Geocentryzm

Jaki jest człowiek wg Boga
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Geocentryzm

Postautor: makesh » 19 lip 2010, 11:46

Mnie to od zawsze interesowalo ale nie do takiej stopni zeby sie tym zajac konkretnie, bo wiedzy nie posiadam, a pozatym latwo jest plynac z ogolnym nurtem niz przeciwko.
Kiedys na youtube natknelam sie na Malcolm Bowden w
http://www.youtube.com/user/BereanBeaco ... vg_Q9f1KpM
Wzbudzilo to moje ponowne zainteresowanie.
A potem nie dawno znalazlam te stronke
http://www.zbawienie.com/geocentryzm.htm
Polecam.

Ktos sie interesowal geocentryzmem?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lip 2010, 11:58

Zgubili mnie jak zaczęli bredzić coś o NWO :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 lip 2010, 12:10

fantomik pisze:Zgubili mnie jak zaczęli bredzić coś o NWO :/

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


Ja uwazam ze wszystko jest polaczone ze wszystkim. Dla mnie Komunizm i kapitalizm to jest to samo. Wszystko co nie jest zwiazane z Bogiem jest swiazane z wrogiem.
Dlaczego NWO mialo cie zgubic?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 lip 2010, 12:25

Dla mnie to tylko próba zamieszania w głowach ludziom.
nie ma żadnych dowodów na geocentryzm
Oddzlanie sie w wszystkich kierunkach wszechświata od nas jest łatwo wytłumaczalne


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 lip 2010, 12:30

Lash pisze:Dla mnie to tylko próba zamieszania w głowach ludziom.
nie ma żadnych dowodów na geocentryzm

A na heliocentryzm?

Lash pisze:Oddzlanie sie w wszystkich kierunkach wszechświata od nas jest łatwo wytłumaczalne

W jaki sposob?
Czy tez myslisz ze Ziemia leci ok 30 000 km/s wokol Slonca?


Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lip 2010, 12:30

makesh pisze:[...]Dlaczego NWO mialo cie zgubic?

To zwykłe upraszczanie rzeczywistości (takie dzielenie na wyraźne granice "oni vs my", gdzie oczywiście to "my" określamy kto to "oni" -- czyli wszyscy, którzy się z nami nie zgadzają), a w rzeczywistości życie jest o wiele bardziej skomplikowane.

Tak jak Lash napisał -- to zwykła próba mieszania w głowach ludziom.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
fantomik
Posty: 15800
Rejestracja: 20 sty 2008, 15:54
wyznanie: Inne ewangeliczne
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: fantomik » 19 lip 2010, 12:32

makesh pisze:[...]Czy tez myslisz ze Ziemia leci ok 30 000 km/s wokol Slonca?

A jaki w tym problem? Jak jadę samochodem (nie "cabrio") to mogę spokojnie nawet i tworzyć bańki mydlane i jakoś im stała prędkość samochodu ~120km/h nie przeszkadza i nie robi na nich za bardzo wrażenia.

Pozdrawiam,
f. (moje dwa grosze)


"Cóż zatem Ateny mają wspólnego z Jerozolimą? Cóż Akademia z Kościołem? Cóż heretycy z chrześcijanami?" — Tertulian
"...ilość nieprawdziwych informacji na temat teologii Kalwina jakie zostały podane jest wystarczająca aby wielokrotnie udowodnić jego doktrynę totalnej deprawacji!" — J.I. Packer
"Take a quiet moment to yourself today. Read a book. Sip a latte. Look out the window. (Then do the same thing, every single day, for the rest of your life.)" — Susan Cain
Nehemiah 8:10: I rzekł im Nehemiasz: Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie napoje słodkie - poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Panu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 19 lip 2010, 12:42

makesh pisze:
Lash pisze:Dla mnie to tylko próba zamieszania w głowach ludziom.
nie ma żadnych dowodów na geocentryzm

A na heliocentryzm?

Lash pisze:Oddzlanie sie w wszystkich kierunkach wszechświata od nas jest łatwo wytłumaczalne

W jaki sposob?
Czy tez myslisz ze Ziemia leci ok 30 000 km/s wokol Slonca?
Cóż zalezy co uznasz za dowód!

Natomiast do prędkości to podał prosty przykład fantomik


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 lip 2010, 14:20

ann_in_grace pisze:... jak to bylo z ta niechecia do wiedzy... makesh...

Smutno czyta sie takie posty...


Jakie posty? Posty o geocentryzmie? :?:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 19 lip 2010, 17:02

makesh pisze:
ann_in_grace pisze:... jak to bylo z ta niechecia do wiedzy... makesh...
Smutno czyta sie takie posty...

Jakie posty? Posty o geocentryzmie? :?:
Tak, w istocie, Wierzący człowiek J. Kepler pokazał jak pięknie świat jest skonstruowany przez Pana Boga i że planety krążą wokół Słońca według pewnych reguł i księzyc...


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 19 lip 2010, 20:48

KAAN pisze:Tak, w istocie, Wierzący człowiek J. Kepler pokazał jak pięknie świat jest skonstruowany przez Pana Boga i że planety krążą wokół Słońca według pewnych reguł i księzyc...

Kepler porownal Slonce do Ojca, gwiazdy do Syna a przestrzen pomiedzy do Ducha.

Dlaczego wiedze kosmologiczna nie posiadl ani Solomon (najmadrzejszy z madrzejszych) ani Mojzesz? Dlaczego Bog uznal ze to nie jest tak warte do wspomnienia w Pismie?


Awatar użytkownika
jwd
Posty: 460
Rejestracja: 25 maja 2010, 13:17
wyznanie: nie chce podawać
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jwd » 19 lip 2010, 21:19

IMHO.

Powinnismy być geocentryczni tylko w stosunku do tej Ziemi, gdyz ona będzie naszą wieczną ludzką ojczyzną:
I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. Rev 21:1

A planeta ziemia i tak splonie w ogniu i obojetne jest co wokoł niej kraży i wokoł czego ona krązy.


J 14:6 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie."
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 19 lip 2010, 21:58

makesh pisze:Dlaczego wiedze kosmologiczna nie posiadl ani Solomon (najmadrzejszy z madrzejszych) ani Mojzesz? Dlaczego Bog uznal ze to nie jest tak warte do wspomnienia w Pismie?


Coś tam wspomina jednak ;)

Hi 9:6-9 Bw
(6) "Przesuwa ziemię z jej miejsca, tak że jej podstawy się chwieją.
(7) On każe słońcu, aby nie wschodziło, i na gwiazdy swą pieczęć kładzie.
(8) On sam rozpościera niebiosa i kroczy po falach morskich.
(9) On stworzył Niedźwiedzicę, Oriona, Plejady i Gwiazdozbiór Południa."


Hi 31:34 Bw
(31) "Czy możesz związać pęk Plejad albo rozluźnić pasek Oriona?
(32) Czy możesz wyprowadzić gwiazdy Zodiaku w czasie właściwym i wyprowadzić Niedźwiedzicę z jej młodymi?"
(33) Czy znasz porządek nieba albo czy możesz ustanowić jego władztwo na ziemi?
(34) Czy potrafisz podnieść swój głos ku chmurom, aby cię okrył nawał wód? "

Ps 148:3 Bw
"Chwalcie go, słońce i księżycu, Chwalcie go, gwiazdy świecące!"

Joz 10:12-14 Bw
(12) "Wtedy - a było to w dniu, kiedy Pan wydał Amorejczyków w ręce synów izraelskich - powiedział Jozue do Pana wobec Izraela:Słońce, zatrzymaj się w Gibeonie, A ty, księżycu, w dolinie Ajalon!
(13) I zatrzymało się słońce, i stanął księżyc, dopóki naród nie zemścił się na swoich nieprzyjaciołach. Czy nie jest to zapisane w Księdze Prawego? I zatrzymało się słońce pośrodku nieba i nie śpieszyło się do zachodu nieomal przez cały dzień.
(14) A takiego dnia, jak ten nie było ani przedtem, ani potem, aby Pan wysłuchał głosu człowieka, gdyż Pan walczył za Izraela

2Krl 23:5 Bw
"I złożył z urzędu bałwochwalczych kapłanów, których ustanowili królowie judzcy, aby palili kadzidło na wzgórzach w osiedlach judzkich i wokoło Jeruzalemu, jak również tych, którzy palili kadzidło dla Baala, dla słońca, dla księżyca, dla gwiazd zodiaku i dla całego zastępu niebieskiego."


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 19 lip 2010, 22:01

ann_in_grace pisze:jak to bylo z ta niechecia do wiedzy...


Koh 2:15 Bw "Wtedy pomyślałem w swoim sercu: Co spotyka głupca, to i mnie spotyka. Dlaczego więc jestem mądry, skoro nie daje to korzyści? I powiedziałem do siebie, że również to jest marnością."
:mrgreen:



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości