Dobrobyt - pułapka i narzędzie szatana

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Oberyn.
Posty: 3798
Rejestracja: 04 sty 2013, 00:03
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Lubin
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Oberyn. » 24 paź 2014, 21:34

Abraham, Izaak, Jakub, Hiob czy inni słudzy Boży, też wpadli w pułapkę bogactwa? Nick i inni mają rację, zarówno bogactwo jak i bieda może być narzędziem szatana. Trzeba umieć radzić sobie i w bogactwie i w biedzie.


św. Robert Bellarmin: "Największą z protestanckich herezji jest pewność."

Biblia:

(8) Bóg zaś daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł. (9) Tym bardziej więc teraz, usprawiedliwieni krwią jego, będziemy przez niego zachowani od gniewu. (10) Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego. (Rzym. 5;8-10)
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 24 paź 2014, 21:55

Ligia pisze:Kto przyklada reke do pluga, nie nadaje sie do krolestwa.
Ja Cie prosze.Slowo Boze to nie jest zwykla ksiazka. Biblie napisali prorocy pod natchnieniem Ducha Swietego i z Duchem Swietym nalezy ja czytac. Wyrywasz wersety wklejasz i nawet nie wiesz co to znaczy.ten werset szczegolnie.
Przeczytaj i pomysl, czy nie brakuje tutaj czegos?


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 24 paź 2014, 22:41

veteran pisze:Sam niestety piszesz bzdury.


Uzasadnij merytorycznie.

Usprawiedliwiacie się przed samymi sobą.


Ależ nie mam przed kim / czym sam siebie usprawiedliwiać w tym temacie :D
Uważasz inaczej??? Uzasadnij albo zamknij się bo fałszywe nauki głosisz.

Masz bogactwo to rozdaj biednym.


Nie mam "bogactwa". Pracuję dość ciężko i Pan błogosławi mi.
Rozumiesz?
Ty też możesz wziąć się do roboty, zwłaszcza jeśli masz rodzinę na utrzymaniu- polecam- to wymaga wysiłku większego od głoszenia ubóstwa, aczkolwiek warto.

Wszystko ponad to co tobie potrzebne.


Widzisz, gdybyś czytał co napisałem to wiedziałbyś, że nie przywiązuję się do spraw materialnych.

To że BÓG może dać powodzenie finansowe to już pisałem ale to powodzenie ma być tylko sprawdzianem a nie celem samym w sobie.


Oj, że Ty sobie coś tam napisałeś..... Przeczytałeś Słowo Boga w tym temacie, które zacytowałem?

To że jest tu jawna obrona dobrobytu nie dziwi wszakże protestantyzm zawsze był za dobrobytem, za bogactwem.


Ple, ple..

Mój obecny stan świetnie obrazuje ten fragment:


"(17) Oto, co uznałem za dobre i co za piękne: Móc jeść i pić, i być dobrej myśli przy wszelkim trudzie, jaki się znosi pod słońcem podczas krótkiego swojego życia, które mu dał Bóg; bo to jest jego los. (18) Również gdy Bóg daje człowiekowi bogactwo i skarby i pozwala mu korzystać z tego, i mieć w tym swój dział, i radować się w swoim trudzie - jest to dar Boży, (19) bo taki nie myśli wiele o swoim krótkim życiu, gdyż Bóg udziela mu radości serca."

Widocznie słaby ze mnie protestant ;)
Ostatnio zmieniony 24 paź 2014, 22:49 przez Nick, łącznie zmieniany 1 raz.


Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 24 paź 2014, 22:46

Ligia pisze: skarbow na ziemi nie gromadzcie, gdzie mol i rdza...

Predzej wielblad przejdzie przez ucho igielne niz bogaty wejdzie do krolestwa.

Kto przyklada reke do pluga, nie nadaje sie do krolestwa.

Idz, rozdaj wszystko, co masz i nasladuj mnie.

Etc.


Ligia, czytaj Biblię uwzględniając kontekst - przynajmniej danego rozdziału (choć to niewiele gwarantuje). Najlepsza egzegeza panoramiczna :)


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 24 paź 2014, 23:11

mirka pisze:Niestety, namnozylo sie "cierpietnikow" , ktorzy maja upodobanie w umartwianiu sie ( bardzo czesto na poka) i jak ktos nie zyje tak jak oni w biedzie i cierpieniu to jest natychmiast osadzony.

:clap:


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 24 paź 2014, 23:23

Małgorzata pisze:
mirka pisze:Niestety, namnozylo sie "cierpietnikow" , ktorzy maja upodobanie w umartwianiu sie ( bardzo czesto na poka) i jak ktos nie zyje tak jak oni w biedzie i cierpieniu to jest natychmiast osadzony.

:clap:


Małgosia to nie jest śmieszne...
Wielu ludzi żyje w skrajnym ubóstwie. Przyczyny są różne. Czasem faktycznie jest niemoc spowodowana różnym splotem wydarzeń :/ Zazwyczaj jednak takie osoby stać na wiele tylko zostały oszukane, ze nie można inaczej...
Natomiast jeśli ktoś z ubóstwa robi religijne dogmaty- to... faktycznie można się śmiać i współczuć zarazem.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 paź 2014, 00:45

veteran pisze:Sam niestety piszesz bzdury.
Usprawiedliwiacie się przed samymi sobą.
Masz bogactwo to rozdaj biednym. Wszystko ponad to co tobie potrzebne.
To że BÓG może dać powodzenie finansowe to już pisałem ale to powodzenie ma być tylko sprawdzianem a nie celem samym w sobie.
To że jest tu jawna obrona dobrobytu nie dziwi wszakże protestantyzm zawsze był za dobrobytem, za bogactwem.
Czy rozdałeś wszystko?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
veteran
Posty: 53
Rejestracja: 23 paź 2014, 21:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: veteran » 25 paź 2014, 10:27

Takie osoby jak Nick czy Lash powinny pokutować i nawrócić się.
Na ten czas nie przyjmują zdrowej nauki ale nie można mieć do nich pretensji.


Zapraszam na zdrowy pokarm.
Zapraszam na forum http://dobra-nowina.info.pl
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 25 paź 2014, 10:34

No tak... :)


kontousunięte1
Posty: 8825
Rejestracja: 07 kwie 2011, 16:43
wyznanie: Brak_denominacji
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: kontousunięte1 » 25 paź 2014, 10:55

veteran pisze:obrobyt to pułapka i narzędzie szatana.

A za biedę i brak możliwości kogo obwinic?


Małgorzata
Posty: 14953
Rejestracja: 11 lip 2009, 10:19
wyznanie: Inne Charyzmatyczne
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Małgorzata » 25 paź 2014, 13:02

Nick pisze:Natomiast jeśli ktoś z ubóstwa robi religijne dogmaty- to... faktycznie można się śmiać i współczuć zaraze

I dlatego się właśnie uśmiechnęłam. :D


Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty to trzy suwerenne osoby jednego suwerennego Boga.
mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 25 paź 2014, 15:58

Małgorzata pisze:Nick napisał/a:
Natomiast jeśli ktoś z ubóstwa robi religijne dogmaty- to... faktycznie można się śmiać i współczuć zaraze

I dlatego się właśnie uśmiechnęłam.

A ja chcialam peknac ze smiechu, bo chodzi o ta "zaraze"


mirka
Posty: 913
Rejestracja: 29 lip 2010, 21:07
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: mirka » 25 paź 2014, 16:04

veteran pisze:Takie osoby jak Nick czy Lash powinny pokutować i nawrócić się.
Na ten czas nie przyjmują zdrowej nauki ale nie można mieć do nich pretensji.

Czlowieku, nie "nauczaj"bo niewiele wiesz.Wpadles tutaj i osadzasz, ustawiajac wszystkich po katach.
Pokory troche. Zyj i daj innym zyc.I nie zapominaj ze litera zabija.I odpowiedz na postawione Ci pytanie- czy juz wszystko rozdales?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 25 paź 2014, 16:09

veteran pisze:Takie osoby jak Nick czy Lash powinny pokutować i nawrócić się.
Na ten czas nie przyjmują zdrowej nauki ale nie można mieć do nich pretensji.
Czy już rozdałeś WSZYTKO?


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Nick
Posty: 2006
Rejestracja: 29 kwie 2012, 12:54
wyznanie: Protestant
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Nick » 25 paź 2014, 19:07

Lash pisze:
veteran pisze:Takie osoby jak Nick czy Lash powinny pokutować i nawrócić się.
Na ten czas nie przyjmują zdrowej nauki ale nie można mieć do nich pretensji.
Czy już rozdałeś WSZYTKO?


To jest pytanie z gatunku retorycznych- postawione w celu zmuszenia rozmówcy do refleksji.
Niestety rozmówca okazuje się niedojrzałym odpowiadając- nawróć się i pokutuj! Bywa.



Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości