Czy homoseksualista może żyć wiecznie?

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Didrik
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2012, 02:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Czy homoseksualista może żyć wiecznie?

Postautor: Didrik » 02 lis 2014, 23:51

Pytanie: Czy osoba homo, która zaprzestała kontaktów cielesnych z osobą tej samej płci, idzie drogą Boża ma szanse na zbawienie?


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 03 lis 2014, 01:05

Tylko jeśli całkiem zerwie z homo i nawet nie będzie myśleć o tej samej płci i wytrwa w tym do końca życia to na pewno jeśli zechce iść za Jezusem. Ale pedzie są niereformowalni ,ża głęboko byli w tym co złe. Jest taki nawrócony i on mówił że to demoniczne to pedalstwo i człowiek sam nie da rady

To ten facio był pedziem i teraz nie jest

https://www.youtube.com/watch?v=FDMsfbIC19U

https://www.youtube.com/watch?v=ScddsZQ1534

Zobacz co gada na tych filmach i jest ich więcej. szansa w każdym razie jest.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."
Awatar użytkownika
fauxpas
Posty: 3132
Rejestracja: 15 kwie 2012, 16:26
wyznanie: Reformowani Baptyści
Lokalizacja: Poznań / Szczecin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fauxpas » 03 lis 2014, 20:16

Didrik, odpowiedź na Twoje pytanie jest prawdopodobnie podobna do odpowiedzi na to:
Czy osoba, która zaprzestała kontaktów cielesnych z osobami innej płci, ale nie będącymi jej małżonkiem i nie pożąda takowych w swoich myślach oraz idzie drogą Bożą, ma szansę na zbawienie?
Jak myślisz?


ina
Posty: 23
Rejestracja: 10 lut 2014, 10:46
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: ina » 03 lis 2014, 20:26

Czytałam trochę na temat nawróconych homoseksualistów i wygląda na to, że wcale nie mają tak łatwo. Do tamtego momentu wydawało mi się, że kiedy taki człowiek się nawraca, pokutuje z grzechu i otrzymuje nowe życie w Chrystusie, to i jego orientacja zostaje przywrócona do stanu właściwego. Ale wcale tak nie jest, niewielu z takich ludzi potrafi pokochać i założyć rodzinę z płcią przeciwną. Jeśli jednak człowiek odwraca się od grzechu i żyje w uświęceniu dla Pana, to w czym jest gorszy od reszty nas, takich samych grzeszników w Bożych oczach?


Didrik
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2012, 02:08
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Didrik » 04 lis 2014, 00:06

fauxpas pisze: Jak myślisz?

Mylę, że tak.


Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: magda » 04 lis 2014, 12:38

ina pisze:, pokutuje z grzechu i otrzymuje nowe życie w Chrystusie, to i jego orientacja zostaje przywrócona do stanu właściwego. Ale wcale tak nie jest, niewielu z takich ludzi potrafi pokochać i założyć rodzinę z płcią przeciwną.


Bo oprocz tego że człowiek ma przebaczone i ma nowe życie zostają też i konsekwencje tego co się wcześniej robiło i trzeba z tym żyć. Jeśli ktoś prowadzi złe życie i np zarazi się HIV-em albo wykończy wątrobę alkoholem to po nawróceniu jest on czysty i zbawiony ale konsekwencje zostały , wirus jest w organiźmie czy wątroba nie działa i z tym trzeba żyć. homo też jest tym że ktoś sobie zrobił krzywdę tylko że w muzgu psychiczną i też musi jakoś sobie poradzić ale łatwo nie będzie.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość