Odciski stworzenia

Jaki jest człowiek wg Boga
__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 12:24

ann_in_grace pisze:
hungry pisze:To że Hovind ma problemy z prawem to go chyba przecież nie dyskredytuje w jego wiedzy nauk ścisłych które wykłada. Jeśli morderca czy złodziej powie że 2+2 jest 4 to mam zaprzeczyć?


Czyzby?

Luke 16:10: Kto wierny jest w małem, i w wielu wiernym jest; a kto w małem niesprawiedliwy, i w wielu niesprawiedliwym jest.

I Timothy 1:19: Mając wiarę i dobre sumienie, które niektórzy odrzuciwszy, szkodę podjęli w wierze;

Proverbs 12:5: Myśli sprawiedliwych są prawe: ale rady niepobożnych zdradliwe.

Proverbs 16:11: Waga i szale są ustawą Pańską, a wszystkie gwichty sprawiedliwe w worku są za sprawą jego.

Proverbs 11:3: Szczerość ludzi cnotliwych prowadzi ich; ale przewrotność przestępców potraci ich.

Chodzi o wiarygodnosc Chrzescijan, a nie o Hovinda. Jezeli jest niuczciwy, to rzuca cien na nas wszystkich, i deprecjonuje nas.
Poza tym, jego rzekome "tytuly" sa watpliwego pochodzenia. Wszystko tu, delikatnie mowiac, smierdzi. A my mamy nie dawac nawet pozoru nieprawosci.

Ciekawe, że tak ufasz poganskim sadom gdy oczerniaja czlowieka niewinnego. Dziś niestety takie czasy, że wszystko każdemu można udowodnić, można niewinnego oskarżyć "wg. prawa" a naprawdę to przed Bogiem jest bezprawne, od takie czasy. A wersety wyrwalas z konkekstu zupelnienie nieadekwatne do sprawy Hovinda. Jezusa tez oskarzali o nie placenie podatkow niesłusznie i mimo ze kazal Piotrowi zaplacic to jednak po to aby ich nie gorszyć. :)
A jesli chodzi o Hovinda to celowo amerykanski ateistyczno-islamski juz narod odwraca kota ogonem gdy Hovind glosi wreszcie prawde przeciw teorii ewolucji. Ale masz to co on głosi podobnie inni, którym nic mam nadzieję nie zarzucisz. http://video.google.com/videoplay?docid ... 710&hl=pl#


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 14:32

ann_in_grace pisze: Film, ktory zalinkowales, ma tak kiepska sciezke dzwiekowa, ze nie dalam rady go obejrzec.

Tak mimo że to już kopia ale aż tak słaba kopia żeby nie udało się jakoś obejrzeć. Więc dziwne, :-? bo u mnie się jakoś da obejrzeć i ścieżka jest ok. sprawdź lepiej swoje ustawienia karty muzycznej, lub sprzęt nagłaśniający (słuchawki lub głośniki). Albo kup płyte DVD w Lidze biblijnej wtedy będziesz miała lepszą kopię. Dla chcącego nic trudnego. Zamiast wiec promować ateistyczne i pogańskie discovery (głoszące herezje), spróbuj jednak ustawić dźwięk w swoim kompie.
ann_in_grace pisze:Masz moze to samo bez polskiego lektora?

Bez polskiego lektora nie mam, ale masz tu inną wersję:
http://www.viddler.com/explore/odkrycia/videos/5/
Poza tym to jest polskie forum wiec nie spamuj proszę tu anglojęzycznych. Żyjemy w Polsce więc tutaj obowiązuje j. polski a nie angielski. Z tego co mi wiadome serwer tego forum znajduje się w Polsce. Nie każdy zna angielski w naszym kraju, a przynajmniej nie tak biegle jak anglojęzyczni żyjący na zachodzie.
lub na DVD właśnie w Lidze biblijnej za 17 zł
http://www.sklep.ligabiblijna.pl/produc ... product=82


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 17:15

ann_in_grace pisze:Chodzi o to, ze glos lektora jest rownie glosny jak dzwiek oryginalu. :)

No, taką ktoś zrobił kopię i rzucił do sieci. Choć mi się udało posłuchać i obejrzeć bez problemów. ;)
Ale też specjalnie dla Ciebie też dałem link do wydawnictwa w którym można kupić dobrą kopię DVD.
ann_in_grace pisze:Discovery Institute to powazna instytucja, skupiajaca ludzi szukajacych prawdy naukowej i pochodzacych z roznych wyznan, sa tam rowniez ewangelikalni.

Sorki skojarzyłem ze niechrześcijańskim "Discovery Channel" .
ann_in_grace pisze: A pozwol, ze zapytam: pracujesz z poganami?

A to akurat nie ma nic do rzeczy. A jeśli kogoś mam tam słuchać nie znaczy że we wszystkim mają rację. Bowiem świat się myli co do ewolucji to rzecz pewna jak 2 +2 = 4. Bóg nie stwarzał świata przez miliony lat. To jest największe kłamstwo.
ann_in_grace pisze:Hungry, masz jakis kompleks? Ze ty nie znasz angielskiego,

Ja znam angielski, ale mam na myśli też osoby którzy go nie znają. Sam też nie znam go idealnie ale jakoś sobie radzę nie najgorzej, ale troszczę się też o tych co w ogóle nie znają tego języka netykieta wymaga aby na polskich forach, czatach etc. pisać w języku narodu w którym znajduje się dany portal czy strona internetowa.
ann_in_grace pisze:
I nie nazywaj podawania przeze mnie rzetelnych linkow spamowaniem, bo mylisz pojecia.

Jeśli już jest ich przesadna ilość to już jest spam.
Netykieta się kłania . Ciekawi mnie od kiedy Ty masz internet, skoro nie znasz tej zasady.
ann_in_grace pisze:
Poza tym ja ci polece strone translate.google.com , gdzie z grubsza da sie zrozumiec nawet chinskie teksty, nie mowiac juz o angielskich ;)

Thanks.
ann_in_grace pisze:Wybacz, nie robie zakupow na stronach www w Polsce. Nie kazdy zyje w Polsce,

Ale Polskę chyba odwiedzasz. Nie masz tam rodziny? O Polsce swoje ojczyźnie, trzeba pamiętać. ;)
ann_in_grace pisze:
hungry. A wlasnie :) - skoro angielski jest "be", czemu twoj nick to angielskie slowo? ;)

A to akurat nie jest zabronione przez netykietę. Nicki są dozwolone. I ja się Twojego nicku nie czepiam


Gengar
Posty: 28
Rejestracja: 24 lut 2010, 22:21
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Gengar » 24 kwie 2010, 17:43

ann_in_grace pisze:Chodzi o wiarygodnosc Chrzescijan, a nie o Hovinda. Jezeli jest niuczciwy, to rzuca cien na nas wszystkich, i deprecjonuje nas.
Poza tym, jego rzekome "tytuly" sa watpliwego pochodzenia. Wszystko tu, delikatnie mowiac, smierdzi. A my mamy nie dawac nawet pozoru nieprawosci.


Nie posuwałbym się do tak daleko idących wniosków. Fakt, że tezy Hovinda mają niska wartość naukową nie rzuca cienia na chrześcijan. Wystarczy zauważyć, że większość naukowców różnych dziedzin to ludzie wierzący, w tym i chrześcijanie. Jego przypadek należy rozpatrywać osobno.

Pozdrawiam
Gengar


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 17:46

Gengar pisze:
ann_in_grace pisze:Chodzi o wiarygodnosc Chrzescijan, a nie o Hovinda. Jezeli jest niuczciwy, to rzuca cien na nas wszystkich, i deprecjonuje nas.
Poza tym, jego rzekome "tytuly" sa watpliwego pochodzenia. Wszystko tu, delikatnie mowiac, smierdzi. A my mamy nie dawac nawet pozoru nieprawosci.

Nie posuwałbym się do tak daleko idących wniosków. Fakt, że tezy Hovinda mają niska wartość naukową nie rzuca cienia na chrześcijan. Wystarczy zauważyć, że większość naukowców różnych dziedzin to ludzie wierzący, w tym i chrześcijanie. Jego przypadek należy rozpatrywać osobno.
Pozdrawiam
Gengar

I tutaj bym się prędzej zgodził. ;)
Dzięki Gengar, że tak uczciwie stawiasz sprawę. To się nazywa obiektywizm.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 18:37

ann_in_grace pisze:
Gengar pisze:
ann_in_grace pisze:Chodzi o wiarygodnosc Chrzescijan, a nie o Hovinda. Jezeli jest niuczciwy, to rzuca cien na nas wszystkich, i deprecjonuje nas.
Poza tym, jego rzekome "tytuly" sa watpliwego pochodzenia. Wszystko tu, delikatnie mowiac, smierdzi. A my mamy nie dawac nawet pozoru nieprawosci.


Nie posuwałbym się do tak daleko idących wniosków. Fakt, że tezy Hovinda mają niska wartość naukową nie rzuca cienia na chrześcijan. Wystarczy zauważyć, że większość naukowców różnych dziedzin to ludzie wierzący, w tym i chrześcijanie. Jego przypadek należy rozpatrywać osobno.

Pozdrawiam
Gengar


To nie jego tezy "naukowe" rzucaja cien, a jego nieuczciwosc w sprawach podatkowych.


"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą." JEZUS w Ewangelii wg. św. Mateusza 7:1-2 / BW


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 19:26

ann_in_grace pisze:
hungry pisze:
ann_in_grace pisze:
To nie jego tezy "naukowe" rzucaja cien, a jego nieuczciwosc w sprawach podatkowych.


"Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Albowiem jakim sądem sądzicie, takim was osądzą, i jaką miarą mierzycie, taką i wam odmierzą." JEZUS w Ewangelii wg. św. Mateusza 7:1-2 / BW


Nie osmieszaj sie. Facet zostal skazany i siedzi.

A co Tobie do tego ann_in_grace?
Jezus też został skazany niewinnie, za Ciebie i za mnie. I wielu ludzi zostało skazanych nie znaczy, że popełnili zbrodnie jakie im zarzucano.


__ngr_
Gender: None specified

Postautor: __ngr_ » 24 kwie 2010, 19:41

ann_in_grace pisze:
hungry pisze:To że Hovind ma problemy z prawem to go chyba przecież nie dyskredytuje w jego wiedzy nauk ścisłych które wykłada. Jeśli morderca czy złodziej powie że 2+2 jest 4 to mam zaprzeczyć?

Czyzby? Chodzi o wiarygodnosc Chrzescijan, a nie o Hovinda. Jezeli jest niuczciwy, to rzuca cien na nas wszystkich, i deprecjonuje nas. Poza tym, jego rzekome "tytuly" sa watpliwego pochodzenia. Wszystko tu, delikatnie mowiac, smierdzi.

ann_in_grace pisze:Tia, biala lelija ten Hovind. Wiesz, nie bron go tak, tylko sie zastanow, jak "niewinny" moze byc oskarzony o kilkadziesiat przestepstw natury podatkowej. Zmasowany atak ateistow na niewiniatko?
Przykre, smutne, ale pod dywan zamiesc sie nie da.

ann_in_grace pisze:To nie jego tezy "naukowe" rzucaja cien, a jego nieuczciwosc w sprawach podatkowych.

A zamiast się martwic o moją maturę której na szczęście nie jesteś w stanie podważyć to odnośnie oceniania przez Ciebie Hovinda przeczytaj proszę słowa Jezusa:
"I rzekli do niego (uczeni w Piśmie i faryzeusze): Nauczycielu, tę oto kobietę przyłapano na jawnym cudzołóstwie. A Mojżesz w zakonie kazał nam takie kamienować. Ty zaś co mówisz? A to mówili, kusząc go, by mieć powód do oskarżenia go. A Jezus, schyliwszy się, pisał palcem po ziemi. A gdy go nie przestawali pytać, podniósł się i rzekł do nich: Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamieniem. I znowu schyliwszy się, pisał po ziemi. A gdy oni to usłyszeli i sumienie ich ruszyło, wychodzili jedne po drugim, poczynając od najstarszych, i pozostał Jezus sam i owa kobieta pośrodku. A Jezus podniósłszy się i nie widząc nikogo, tylko kobietę, rzekł jej: Kobieto! Gdzież są ci, co cię oskarżali? Nikt cię nie potępił?" Ewangelia św. Jana 8:4-10 / BW

To że nawet jakby miał problemy z prawem nie dyskredytuje Hovinda w kwestiach naukowych, w których jest kompetentny i których wykładał.

P.S. Chyba i ja będę musiał dać ignore dla ann_in_grace.



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości