Boży Plan

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 10 lis 2017, 19:13

wybrana pisze:
diedmaroz pisze:
wybrana pisze:@magda, nie kombinuj - cytuj zawsze nauki Jezusa Chrystusa, a wtedy się na pewno dogadamy.


Jakie masz dowody, które to są na pewno nauki Jezusa, a które to kąkol, który uważasz, że też może być nasiany w Biblii? Naprawdę proste pytanie, jak to klasyfikujesz? Według jakich kryteriów?


To uważasz, że apostołowie po to chodzili z Jezusem, po to spisali nauki Jezusa, by okłamywać ludzi? Przecież te 4 ewangelie powtarzają tą samą prawdę, te same przypowieści, te same zdarzenia. To uważasz ewangelistów-naocznych i wybranych za oszustów?
To w takim razie, na jakiej nauce opierasz swoją wiarę?
Jeżeli nauki Jezus uważasz za fałszywe, to uwierz w krowę tak jak czynią to Hindusi.
Naprawdę zadałam proste pytania - więc odpowiedz.
A jeszcze jedno -może słyszałeś, że pragnącego światła wiary - poucza Duch Święty i On da najlepsze rozeznanie.



Rozumiem, że Duch Święty nakazał Ci głosić, że Biblia zawiera też jakiś kąkol? Odpowiedziałaś pytaniem na pytanie i odwracasz kota ogonem. Co dokładnie uważasz za Słowo Boże, co za ludzkie nauki, a co za kąkol. Odpowiedz konkretnie i napisz według jakiego kryterium oceniasz co jest natchnione. Bo apostołowie to szerokie pojęcie. Paweł też był apostołem, Judasz też.


Ja wierzę, że "CAŁE Pismo przez Boga jest natchnione.." jak pisze Paweł.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 10 lis 2017, 22:33

diedmaroz pisze:

Rozumiem, że Duch Święty nakazał Ci głosić, że Biblia zawiera też jakiś kąkol? Odpowiedziałaś pytaniem na pytanie i odwracasz kota ogonem. Co dokładnie uważasz za Słowo Boże, co za ludzkie nauki, a co za kąkol. Odpowiedz konkretnie i napisz według jakiego kryterium oceniasz co jest natchnione. Bo apostołowie to szerokie pojęcie. Paweł też był apostołem, Judasz też.


Ja wierzę, że "CAŁE Pismo przez Boga jest natchnione.." jak pisze Paweł.


Masz prawo - wierz w co chcesz, a kto ci broni?

A w to wierzysz?
https://www.youtube.com/watch?v=1rkfBVe ... e=youtu.be


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 10 lis 2017, 22:54

Nie widziałam, więc nie wiem. Raczej jestem ciekawa Twego kryterium odsiewania kąkolu od pszenicy w Biblii.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 10 lis 2017, 23:23

diedmaroz pisze:Nie widziałam, więc nie wiem. Raczej jestem ciekawa Twego kryterium odsiewania kąkolu od pszenicy w Biblii.


Jeszcze czas żniw nie nadszedł.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 10 lis 2017, 23:42

Dokładnie @wybrana, zawróć z drogi negowania Pisma póki czas.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 10 lis 2017, 23:43

diedmaroz pisze:Dokładnie @wybrana, zawróć z drogi negowania Pisma póki czas.


A kto ci powiedział, że neguje?

To ty zanegowałaś ewangelie i nauki Jezusa Chrystusa.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: magda » 10 lis 2017, 23:56

Wybrana zaczynam się brzydzic twoim obrazaniem BOga i jego słowa , jakim prawem tak o Świetym Słowie Bozym tak piszesz , ja ci zacytowałam Słowo Boze a ty piszesz że to bluźnierstwo , dla ciebie słowo Boże , słowa Ducha Świetego to bluźnierstwa , jesteś zuchwała i bardzo bezczelna w zwalczaniu słow Ducha Bżego, jest to odrażające ze tak traktyjesz słowa Ducha Bozego a jednocześnie kamuflujesz djabelstwo gadaniem o Jezusie i miłości nBozej , Nie masz nawet za grosz pokory w stosunku do Boga bo go tym co pidszesz obrażasz, nie boisz się bluźnić Duchowi Bozemu . Na prawde nie widziałam tu nawet u ateistów tak obrzydliwego traktowania Słowa Bozego jak ty to robisz. Odrażajace . ta twoja religia odrzucajaca nauki apostoła Pawła który miał Ducha Bozego , którego nauki de fakto nie są jego a Ducha Jezusowego. Tym właśnie pokazujesz ze jesteś przeciwnego ducha niz Paweł niz pisarze ze Starego Testamentu i nie masz nic wspólnego z Jezusem ,który wybrał Pawła i który uznawał cały ST niczego z niego nie odrzucił a ty odrzucasz nazywasz niektóre wersety bluźnierstwem czyli zdanie Jezusa na ten temat masz gdzieś a to ty jesteś bluźniercą kierowanym duchem przeciwnym niz Duch który był w Pawle , Łukaszu i w Piotrze . Pracujesz dla djabła. Cofa mi sie jak piszesz takie rzeczy, i nie życzę sobie zebyś cos takiego wypisywała i tak traktowała Słowo Boże a tym samym obrażała jego autora czyli Boga.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 11 lis 2017, 13:30

Również muszę się zgodzić, uważam, że przyszłaś zasiewać niepewność co do prawdziwości Bożego Słowa, dokładnie taką samą robotę robią niektórzy blogerzy-zwodziciele, o których już pisałam, zwiedli na manowce wielu tworząc swoją własną religię.
Nie wierzę, że nie inspirowałaś się Kubikiem czy tam Szczytyńskim. Przestrzegam przed Jego blogiem i takimi naukami jak ta z linku https://redoctobermsz.wordpress.com/201 ... zy-prawde/ (Identyczny osąd jak @wybranej, że są lepsi i gorsi apostołowie).
Osoby te podszywają się pod owce!


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 11 lis 2017, 14:51

magda pisze:Wybrana zaczynam się brzydzic twoim obrazaniem BOga i jego słowa , jakim prawem tak o Świetym Słowie Bozym tak piszesz , ja ci zacytowałam Słowo Boze a ty piszesz że to bluźnierstwo , dla ciebie słowo Boże , słowa Ducha Świetego to bluźnierstwa , jesteś zuchwała i bardzo bezczelna w zwalczaniu słow Ducha Bżego, jest to odrażające ze tak traktyjesz słowa Ducha Bozego a jednocześnie kamuflujesz djabelstwo gadaniem o Jezusie i miłości nBozej , Nie masz nawet za grosz pokory w stosunku do Boga bo go tym co pidszesz obrażasz, nie boisz się bluźnić Duchowi Bozemu . Na prawde nie widziałam tu nawet u ateistów tak obrzydliwego traktowania Słowa Bozego jak ty to robisz. Odrażajace . ta twoja religia odrzucajaca nauki apostoła Pawła który miał Ducha Bozego , którego nauki de fakto nie są jego a Ducha Jezusowego. Tym właśnie pokazujesz ze jesteś przeciwnego ducha niz Paweł niz pisarze ze Starego Testamentu i nie masz nic wspólnego z Jezusem ,który wybrał Pawła i który uznawał cały ST niczego z niego nie odrzucił a ty odrzucasz nazywasz niektóre wersety bluźnierstwem czyli zdanie Jezusa na ten temat masz gdzieś a to ty jesteś bluźniercą kierowanym duchem przeciwnym niz Duch który był w Pawle , Łukaszu i w Piotrze . Pracujesz dla djabła. Cofa mi sie jak piszesz takie rzeczy, i nie życzę sobie zebyś cos takiego wypisywała i tak traktowała Słowo Boże a tym samym obrażała jego autora czyli Boga.


Wiesz magdo, czym jest fałszywe narodzenie? Jest tym, że pod przykrywką swojej pobożności sieje się gorszy kąkol niż przed byciem starym człowiekiem. Ty jesteś doskonałym tego przykładem.
Szatan zwiódł Kościół Katolicki i osoby, które to odkryły i odeszły od tego Kościoła uważają, że otrzymały pełną świętość.
Nie zdają sobie sprawę, że swoich zagrożeń, bo właśnie one są największym kąskiem dla szatana. Poprzez zwiedzenie tych osób, szatan może jeszcze więcej zrobić szkód i zniszczyć wiarę w Boga. Taka osoba myśli, że jak będzie aktywnie krytykować Kościół Katolicki, to dla czytających stanie się jeszcze bardziej wiarygodna i czytający będą połykać jej słowa. A jej słowami jest właśnie oskarżanie Boga i Jego dobroci, miłości, piękna. To właśnie czynisz i próbujesz wszystkim wmówić.
Oskarżasz mnie, chociaż ja o Bogu nie powiedziałam nawet jednego brzydkiego słowa, a ty to czynisz ciągle.
Walczysz z każdym piszącym o swoją zwodniczą prawdę. Nie raczyłaś się nawet zapoznać z historią powstawania Biblii, z jej przekładami. Ale ciebie to nie interesuje, wolisz powoływać się na Boga, na Ducha Świętego. Ty nie masz darów Ducha Świetego, bo wnosisz swój jad i zło. Ciągle kogoś oskarżasz. Owocami darów Ducha Świętego są; miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie” (Ga 5,22).

Jakie ty wydajesz owoce?


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Noemi
Posty: 1774
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:00
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Lokalizacja: lublin
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Noemi » 11 lis 2017, 16:57

wybrana z jakiego zrodla czerpiesz te informacje


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: magda » 11 lis 2017, 23:00

Pisz co chcesz o mnie ale o Słowie Bozym czy o apostołach wara ci napisac choc jednego złego słowa , spróbuj jeszcze dalej wypisywać takie brednie ze apostoł Paweł jest fałszywym apostołem a Łukasz taki sam albo negować Śłowa z Biblii i wypisywać ze to dodali sobie Żydzi i ze to bluźnierstwa to cie zgłoszę , bo nie wolno tak Boga obrażac jak ty to robisz , to co o mnie piszesz spływa po mnie jak po kaczce mozesz wiecej wypisywać ile tylko chcesz na mnie personalnie a ja i tak nie bedę obojętna jak jakis katolik będzie tu próbował ładować swoje katolickie brednie albo podważac wiarę ludzi i gadać jak ateista robicie tu dywersję i chcecie zniszczyć szczerą wiarę ludzi zasiewając zwątpienie , nie uda wam sie. Takiego właśnie Ducha jestem któremu nie podoba sie działalnośc ateistów i sekciarzy Kubika takich jak ty,I Nie próbuj znów podwazać wiery w Słowo Boze.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
kontousunieteMtl
Posty: 1618
Rejestracja: 02 kwie 2017, 13:11
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: kontousunieteMtl » 12 lis 2017, 09:55

A ja mysle, ze wybrana znajduje sie w samym srodku intensywnego procesu rozwoju duchowego .....to wszystko , co pisze najlepiej o tym swiadczy..... :->


Ja nie widze w jej postach swiadomego sprzeciwu wobec Slowa Bozego ani tez wobec Ducha Sw......

Wg mojego rozeznania wybrana jest osoba poszukujaca prawdziwego Kosciola.....tylko czasami wydaje sie jej, ze juz znalazla... :-> ...ktoz z nas tego nie przechodzi(l)...?..... ;-)

Nie badzmy takimi despotami....cierpliwosc to jeden z owocow Ducha przeciez.... :->

Pozdrawiam wszystkich w Duchu i Prawdzie..... :)


PS

@ wybrana...jesli chodzi o Kubika to traktuj go z dystansem...w ogole potrzebujesz nabrac wiekszego dystansu do wszystkich zrodel informacji, z ktorych czerpiesz.....Zrob to, bo inaczej przepadniesz....


wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 12 lis 2017, 11:38

magda pisze:Pisz co chcesz o mnie ale o Słowie Bozym czy o apostołach wara ci napisac choc jednego złego słowa , spróbuj jeszcze dalej wypisywać takie brednie ze apostoł Paweł jest fałszywym apostołem a Łukasz taki sam albo negować Śłowa z Biblii i wypisywać ze to dodali sobie Żydzi i ze to bluźnierstwa to cie zgłoszę , bo nie wolno tak Boga obrażac jak ty to robisz , to co o mnie piszesz spływa po mnie jak po kaczce mozesz wiecej wypisywać ile tylko chcesz na mnie personalnie a ja i tak nie bedę obojętna jak jakis katolik będzie tu próbował ładować swoje katolickie brednie albo podważac wiarę ludzi i gadać jak ateista robicie tu dywersję i chcecie zniszczyć szczerą wiarę ludzi zasiewając zwątpienie , nie uda wam sie. Takiego właśnie Ducha jestem któremu nie podoba sie działalnośc ateistów i sekciarzy Kubika takich jak ty,I Nie próbuj znów podwazać wiery w Słowo Boze.


Łżesz tak obrzydliwie, że aż mdli.
Proszę, udowodnij, że napisałam,ze Paweł był fałszywym apostołem i Łukasz również. Napisałam tylko, że nie chodzili z Jezusem i nie słuchali Jego nauk bezpośrednio.
Napisałam również, że działalność nauczycielska Pawła była bardzo owocna.
Ty przekręciłaś moje słowa w obrzydliwy sposób i wydajesz swoje chore i urojone opinie.
Twoja złośliwość daleko odbiega od godności bycia chrześcijanką.
Tworzysz fałszywe teorie i się nimi posilasz oraz szkalujesz innych.
Dziwię się, że moderacja nie reaguje na taki offtop.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: KAAN » 12 lis 2017, 12:13

wybrana pisze:Bóg nie stworzył diabła, ale anioła.
To ta sama osoba.
Nie planem Boga było, by stworzyć diabła, który będzie mu złorzeczył i szkodził.
Ale Bóg przewidział że anioł zgrzeszy i dlatego ułożył plan zbawienia człowieka którego zwiedzie diabeł.
Nie planem Boga było, by człowiek nie słuchał Jego przykazań, by zgrzeszył.
Ale planem Boga było zbawić człowieka którego stworzył.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
diedmaroz
Posty: 815
Rejestracja: 22 gru 2015, 22:02
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: diedmaroz » 15 lis 2017, 00:23

Przez Stary Testament do nihilizmu, tak można podsumować debatę pastora z nihilistą na temat podstaw biblijnych do uznania Boga za dobrego bądź złego.
https://www.youtube.com/watch?v=UXPdTKMuuns
Myślę @wybrana, że Pan Karol, dziś nihilista, miał podobne odczucia co do Starego Testamentu jak Ty. Niejednokrotnie spotykam chrześcijan, którzy nie czytają Starego Testamentu z powodu poczucia rozmijania się osoby Boga w jednym i drugim Przymierzu. Czy można pogodzić determinizm z wolną wolą? W ogóle Bożych ścieżek nie jesteśmy raczej w stanie bronić czy osądzać albo samego Boga oceniać, jesteśmy na to za mali i za głupi tak mi się wydaje. Przyjęcie z wiarą Bożego Słowa w całości jako święte, a czasem nieosiągalne dla nas w zrozumieniu albo odrzucenie w całości (jak ww. nihilista), ponieważ nie możemy obiektywnie stwierdzić co w Biblii byłoby Prawdą Objawioną, a co nie. Postawa @wybranej jest o tyle zagadkowa, że ocenia autorytarnie, które fragmenty przedstawiają, a które nie przedstawiają prawdy o Bogu, na podstawie własnych odczuć czy przemyśleń.


17:20-21
A nie tylko za nimi proszę, lecz i za tymi, którzy przez ich słowo uwierzą we mnie;
Aby wszyscy byli jedno, jak ty, Ojcze, we mnie, a ja w tobie, aby i oni byli w nas jedno, aby świat uwierzył, że ty mnie posłałeś.

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości