Czy da się wyleczyć homoseksualizm?

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 07 mar 2015, 21:27

Oberyn. pisze:Cytat:
Wierzę, że Biblia jest w całości Słowem Bożym, a nie we fragmentach, którymi to wszyscy z obu skłóconych stron: homofobi i homoseksualiści próbują udowadniać swoje racje.
Jezus nigdy nie wypowiedział się o homoseksualizmie i nigdy go nie potępił.
Ale cóż, mi pozostaje werset: Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie (1 List do Koryntian 13,9)


Myślałem, że tym argumentem podpierają się tylko ignoranci i niedzielni katolicy.

Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństwa. W Niemczech pojawiają się ośrodki duszpasterskie - np. przy jednym z ewangelickich kościołów w Kolonii. W USA największym kościołem zaliczanym do tej grupy jest kongregacjonalistyczny Zjednoczony Kościół Chrystusa. Niektóre kościołów chrześcijańskie są podzielone w tej kwestii, a niektóre znajdują się na krawędzi schizmy (np. wspólnota anglikańska po wyświęceniu homoseksualisty Gene'a Robertsona przez Kościół episkopalny w USA).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.

Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tylkoJezus » 09 mar 2015, 16:32

Oberyn pisze -
Wierzę, że Biblia jest w całości Słowem Bożym, a nie we fragmentach, którymi to wszyscy z obu skłóconych stron: homofobi i homoseksualiści próbują udowadniać swoje racje


hmmm... kto to jest homofob ? -
- to taki zacofany wierzący Bogu - nie okazujący tolerancji na grzech człowiek ? - nazywany tak przez sodomitów ? - ... :eek:


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17
A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 mar 2015, 16:36

mjsystem pisze:
Oberyn. pisze:Cytat:
Wierzę, że Biblia jest w całości Słowem Bożym, a nie we fragmentach, którymi to wszyscy z obu skłóconych stron: homofobi i homoseksualiści próbują udowadniać swoje racje.
Jezus nigdy nie wypowiedział się o homoseksualizmie i nigdy go nie potępił.
Ale cóż, mi pozostaje werset: Bo cząstkowa jest nasza wiedza i cząstkowe nasze prorokowanie (1 List do Koryntian 13,9)


Myślałem, że tym argumentem podpierają się tylko ignoranci i niedzielni katolicy.

Do najbardziej akceptujących homoseksualizm Kościołów chrześcijańskich należy zaliczyć luteran skandynawskich, niektóre kościoły anglikańskie, prezbiteriańskie, kongregacjonalistyczne, metodystyczne, i inne, które udzielają błogosławieństwa parom homoseksualnym lub uznają je za małżeństwa. W Niemczech pojawiają się ośrodki duszpasterskie - np. przy jednym z ewangelickich kościołów w Kolonii. W USA największym kościołem zaliczanym do tej grupy jest kongregacjonalistyczny Zjednoczony Kościół Chrystusa. Niektóre kościołów chrześcijańskie są podzielone w tej kwestii, a niektóre znajdują się na krawędzi schizmy (np. wspólnota anglikańska po wyświęceniu homoseksualisty Gene'a Robertsona przez Kościół episkopalny w USA).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Religie_a_homoseksualizm


to straszne..sodoma w kosciolach "protestanckich".


Janek
Posty: 2717
Rejestracja: 11 sty 2015, 14:30
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Janek » 09 mar 2015, 16:39

Oberyn pisze:Jezus nigdy nie wypowiedział się o homoseksualizmie i nigdy go nie potępił.


Homoseksualizm jest wbrew naturze,jest grzechem/plugastwem,homseksualista("czynny") nie bedzie zbawiony.ST i NT to mowia :)

Kpł 18:22.24-25.29

22. Nie będziesz obcował z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą. To jest obrzydliwość!

24. Tymi wszystkimi rzeczami nie plugawcie się, bo tymi wszystkimi rzeczami plugawiły się narody, które wypędzam przed wami.

25. Także i ziemia stała się nieczysta. Ukarałem ją więc za jej winę, a ziemia wypluła swoich mieszkańców.

29. Bo każdy, kto czyni jedną z tych obrzydliwości, wszyscy, którzy je czynią, będą wyłączeni spośród swojego ludu.

Kpł 20:13

13. Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

Rz 1:25-28.32

25. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

26. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.

27. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

28. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

32. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią.

1 Kor 6:9

9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,

Mdr 14:26

26. ucisk dobrych, niepamięć dobrodziejstw, znieprawienie dusz, grzechy przeciwne naturze, rozprzężenie w małżeństwach, cudzołóstwo i bezwstyd.

1 Tm 1:8-11

8. Wiemy zaś, że Prawo jest dobre, jeśli je ktoś prawnie stosuje,

9. rozumiejąc, że Prawo nie dla sprawiedliwego jest przeznaczone, ale dla postępujących bezprawnie i dla niesfornych, bezbożnych i grzeszników, dla niegodziwych i światowców, dla ojcobójców i matkobójców, dla zabójców,

10. dla rozpustników, dla mężczyzn współżyjących z sobą, dla handlarzy niewolnikami, kłamców, krzywoprzysięzców i [dla popełniających] cokolwiek innego, co jest sprzeczne ze zdrową nauką,

11. w duchu Ewangelii chwały błogosławionego Boga, którą mi zwierzono.

Rdz 19:4-13

4. Zanim jeszcze udali się na spoczynek, mieszkający w Sodomie mężczyźni, młodzi i starzy, ze wszystkich stron miasta, otoczyli dom,

5. wywołali Lota i rzekli do niego: Gdzie tu są ci ludzie, którzy przyszli do ciebie tego wieczoru? Wyprowadź ich do nas, abyśmy mogli z nimi poswawolić!

6. Lot, który wyszedł do nich do wejścia, zaryglowawszy za sobą drzwi,

7. rzekł im: Bracia moi, proszę was, nie dopuszczajcie się tego występku!

8. Mam dwie córki, które jeszcze nie żyły z mężczyzną, pozwólcie, że je wyprowadzę do was; postąpicie z nimi, jak się wam podoba, bylebyście tym ludziom niczego nie czynili, bo przecież są oni pod moim dachem!

9. Ale oni krzyknęli: Odejdź precz! I mówili: Sam jest tu przybyszem i śmie nami rządzić! Jeszcze gorzej z tobą możemy postąpić niż z nimi! I rzucili się gwałtownie na tego męża, na Lota, inni zaś przybliżyli się, aby wyważyć drzwi.

10. Wtedy ci dwaj mężowie, wsunąwszy ręce, przyciągnęli Lota ku sobie do wnętrza domu i zaryglowali drzwi.

11. Tych zaś mężczyzn u drzwi domu, młodych i starych porazili ślepotą. Toteż na próżno usiłowali oni odnaleźć wejście.

12. A potem ci dwaj mężowie rzekli do Lota: Kogokolwiek jeszcze masz w tym mieście, zięcia, synów i córki oraz wszystkich bliskich, wyprowadź stąd.

13. Mamy bowiem zamiar zniszczyć to miasto, ponieważ oskarżenie przeciw niemu do Pana tak się wzmogło, że Pan posłał nas, aby je zniszczyć.

Sdz 19:22-25

22. Tymczasem, gdy oni rozweselali swoje serca, przewrotni mężowie tego miasta otoczyli dom, a kołacząc we drzwi rzekli do starca, gospodarza owego domu: Wyprowadź męża, który przekroczył próg twego domu, chcemy z nim obcować.

23. Człowiek ów, gospodarz domu, wyszedłszy do nich rzekł im: Nie, bracia moi, proszę was, nie czyńcie tego zła, albowiem człowiek ten wszedł od mego domu, nie popełniajcie tego bezeceństwa.

24. Oto jest tu córka moja, dziewica, oraz jego żona, wyprowadzę je zaraz, obcujcie z nimi i róbcie, co wam się wyda słuszne, tylko mężowi temu nie czyńcie tego bezeceństwa.

25. Mężowie ci nie chcieli go usłuchać…


tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

..

Postautor: tylkoJezus » 09 mar 2015, 17:10

...
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 17:14 przez tylkoJezus, łącznie zmieniany 1 raz.


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17

A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

..

Postautor: tylkoJezus » 09 mar 2015, 17:13

Oberyn napisał/a:
Jezus nigdy nie wypowiedział się o homoseksualizmie i nigdy go nie potępił.


Promocja trwa - czego nie potępił - jest dozwolone - miód na uszy sodomitów i ich żądz.
Mogą hołdować żądzom i jeszcze świętymi jakoby chodzić przed ludźmi


Przesyłam "serdeczne" pozdrowienia dla Sodomy i Gomory - miast tolerancji . :thumbup:
och..... nie ma ich...- któż to okazał się nietolerancyjny ? wiecie może ?


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17

A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
qwertyy
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: qwertyy » 09 mar 2015, 18:43

do panów: "tylkoJezus" i "Janek"

Może zadacie sobie trud dokładnego czytania postów. Podajecie cytaty, których "Oberyn" nie napisał. Te cytaty napisałem w moim poście ja: qwertyy.
do pana: "tylkoJezus" nie napisałem, że homofobi to zacofani ludzie wierzący Bogu, nie okazujący tolerancji na grzech. Spotkałem, że tak powiem "cały przekrój" społeczny homofobów. Nie schlebiaj sobie panie "tylkoJezus". Rozumiem wasze podejście i zgorszenie:
homoseksualistów powinno się z kościołów nie tylko protestanckich usuwać, a nawet tak jak w krajach muzułmańskich karać śmiercią.
Pytanie hipotetyczne: co zrobicie jak wasze dziecko jest/będzie homoseksualne ?
Jaki stosunek macie do seksu pozamałżeńskiego ?
Czy wy jesteście bez najmniejszego grzechu ?
"Strzelać" wersetami z Bibli potrafi każdy.


qwertyy
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: qwertyy » 09 mar 2015, 19:13

[quote="Oberyn."]

Bzdura, nie ma czegoś takiego jak konsekwencja czynu rodziców na dziecku, to Zakon, który cjrześcijan nie obowiązuje. Pisałem szerzej na forum o takim nauczaniu, możesz poszukać w dziale Apologia.

"Oberyn" pomyliłeś pojęcia: przekleństwa, z konsekwencjami grzechu. Istotnie przekleństwo może być złamane. Konsekwencje grzechu są trwałe i trzeba się przyznać i je przyjąć np. przekraczasz dozwoloną prędkość samochodem i płacisz mandat.


tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tylkoJezus » 09 mar 2015, 20:26

A któż Ci co qwerty coś zarzuca ? "
do pana: "tylkoJezus" nie napisałem, że homofobi to zacofani ludzie wierzący Bogu


to ja napsałem zadając pytanie :
hmmm... kto to jest homofob ? -
- to taki zacofany wierzący Bogu - nie okazujący tolerancji na grzech człowiek ? - nazywany tak przez sodomitów ? -


I tyle tylko , to cały post - i to do janka, bo to on zacytował - ciekawy byłem jak sądzi. Nawet nie wiedziałem o twym istnieniu. Czy to nie Ty sobie schlebiasz a nie ja ?

..widzisz pytajnik ?
Jak łatwo snuć swą teorię ..oj łatwo.

Tylko zauważyłem że niektórzy mają tendencję jawnego przekłamywania. Nie trzymają się prawdy, z byle słowa kłótnie z braćmi czynią.
Sorki qwerty - zapomniałem - jestem panem dla Ciebie . Może chociaż wtedy bliźniego we mnie zobaczysz ?

Za mało zielonoświątkowy jestem ? a myślałem że wszyscy jesteśmy Chrystusa Pana - synowie Boży .
Czy za bardzo homofobiczny żeś tak się oburzył... ?

Ale to nie ja jestem homofobiczny ..zdradzę Ci sekret ...bracie - to sam Bóg - Pan Zastępów - Jego imię - nienawidzi on tych uczynków z całego serca , a ja jestem taki durny że miłuje co i On miłuje i mam w nienawiści to co i On... jedno jestem - tak jak chciał Pan Jezus nasz..

Z Bogiem Bracie..

P.S skoro jesteś jakoby z K.zielonoświątkowego - szczerze wątpię by to była prawda,
że w tak oczywistym grzechu , jesteś tak napastliwy.
Zresztą ducha niepokoju i kłótni siejesz , byle coś napisać , i taki to cały Twój post.


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17

A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 09 mar 2015, 21:54

Powyższe to taki przykry obrazek podejścia typowego chrześcijanina do tej sprawy.

Lepiej zamilczcie abyście taką samą miarą nie byli osądzeni.


qwertyy
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2015, 12:58
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: qwertyy » 09 mar 2015, 23:09

do: "tylkoJezus"

To jak sam przyznałeś w swoim ostatnim poście, że nie wiedziałeś o moim istnieniu i o moim pierwszym poście, to po co pisałeś ten swój post ?
Następne posty odnoszą się do mojego postu.
Coś tam przeczytałeś, wyrwałeś z kontekstu i coś tam wpisałeś, byle by wpisać.


mjsystem
Posty: 928
Rejestracja: 07 lut 2015, 13:26
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: sprecyzowana
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: mjsystem » 10 mar 2015, 09:06

qwertyy pisze:"Oberyn" pomyliłeś pojęcia: przekleństwa, z konsekwencjami grzechu. Istotnie przekleństwo może być złamane. Konsekwencje grzechu są trwałe i trzeba się przyznać i je przyjąć np. przekraczasz dozwoloną prędkość samochodem i płacisz mandat.
A co ze światem duchowym? Co jest konsekwencją grzechu? Co jest konsekwencją przekleństwa wydobytego z ust wobec człowieka(wierzącego) żyjącego w grzechu? Czy kiedy wierzący żyje w grzechu nie oddaje swojego ciała na przekleństwo?


Jan. 15:10 Jeśli przykazań moich przestrzegać będziecie, trwać będziecie w miłości mojej, jak i Ja przestrzegałem przykazań Ojca mego i trwam w miłości jego.



Kor. 2.4 A mowa moja i moje głoszenie nauki nie miały nic z uwodzących przekonywaniem słów mądrości, lecz były ukazywaniem ducha i mocy, 5 aby wiara wasza opierała się nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.
tylkoJezus
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2015, 09:23
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Pomorskie
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: tylkoJezus » 10 mar 2015, 10:05

Tak czekoladowy :
Wiem że przykry obrazek dla oczu grzeszników - to chrześcijanin piętnujący jawny grzech i obrzydliwość. Tak wiem o tym. Zawsze tak było.
Który pod pozorem "obowiązku" tolerancji ma dawać przyzwolenie na wszelką obrzydliwość - gdyż takie świat ma oczekiwania.
Ale widzisz czekoladowy - choćbyście wszelkie siły zaprzęgli to nic nie zmienicie..
A wiesz dlaczego ? bo to nie mi przeszkadza i nie ja to określiłem grzechem i obrzydliwością - a Bóg sam - Pan Zastępów.
A ja tak jak On chce czynię. Co ma On w nienawiści i ja mam. co On miłuje i ja będę.
Chcesz to wystąp i się spieraj.

Biada jeśli milczymy a grzech widzimy, biada jeśli przyzwolenie dajemy, miłosierniejszych i świętszych od samego Boga w miłosierdziu udając.

On każdą obłudę widzie i nikt Go nie zwiedzie. Intencje które sami nawet przed sobą chowamy w ukryciu , leżą przed nim odkryte.
Jeśli synowie Boży nie będą krzyczeć o grzechu to kto ? - świat ?

Ale właśnie po to się grzech potęguje by się sprawiedliwość objawiła i kto od kogo pochodzi.. Amen

Pozdrowienia dla braci i sióstr w Chrystusie Panu naszym .


Albowiem wszyscy ci, których prowadzi Duch Boży, są synami Bożymi Rz 8,12-17

A sam Duch daje świadectwo duchowi naszemu, żeśmy synami Bożymi.
Awatar użytkownika
Czekoladowy
Posty: 955
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:18
wyznanie: Kościół Chrześcijan Baptystów
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Czekoladowy » 10 mar 2015, 10:40

Nie mam ochoty wyprowadzać Cię z błędu. Najgłośniej krzyczą ci, co najmniej rozumieją.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 10 mar 2015, 15:25

Nie rozumiem tego całego qwerty. Twierdzi że homoseksualizm to przekleństwo za grzech ojca czy dziadka, a jednocześnie akceptuje swój homoseksualizm i twierdzi że to nic złego. Hę?



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości