Geocentryzm

Jaki jest człowiek wg Boga
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 13 lip 2011, 12:54

ann_in_grace pisze:No widzisz :) poezja :)
Niekoniecznie niekoniecznie :)
i tu się zaczynają schody :)
Poezja ma bowiem całkiem inny styl w hebrajskim!

Predzej to jest - styl madrości - w ksiedze przysłów czyatamy np
Trzech rzeczy Pan ... a czterech ... to taki refren ale to nie poezja - ale mowa madrościowa.
Próba przkazania pewnej madrości ale z "refrenem"

Jest to pewien styl ale niekoniecznie tym co nazywamy poezją!

Paweł np ma watek o sałacie ;)
Hebr 10 mówi pięc razy "let us" i to taki referen - ale nie jest to poezja
i wiele innych tekstów. Gdzie używa się powtórzeń ale to nie poezja.

Dla mnie nawaznie 1 genezis poezją to przesada - aby nadmiernie abstrahowac od tekstu.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 13 lip 2011, 20:14

ann_in_grace pisze:Obrazanie ludzi majacych watpliwosci i czasem inne poglady to objaw wlasnej slabosci i braku mocnego kregoslupa.


Acha, to teraz wiem co jest przyczyną tego, że bardzo często sama tak właśnie czynisz.


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 14 lip 2011, 08:47

ann_in_grace pisze:Moze sie zle wyrazilam. Ale wielu biblistow uwaza, ze jest to opis symboliczny i dosyc skrotowy, i branie go word for word prowadzi do zanegowania faktow oczywistych.
Czy mogłabyś podać jakiś fakt oczywisty, który byłby negowany przy dosłownym rozumieniu 1M1 ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 14 lip 2011, 12:40

ann_in_grace pisze:
Hardi pisze:więc zacznij wreszcie być mądrą i uczoną osobą i przejdź na ateizm oraz ewolucję, przestań być tą ograniczoną i nienaukową kreacjonistką wierzącą w Boga...

Jestem zwolenniczka teorii Starej Ziemi.


Ja tez... i wierze, ze taka stara ziemie i stary wszechswiat stworzyl Pan Bog w szesc dni. :)


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 14 lip 2011, 22:19

jj pisze:
ann_in_grace pisze:
Hardi pisze:więc zacznij wreszcie być mądrą i uczoną osobą i przejdź na ateizm oraz ewolucję, przestań być tą ograniczoną i nienaukową kreacjonistką wierzącą w Boga...

Jestem zwolenniczka teorii Starej Ziemi.


Ja tez... i wierze, ze taka stara ziemie i stary wszechswiat stworzyl Pan Bog w szesc dni. :)


A nauka na to... niemożliwe!
Dziwi mnie postawa chrześcijan, którzy nie wierzą Bogu na Słowo...


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 15 lip 2011, 09:01

Norbi pisze:
jj pisze:
ann_in_grace pisze:
Hardi pisze:więc zacznij wreszcie być mądrą i uczoną osobą i przejdź na ateizm oraz ewolucję, przestań być tą ograniczoną i nienaukową kreacjonistką wierzącą w Boga...

Jestem zwolenniczka teorii Starej Ziemi.


Ja tez... i wierze, ze taka stara ziemie i stary wszechswiat stworzyl Pan Bog w szesc dni. :)


A nauka na to... niemożliwe!
Dziwi mnie postawa chrześcijan, którzy nie wierzą Bogu na Słowo...


Mnie tez dziwi, jak mozna nie wierzyc Bogu, ze stworzyl ziemie dobra, a nie polprodukt, ktory dopiero musial sie odpowiednio uksztaltowac, zeby sluzyl czlowiekowi.
Podobnie czlowiek stworzony zostal dobrym, dojrzalym i przystosowanym do zycia na dojrzalej ("starej") ziemi. Czy ktos watpi w to, ze Adam zostal stworzony doroslym?
Latwiej bylo stworzyc dojrzalego czlowieka niz dojrzale kamienie?
Niestety, nauka nie moze pojac tej prawdy, ani wielu wierzacych nie moze, bo jak to mozliwe, ze Bog "czyniac wszystko nowym", czyni rzeczy dojrzale, gotowe do uzywania, czyli "stare"? :lol:


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 15 lip 2011, 11:51

ann_in_grace pisze:KAAN, moglabym, ale to nie ten watek, i nie jestem w zasiegu zrodel, ktore mam na domowym kompie, a jestem gdzie indziej.
Poczekam :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lip 2011, 11:03

ann_in_grace pisze:Ignorowanie faktow oczywistych, tych geologicznych i biologicznych (archeologia itp) nie jest zdrowym znakiem.

To dlaczego to robisz :?: http://www.youtube.com/watch?v=ym6POKL7020

ann_in_grace pisze:Obrazanie ludzi majacych watpliwosci i czasem inne poglady to objaw wlasnej slabosci i braku mocnego kregoslupa.

To dlaczego notorycznie to robisz w tym temacie jak i innych :?:

KAAN pisze:
ann_in_grace pisze:KAAN, moglabym, ale to nie ten watek, i nie jestem w zasiegu zrodel, ktore mam na domowym kompie, a jestem gdzie indziej.
Poczekam :)

Raczej się nie doczekasz,i nawet mnie to nie dziwi, bo musiałaby się powołać na mało znaczących biblistów i to antytrynitarzy, musiałby się powołać na tych, którzy błądzą w tak podstawowej i oczywistej sprawie. Jak na razie to tylko takich spotkałem. No chyba, że jeszcze na Beny Hinna (ale jego nie można nazwać biblistą) bo on również w to wierzy co ann.

Zwolennicy startej ziemi muszą przekreślić część biblii, a że nie mają odwagi tego zrobić, więc sobie wymyślili, że to tylko taki opis literacki, który tak naprawdę można włożyć między bajki, bo cały opis stworzenia jest im niewygodny, również kolejność, bo jak mogłoby się rozmnażać wiele roślin skoro musiałby czekać miliony lat na owady, które je zapylą ;) Tak naprawdę zwolennicy startej ziemi mają więcej z ewolucjonistów niż kreacjostów z resztą ann jest tego żywym przykładem.


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lip 2011, 11:31

Ostatnio oglądałem i słuchałem mądrali z NASA i mówili dość ciekawe rzeczy, jeden wygłaszał tezy, że jest kilka wszechświatów, które wszystkie powstał z jednego wielkie wybuchu, w każdym z tych wszechświatów są inne prawa fizyki itd. i jeśli nawet istnieje jakiś Bóg ze swoimi aniołami to mieszka on w którymś innym wszechświecie i dzięki temu, że są tam inna prawa fizyki i więcej wymiarów, ma On wgląd do naszego wszechświata i może nas obserwować, może nawet to On zapoczątkował ewolucję i pomógł jej się odpowiednio rozwijać, ale to nie zmienia faktu, że On również powstał przez wielki wybuch i miał tyle więcej szczęścia, że wyewoluował w tym lepszym wszechświecie, a tak naprawdę nie jest w cale potężniejszy w mocy itd,. od swoich aniołów, tylko tak naprawdę jest ich przywódcą może prezydentem, to taka sama istota jak tzw. aniołowie, a może nawet teraz już ktoś inny z istot zwanych aniołami nosi tytuły Boga, może co jakiś czas są wybory na nowego Boga, który tak naprawdę jest tylko obywatelem innej planety. Jeszcze inny mądrala powiedział, że do 10 lat powinni nawiązać bezpośredni kontakt z obcą cywilizacją, a to, że są obce cywilizacje jest to pewne jak to, że ziemi kręci się wokół słońca. Wszystkie te rewelacje pod patronatem NASA, którą ann uważa niemal z prawdę absolutną, a kto nie przyjmuje to co głosi NASA ten głupek, bo oni przecież głoszą niepodważalne same fakty.


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 lip 2011, 14:08

Hardi pisze:NASA


Co ciekawe, niedawno Bóg używając pioruna pokrzyżował im plany ostatniego wylotu promu http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ic-usterki


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 17 lip 2011, 16:33

ann_in_grace pisze:
Norbi pisze:Co ciekawe, niedawno Bóg używając pioruna pokrzyżował im plany ostatniego wylotu promu


Tia, bardzo ciekawe. Moze nawet ciekawsze od zeszlorocznej chmury pylu wulkanicznego, ktora sparalizowala ruch lotniczy calej polnocnej polkuli :)
Starty promow kosmicznych niejednokrotnie byly przekladane na pozniej, i nic w tym dziwnego, skoro w gre wchodzi bezwzgledne bezpieczenstwo zarowno w miejscu startu, Cape Canaveral, jak i w miejscu ewentualnych awaryjnych ladowan - a jest ich zazwyczaj trzy sztuki. Endeavour polecial, nieco pozniej. Obecnie ostatnia misje wykonuje Atlantis, i wystartowal zgodnie z planem, co do sekundy.


No spoko :)
Dla mnie to jest ciekawe ze względu na wagę i znaczenie tego lotu.
A jak wiemy z Biblii:

"(4) Błyskawice jego oświecają świat, Widzi to ziemia i drży."


Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 7821
Rejestracja: 23 sty 2010, 12:17
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Norwegia
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Hardi » 17 lip 2011, 18:45

ann_in_grace, ja nie jestem tobą aby o kimś pisać kłamstwa, po za tym czytaj ze zrozumieniem...

ps. miałaś się powołać na biblistów, a jakoś nic mi o tym nie jest wiadome, aby Hugh Ross czy ktoś z jego ekipy był biblistą ;) stronkę tą znam doskonale, w zasadzie to podstawowa stronka zwolenników teorii starej ziemi ;)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 18 lip 2011, 07:23

ann_in_grace pisze:Ale poniewaz bardzo sie domagacie zrodel, wymuszajac off-topic, to moze na poczatek to:
http://www.reasons.org/age-earth/scient ... -old-earth
Z Bogiem
Znam tą stronę od wielu lat, niektóre rzeczy tam mi się podobają, np. opracowania dotyczące czasu i przestrzeni Huggh Rossa, jednak większość argumentów ma miałkie podstawy i są inspirowane przez tezy wysuwane przez umiformitarian i ewolucjonistów, a Biblia jest alegoryzowana i specyficznie rozumiana. Jednym z poważniejszych błędów w założeniach jest szukanie analogii pomiędzy faktem stworzenia, a rozwojem, mikroewolucją, np. założenie że Pan Bóg musiał stworzyć świat w taki sposób, że obserwowane odległości we wszechświecie przekładają się na czas kosmiczny, podobnie jak w teorii wielkiego wybuchu. Uważam takie podejście do sprawy za błędne, odsuwające autorytet Biblii na dalszy plan.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.

Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości