Ochrona środowiska a protestantyzm

Wolne przemyślenia na temat Chrześcijaństwa i nie tylko ....
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Ochrona środowiska a protestantyzm

Postautor: Terebint » 20 paź 2017, 18:49

Chodzi mi przede wszystkim o jeden z najbrutalniejszych odłamów protestantyzmu - kalwinizm ale może być też opinia innych ruchów religijnych.

Czy są dostępne jakieś prace naukowe bądź teologiczne, które uzasadniają dalszą dziką eksploatację naszej planety? Dlaczego uważacie, że nie powinno się ochraniać naszego środowiska? Czy za uzasadnienie służy tylko ten jeden fragment z księgi Rodzaju (1:28) czy też są jeszcze jakieś inne?
Proszę o odesłanie do jakichś prac i książek.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
Sanjuanito
Posty: 102
Rejestracja: 09 kwie 2018, 15:56
wyznanie: nie chce podawać
O mnie: Kocham Boga i kocham ludzi.
Pan Bóg mnie kocha, ludzie różnie.
Gender: Male
Kontaktowanie:

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

Postautor: Sanjuanito » 10 kwie 2018, 15:40

Podany fragment nie uzasadnia dzikiej eksploatacji naszej planety. Kiedyś odpowiemy przed Panem Bogiem za to co zrobiliśmy z naszą planetą.


Najlepiej chwalimy Boga wtedy, gdy odzwierciedlamy Go najdokładniej.
Awatar użytkownika
Terebint
Posty: 1046
Rejestracja: 14 maja 2008, 08:35
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Słupsk
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

Postautor: Terebint » 21 kwie 2018, 16:02

Zgadzam się z Tobą ale większość protestantów raczej nie.


"Starannie zbadałem, co oznacza słowo heretyk i nie mogę stwierdzić, by oznaczało cokolwiek poza tym jednym: heretyk to człowiek, z którym się nie zgadzasz" - Sebastian Castellio
"Non clamor sed amor sonat in aure Dei" - "Nie krzyk, ale miłość dociera do uszu Boga"
"Człowiek który uwierzy, że jest ofiarą spisku zaczyna się zachowywać jak ofiara"
Awatar użytkownika
magda
Posty: 12518
Rejestracja: 29 cze 2012, 23:27
wyznanie: Brak_denominacji
Lokalizacja: Warszawa
O mnie: Wierzę w 5 sola Jezus jest moim panem
Gender: Female
Kontaktowanie:

Re: Ochrona środowiska a protestantyzm

Postautor: magda » 22 kwie 2018, 20:14

Dlatego ze my czekamy na rychłe przyjscie Jezusa i nowy świat , nową ziemie wiec stary świat cały jest zły i nie naprawi się go , każda taka próba skazana jest na niepowodzenie , chrześcijan jest niewielu i ich zadaniem nie jest ratowalie lasów czy innej tam przyrody a ratowanie ludzi . Świat już długo nie potrwa wiec trzeba teraz jak najwiecej osób nawracac a nie myśleć o lasach w Brazulii czy innych rzeczach drugorzędnych , bo co z tego ze uratujesz na krótki czas jaki las jeśl cała planeta ma spłonąć , my czekamy na nową ziemię i zajmyjemy się pomaganiem ludziom być zbawionym i żeby zyli na tej nowej ziemi. To po prostu nie jest rola dla chrześcijan , nie mamy niszczyc ale też nie wchodzimy w role ratowania starego upadłego swiata.


Hi 42:7 bw ".... Mój gniew zapłonął przeciwko tobie i przeciwko dwom twoim przyjaciołom, ponieważ nie mówiliście o mnie prawdy, jak mój sługa Job."

Wróć do „ Psychologia, Filozofia i inne....”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości