Czy wszyscy jesteśmy chrześcijańskimi klonami?

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Czy wszyscy jesteśmy chrześcijańskimi klonami?

Postautor: angelikarz » 29 gru 2016, 20:26

Trochę zastanawia mnie fakt, że to co do tej pory uważałam za swoją tożsamość, cała moja osobowość, rzeczy które lubię okazały po zapoznaniu z Biblią niewłaściwe - prawdą jest, że nie mam zbyt wielu zalet np. cechuje mnie wycofanie społeczne, lenistwo, buntownicza postawa, sceptycyzm, sarkazm, czarny humor, lubię rzeczy paranormalne itp. - po prostu większość tego kim jestem, za kogo się uważałam jest niewłaściwa w oczach Boga. Tym samym jakby po nawróceniu utraciłam swoją dotychczasową osobowość i tożsamość. I tu moje pytanie - czy nie uważacie, że skoro wszyscy mamy być jak Jezus, mieć takie same poglądy, robić to samo - to czy nie sprawi to trochę czegoś takiego, że tracimy własne osobowości i każdy z nas staje się takim samym chrześcijańskim "klonem"? Pozdrawiam.


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wszyscy jesteśmy chrześcijańskimi klonami?

Postautor: Samolub » 29 gru 2016, 21:00

Angelika nie wiem gdzie Biblia piętnuje wszystkie te cechy jakie wymieniłaś dotyczące osobowości. Właściwie zauważyłem odwrotną rzecz że pewne cechy uznawane za powszechnie złe są w Biblii normalną rzeczą. To jest już przecedzanie komara w małych rzeczach kiedy ktos nie zachowuje wagi w sprawach wielkich, to szukanie sztucznej pobożności na pokaz, ciężki grzech!


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam
angelikarz
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2016, 14:44
wyznanie: Protestant
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Czy wszyscy jesteśmy chrześcijańskimi klonami?

Postautor: angelikarz » 29 gru 2016, 21:12

Samolub pisze:Angelika nie wiem gdzie Biblia piętnuje wszystkie te cechy jakie wymieniłaś dotyczące osobowości. Właściwie zauważyłem odwrotną rzecz że pewne cechy uznawane za powszechnie złe są w Biblii normalną rzeczą. To jest już przecedzanie komara w małych rzeczach kiedy ktos nie zachowuje wagi w sprawach wielkich, to szukanie sztucznej pobożności na pokaz, ciężki grzech!


Czyli uważasz, że bycie leniwym, kłamliwym, nienawidzenie ludzi, ocenianie i wyśmiewanie ich, cieszenie się z każdego dnia na zasadzie "bo bliżej śmierci", czarnowidztwo, używki, unikanie rzeczywistości (np. przez te używki), ryzykowne zachowania itp. są spoko? :D chciałabym, bo to było by łatwe i nie musiałabym się zmieniać. Aha i jestem rozpustnicą a także egoistką do granic możliwości ;)


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Czy wszyscy jesteśmy chrześcijańskimi klonami?

Postautor: Samolub » 29 gru 2016, 22:01

Uważam że

- warto pracować nad swoim lenistwem
- klamliwość to bardzo zła cecha i grzech
- ludzi można nienawidzieć i świat nie ma w tym nic złego, wybaczenie to odstąpienie od złośliwości, pogodzenie, nie szukanie odwetu
- oceniamy wszystko i wszystkich
- z wyśmiewaniem się warto byłoby tego nie robić by komuś nie bylo przykro
- czarnowidztwo to nie grzech, warto być pozytywnym ale jak nie ma pozytywow trzeba czasem ponarzekać czy nie ubarwiać
- używki dobrze jest ograniczyć, jeśli są z nimi problemy to się nie dobijać bo to nie pomoże skoro przyczyną ich użycia jest dobijanie (błędne koło) są złe ale Pan Jezus za nie nie potępia, szkodzą
- unikanie rzeczywistości czyli bujanie w chmurach nie jest złe, a rzeczywistość jest tymczasowa
- ryzykowne zachowania? Zależy jakie, no sporty ekstrymalne czemu nie, ale ważne by sobie nie zaszkodzić, Chrześcijanie podejmowali ryzyko jeśli poczytasz Biblię, zależy też w jakiej sprawie

także nie wszystko co wymieniłas ma tylko czarną barwę


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości