Pamiątka

Inne zagadnienia biblijne
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Pamiątka

Postautor: wyczekujący » 08 paź 2018, 15:38

Jestem protestantem ale dalej nie pojmuję

26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Nie rozumiem dalej co oznacza nazwanie chleba Ciałem Jezusa


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pamiątka

Postautor: nan » 08 paź 2018, 17:04

Jest to po prostu symbol, mamy czynić tak na pamiątkę, jeśli wzięlibyśmy to literalnie, to na krzyżu wisiałby chleb, który Jezus jadł z uczniami. Przynajmniej ja tak to rozumiem.


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Pamiątka

Postautor: magda » 08 paź 2018, 22:12

A na ławie za stołem byłoby ciało Jezusa siedzące a też w jego ręku byłoby drugie jego ciało czyli jedno ciało trzymałoby drugie ciało , To symbol wydania swojego ciała i krwi za zbawienie ludzi, i mamy taki chleb spożywać razem jak na tej wieczerzy na pamiątkę a nie robić wielu ofiar


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
wyczekujący
Posty: 129
Rejestracja: 15 wrz 2018, 15:06
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pamiątka

Postautor: wyczekujący » 09 paź 2018, 17:11

magda pisze:A na ławie za stołem byłoby ciało Jezusa siedzące a też w jego ręku byłoby drugie jego ciało czyli jedno ciało trzymałoby drugie ciało , To symbol wydania swojego ciała i krwi za zbawienie ludzi, i mamy taki chleb spożywać razem jak na tej wieczerzy na pamiątkę a nie robić wielu ofiar


No właśnie, to pamiątka.

Jezus ukazał ten chleb jakgdyby to naprawdę to byla część jego ciała którą mają spożywać.

To tak jakbym powiedział swoim dzieciom aby w przyszłości gdy umrę pili sok pomarańczowy na moją pamiątkę. Jaki miałoby to sens?


Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, ale ja nie dam się niczemu zniewolić.
I Koryntian 6:12
Awatar użytkownika
nan
Posty: 439
Rejestracja: 16 paź 2017, 18:14
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pamiątka

Postautor: nan » 09 paź 2018, 20:27

wyczekujący pisze:
magda pisze:A na ławie za stołem byłoby ciało Jezusa siedzące a też w jego ręku byłoby drugie jego ciało czyli jedno ciało trzymałoby drugie ciało , To symbol wydania swojego ciała i krwi za zbawienie ludzi, i mamy taki chleb spożywać razem jak na tej wieczerzy na pamiątkę a nie robić wielu ofiar


No właśnie, to pamiątka.

Jezus ukazał ten chleb jakgdyby to naprawdę to byla część jego ciała którą mają spożywać.

To tak jakbym powiedział swoim dzieciom aby w przyszłości gdy umrę pili sok pomarańczowy na moją pamiątkę. Jaki miałoby to sens?


Jezusowi upodobało się przedstawić wino jako symbol swojej krwi, jeśli ty zrobiłbyś coś wielkiego dla swoich dzieci, co miałoby związek z sokiem pomarańczowym, to gdybyś polecił im go pić na pamiątkę nie byłoby w tym nic dziwnego


"Nie troszczcie się o nic, ale we wszystkim w modlitwie i błaganiach z dziękczynieniem powierzcie prośby wasze Bogu. A pokój Boży, który przewyższa wszelki rozum, strzec będzie serc waszych i myśli waszych w Chrystusie Jezusie."
Awatar użytkownika
Emberscrowler.
Posty: 49
Rejestracja: 02 gru 2015, 07:04
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
O mnie: Gdy jedna osoba zawini, setkom się za to obrywa.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Pamiątka

Postautor: Emberscrowler. » 17 paź 2018, 03:52

wyczekujący pisze:Jestem protestantem ale dalej nie pojmuję

26 A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». 27 Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im, mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, 28 bo to jest moja Krew Przymierza10, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.

Nie rozumiem dalej co oznacza nazwanie chleba Ciałem Jezusa


Tutaj masz: "To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata»." Ewangelia Jana 6, 50-51.

Jezus sam siebie nazywa chlebem żywota. Spójrz w jakim kontekście się wypowiada. Samego w swojej istocie nazywa. Spożywanie Ciała i Krwi Jezusa jest po prostu obrazem trwania w relacji z Bogiem. Bardzo brutalnym, ale o to chodziło Synowi Bożemu. W czasie Wieczerzy Pańskiej czy wyznawania grzechów dostępuje się szczególnej obecności Bożej oraz jest przekazywane uświęcenie. W ten sposób spożywamy Ciało i Krew. Spożywanie Ciała jest obrazem uświęcenia i ożywianiem wewnętrznego Adama (naszego niedoskonałego ciała) przez Ducha Świętego, a Krew oznacza zmazanie win, pokonanie grzechu, wzmocnienie ducha. To wszystko wyjaśnia ten fragment, bo też się łączy z Wieczerzą:

"Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał." Ewangelia Jana 14, 24-25


Ku oazie niebiańskiej kieruj wzrok...
https://youtu.be/7YvmsBm3b-s Szukam.
https://youtu.be/iBuSKPD2jY0 Medwyn Goodall
"Tarczą moją jest Bóg, Wybawiciel tych, którzy są prawego serca." ~ Psalmy 7, 11.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości