Cuda a świadectwa

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Cuda a świadectwa

Postautor: betme » 27 kwie 2016, 09:18

Nie wydaje się Wam, że ludzie w życiu codziennym mieszają pojęcia świadectwa z cudem? Nawet mam wrażenie, że nam się to zdarza u na tym forum. Co robić, żeby w mowie potocznej nie wpaść w pułapkę pomieszania znaczeń?


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda a świadectwa

Postautor: KAAN » 24 maja 2016, 14:26

betme pisze:Nie wydaje się Wam, że ludzie w życiu codziennym mieszają pojęcia świadectwa z cudem? Nawet mam wrażenie, że nam się to zdarza u na tym forum. Co robić, żeby w mowie potocznej nie wpaść w pułapkę pomieszania znaczeń?
Trzeba trzymać się Słowa Bozego i uświadomic sobie że dzisiaj cuda wykonywane przez konkretnych ludzi nie są normą życia chrześcijańskiego. Z drugiej strony cudowne działanie Boże ujawnia się codziennie np. kiedy ktoś nawraca się i zostaje zbawiony to wielki Boży cud. Bóg w cudowny sposób utrzymuje nas przy życiu ochrania przed złem, prowadzi zycie wierzącego swoimi cudownymi drogami. To może dostrzec ten, kto żyje z Bogiem i potrafi patrzeć na wszystko duchowym spojrzeniem.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
betme
Posty: 533
Rejestracja: 06 kwie 2015, 00:59
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Cuda a świadectwa

Postautor: betme » 24 maja 2016, 22:18

KAAN pisze:
betme pisze:Nie wydaje się Wam, że ludzie w życiu codziennym mieszają pojęcia świadectwa z cudem? Nawet mam wrażenie, że nam się to zdarza u na tym forum. Co robić, żeby w mowie potocznej nie wpaść w pułapkę pomieszania znaczeń?
Trzeba trzymać się Słowa Bozego i uświadomic sobie że dzisiaj cuda wykonywane przez konkretnych ludzi nie są normą życia chrześcijańskiego. Z drugiej strony cudowne działanie Boże ujawnia się codziennie np. kiedy ktoś nawraca się i zostaje zbawiony to wielki Boży cud. Bóg w cudowny sposób utrzymuje nas przy życiu ochrania przed złem, prowadzi zycie wierzącego swoimi cudownymi drogami. To może dostrzec ten, kto żyje z Bogiem i potrafi patrzeć na wszystko duchowym spojrzeniem.


To co piszesz to raczej świadectwa. Dla mnie cudem widocznym każdego dniach jest np. Życie. Każdy jest takim cudem, ale nawrócenie w Jezusie to świadectwo. Dlatego nie mówimy np. cud łaski ale dar łaski.
Dziś po zmartwychwstaniu Jezusa nie mamy się spodziewać cudów, ale jednak z jednej strony są te na pozór dobre cuda jak powrót do żywych że śmierci (stwierdzono medycynie zgon), z drugiej strony magiczne sztuczki których nikt nie umiał podważyć ( pewnie są do obalenia, ale jakich trzeba mieć umiejętności by robić to w tłumie gapiów w obecności wielu kamer bez cienia zawahania). Do działania Boga czy Szatana?


Awatar użytkownika
Samolub
Posty: 4751
Rejestracja: 12 wrz 2015, 22:28
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Loch Ness
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Cuda a świadectwa

Postautor: Samolub » 24 maja 2016, 23:05

To nic, u Swiadkow czy Mormonow oraz w innych zwodniczych organizacjach, niektorzy ludzie szczegolnie na zachodzie uzywaja slowa proroctwo lub słowo prorocze na rozwiazania administracyjne, organizacyjne podejmowane poprzez glosowania.

betme pisze:Nie wydaje się Wam, że ludzie w życiu codziennym mieszają pojęcia świadectwa z cudem? Nawet mam wrażenie, że nam się to zdarza u na tym forum. Co robić, żeby w mowie potocznej nie wpaść w pułapkę pomieszania znaczeń?


Szczerze nigdy nie słyszałem ani u Protestantow ani nawet u Katolikow czy Prawoslawnych czegoś podobnego, podaj przykład lub wklej taką treść.


Obrazek HAPPYSAD- Jałowiec
Od połowy stycznia'17 nie udzielam się na forum bojkotując działania części moderacjii (Efendi oraz Kaan'a) jeśli obie te osoby ustąpią ze swoich funkcjii na forum rozważę powrót. Spotkasz mnie na moim >blogu< zapraszam

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości