Geocentryzm

Jaki jest człowiek wg Boga
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 20 lip 2010, 17:59

makesh pisze:
Norbi pisze:
makesh pisze:Jest cos w tym ze Bog nie nalega abysmy poznawali wszechswiat. To szatan chce zebysmy sie skupiali na poznawaniu stworzenia niz Stworcy.
Bardzo trafny fragment zacytowal tu Norbi. On mowi Hiobowi: kim ty jestes?! gdzie byles kiedy tworzylem wszechswiat?
On nie mowi: najpierw poznaj moje stworzenie a i potem poznasz Mnie.


Oj makesh, makesh... Rozszerz swoje serce ;)

Rz 1:20 Bw "Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę,"


Wedlug ciebie to national geography albo NASA tego nie robi? Oni tez poznaja, czasem znaja wiecej niz ty. I co? Oddaja chwale stworzeniu, odaaja chwale wlasnej wiedzy.

Dlaczego szatan uwazal wiedze za bycie bogiem? Dlaczego on Ewe kuisl wiedza? Rozumiesz?


Hiperbolizujesz trochę moim zdaniem :)
Skoro jest napisane, że Bóg jest poznawalny w swoich dziełach stworzenia, to znaczy, że w pewnym stopniu tak jest. Zatem fakt, że ktoś takimi "metodami" szuka, albo nie szuka Boga, jest Bożym zamysłem, a nie szatana. A dlaczego tak jest? Dlatego by Boży sąd był sprawiedliwy i osoby, które nie uwierzą nic nie będą miały na swoją obronę.
Rozumiesz? :)

Bałwochwalstwo to inny temat już...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 21 lip 2010, 09:15

makesh pisze:Nie znam. Gdyby wierzyli w Boga to caly swiat by o tym trabil.

Newton powiedzial cos takiego:
- Duza wiedza przybliza do Boga, mala oddala...

To ladnie brzmi, tak "biblijnie" i wielu chrzescijan lapie sie na to, chociaz Biblia bezposrednio temu zaprzecza:

(26) Przypatrzcie się zatem sobie, bracia, kim jesteście według powołania waszego, że niewielu jest między wami mądrych według ciała, niewielu możnych, niewielu wysokiego rodu,
[27) Ale to, co u świata głupiego, wybrał Bóg, aby zawstydzić mądrych, i to, co u świata słabego, wybrał Bóg, aby zawstydzić to, co mocne
(28) i to, co jest niskiego rodu u świata i co wzgardzone, wybrał Bóg, w ogóle to, co jest niczym, aby to, co jest czymś, unicestwić,
(29) aby żaden człowiek nie chełpił się przed obliczem Bożym.
(30) Ale wy dzięki niemu jesteście w Chrystusie Jezusie, który stał się dla nas mądrością od Boga i sprawiedliwością, i poświęceniem, i odkupieniem,
(31) aby, jak napisano: Kto się chlubi, w Panu się chlubił.

1 Kor 1:26-31


... a nawet kpi:

[19) Napisano bowiem: Wniwecz obrócę mądrość mądrych, a roztropność roztropnych odrzucę."
(20) Gdzie jest mądry? Gdzie uczony? Gdzie badacz wieku tego? Czyż Bóg nie obrócił w głupstwo mądrości świata?
(21) Skoro bowiem świat przez mądrość swoją nie poznał Boga w jego Bożej mądrości, przeto upodobało się Bogu zbawić wierzących przez głupie zwiastowanie.
(22) Podczas gdy Żydzi znaków się domagają, a Grecy mądrości poszukują,
(23) my zwiastujemy Chrystusa ukrzyżowanego, dla Żydów wprawdzie zgorszenie, a dla pogan głupstwo,
(24) natomiast dla powołanych - i Żydów, i Greków, zwiastujemy Chrystusa, który jest mocą Bożą i mądrością Bożą.

1 Kor 1:19-24


... co oczywiscie nie jest pochwala glupoty, ale pokazuje czym jest ta prawdziwa madrosc.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2011, 13:28

Jest mi bliżej do helio, chociaż jak się czyta biblią to trzeba przyznać, że jest ona chyba bliżej geo niż helio.

Lubię poznać różne wersje, dlatego dobrze, że jest też taka strona, a nie łykać bezmyślnie czego np. nauczają w szkołach itd., bo gdyby tak było to musiałbym też wierzyć w teorię ewolucji, którą przedstawiają jako fakt naukowy, a kto nie chce jej przyjąć ten głupek i nienaukowy :-/ Ewolucja nie jest udowodniona naukowo, ale wielu nie wie o tym, że zarówno geo jak i helio też nie mają niezbitych dowodów, żadne z nich, więc ja osobiście nie będę ubliżać i wyzywać od nieuków tych, którzy odrzucają helio na rzecz geo, nawet w świecie nauki są tacy, którzy skłaniają się w stronę geo, a nie helio.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 mar 2011, 14:45

Hardi pisze:Jest mi bliżej do helio, chociaż jak się czyta biblią to trzeba przyznać, że jest ona chyba bliżej geo niż helio.

Lubię poznać różne wersje, dlatego dobrze, że jest też taka strona, a nie łykać bezmyślnie czego np. nauczają w szkołach itd., bo gdyby tak było to musiałbym też wierzyć w teorię ewolucji, którą przedstawiają jako fakt naukowy, a kto nie chce jej przyjąć ten głupek i nienaukowy :-/ Ewolucja nie jest udowodniona naukowo, ale wielu nie wie o tym, że zarówno geo jak i helio też nie mają niezbitych dowodów, żadne z nich, więc ja osobiście nie będę ubliżać i wyzywać od nieuków tych, którzy odrzucają helio na rzecz geo, nawet w świecie nauki są tacy, którzy skłaniają się w stronę geo, a nie helio.
Hardi, zdziwiasz mnie czasami, możesz napisać choć jeden argument, który wskazywałby na geocentryczny świat?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2011, 15:28

KAAN, czytaj ze zrozumieniem: Jest mi bliżej do helio.
Ja tylko nie uważam za nieuków tych, którzy są bliżej geo niż helio, w końcu na helio nie ma niezbitych dowód i jest to tylko teoria. Po za tym są ludzie ze świata nauki, którzy znają się na tych sprawach 1000 razy lepiej niż my, mają większą widzę, a odrzucają helio czy mocno poddają ją w wątpliwość.

Biblia bardziej wskazuje na geo niż helio, ale mogę się mylić jeśli tak to proszę o wersety.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 01 mar 2011, 17:51

Hardi pisze:KAAN, czytaj ze zrozumieniem: Jest mi bliżej do helio.
Ja tylko nie uważam za nieuków tych, którzy są bliżej geo niż helio, w końcu na helio nie ma niezbitych dowód i jest to tylko teoria. Po za tym są ludzie ze świata nauki, którzy znają się na tych sprawach 1000 razy lepiej niż my, mają większą widzę, a odrzucają helio czy mocno poddają ją w wątpliwość.

Biblia bardziej wskazuje na geo niż helio, ale mogę się mylić jeśli tak to proszę o wersety.


Gdzie w Biblii jest napisane że ziemia stanowi centrum wszechświata a cały wszechświat kręci się wokół ziemi?

Cała galaktyka wykonuje obrót wokół ziemi w ciągu jednego dnia? Cały wszechświat i galaktyki gdzie odległości liczy się miliardach lat świetlnych okrążają ziemię w ciągu jednego dnia? No i sądy kosmiczne musiałby jakoś lecieć po ruchu zakrzywionym nie zauważalnym dla przyrządów. :lol:


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2011, 18:51

ann_in_grace pisze:
Hardi pisze:na helio nie ma niezbitych dowód i jest to tylko teoria.

LOL

podaj te niezbite dowody... bo reagujesz tak jak ewolucjonista, któremu się powie, że nie ma niezbitych dowód na ewolucję

Chcę wierzyć, biblia tylko wspomina o ruchu słońca ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 mar 2011, 19:15

Hardi pisze:KAAN, czytaj ze zrozumieniem: Jest mi bliżej do helio....
Znaczy że dopuszczasz możliwość geo. :) ?

Hardi pisze:... w końcu na helio nie ma niezbitych dowód i jest to tylko teoria.
:D czyli wątpisz we wszystko to co zbadał Kopernik, Kepler, co widac na zdjęciach z satelitów, teleskopów i innych instrumentów... Czy dobrze cię rozumiem ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2011, 19:34

a to są jakieś zdjęcia itd. które nagrały ruch ziemi wokół słońca :?:

dopuszczam możliwość geo, ale nie twierdzę, że geo jest prawdziwa, a ty nie dopuszczasz :?: to ciekawe, bo około 37% naukowców (którzy siedzą w tym lata i wiedzą na ten temat 1000 razy więcej niż wszyscy my tutaj razem wzięci) przyznaje się, że nie mają 100% pewności do helio, inni mówią, że są całym sercem za nią, ale jednak nie daliby sobie uciąć głowy, bo jednak większość dowód to interpretacja, a nie pewnik i nie jeden je też podważył, tak naprawdę to obecnie tylko nieliczni daliby się pokroić za helio ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 01 mar 2011, 19:47

Hardi pisze:a to są jakieś zdjęcia itd. które nagrały ruch ziemi wokół słońca :?:
pewnie, wystarczy fotografować niebo co dzień o północy i widać jak ziemia biegnie wokół Słońca, przesuwające się gwiazdozbiory to widoczny efekt obiegu ziemi wokół ŚŁońca.

dopuszczam możliwość geo, ale nie twierdzę, że geo jest prawdziwa, a ty nie dopuszczasz :?:
Nie :)

to ciekawe, bo około 37% naukowców (którzy siedzą w tym lata i wiedzą na ten temat 1000 razy więcej niż wszyscy my tutaj razem wzięci) przyznaje się, że nie mają 100% pewności do helio,
Myślę, że piszesz nieprawdę :) wysałeś to z palca, albo masz na myśli naukowców od hodowli kur.

inni mówią, że są całym sercem za nią, ale jednak nie daliby sobie uciąć głowy, bo jednak większość dowód to interpretacja, a nie pewnik i nie jeden je też podważył, tak naprawdę to obecnie tylko nieliczni daliby się pokroić za helio ;)
Znowu oczywiste bzdury, naukowców którzy wierzą w geocentryzm jest mikroskopijna liczba.

Możliwe że pomylił ci się geocentryzm z zasadą kosmologiczną obowiązującą w modelu standardowym wszechświata, to już inna para kaloszy. Tu można mieć wiele wątpliwości, a sam nie wierzę w to by tzw "zasada Kopernikańska" była prawdziwa.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Adalbertus
Posty: 3947
Rejestracja: 03 sty 2009, 22:06
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Adalbertus » 01 mar 2011, 19:48

Nie Helio i nie Geo tylko, barycentrum.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 01 mar 2011, 20:25

KAAN pisze:
Hardi pisze:a to są jakieś zdjęcia itd. które nagrały ruch ziemi wokół słońca :?:
pewnie, wystarczy fotografować niebo co dzień o północy i widać jak ziemia biegnie wokół Słońca, przesuwające się gwiazdozbiory to widoczny efekt obiegu ziemi wokół ŚŁońca.

buahah aleś mnie rozśmieszył, nawet zwolennicy helio wiedzą, że to nie dowodzi tego, że ziemia krąży wokół słońca, równie dobrze może dowodzić, że wszechświat krąży wokół ziemi ;) każdy może sobie to interpretować jak chce...

ja się pytam o nagrania z kosmosu potwierdzające ruch ziemi wokół słońca, a nie fotki kosmosu z ziemi ;)

skoro profesor George Ellis uważany za jednego z czołowych teoretyków w kosmologii jak i wielu innych jego pokroju to dla ciebie hodowcy kur, to nie mamy o czym rozmawiać...



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości