nauczanie kobiet

Inne zagadnienia biblijne
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

nauczanie kobiet

Postautor: nadrozd » 05 kwie 2018, 20:07

a czego konkretnie nie moze kobieta nauczac ?
Bo w szkole może pracować tak ? i uczyc Polskiego ?
czy moze pokazac komos jak stosowac konkordancje albo nauczyc języka greckiego lub hebrajskiego ?
CZy moze powiedziec swiadectwa ze swojego zycia ?
to by było dziwne......jak by podejsc do tego jak do zydowskiego prawa bezdusznie od tak....farizejsko :/


Jaki jest kontekst ?CZEGO KOnkretnie Kobieta nie moze nauczac ?

Pytam z ciekawości ?



tak patrząc z kontekstu....to wydaje mi sie ze Ewa poległa na prawie,
do czego jeszcze ten zakaz się tak konkretnie rozciąga ?


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: magda » 10 kwie 2018, 21:50

Zakaz jest bardzo wyraźny więc po co go negować , wszystkie kościoły co ten zakaz łamią jak Luteranie metodyści i inne takie gdzie dopuszczaja kobikety do nauczania jakimś dziwnym trafem upadają, ja jestem za stosowaniem sie do Biblijnych rad a co dopiero nakazów i zakazów , wolność jest jednak ograniczona , żebyś nie wiem jak chcoał to nie nakarmisz dzieciaka cyckiem to samo kobieta ma swoje ograniczenia , jest inna niz męzczyzna i do innej roli przeznaczona


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: nadrozd » 14 kwie 2018, 20:33

nie neguje zakazów nakazów....

tylko zastanawiam sie czym jest nauczanie w kosciele.
Bo kobiety i tak prowada katechezy z dziecmi , szkólki niedzielne, chóry, mówia swiadectwa...... czy swoje przemyslenia.
i to samo w sobie nie wydaje mi sie złę.

natomiast jest cos czego maja nie robic bo Ewa ulegla zwiedzeniu.
I sie zastanawiam tak praktycznie co to moga być za rzeczy ? CZy to nie jest takie coś jak nawiedzone faustyny z objawieniem od dziwnego ducha proboja cos swojego przemycic ? ... nie wiem....... porostu zastanawiam sie jak wyglada taka sytuacja.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: Sanjuanito » 14 kwie 2018, 21:16

To bardzo interesujący paradoks, kościoły nie dopuszczają kobiet do nauczania zboru, ale pozwalają im nauczać na szkółce - czy to nie hipokryzja?

Ilu jest nawiedzonych nauczających facetów?


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: Noemi » 14 kwie 2018, 23:20

dobrze że są zbory które nie pozwalają kobietom nauczać


Awatar użytkownika
biblijny
Posty: 255
Rejestracja: 19 wrz 2016, 21:05
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Zawiercie/Sosnowiec
O mnie: W tej chwili nie jestem dostępny na forum. Kontakt ze mną tylko przez j1213.org
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: biblijny » 14 kwie 2018, 23:40

nadrozd pisze:Bo kobiety i tak prowada katechezy z dziecmi , szkólki niedzielne, chóry, mówia swiadectwa...... czy swoje przemyslenia.
i to samo w sobie nie wydaje mi sie złę.


Kobiecie nie wolno w Kościele nauczać innych mężczyzn. Wolno jej natomiast pouczać prywatnie inne kobiety w zakresie życia rodzinnego i małżeńskiego.

Nie znam biblijnego zakazu modlitwy czy śpiewu. Chodzi zatem tylko o nauczanie mężczyzn.

nadrozd pisze:natomiast jest cos czego maja nie robic bo Ewa ulegla zwiedzeniu.


I dlatego, że to Adam został stworzony jako pierwszy. A zatem zakaz ten wynika przede wszystkim z Bożego porządku stworzenia.

Z tego samego powodu mężczyźni nie mogą rodzić dzieci. Nie dlatego, że są gorsi lub głupsi, lecz dlatego, że taki porządek ustanowił Bóg.

nadrozd pisze:CZy to nie jest takie coś jak nawiedzone faustyny z objawieniem od dziwnego ducha proboja cos swojego przemycic ? ... nie wiem....... porostu zastanawiam sie jak wyglada taka sytuacja.


Przemycać fałszywych nauk nie mogą ani kobiety, ani mężczyźni!


Szkoła Biblijna "Hosanna": www.j1213.org
Biblijny podcast: www.j1213.org/podcast
Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: nadrozd » 15 kwie 2018, 07:17

biblijny pisze:. Chodzi zatem tylko o nauczanie mężczyzn[/b].



Hmmmm widze tu cos.... taki mechanizm sprawiajacy ze mezczyżni ulegaja kobietom....
I tEn mechanizm zadzialal u Adama zapewne.....
i mechanizm w psychice kobiet ktory sprawia ze ulegaja temu czemu Ewa ulegla.
Efekt domina..... i dziura systemowa .....


na koncu jezyka mam juz pytanie ale nie wiem jak je zdefiniowac.:( pewnie mjsi dojrzeć)


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: Kitka » 16 kwie 2018, 10:47

Sanjuanito pisze:To bardzo interesujący paradoks, kościoły nie dopuszczają kobiet do nauczania zboru, ale pozwalają im nauczać na szkółce - czy to nie hipokryzja?
Nie uważam, że to hipokryzja.
Szkoła Niedzielna to nie miejsce, gdzie nauczyciel tworzy nauczanie. Nauczyciel prowadzi zajęcia w oparciu o pewien program, zatwierdzony przez kościół odgórnie. Scenariusze lekcji są opracowane i pracuje się z konkretną treścią.
Przy kazaniach wydaje mi się, że tak to nie wygląda. Kaznodzieja przygotowuje słowo w oparciu o Biblię. Jest to jego jakaś interpretacja.
Kazania prowadzą zbór w głębsze poznanie Boga. Szkoła Niedzielna to budowanie podstaw, rodzaj ewangelizacji.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: magda » 16 kwie 2018, 11:06

Konkretnie kobieta ma w zborze publicznie nie nauczać tam gdzie są mężczyźni, może nauczać kobiety moze nauczać sobie prywatnie na facebooku czy gdzie indziej chce , w szkółce niedzielnej dzieci i kobiety na jakis takich zebraniach kobiet , ale Bóg jednak to mężczyzne powołał do nauczania w Zborach , wiec jeśli w danym zborze jest choć jeden mężczyzna to on ma nauczać nie kobieta. Kobieta moze powiedzieć swoje świadectwo co jej się przytrafiło w życiu , może jeśli ma dar prorokowania powiedzieć swoje proroctwo ale nie moze byc nauczycielem i też starszym bo starsi nauczają a też i pastorem juz nie mówię o biskupie. Czy w takich zborach jak teraz są dużych na prawde nie ma facetów ktrzyby mogli nauczać czy musi tp być baba ,a chłopy siedzą jak mumie w ławkach i czekaja na koniec nabożeństwa i ziewają . Zawsze znajdzie sie jakiś facet co moze nauczać , Jeśli zakładamy ze Bóg dany zbór prowadzi to nie dopuści zeby był on prowadzony przez kobiety , bo kobiety mają inne role wśród uczniów Jezusa którzy z apostołami chodzili i nauczali nie było kobiet po co wprowadzać cos takiego czego Duch Boży zabronił. Efekty widać np u Luteran -biskupem Lesbijka a kosciół upadł.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: kontousunięte1 » 16 kwie 2018, 11:13

Paweł tak mówił: "(29) Żadna mowa plugawa niech z ust waszych nie pochodzi; ale jeźli która jest dobra ku potrzebnemu zbudowaniu, aby była przyjemna słuchającym. (30) A nie zasmucajcie Ducha Świętego Bożego, którym zapieczętowani jesteście na dzień odkupienia. (31) Wszelka gorzkość i zapalczywość, i gniew, i wrzask, i bluźnierstwo, niech będzie odjęte od was, ze wszelaką złością; (32) A bądźcie jedni przeciwko drugim dobrotliwi, miłosierni, odpuszczając sobie, jako wam Bóg w Chrystusie odpuścił. "
Ef.4,29-32


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: nadrozd » 19 kwie 2018, 15:49

kontousunięte1 pisze:Paweł tak mówił: "(29) Żadna mowa plugawa niech z ust waszych nie pochodzi; ale jeźli która jest dobra ku potrzebnemu zbudowaniu, aby była przyjemna słuchającym. (30) A nie zasmucajcie Ducha Świętego Bożego, którym zapieczętowani jesteście na dzień odkupienia. (31) Wszelka gorzkość i zapalczywość, i gniew, i wrzask, i bluźnierstwo, niech będzie odjęte od was, ze wszelaką złością; (32) A bądźcie jedni przeciwko drugim dobrotliwi, miłosierni, odpuszczając sobie, jako wam Bóg w Chrystusie odpuścił. "
Ef.4,29-32


....... i dlatego kobiety nie powinny nauczac ? :eek:
hmmmmm Cos w tym jest.......
Ale text chyba tak samo do meżczyzn sie odnosi .....

Bardziej mi chodzilo o uzyskanie takich informacji jak te viewtopic.php?f=15&t=17277&p=549035#p548630


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: kontousunięte1 » 19 kwie 2018, 15:56

Nadrozd
Ten tekst nie ma z tematem nic wspólnego, a raczej jest upomnieniem dla magdy. Od tamtego czasu będę tylko w ten sposób zwracać się do tej pani.


Awatar użytkownika
nadrozd
Posty: 2522
Rejestracja: 07 paź 2015, 14:22
Ostrzeżenia: 3
wyznanie: Protestant
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: nadrozd » 19 kwie 2018, 19:49

no to nie rob tego w moich watkach. :) bo uniemozliwiasz mi korzystanie z forum. Psujac czytelnosc Mojego tematu.

jak nie masz nic do powiedzenia w temacie to nie pisz.


Uwaga !! Pan jeszcze nie skończył procesu Obrazek ulepszania Nadrozda..

* Materiał z jakiego zrobione sa Nadrozdy nadaje sie WYŁĄCZNIE do powolnej obróbki. Za utrudnienia PRZEPRASZAM.
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: magda » 20 kwie 2018, 00:12

biblijny mi się wydaje ze ten zakaz nie jest z powodu tego ze mażczysna był pierwszy stworzony a dlatego że to Ewa uległa zwiedzeniu a Adam mimo ze był pierwszy stworzony i dłużej zył niż Ewa nie uległ zwiedzeniu , sam nie miał zamiaru z tego drzewa jeść ani nieschac Boga niestety kobieta ma duzy wpływ na facetów i moze właśnie nauczając zwidzic ich bardzo łatwo.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: nauczanie kobiet

Postautor: diedmaroz » 22 kwie 2018, 21:37

A co z mówieniem świadectwa?

12:11 OBJ
A oni zwyciężyli go przez krew Baranka i przez słowo świadectwa swojego, i nie umiłowali życia swojego tak, by raczej je obrać niż śmierć.
6:9 OBJ
A gdy zdjął piątą pieczęć, widziałem poniżej ołtarza dusze zabitych dla Słowa Bożego i dla świadectwa, które złożyli.
20:4 OBJ
I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „Biblistyka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości