszym lepszym folderze wejść do "Opcji folderów i wyszukiwania", w wyświetlonym okienku do zakładki Widok i na liście zaznaczyć "Pokaż ukryte pliki, foldery i dyski". Wtedy już folder the Word będziesz widział na pewno :)


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 06 sty 2015, 19:39

Aha, okazało się, że mam 2 foldery theWord, a ten właściwy rzeczywiście był niewidoczny. Dzięki Kamil M.


Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 07 sty 2015, 22:17

Czy są w tym programie dostępne jakieś słowniki albo forma interlinii? Bo mam otwarty np. Textus Receptus ale co z tego, skoro nie mogę sprawdzić co oznacza dane słowo, a mam jedynie grecki tekst. W takim razie praktyczniejsza jest już blueletterbible albo interlinia na biblia.oblubienica.eu


Awatar użytkownika
Kamil M.
Posty: 5330
Rejestracja: 11 sty 2008, 11:16
wyznanie: Kościół Katolicki
Lokalizacja: Kraków
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Kamil M. » 07 sty 2015, 22:53

Czy zadowoliłoby Cię coś takiego: http://prntscr.com/5ppno8 ?


Jestem raczej nieobecny na forum; jeśli chcesz się ze mną skontaktować, wyślij do mnie e-mail poprzez mój profil.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości