Boży Plan

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 15 lis 2017, 00:28

Co do samej debaty , uważam że pastor świetnie sobie poradził. Ale ten świat nas nie zna jak i jak Boga nie zna.
Lecz cielesny człowiek nie pojmuje tych rzeczy, które są Ducha Bożego. Są bowiem dla niego głupstwem i nie może ich poznać, ponieważ rozsądza się je duchowo.
UBG - I List do Koryntian 2 2:14


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 15 lis 2017, 01:01

Patrzę na komentarze, wydaje mi się, że owoce tej debaty jednak nie są dobre tj. ateiści są całkowicie utwierdzeni w swoim światopoglądzie /choć w pytaniach do pastora zaświeciła mała iskierka nadziei - ktoś z dyskutantów zaciekawił się Biblią/. Osobiście nie zgodziłabym się na taką debatę, bo taki sposób argumentacji "Biblią" przez ateistów jest nie do obronienia przez chrześcijan z tego powodu o jakim mówiłeś - mowa o krzyżu jest zgorszeniem albo głupstwem dla tych, którzy giną bądź polegają na własnym "sercu", rozumie czy emocjach. Bez Ducha i uświadomienia sobie własnej małości względem mądrości Boga nie da się czytać Pisma Świętego.

Można przyrównać tę debatę do sytuacji pomiędzy nami, a katolikami takimi jak forumowy Rembov czy Marian i wyniosłam z tego pewną lekcję: dana osoba może być absolutnie przekonana o istnieniu i świętości tradycji apostolskiej, a co za tym idzie całą jej spuścizną i nie mamy możliwości w dyskusji wykazać, że się myli, ponieważ te same treści biblijne odczytuje w zupełnie odmienny sposób, a jeszcze przez pryzmat historii własnej organizacji religijnej co dodatkowo ją utwierdza w swojej racji. Pewne dyskusje po prostu wydają mi się teraz nie mieć sensu..


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości