Ewolucja

Jaki jest człowiek wg Boga

Czy wierzysz w ewolucję człowieka (tzn. że pochodzimy od małpy)

Tak
17
16%
Nie
84
80%
Nie mam zdania
4
4%
 
Liczba głosów: 105
Awatar użytkownika
Soul Winner
Posty: 171
Rejestracja: 10 sty 2008, 22:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Soul Winner » 09 lut 2008, 23:28

czlowiek pisze:Nauka w kazdym calu zaprzecza biblijnemu opisowi stworzenia. Poczytaj sobie opracowania naukwcow. Pisza oni przesmiewcze teksty o Biblijnym stworzeniu a ty jeszcze masz odwage bronic jakies ludzkie nauki.


Jesli ktos zaklada temat ktory zaczyna sie zastanawiac nad innymi interpretacjami, to wybaczcie ale ja w tym widze zamet szatanski.

Biblia nie jest książką naukową, ale jest Słowem Bożym, które nie zawiera żadnych błędów. Nie zawiera ona żadnych naukowych błędów, dlatego żaden naukowiec jeszcze nigdy nie udowodnił, że nauka zaprzecza jakiemuś opisowi biblijnemu. To prawda, że wielu naukowców trzyma się ateistycznych teorii jak na przykład ewolucja. Jednak są to tylko teorie, bardzo często posługujące się zfałszowanymi "dowodami" (szkieletami). Nie można wszystkich naukowców wrzucać do jednego worka. Wielu naukowców wierzy w biblijne stworzenie człowieka.

Jeśli ktoś widzi zamęt szatański w zastanawianiu się nad biblią, widzę w tym fanatyzm graniczący z oszołomiarstewem. Nie wszystkie fragmenty Biblii oznaczają literalne pojęcia. W opisie stworzenia - Tak. Ale język prorocki posługuje się symbolami i tak na przykład 1 dzień prorocki oznacza 1 rok.


Awatar użytkownika
Cynthia
Posty: 356
Rejestracja: 12 sty 2008, 02:06
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Góra Kalwaria
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Cynthia » 12 lut 2008, 02:56

julaine pisze:
Lash pisze:
julaine pisze:poza tym z biegiem lat geny powinny się "rozrzedzać" - więc najgorzej powinno być na samym początku, nie dopiero teraz? nie jestem biologiem, niech mnie ktos poprawi, jak sie mylę.
Nie
Na poaczatku Geny bylu BAAARDZO dobre mieszanie pokrewne spowodowlo ich popsucie :)
zaraz, i don't get it... w momencie, w którym zaczynamy od adama i ewy, to mieszanie pokrewne jest nieuknione. a najbardziej pokrewnie mieszały się ich dzieci - co jest bardziej ryzykowne dla genów dziecka - jeśli jego rodzice są rodzeństwem, czy jeśli jego rodzice są dla siebie jakąś dalsza rodziną?
więc załóżmy to trzecie pokolenie już się popsuło. ale teoretycznie każde następne powinno się psuć już w mniejszym stopniu (choć zapewne nadal psuć), bo było więcej ludzi: nie wiązało się rodzeństwo, tylko np. kuzynostwo.
To wszystko nie tak. Adam i Ewa mieli doskonałe geny, stworzone przez Boga bez skazy, bez wady. Jak zgrzeszyli przyszła śmierć również na geny. Czyli DNA zaczęło być od czasu do czasu narażone na mutacje, zepsucie łańcucha. Na początku było ich mało. Dzieci A i E mogły mieć ze sobą dzieci bo miały dobre geny. Ale wiele lat potem jak mutacje się nagromadziły rozmnażanie między rodzeństwem stało się ryzykowne. Nie było tak od początku, tylko z czasem. A polega to na tym, że brat i siostra mają podobne geny. Geny recesywne, czyli te które nie ujawniają się jeśli występują pojedynczo, mogą się spotkać z tymi samymi recesywnymi od rodzeństwa i wtedy choroba się ujawnia. Hemofilia jest tu dobrym przykładem. Była nazywana chorobą królów, bo pojawiła się w rodzinach królewskich, a one jak wiemy były blisko spokrewnione. Potem osoba z taką chorobą rodzi dziecko i przekazuje gen dalej. Geny są powielane razem z błędami w kodzie, jak w głuchym telefonie. My mamy już dużo błędów w DNA i nie możemy mieć dzieci z osobami spokrewnionymi, bo one mają te same błędy w DNA. I tak w wielu przypadkach kombinacje genów sa niekorzystne dla potomków, ale dzieci ze związków kazirodczych są z większym prawdopodobieństwem narażone na połączenie DNA powodujące spotkanie dwóch wadliwych genów recesywnych. Dlatego mamy prawo jakie mamy i obyczaje zakazujące seksu z osobami spokrewnionymi. I bardzo dobrze.


Obrazek
Nasz Pan jest wszechmogący.
http://cnth.flog.pl/
Awatar użytkownika
julaine
Posty: 1548
Rejestracja: 12 sty 2008, 13:33
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: julaine » 12 lut 2008, 10:04

cynthia, dzięki za wyjaśnienie. rozjaśniło mi to trochę :)


"niewierzący o Bogu pisze, jak daltonista o kolorach" - KAAN
Admin
Administrator
Posty: 159
Rejestracja: 04 sty 2008, 10:53
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 28 mar 2008, 08:53

Pytanie Raffalinio zostało przeniesione do odpowiedniego działu : http://protestanci.forumowisko.net/viewtopic.php?t=420


Awatar użytkownika
panna
Posty: 177
Rejestracja: 30 kwie 2009, 17:31
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: panna » 07 cze 2009, 09:10

Ostatnio nauczycielka biologii odpowiedziała mi na pytanie: czy człowiek może pochodzić od małpy?
Powiedziała, że z punktu widzenia nauki nie może, ponieważco jakiś czas powinien z dwóch małp rodzić się człowiek... tak się nie dzieje. Nie wiem czy to dobre stwierdzenie ale ja tam jej wierzę ;) i Biblii wierzę przede wszytskim. Amen


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 cze 2009, 09:34

panna pisze:Ostatnio nauczycielka biologii odpowiedziała mi na pytanie: czy człowiek może pochodzić od małpy?
Powiedziała, że z punktu widzenia nauki nie może, ponieważco jakiś czas powinien z dwóch małp rodzić się człowiek... tak się nie dzieje. Nie wiem czy to dobre stwierdzenie ale ja tam jej wierzę ;) i Biblii wierzę przede wszytskim. Amen

Jest nowa teoria o pochodzeniu czlowieka od larwy grzybowej.
PS
To nie jest dowcip.


Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 07 cze 2009, 12:28

Jest nowa teoria o pochodzeniu czlowieka od larwy grzybowej.

Istnieje coś takiego jak "larwa grzybowa"? :zdegustowany:
Jeśli ktoś ma jakieś wątpliwości dot. ewolucji to polecam obejrzeć na youtube wykłady Hovinda, 3 są w języku polskim. To głównie słowa tego gościa jak na razie nie pozwalają mi stracić wiary w istnienie Boga..


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 cze 2009, 13:21

jj pisze:Jest nowa teoria o pochodzeniu czlowieka od larwy grzybowej.
PS
To nie jest dowcip.
Czy mógłbyś dać jakiegoś linka, interesuje mnie to :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 cze 2009, 14:33

KAAN pisze:
jj pisze:Jest nowa teoria o pochodzeniu czlowieka od larwy grzybowej.
PS
To nie jest dowcip.
Czy mógłbyś dać jakiegoś linka, interesuje mnie to :)


To jest bardzo nowe (5 czerwca 2009) i nie ma sladow w cywilizowanych jezykach, a tylko w tubylczym. Pewnie wkrotce pojawi się w swiatowej prasie. Jeśli nie, to będę musial przetlumaczyc.

http://ing.dk/artikel/99242-ny-teori-vi ... ampelarver

http://www.berlingske.dk/article/200906 ... /90605001/


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 cze 2009, 14:39

Cosmo pisze:Istnieje coś takiego jak "larwa grzybowa"? :zdegustowany:

Tak. Grzyb jest najbardziej prymitywnym wielokomorkowym zwierzeciem. :)


Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 07 cze 2009, 15:52

Po ichniemu nic nie rozumię :(


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Psrus
Posty: 4052
Rejestracja: 11 paź 2008, 17:34
wyznanie: Kościół Ewangelicko-Augsburski
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Psrus » 07 cze 2009, 16:36

jj pisze:
Cosmo pisze:Istnieje coś takiego jak "larwa grzybowa"? :zdegustowany:

Tak. Grzyb jest najbardziej prymitywnym wielokomorkowym zwierzeciem. :)

Po pierwsze: grzyb nie jest zwierzęciem.
Po drugie: nadal się zastanawiam jak może istnieć coś takiego jak "larwa grzybowa". W cyklu rozwojowym żadnego grzyba nie istnieje żadna "postac larwalna".


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 cze 2009, 17:13

Cosmo pisze:
jj pisze:
Cosmo pisze:Istnieje coś takiego jak "larwa grzybowa"? :zdegustowany:

Tak. Grzyb jest najbardziej prymitywnym wielokomorkowym zwierzeciem. :)

Po pierwsze: grzyb nie jest zwierzęciem.
Po drugie: nadal się zastanawiam jak może istnieć coś takiego jak "larwa grzybowa". W cyklu rozwojowym żadnego grzyba nie istnieje żadna "postac larwalna".

Mylisz sie. :)


jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 07 cze 2009, 17:51

Cosmo pisze:
jj pisze:
Cosmo pisze:Istnieje coś takiego jak "larwa grzybowa"? :zdegustowany:

Tak. Grzyb jest najbardziej prymitywnym wielokomorkowym zwierzeciem. :)

Po pierwsze: grzyb nie jest zwierzęciem.
Po drugie: nadal się zastanawiam jak może istnieć coś takiego jak "larwa grzybowa". W cyklu rozwojowym żadnego grzyba nie istnieje żadna "postac larwalna".

Ach nie, przepraszam, masz racje!
Chociaz grzyb, wedlug Wilkipedii:

Podobnie - w programach nauczania nauka o grzybach (mykologia) bywa włączana do botaniki, a ogół grzybów zasiedlających dane środowisko bywa nazywany florą lub od jakiegoś czasu mykoflorą. Obecnie taki status jest uważany za niewłaściwy. Grzyby są uznawane za jedną z linii rozwojowych w obrębie supergrupy Opisthokonta (jednej z sześciu, na które podzielono jądrowce), do której zalicza się także m.in. zwierzęta.

To jednak nie o taki grzyb chodzi, ale o gąbkę morską. Ten sam wyraz po dunsku (svamp) i stad nieporozumienie. Nie zadalem sobie trudu, zeby przeczytac artykul do konca, bo mnie taka glupota nudzi niezmiernie. A tytul brzmi:
Vi nedstammer fra svampelarver Pochodzimy od larwy gąbki (lub grzyba)

Masz racje. Przepraszam.
Pochodzimy z gąbki naturalnej. :mrgreen:


Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 07 cze 2009, 17:57

jj pisze:Ach nie, przepraszam, masz racje!

Ale niektóre gatunki grzybów zalicza się do zwierząt i nawet rozmnażają się płciowo.
Poniosło Cię tylko z tą "postacią larwalną grzyba" :lol:



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości