Moja wiara

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Moja wiara

Postautor: PawełSz » 10 lip 2012, 23:23

Moja wiara to swego rodzaju eklektyzm protestancki: adwentyzm bez uznania e.white za proroka(40%)+baptyzm dnia 7(10%)+kościół boży w chrystusie bez charyzmatów(10%)+metodyzm bez chrztu dzieci(10%)+chrystadelfianie z 3świętą i bez kleru(20%)+luterańskie podejście do człowieka(10%),pewien znajomy nazwał to:bahaizm protestancki,żaden kościół mi nie pasuje,co tu robić?


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja wiara

Postautor: Lash » 11 lip 2012, 11:53

PawełSz pisze:Moja wiara to swego rodzaju eklektyzm protestancki: adwentyzm bez uznania e.white za proroka(40%)+baptyzm dnia 7(10%)+kościół boży w chrystusie bez charyzmatów(10%)+metodyzm bez chrztu dzieci(10%)+chrystadelfianie z 3świętą i bez kleru(20%)+luterańskie podejście do człowieka(10%),pewien znajomy nazwał to:bahaizm protestancki,żaden kościół mi nie pasuje,co tu robić?
Idź do Chrystusa


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Moja wiara

Postautor: jj » 11 lip 2012, 12:50

PawełSz pisze:Moja wiara to swego rodzaju eklektyzm protestancki: adwentyzm bez uznania e.white za proroka(40%)+baptyzm dnia 7(10%)+kościół boży w chrystusie bez charyzmatów(10%)+metodyzm bez chrztu dzieci(10%)+chrystadelfianie z 3świętą i bez kleru(20%)+luterańskie podejście do człowieka(10%),pewien znajomy nazwał to:bahaizm protestancki,żaden kościół mi nie pasuje,co tu robić?


Wiara w znaczeniu biblijnym, to nie jest zbior zasad, ale przekonanie o tym, ze Jezus Chrystus jest Panem i Bogiem, i ze przygotowal wierzacemu wspolna wiecznosc w swiecie powodowanym wylacznie miloscia. Ta wiara jest ze sluchania Ewangelii i nie da sie jej wygenerowac w sobie wlasnym wysilkiem, poniewaz jest darem.
Co robic?
Tak, jak pisze wyzej Lash - zmienic cel szukania. :)


Awatar użytkownika
Erazm
Posty: 1801
Rejestracja: 07 cze 2009, 06:18
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Siedlce
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Moja wiara

Postautor: Erazm » 11 lip 2012, 13:17

PawełSz pisze:żaden kościół mi nie pasuje,co tu robić?

Podpisuję się pod głosami wyżej.
Nomenklatura, mimo iż z natury tak bardzo potrzebujemy zaszufladkowania, nie ma żadnego znaczenia.
Nie istnieje kościół idealny. Ktoś powiedział: jeśli kiedyś napotkasz taki idealny, odpowiadający wszystkim, czysty i nieskazitelny kościół, to opuść go natychmiast. Ten kościoł z Tobą już nie będzie taki. ;)

Zawołaj z Jehoszafatem:
"Nie wiemy też, co czynić, lecz oczy nasze na ciebie są zwrócone". 2 Krn 20,12


"Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie" św. Paweł Apostoł
"Kiedy idziemy bez krzyża, jesteśmy docześni. Możemy być biskupami, księżmi, kardynałami, ale nie jesteśmy uczniami Pana." Franciszek, papież
"Kto nie modli się do Boga, modli się do diabła" Franciszek, papież
PawełSz
Posty: 553
Rejestracja: 29 maja 2012, 11:13
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Polska
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: PawełSz » 11 lip 2012, 21:58

Więc nie musze chodzić do kościoła,tak też może,choć nie będę oglądać kleru-nie przepadam za tą bandą oszołomów większość z nich szuka łatwych pieniędzy i wciska kit a proroka mają za nic-np.ADS


Tylko Bogu chwała :)
Powtórzonego Prawa 6:4 "4 Słuchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym"
Awatar użytkownika
ch_kamil
Posty: 37
Rejestracja: 29 sty 2012, 20:29
wyznanie: Inne ewangeliczne
Lokalizacja: Gliwice
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: ch_kamil » 08 lut 2015, 18:29

Nie istnieje kościół idealny


W sensie instytucji nie, idealny to ten, który założył Chrystus. Dlatego należy postawić sobie pytanie, czy przynależność do Kościoła pod jakimkolwiek innym szyldem, niż Kościół Boży jest dobrym pomysłem. Jestem chrześcijaninem, nie dołączyłbym do innego kościoła, czy to KRK czy jeden z protestanckich, czy jakikolwiek inny chrześcijańsko-podobny.



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości