zmiana płci

Jaki jest człowiek wg Boga
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 03 sie 2010, 16:46

Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:Cóz jak widac bedziesz dobrym pasterzęm gdy porzucisz myslenie za innych i przypisywanie im swoich mysli.

1. Żadno z tych zdań nie jest Potepiające.
Wskazuje jedynie na problem jaki mają.


tiaaa
zarzut kłamstwa albo plucia Bogu w twarz, to jendnak ciut więej niż tylko "problem"


nie - to sprawa ekspresji


no właśnie!
o tej sprawie mówię


Cóż jeśli eksprecja jest potępieniem to cóż :(


wbrew pozorom bardzo dużo zależy od sposobu wyrażania myśli


św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:Chyba że dla ciebie postawienie w prawdzie i NAZYWANIE PROBLEMU to potępienie. POTĘPIENIE TO WYDANIE WYROKU ODRZUCENIA i SKAZANIE NA KARĘ.

http://sjp.pwn.pl/lista.php?co=pot%C4%99pienie
SJP
potępić — potępiać
1. «uznać coś za złe lub kogoś winnym czegoś»
2. «w religiach chrześcijańskich: skazać kogoś na karę piekła»
3. «w odniesieniu do wielu ostrych przedmiotów: uczynić tępym»


drugie znaczenie odnosi sie jedynie do Boga, a trzecie ...wiadomo

mówiąc o Tobie użyłem więc znaczenia peierwszego - to oczywiste


A ja użyłem DRUGIEGO w kontekście chrześcijaństwa
TO OCZYWISTE ;)


nie całkiem
bo tylko Bóg skazuje na piekło


Dlatego ja nie moge potępiać!

wiem
i dlatego jest oczywiste, że użyłem pierwszego znaczenia


św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:
Gdybyś zreszta mierzył swoja miara to powinieneś uznać ze ty tę ich potepiasz po wskzujesz na problem innego ciała.

?!?!?!?
a od kiedy to choroba jest winą?!?!?!?!
moim zdaniem nie jest


psychiczna nie jest.


żadna nie jest
więc o co chodzi?


niektóre sa z winy ludzkiej


zazwyczaj nie są

św.tomek pisze:
św.tomek pisze:
Zdanie
- tacy królestwa bozego nie odziedzica - dotyczy zniewiesciałych i pochodzi z Pisma Św.
1 kor 6,9 - 10
Wybacz ale nie mogę ci niecytować pisma gdy dotyczy danej grupy ludzi.


osąd polega także na przypisaniu fragmemtu do konretnego czynu lub postawy - moze być to przypisanie błędne

1) soft, soft to the touch
2) metaph. in a bad sense
a) effeminate
1) of a catamite
2) of a boy kept for homosexual relations with a man
3) of a male who submits his body to unnatural lewdness
4) of a male prostitute



a może poprawnie.


może
a osąd powinien być pewny
Dlatego do osądu STOSUJE się w pierwszej kolejności FAKTY a potem świdectwo ludzi![/quote]

jakie fakty?
a/ x ma męskie ciało zgodne z faktyczną tożsamością
b/ x ma męskie ciało niezgodne z faktyczną tożsamością
skąd wiesz co jest faktem?


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 03 sie 2010, 16:57

św.tomek pisze:
wbrew pozorom bardzo dużo zależy od sposobu wyrażania myśli

...
OBAJ TO WIEMY
św.tomek pisze: wiem
i dlatego jest oczywiste, że użyłem pierwszego znaczenia

Dla ciebie
św.tomek pisze:
zazwyczaj nie są

...
OBAJ TO WIEMY
św.tomek pisze:
jakie fakty?
a/ x ma męskie ciało zgodne z faktyczną tożsamością
b/ x ma męskie ciało niezgodne z faktyczną tożsamością
skąd wiesz co jest faktem?


FAKTEM jest FICZNE ciało które zaistniało w danym czasie i jest materialne
Świadectwem jest ZEZNANIE osoby które jest niematerilane i nieweryfikowalne

dlatego że materia JEST weryfikowalna świadectwo - ustne jej podlega.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 03 sie 2010, 16:59

Lash pisze:FAKTEM jest FICZNE ciało które zaistniało w danym czasie i jest materialne


tak
ale nie wiemy, czy jest ono adekwatne do faktycznej trożsamości


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sie 2010, 09:14

św.tomek pisze:
Lash pisze:FAKTEM jest FICZNE ciało które zaistniało w danym czasie i jest materialne


tak
ale nie wiemy, czy jest ono adekwatne do faktycznej trożsamości
Jesli jest inne to NASZE MYSLI musimy korygowac do FAKTÓW materialnych

Na taj zasadzie bowiem oparte jest każde sądownictwo!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 04 sie 2010, 09:41

A ja wczoraj w autobusie jechalam z jedna "dziewczyna". Nie moglam na nia patrzec. Zmienila swa plec na meski. Wciaz ma delikatne rysy, piekne lsniace wlosy, dlonie delikatne, tylko rosna falszywe wasiki pod nosem. Nawet przy samej mysli jest mi niedobrze ze tak postapila ze soba.
:-/


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 sie 2010, 10:36

Makesh nie osądzaj człowieka po wyglądzie, może była chora, albo były inne okoliczności o których nie wiesz. Pojawiający się wąsik o niczym nie świadczy, może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, albo jakąś cechą indywidualną. Znam pewną siostrę, kochana osoba :) , która ma wyraźny wąsik i musi go golić, bo brzydko wygląda, nie ma to nic wspólnego z jakąś zmianą płci.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 04 sie 2010, 10:55

Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:FAKTEM jest FICZNE ciało które zaistniało w danym czasie i jest materialne


tak
ale nie wiemy, czy jest ono adekwatne do faktycznej trożsamości
Jesli jest inne to NASZE MYSLI musimy korygowac do FAKTÓW materialnych


tożsamość to coś więcej niż tylko myśli - myśli są jedynie pochodną tożsamości

Na taj zasadzie bowiem oparte jest każde sądownictwo!

nie każde

osądzanie przez chrześcijan opiera sie na miłości


makesh
Posty: 2037
Rejestracja: 20 maja 2010, 16:12
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: makesh » 04 sie 2010, 11:01

KAAN pisze:Makesh nie osądzaj człowieka po wyglądzie, może była chora, albo były inne okoliczności o których nie wiesz. Pojawiający się wąsik o niczym nie świadczy, może być spowodowany zaburzeniami hormonalnymi, albo jakąś cechą indywidualną. Znam pewną siostrę, kochana osoba :) , która ma wyraźny wąsik i musi go golić, bo brzydko wygląda, nie ma to nic wspólnego z jakąś zmianą płci.


Wiesz, Kaanie, masz racje nie powinnam osadzac po wygladzie. Ale, ja zyje na zachodzie. A tu wszystko jawne. Ona wlasnie miala dziewczyne i sie nie kryly ze swoimi uczuciami.

Sluchaj to nie jest jakis malutki wasik co u wiele kobiet sie widuje (wlacznie ze mna). To byl taki jaki sie widuje u bardzo mlodych mezczyzn.

Ech, nie potrzebnie o tym pisalam. Nie dobrze mi jest za kazdym razem jak wspominam.

Wczoraj stalam w kolejce na poczcie. Byl tam bardzo mlody chlopak, zajmowal sie malym dzieckiem. Na twarzy wygladal jak dziewczyna, ubrany byl jak gej. No nie wiesz co myslec o takich ludziach. Kim albo czym oni sa. :roll:


Podam ci linka

http://www.youtube.com/watch?v=U8OeYpMYAac

Sprobuj obejrzec wszystkie odcinki. To nie fikcja. To sie tak dzieje.

A teraz wracajac do tematu nie sadzenia. Ech, nie zgadzam sie z toba (zmieniam zdanie). Myszle ze mam prawo podac taki osad z wygladu, poniewaz wiem o czym mowie i wiem jaka tu kultura.
Rosjanie maja takie powiedzenie: pa adzioszkie wstrieczajut, pa umu prawarzajut. (pisane fonetycznie zeby sie nikt nie czepial mego ruskiego).


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sie 2010, 11:03

św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:
Lash pisze:FAKTEM jest FICZNE ciało które zaistniało w danym czasie i jest materialne


tak
ale nie wiemy, czy jest ono adekwatne do faktycznej trożsamości
Jesli jest inne to NASZE MYSLI musimy korygowac do FAKTÓW materialnych


tożsamość to coś więcej niż tylko myśli - myśli są jedynie pochodną tożsamości

Na taj zasadzie bowiem oparte jest każde sądownictwo!

nie każde

osądzanie przez chrześcijan opiera sie na miłości
A miłośc na tym że

(17) Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? (18) Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!

Tożsamosć to cos więcej niz myśli?
CO TO JEST?
- Materia?
- duch?
- dusza?

czekam.
Toższamość to OGLĄD SIEBIE. to jaki jestem w swoich oczach! czyli przekonanie i wierzenia o sobie!
Moge mieć ZŁE WIERZENIA i materialne FAKTY powinny je zminić!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 04 sie 2010, 11:47

Lash pisze:
św.tomek pisze:
Na taj zasadzie bowiem oparte jest każde sądownictwo!

nie każde

osądzanie przez chrześcijan opiera sie na miłości
A miłośc na tym że

(17) Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? (18) Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!


prawdę trzeba najpierw poznać
bez miłości można w tym pobłądzić


Tożsamosć to cos więcej niz myśli?
CO TO JEST?
- Materia?
- duch?
- dusza?


emocje, uczucia, charater, potrzeby, awersje, styl, słabości, pasje, gusty, poczucie humoru, wrażliwość, temperament...itd.itp.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sie 2010, 11:55

św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:
Na taj zasadzie bowiem oparte jest każde sądownictwo!

nie każde

osądzanie przez chrześcijan opiera sie na miłości
A miłośc na tym że

(17) Jeśliby ktoś posiadał majętność tego świata i widział, że brat jego cierpi niedostatek, a zamknął przed nim swe serce, jak może trwać w nim miłość Boga? (18) Dzieci, nie miłujmy słowem i językiem, ale czynem i prawdą!


prawdę trzeba najpierw poznać
bez miłości można w tym pobłądzić


Tożsamosć to cos więcej niz myśli?
CO TO JEST?
- Materia?
- duch?
- dusza?


emocje, uczucia, charater, potrzeby, awersje, styl, słabości, pasje, gusty, poczucie humoru, wrażliwość, temperament...itd.itp.


Ok podaj mi jak te elementy na czerwono podkreślone pasuja do twojej TOZSAMOSCI NARODOWEJ ?
albo TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ


Bowiem ŻADNE z tych rzeczy nie są charakterystyczne dla danej płci.

Definicja tozsamości jest jasna.
To przekonania i wierzenia na temat tego KIM JESTEM.
moge być TYM SAMYM cżłowiekiem wychownym w dwóch róznych środowskach i miec CŁAKIEM INNA TOZSAMOŚĆ OSOBISTĄ więc wszystkie elemanty które podałes nie stanowią o tożsamosci!


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 04 sie 2010, 13:42

Lash pisze:
św.tomek pisze:emocje, uczucia, charater, potrzeby, awersje, styl, słabości, pasje, gusty, poczucie humoru, wrażliwość, temperament...itd.itp.


Ok podaj mi jak te elementy na czerwono podkreślone pasuja do twojej TOZSAMOSCI NARODOWEJ ?
albo TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ


to wszystko co składa się na tzw. "męskość" albo "kobiecość"

to jest cała masa cech

np. kobiety są bardziej wrażliwe, bardziej nastawione na relacje, bardziej współczujące i opiekuńcze, mniej konfrontacyjne, inaczej okazują uczucia, inaczej komunikują swoje emocje, bardziej zwracają uwagę na wygląd, bardziej otwarte na kontakt fizyczny itd.

To jest cała masa cech niefizycznych.
Ktoś, kto ma taką tożsamość czuje się fatalnie, gdy z powodu cech fizycznych musi się wtłaczać w inną rolę.


Lash pisze:moge być TYM SAMYM cżłowiekiem wychownym w dwóch róznych środowskach i miec CŁAKIEM INNA TOZSAMOŚĆ OSOBISTĄ więc wszystkie elemanty które podałes nie stanowią o tożsamosci!


Ten twój pogląd jest sprzeczny z faktem, że transseksualizm ujawnia się bardzo często pomimo wpływu wychowania.


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 sie 2010, 14:44

św.tomek pisze:
Lash pisze:
św.tomek pisze:emocje, uczucia, charater, potrzeby, awersje, styl, słabości, pasje, gusty, poczucie humoru, wrażliwość, temperament...itd.itp.


Ok podaj mi jak te elementy na czerwono podkreślone pasuja do twojej TOZSAMOSCI NARODOWEJ ?
albo TOŻSAMOŚCI PŁCIOWEJ


to wszystko co składa się na tzw. "męskość" albo "kobiecość"

to jest cała masa cech

np. kobiety są bardziej wrażliwe, bardziej nastawione na relacje, bardziej współczujące i opiekuńcze, mniej konfrontacyjne, inaczej okazują uczucia, inaczej komunikują swoje emocje, bardziej zwracają uwagę na wygląd, bardziej otwarte na kontakt fizyczny itd.


Bardziej niż?

czy jesli wezme dwóch facetów i jeden znich będzie mial wszystkie cechy które wymieniłeś "bardziej" od drugiego to znaczy ze jest kobietą?

Tak prawdę mówiąc to gdybym miał porównać ciebie i mnie to jestem we wszytkim tym bardziej niż ty ;) i inaczej okazuje emocje niż z ty
NIE JESTEM JEDNAK KOBIETĄ i nie mam problemu z tożsamościa ! ;)


znam kobiety różne!
takie które sa "bardziej" lub "mniej" od mężczyzn i nie maja problemu z kobiecością!
i podobnie facetów którzy sa bardziej inie maja problemu z męskością .
Słowem NIE MASZ ŻADNEJ obiektywnej miary

jedyne co to bardziej lub mniej!
wiec może ja albo ty jesteś 51% procent mężczyzna a 49 kobieta ;)

a jednak wiem że jestem w 100% mężczyzną.



św.tomek pisze: To jest cała masa cech niefizycznych.
Ktoś, kto ma taką tożsamość czuje się fatalnie, gdy z powodu cech fizycznych musi się wtłaczać w inną rolę.


Jaka tozasamoscia!
podałes cechy które sa CAŁKOWCIE NIEZLEZNE OD TOŻSAMOSCI i całkowcie z nia nie związane.
sa to cechy osobiste jednostek które nie maja wcale wpływu na postrzeganie swojej płci!

ktos może buyc bardzo czułym i ciepłym facetem
a ktoś oziebłą wyrafinowana baba i nie mieć problemu ze swoja tozsamoscia!
Tożsamość bowiem jest wiara w to kim jestem!

św.tomek pisze:
Lash pisze:moge być TYM SAMYM cżłowiekiem wychownym w dwóch róznych środowskach i miec CŁAKIEM INNA TOZSAMOŚĆ OSOBISTĄ więc wszystkie elemanty które podałes nie stanowią o tożsamosci!

Ten twój pogląd jest sprzeczny z faktem, że transseksualizm ujawnia się bardzo często pomimo wpływu wychowania.


nie znam nikogo kto by wychowywał na chłpaka lub dziewczynke!
dzieci wychowuje sie takimi jakimi są i pozwala sie im robic to co lubią.
gdy córka lubi chodzić po drzewach / dyskutować / kofrontować to jej nie zbraniam podobnie jak syn gdy lubi sie bawić lalkami / przytulac się bardziej od córki / zwracać bardizej uwagę na wyglad to mu nie zbraniam!
to cechy między seksualne

Transsekaualiści z pewnych przyczyn odrzucaja prawdę fizyczną o sobie, i wierzą że maja inna tożsamość niż to jest fizycznie! Można sie zastanawiać nad przyczynami tego zjawiska co tez uczyniłem, w pierwszym poście w tym temacie ale nie zmienia to faktu że odrzucaja realność fizyczna i przedkładają nad nią to w co wierzą. Cechy które wymieniłes nie są cechami płciowości.

Zadałem ci pytanie KIM JEST kobieta
co jest WYRÓZNIKIEM KOBIETY OD MĘŻCZYZNY!

jak na razie wymieniasz że "coś bardziej" bez oddania odnośnika ?



Jak widac TRANSSEKSUALIŚCI świetnie zdaja sobie sprawę że ciało jest GŁÓWNYM ELEMENTEM NASZEJ PŁCIOWOSCI dlatego chcą jes zmienić !


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 04 sie 2010, 14:52

makesh pisze:Wiesz, Kaanie, masz racje nie powinnam osadzac po wygladzie. Ale, ja zyje na zachodzie. A tu wszystko jawne. Ona wlasnie miala dziewczyne i sie nie kryly ze swoimi uczuciami.
... Tak to rzeczywiście sporo wyjaśnia. A czy przypadkiem nie był to chłopak o takich dziewczęcej fizjonomii ?


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
św.tomek
Posty: 3658
Rejestracja: 14 mar 2008, 12:00
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: św.tomek » 04 sie 2010, 15:23

Lash pisze:Bardziej niż?


...mężczyźni

do reszty uwag na ten temat się nie odsniosę, bo Ty podchodzis do problemu tak, by z założenia coś komuś wykazać, a ja tak, by kogoś możliwie dobrze zrozumieć

Przy takim swoim założeniu masz zapewne wiele racji, ale założenie takie - moim zdaniem - jest niedobre


Lash pisze:a jednak wiem że jestem w 100% mężczyzną.


mówimy o tysiącu różnych cech funkcjonujących w pewnym złożeniu
wiem że matematyczne wyliczeie daje więcej pewności, ale w tym wypadku tak sie nie da


żeby nie brnąć w zbędne dywagację postawię sprawę prosto:
kobiecość i męskośc to nie jest tylko kwestia cech fizycznych
sę też inne

ja o nich mówię


Tożsamość bowiem jest wiara w to kim jestem!


jak zwał tak zwała

mi chodzi o to, że ta wiara być może Z CZEGOŚ realnego i wrodzonego wynika

św.tomek pisze:
Lash pisze:moge być TYM SAMYM cżłowiekiem wychownym w dwóch róznych środowskach i miec CŁAKIEM INNA TOZSAMOŚĆ OSOBISTĄ więc wszystkie elemanty które podałes nie stanowią o tożsamosci!

Ten twój pogląd jest sprzeczny z faktem, że transseksualizm ujawnia się bardzo często pomimo wpływu wychowania.


nie znam nikogo kto by wychowywał na chłpaka lub dziewczynke!


no właśnie!
a mimo to czasami taki chłopak zaczyna sobie uświadamiać, że w roli chłopaka nie jest się w stanie odnajdywać

dzieci wychowuje sie takimi jakimi są i pozwala sie im robic to co lubią.


ale jednak nikt nie kupuje chłopakowi spódniczki i kokardki do włosów i mu ją wkłada... to tylko najbanalniejszy przykład

Ja myślę o wychowaniu w szerszym sensie
Całe otoczenie wychowuje. Dzieci już od przedszkola oddzielają się i bawią w osobnych grupkach chłopców i dziewczynek.
Pojawia sie tzw. antagonizm płci (trwający aż do wieku dojrzewania)
Mają osobne ubikacje, przebieralnie...
Mówią im: jak będziesz mamą... jak będziesz tatą... chłopaki nie płaczą... dziwczynek sie nie bije... dziewczynki się nie wyrażają... jesteś śliczna...jakis ty silny....

To nie jest świadoma strategia. To jest instynktowmne, że dziewczynki się traktuje jak dziewczynki, a chłopców jak chłopców. Czyli nie identycznie.


Transsekaualiści z pewnych przyczyn odrzucaja prawdę fizyczną o sobie, i wierzą że maja inna tożsamość niż to jest fizycznie!


no i pozostaje pytanie, czy nie wierzą zgodnie z prawdą



Jak widac TRANSSEKSUALIŚCI świetnie zdaja sobie sprawę że ciało jest GŁÓWNYM ELEMENTEM NASZEJ PŁCIOWOSCI dlatego chcą jes zmienić !
chca bo jest ważnym, ale czy jedynym?

cechy fizyczne powodują, że są wtłaczani przez otoczenie w określone role: "dzień dobry panu, przepraszam panią, pan mi otworzy słoik, panie przodem..."

ale nie wszyscy zmieniają płeć
są np. tacy, którzy poprzestają tylko na przebieraniu się (prowadząc podwójne życie)
bo się boją operacji i uciążliwości terapii, reakcji środowiska

bo tu nie chodzi o cechy płciowe jako takie, tylko o potrzebę bycia w określonej roli, którą trudno spełniać z takimi cechami



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości