Boży Plan

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
wybrana
Posty: 871
Rejestracja: 02 gru 2016, 19:25
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: wybrana » 09 lis 2017, 00:04

Masz rację, ale wiara, to osobista relacja każdego człowieka. Na wiele ludzi działa psychika i wyobraźnia, bo każdy odczuwa to inaczej, każdy człowiek inaczej czuje i wyraża swoje emocję.
Prawdą jest jednak, że Bóg jest żywy i prawdziwy i że działa. Bardzo często nas wspomaga, tak anonimowo, że my tego nawet nie wiemy. Często mówimy, że marzenia się spełniają, albo, że mieliśmy szczęście. Tym szczęściem często jest łaska Boża. Również zły duch może nam sprzyjać, by uwieźć swoją duszyczkę. Bóg jest obok człowieka i również pragnie zamieszkać w człowieku, ale wtedy, gdy człowiek bardzo tego pragnie. Nic nie robi bez naszej woli, bo stworzył nas wolnymi. To my decydujemy, czy nasza relacja z Bogiem wzrasta, czy maleje.
Bóg działa, bo pragnie nas wzmocnić duchowo - pragnie naszego nawrócenia. Czasem, gdy te delikatne metody nie wystarczają, to również doświadcza człowieka, by oczy się otworzyły, a uszy mogły słyszeć.
Bóg obdarza człowieka wielką miłością, i mimo, że człowiek się od Boga odwraca, to Bóg nie odwraca się nigdy.
Czasem uwidocznione przeżycia ludzi są wytworem ich wyobraźni, a czasem są prawdziwym odczuciem obecności Boga.


Miłość Jezusa - moim zbawieniem
Trwanie w Jezusie - Boga uwielbieniem
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:06

Przypomniała mi się własnie moja niedawna rozmowa z jednym z braci na podobny temat. Dotyczyła ludzkiej cielesności i pożądliwości. Mówiliśmy o tym, ze wiele razy ludzi mówią że np faceci, choć żonaci, to oglądają się "za spódniczkami", bo taka ich samcza natura i taka mają cielesną pożądliwość, że taki był po prostu Boży plan. Argumenty były takie, że prócz pożądliwości i samczego popędu facet czy kobitka ma też rozum dany od Boga, oraz Konstytucje której powinien się trzymać, czyli Biblię, a jednak ludzka cielesna natura sprawia że człowiek czyni inaczej - czyli wbrew woli Boga. I tu powstało pytanie, czemu to jest grzechem skoro Bóg zanim jeszcze stworzył świat wiedział że człowiek taki będzie? Wiadomo z Pisma że człowiek był czysty dopóki nie dał się omamić szatanowi i to sprawiło że staliśmy się grzeszni i stąd pożądliwość, ale czy Bóg nie wiedział że tak się stanie? Prawdopodobnie nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi. Być może dowiemy się, lub nie, kiedy będziemy już z Panem ;)

Oczywiście to są tylko luźne pytania, a nie jakaś próba podważenia Słowa.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:12

Przyszła mi do głowy własnie taka myśl, że Boży plan może mieć sedno w tym takie, że pomimo że Bóg wiedział jacy będziemy, to zaplanował to tak dlatego, żebyśmy pomimo naszej grzesznej natury mogli doświadczyć POTĘGI Jego Miłości. Może się mylę i pisze głupoty, ale tak własnie mi zaświtało.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 00:19

@Ferdek
Ale z drugiej strony czy może byc wiara nie pewna?... Jeśli wierzysz to jesteś pewny swojej wiary a zatem tego że Jezus jest i żyje.


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:24

Jak byś przy mnie stał kiedy coś bym pisał na forum to byś miał wiarę że to ja piszę znając mnie i widząc, czy pewność?
Aktualnie masz tylko wiarę, bo ani się nie znamy osobiście ani się nigdy nie widzieliśmy. Więc jak można mówić znam osobiście Jezusa i zarazem wierzę że Jezus żyje? ;)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 00:27

Jedno i drugie, bo mógłbyś spytać czy wierze w to że to Ty piszesz a ja na to patrzac powiedziałbym tak :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:35

Wierzysz w to że piszemy na forum, czy masz tego pewność? Ja mam pewność, bo nie da się wierzyć w coś, co jest oczywiste, istniejące, aktualnie się odbywające. To nielogiczne :) Gdybym zapytał "wierzysz ze mam czarną klawiaturę?" i wysłał Ci fotki, to własnie tu byś musiał to wziąć na wiarę, bo nie byleś u mnie i nie wiesz jaką mam klawiaturę do kompa a fotki mogłyby pochodzić z sieci. :)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:37

I przecież podobnie było z Tomaszem. Uwierzył kiedy zobaczył. Kiedy zobaczył, miał już pewność. ;)
Zresztą nie tylko Tomasz. Inni Apostołowie tez na początku brali wszystko na wiarę. Kiedy zobaczyli co czyni Jezus, a po zmartwychwstaniu to już całkiem, poszli na świat i głosili Ewangelię i ludzie brali to na wiarę. I podobnie było z uzdrowieniami. Wiara ludzi uzdrawiała a następnie po uzdrowieniu, mając pewność że Bóg ich uzdrowił nie wyrzekali się tego. Oczywiście tu można dyskutować, że wiara to potoczna nazwa np chrześcijańskiego wyznania, ale taka definicja wiary ma się nijak do tego o czym pisałem wcześniej. Tak przynajmniej ja to widzę. ;)
Ostatnio zmieniony 09 lis 2017, 00:44 przez Ferdek, łącznie zmieniany 1 raz.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 00:41

Dokładnie uwierzył i jego wiara była pewna, jestem pewny że piszemy teraz na forum i wierze w to, no przecież nie moge powiedzieć że nie wierzę że piszę,,,,Już sam nie wiem co piszę xD


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:49

Wiara może być tylko pewna wtedy, kiedy na prawdę wierzysz w kogoś o kim Ci opowiedziano, lub przeczytałeś. Jak spotkasz taką osobę to już nie będzie wiara, chyba że wiara w to ze to faktycznie ta osoba, bo fakt jest faktem. Powiesz komuś o jakimś fakcie, to ta osoba będzie skazana wyłącznie na wiarę w Twoje słowa, ale kiedy ta osoba zobaczy na własne oczy dany fakt, to nie będzie to już wiarą tylko pewnością że taki fakt istnieje. Wiara to w pewnym sensie taka odwrotność pewności, czyli niepewność ;) Nie jesteś czegoś pewny i bierzesz to na wiarę.


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 00:52

Jesteś pewny że Jezus żyje? ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 00:56

No własnie. Jestem pewny, czy wierzę że Jezus żyje? Dwa różne pytania. Całkowicie różne ;)

PS: Na 100%


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 00:56

hehe szach mat ;)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15
Awatar użytkownika
Ferdek
Posty: 3145
Rejestracja: 24 paź 2010, 01:58
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Mazowsze
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Ferdek » 09 lis 2017, 01:02

Zobacz. Powiem do kogoś "Ja wiem, że Jezus żyje i uczestniczy w moim życiu, bo uzdrowił moją żonę z nowotworu", lub "Ja wierzę że Jezus żyje i uczestniczy w moim życiu, bo uzdrowił moją żonę z nowotworu". Widzisz różnicę? Ja w przypadku stwierdzenia gdzie jest słowo wierzę widziałbym niepewność u kogoś kto by tak powiedział, bo albo znam Jezusa, albo nie - wierzę ze znam Jezusa jest bez sensu. :)


JEZUS ŻYJE!!! Halle lu YAH!!!
Byłbym tchórzem, gdybym widział, że atakowana jest Boża Prawda, a pozostałbym bierny...,
bo nawet pies szczeka gdy widzi, że jego pan jest atakowany - Jan Kaliwin
Awatar użytkownika
Sebek
Posty: 364
Rejestracja: 19 lut 2016, 21:31
wyznanie: Brak_denominacji
O mnie: Pan Jezus jest moją drogą,prawdą i życiem.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Boży Plan

Postautor: Sebek » 09 lis 2017, 01:43

Masz rację, rzeczywiście inaczej się odbiera te wypowiedzi. :)


Staraj się, abyś stanął przed Bogiem jako wypróbowany pracownik, który nie ma się czego wstydzić i który dobrze rozkłada słowo prawdy. II Tym 2:15

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości