Zycie zostało zaprojektowane.

Jaki jest człowiek wg Boga
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 06 maja 2011, 21:53

monitor pisze:Ze co proszę ? Polimeraza DNA ma dwie domeny 1-odpowiada za ligacje (polimeryzację) 2-to ma wlasciwosci egzonukleazy. Ten typ polimerazy jest najwazniejszy ,poniewaz ma wlasciwosci korekcyjne. 'polimeryzacja' znaczy powstawanie polimerow z monomerow ,lub wiekszych polimerow z mniejszych polimerow poprzez ich laczenie. Wiec polimeraza ,to polimeraza.

Wiem co to polimeryzacja, nie musisz mi tłumaczyć.
Teraz czytam, i widzę, że polikondensacja właściwie jest rodzajem polimeryzacji. Polikondensacja to: "reakcja polimeryzacji, przebiegająca stopniowo i z wydzieleniem niskocząsteczkowego produktu ubocznego (np. wody, metanolu, glikolu)" Łączenie nukleotydów odbywa się z wydzieleniem wody, więc to rekacja polikondensacji, czy tam polimeryzacji stopniowej. Na moim etapie nauczania uczyłem się że polimeryzacja i polikondensacja to dwie różne rzeczy. Więc oddaję honor.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 maja 2011, 00:55

monitor pisze:Szczerze pisząc to myslałem ,ze będę bardziej po chrzescijansku przywitany.


Witam monitora, który pisze z mojego rodzinnego miasta :D


Awatar użytkownika
Imperator
Posty: 6337
Rejestracja: 22 kwie 2010, 17:05
wyznanie: Prezbiterianizm
Lokalizacja: Merry ol' England
O mnie: PhD
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Imperator » 07 maja 2011, 03:54

monitor pisze:łacze masz słabe mnie sie tam dobrze wgrywa. Na kazdym forum mozna ilustracje zamieszczac,a nawet wskazane a ty przez marnosc swojego sprzetu i lacza chcesz ludziom wolnosci dyskusji zabraniac ?


Uzytkownik ann_in_grace ma Mac'a, a wszystkim powszechnie wiadomo ze produkty Apple to szmelc ;-) Flame war start! :-) :-) :-) ;-)

monitor pisze: Szczerze pisząc to myslałem ,ze będę bardziej po chrzescijansku przywitany.


Ja ciebie witam serdecznie (nawet przyznalem palme pierwszenstwa) - zdziwiony jestem ze tego nie odczules. Moze napisz wiecej o sobie w dziale 'Witam'.


Teologia na poważnie i z humorem: http://mlodykalwin.blox.pl
Awatar użytkownika
inside
Posty: 1070
Rejestracja: 27 paź 2008, 20:15
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: inside » 07 maja 2011, 09:50

monitor, a sam to się nie przywitałeś :P

Dużo wkleiłeś, a celem tego jest...?


Norbi pisze:
monitor pisze:Szczerze pisząc to myslałem ,ze będę bardziej po chrzescijansku przywitany.


Witam monitora, który pisze z mojego rodzinnego miasta :D

Faktycznie, z ZG...
Także witam monitora :D


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 maja 2011, 10:45

Gratuluję monitorze :) :sugoi: :super: :thumbup:

Może lepiej byłoby to umieścić w czytelni, ale uważam twoją pracę za bardzo dobrą.
Pisz więcej na ten temat.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 1101
Rejestracja: 03 mar 2010, 10:20
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Bea » 07 maja 2011, 10:52

Wow! :thumbup:
No i witaj :-)


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 10 maja 2011, 14:52

A mi się podobało :)
troche mozna by poprawić formatowanie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 11 maja 2011, 11:11

Przeczytałem część, i szczerze mówiąc liczyłem na coś lepszego.
Monitor po prostu opisuje złożoność komórki, i powtarza cały czas że to i to nie mogło to wyewoluować bo jest nieredukowalnie złożone. Może kogoś to zainteresuje, ale ja liczyłem na więcej konkretów.
W każdym razie gratuluję użytkownikowi chęci, i niech pisze dalej, bo sie na pewno komuś to przyda. :)


flow
Posty: 15
Rejestracja: 04 gru 2012, 19:30
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: flow » 04 gru 2012, 20:15

Ciekawy artykuł, przeczytałem go cały, ale otwiera nam zbyt dużo furtek, o takich rzeczach powinieneś rozmawiać z naukowcami, nie tutaj, takiej jest moje wrażenie.Tak czy inaczej wydaje mi się, że wciąż za mało wiemy o początkach życia.


pozdrawiam!
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 25 lut 2013, 22:45

Dla niewtajemniczonych, mogę się pokusić o takie maksymalne /dla naukowców być może niemoralne :] / uproszczenie.
A warto wysilić mózg, bowiem to co tu opisał monitor to kluczowy argument rozkładający ewolucjonistów na łopatki w sposób absolutnie kompetentny i niepodważalny naukowo /przynajmniej jak dotąd/, a jest to -
"- NIEREDUKOWALNA ZŁOZONOŚĆ w przypadku podstawowej (najprostszej z najprostszych) żywej komórki, to kwestia typu: 'WSZYSKO ALBO NIC' "
WYJAŚNIENIE:
chodzi o to, że w pewnym momencie nie można już bardziej uprościć aby nie zepsuć, czyli jeśli odejmiesz, lub zmienisz jeden drobiazg - nie będzie działało /funkcjonowało/, czyli PADNIE CAŁOŚĆ, zdechnie :]
taki najprostszy do wyobrażenia układ, /poznany i opisany dzięki rozwojowi biologii molekularnej i biochemii/ jest wciąż niesamowicie skomplikowanym tworem, a co najważniejsze, w mechaniźmie jego działania współpracuje równocześnie /równolegle/ wiele skomplikowanych procesów biochemicznych zależnych od siebie wzajemnie, z których jeden nie będzie działał bez drugiego, czyli nie da się już tutaj nic uprościć.
Życie najprostszej komórki, to zespół zachodzących równocześnie wielu skomplikowanych procesów w których biorą udział niezwykle skomplikowane substancje bazując na równie skomplikowanych w swej budowie organellach w których te procesy zachodzą.
Usuniesz 1 element - całość pada
Tak więc nie ma możliwości przypadkowego powstania czegoś nowego, bo musiałby być to przypadek natychmiastowego powstania równie skomplikowanego nowego układu.. A to już wymaga takiej wiary jak to, że w pokładach prekambryjskich można wykopać serię przypadkowo powstałych zegarków elektronicznych sprzed kilku mld lat :hihi:
Każda najdrobniejsza zmiana skutkuje radosnym by by see you next time :mrgreen:

A więc ewolucja na poziomie molekularnym to absurd, coś całkowicie niemożliwego. I na tym poziomie należy ją obalać.

Na poziomie makro ewolucja ma mocne argumenty ZA, i mało można "na nią znaleźć", jeśli by ktoś chciał, to może używać argumentu samego Darwina, który jako warunek prawdziwości własnej teorii podał to, że w miarę rozwoju paleontologii w pokładach kopalnych z poprzednich epok powinny być masowo znajdowane formy przejściowe współcześnie żyjących gatunków, co nigdy nie nastąpiło, mamy kilka wątpliwej klasy znalezisk /mocno naciąganych/ o których trąbi się w podręcznikach i pracach naukowch..
Tak więc teoria Darwina obaliła się sama nie spełniwszy podstawowego warunku jaki wyznaczył sam jej twórca. Ale ten argument ma też swoje słabe strony..
Tak czy siak w świecie naukowym panuje tu jakby zmowa milczeniaaaaa :eek:


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
Kitka
Posty: 2035
Rejestracja: 29 sie 2012, 13:43
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Female
Kontaktowanie:

Postautor: Kitka » 26 lut 2013, 16:48

ola7 pisze: A to już wymaga takiej wiary jak to, że w pokładach prekambryjskich można wykopać serię przypadkowo powstałych zegarków elektronicznych sprzed kilku mld lat :hihi:
Może nie ma takich rewelacji, ale np.metaliczny wazonik w warstwach datowanych na ponad 600 mln lat, albo żelazny kubek - ok 300 mln lat (z książki "Zakazana archeologia" M.A.Cremo, R.L.Thompson)


ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 26 lut 2013, 17:16

no to jest fajny argument na tych co wierzą w "datowanie"
;-)


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Piotrek.
Posty: 3695
Rejestracja: 17 gru 2012, 11:03
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Piotrek. » 26 lut 2013, 18:35

ola7 pisze:no to jest fajny argument na tych co wierzą w "datowanie"
;-)


Co wg Ciebie jest nie tak z datowaniem ?

Ta metoda jest oparta na okresie połowicznego rozpadu pierwiastków promieniotwórczych.

Fałszerstwa zdarzają się wszędzie.



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości