Strona 1 z 1

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 18:16
autor: Samolub
Da się poznać, może oddziaływać.

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 18:18
autor: niebieska777
Samolub, aleś wylewny :-P tez mnie interesuje ten temat, może trochę więcej szczegółów...

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 18:35
autor: Samolub
Dar rozeznania duchów pomaga rozpoznać osobę opętaną bądź jakie sfery psychiki osobowości są w danym momencie kontrolowane przez złego ducha.

Oprócz tego różne poszlaki o tym świadczą.

Np osoba można stracić pewien aspekt osobowości/uczuć który zajmuje demon. Nie koniecznie całkowicie traci kontrolę nad sobą, wtedy zły duch się ukrywa i subtelnie np może oddziaływać też na innych ludzi.

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 18:53
autor: niebieska777
a jak to wygląda w praktyce? jakies przykłady?

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 19:24
autor: Samolub
Sprecyzuj pytanie.
W praktyce wszystko raczej jest bardzo złożone

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 21:07
autor: niebieska777
no jak to wygląda, jak taki ktoś się achowuje , po czym to poznać itd.
wiesz że wstawiasz po dwa takie same posty?

Re: Opętanie i nie tylko

: 30 paź 2016, 21:21
autor: Samolub
Wiem- zduplikowały się. Nie wiem jak, skoro nie potrafisz poznać to jak Ci mam wytłumaczyć jak? =D

normalnie tak jak chleb wybierasz w sklepie i jest chrupiący, albo widzisz że ktoś się spieszy to wyczuwasz jego pośpiech, wyczuwasz zadowolenie u kogos, negatywne emocje itd. To tak samo wyglada dar rozeznania duchów, mi czasami się układają jakies fakty w glowie, coś układa się w całość i czasami samo spływa jak światło z nieba. Nie ma czegoś takiego jak prosta odpowiedź, szczególnie że demony raczej starają się nie ujawniać. Więc naprawdę spektrum jest ogromne, im wiecej analizujesz, wiesz i nabierasz pewności tym łatwiej potem łączysz fakty. Czasem jedno słowo gdzieś przypadkowo wrzucone nie związane z tematem niesie odpowiedź na inne pytanie. Mi się to zawsze układa w 100% informacje, czasami dodatkowo coś się wgra podczas snu, czasami przeczucie, czasami dedukcja.

Re: Opętanie i nie tylko

: 13 lis 2016, 21:45
autor: AnnaMaddalena
Z tego co wiem, są różne stopnie dręczeń - opętanie to najcięższe stadium. Protestanci twierdzą raczej zgodnie, że człowiek nowonarodzony nie może być opętany. Ale może dostępować innych rodzajów dręczeń, które można pomylić z opętaniem. Spotkałam się wielokrotnie z twierdzeniem, że duch chrześcijanina należy do Boga, a dręczenia rozgrywają się na płaszczyźnie duszy (psychiki, emocji, uczuć...). To jest nieustanna walka duchowa, o której mowa w Liście do Efezjan (rozdz.6).
Opętanie oznacza, że dana osoba nie jest w stanie uznać, że należy do Boga, jej duch i ciało są we władaniu zła i manifestuje się to na różne sposoby oczywiście, w każdym razie taka osoba nie będzie w stanie wyznać, że Bóg czy Jezus są panem tej osoby. Dlatego uważa się, że wierzący chrześcijanin nie może być opętany.

pytania pomoc Chrześcijańska Randka Ewangelia w Centrum