Fałszywi nauczyciele - doktrynalnie

Jaki jest człowiek wg Boga

Czy fałszywy nauczyciel to:

to samo co fałszywy prorok w ST
1
7%
każdy człowiek uczący z pulpitu błędów i innych niezgodnych z Biblią twierdzeń
10
67%
każdy kto myli się w dowolnej doktrynie chrześcijaństkiej i te błędy przekazuje innym w jakiejkolwiek formie
2
13%
inne
2
13%
 
Liczba głosów: 15
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Fałszywi nauczyciele - doktrynalnie

Postautor: chrześcijanin » 18 maja 2009, 00:24

Puritan pisze:Więc udowodnij, że napisałem tam jakąś nieprawdę.
Udowodnilem wcześniej, ze slowa z Twego linka:
MacArthur zawsze nauczał, że Jezus jest Synem Bożym

http://www.gty.org/Resources/Articles/593
czyli link do artykulu JFMacArthura: Reexamining the Eternal Sonship of Christ, w ktorym sam twierdzi o sobie samym, ze nie zawsze nauczal Synostwa Bozego - ale ze tego zaprzeczenia Wiecznego Synostwa nie uwaza za jakis znaczacy blad - ot zmienil malo istotny poglad. Moze przetlumaczysz ten jego tekst na polski?
Zaczyna sie w naszym kontekscie tak: Czy to prawda ze Puritan mija sie z prawda? Tak Puritan mija sie z prawda (moja parafraza):
Is it true that John MacArthur has reversed his position on the eternal Sonship of Christ?
Yes.
Here's a statement from John about his views on that issue.

szersze omowienie:
http://withchrist.org/gilley.htm omawia herezje MacArthurwizmu.
Watek o falszywych nauczycielach chcesz aby byl bez omawiania falszywych nauczycieli?

Moim zdaniem nalezy w tym watku omowic wszystkich znanych i wplywowych falszywych nauczycieli. Np. Bill Graham, czy jego skumanie sie z rzymskokatolickimi naukami i szerzacymi je aktywistami wyczerpuje juz definicje bycia falszywym nauczycielem (zwlaszcza, ze nie wim, czy jest to nauczyciel czy ewangelista)?


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 16:26

Axanna pisze:Marcus :)
Zachowujesz się tak, jakby jakakolwiek wzmianka o fałszywych nauczycielach była karygodna. ...


Nie jest karygodna - lecz powinna sie odnosic do faktycznych falszywych nauczycieli - takich jak np. omawiany juz przypadek zwodziciela John F. MacArthura jr. ktory przez lata zaprzeczal ze Jezus JEST Synem Bozym i nauczal herezji "incarnational sonship", czyli wraz z ruchami antytrynitarnymi twierdzil, ze Jezus STAŁ SIĘ Synem Bozym, ale tych faktycznych zwodzicieli mysli, ktorzy biora za zwodzenie pieniadze i czynia rzeczywiste szkody w chrzescijanstwie Puritan nie ma odwagi napietnowac, choc to wlasnie przed takimi faktycznymi zagrozeniami mamy ostrzegac: Ellen White, David Berg, John F. MacArthur jr., Blawatska, itp.
Tacy sa falszywymi nauczycielami, ktorych z imienia wymienia Pismo Swiete jako oszustow. Bo zaprzeczaja pelnej Boskosci i Odwiecznosci Syna Bozego, bo obdzieraja Go z dostojenstwa, bo ograniczaja moc ofiary Chrystusa przez albo dodawanie wysilkow czlowieka przed dostapieniem zbawienia (bledy Lordship Salvation mowiaca, ze przed zbawieniem czlowiek ma sie poddac pod Panowanie Chrystusa - co zaprzecza zbawieniu z laski Bozej) czy tzw. Ograniczone Odkupienie ograniczajace skutecznosc ofiary Chrystusa do garstki jakiejs zamknietej grupki wybranych x-istow. To sa rzeczywiste problemy - i nimi warto sie zajac.
Biada ci, ziemio, której królem jest chłopiec i której książęta już rano ucztują!
(Kazn. 10:16), Temat ten o falszywym nauczycielu Johnie F. MacArthurze jr. jest w temacie "Falszywi Nauczyciele" na miejscu.
Owszem byl omawiany juz na tym forum - w specjalnym topicu poswieconym osobie Johna F. Macarthura jr. - gdzie zostalo ponad wszelka watpliwosc wykazane, ze jest to oszust religijny.
Link jaki podales - zawiera oczywiste nieprawdy z Twojej strony, pod ktorymi nie podpisalby sie sam John F. MacArthur jr. poniewaz on byl dumny z tych swoich kontrowersyjnych nauk i zawsze byl wojujacym zwolennikiem tego, ze wg. niego Jezus STAL SIE Synem Bozym dopiero po zmartwychwstaniu, co jest oczywiscie nieprawda. Jezus JEST Synem Bozym a nie stal sie. I jesli chcesz wiedziec kto to jest falszywy nauczyciel, to jest to osoba ktora po pierwsze jest nauczycielem (a John jest z tego dumny, i sam sie jako nauczyciel podpisuje) i jest to nauczyciel, ktory glosi klamstwa o Chrystusie, ba te klamstwa na temat Chrystusa - jak to wykazane zostalo w specjalnej dyskusji o Johnie F. MacArthurze jr. sa kalibru nauk ktore Biblia okresla antychrystusowymi. To bardzo powazny przypadek falszywego nauczania jakie glosi John F. MacArthur jr., czesc z tych pogladow sam John F. MacArtur jr. odwolal - zadajac klam temu co probuje udowadniac Puritan, ze "nigdy JFM nie zaprzeczal Wiecznemu Synostwu Pana Jezusa" - oficjalny dokument byl na oficjalnej stronie Johna F. MacArthura jr. - ale takze z tego dokumentu dowiadujemy sie ze John F. MacArthur jr. nie potepil swoich falszywych i antychrystusowych pogladow ani tez nie widac jakiegos zalu za te poglady - a raczej proba minimalizowania problemu.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 maja 2009, 16:33

Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 16:37

chrześcijanin pisze:Jezus JEST Synem Bozym a nie stal sie
potwierdzisz to czy ponownie nie potwierdzisz?

Zachecam do rozwazenia tematu - wszelkie merytoryczne uwagi, mile widziane.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 31 maja 2009, 16:49

chrześcijanin pisze:chrześcijanin napisał/a:
Jezus JEST Synem Bozym a nie stal sie
potwierdzisz to czy ponownie nie potwierdzisz?

Nigdy nie twierdziłem, że Jezus stał się Synem Bożym. On od zawsze nim był.
I to jest kolejny dowód na to, że moja diagnoza jest słuszna.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 31 maja 2009, 16:58

Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Puritan pisze:I to jest kolejny dowód na to, że moja diagnoza jest słuszna.

niestety Puritan ktos Ci robi kibel z mózgu krzywdzac cię w ten sposób. wyluzuj proszę Cie po raz kolejny !!!


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 17:40

Puritan pisze:Nigdy nie twierdziłem, że Jezus stał się Synem Bożym. On od zawsze nim był.
to dobra wiadomosc, bowiem wsrod falszywych nauczycieli podwazanie wiecznego Synostwa Pana Jezusa jest dosc popularne. Jedni wyznaja incarnational Sonship - czyli mowia, ze Jezus stal sie Synem Bozym przy wcieleniu a inni inna odmiane, ze Synem Bozym stal sie przez zmartwychwstanie.

Pora omowic kolejne cechy falszywych nauczycieli.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Benny Hinn, Kenneth Copeland & Finis Jennings Dake

Postautor: chrześcijanin » 31 maja 2009, 17:54

Teraz o: Benny Hinn, Kenneth Copeland & Finis Jennings Dake

Jezus Chrystus JEST Synem Bozym, a nie jak ucza antyChrystusowi glosiciele, że rzekomo "stał się" Synem Bożym.
Słowo antyChryst w Biblii pojawia sie nieczęsto - pytanie, czy kazdy antyChryst jest falszywym nauczycielem? czy musi nauczac? Na chwile obecna zdaje mi sie ze tak, ze kazdy antyChryst jest falszywym nauczycielem ale nie kazdy falszywy nauczyciel jest antyChrystem.
1Jo 2:18 bpd (16)Bo wszystko, co jest w świecie: pożądliwość ciała, pożądliwość oczu oraz pycha życia, nie jest z Ojca, lecz jest ze świata.(17)A świat przemija wraz ze swoją pożądliwością; kto zaś pełni wolę Boga, ten trwa na wieki. (18) Dzieci, jest ostatnia godzina i — zgodnie z tym, jak słyszeliście, że antychryst przychodzi — pojawiło się i teraz wielu antychrystów. Stąd poznajemy, że jest ostatnia godzina. (19)Wyszli spośród nas, ale nie byli z nas; gdyby bowiem byli z nas, pozostaliby z nami — aby stało się jasne, że nie wszyscy są z nas. (20)A wy macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście świadomi{23}.

1Jo 2:22 bpd (20)A wy macie namaszczenie od Świętego i wszyscy jesteście świadomi{23}.(21)Nie napisałem wam, że nie znacie prawdy, ale że ją znacie i że żadne kłamstwo nie jest z prawdy{24}. (22) Kto jest kłamcą, jeśli nie ten, który przeczy, że Jezus jest Chrystusem? Ten jest antychrystem, kto przeczy Ojcu i Synowi. (23)Każdy, kto odrzuca Syna, nie ma i Ojca; kto przyznaje się do Syna, ma i Ojca. (24)Co do was, niech w was pozostaje to, co słyszeliście od początku. Jeżeli pozostanie w was to, co słyszeliście od początku, to i wy pozostaniecie w Synu i w Ojcu.

1Jo 4:3 bpd (1)Ukochani, przestańcie wierzyć każdemu duchowi{40}, ale badajcie{41} duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków{42} wyszło na ten świat.(2)Po tym poznawajcie Ducha Bożego: Wszelki duch, który przyznaje, że Jezus jest Chrystusem, który przyszedł w ciele, jest z Boga, (3) a wszelki duch, który tego o Jezusie nie przyznaje, nie jest z Boga. Jest to natomiast (duch) antychrysta, o którym usłyszeliście, że przychodzi, i teraz już jest na świecie. (4)Wy z Boga jesteście, dzieci, i odnieśliście nad nimi zwycięstwo, gdyż Ten, który jest w was, większy jest niż ten, który jest w świecie. (5)Oni są ze świata; dlatego mówią, jak (ludzie) ze świata, a świat ich słucha.

2Jo 1:7 bpd (5)A teraz proszę cię, pani — nie jak piszący ci nowe przykazanie, ale to, które mieliśmy od początku — abyśmy się wzajemnie kochali{9}.(6)A to jest miłość, abyśmy postępowali według Jego przykazań; to jest przykazanie — jak słyszeliście od początku — abyśmy zgodnie z nim postępowali. (7) Gdyż wielu zwodzicieli wyszło na ten świat; nie chcą oni przyznać, że Jezus jest Chrystusem, który przyszedł w ciele. Taki jest zwodzicielem i antychrystem. (8)Miejcie się na baczności, abyście nie stracili tego, nad czym pracowaliśmy, ale otrzymali pełną zapłatę{12}. (9)Każdy, kto idzie naprzód, a nie trwa w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto trwa w tej nauce, ten ma i Ojca, i Syna.


many word-faith teachers, such as Benny Hinn and Kenneth Copeland, have verifiably used Dake as a source of their quizzical doctrines. The scope of this paper, however, is not a complete, systematic analysis of the Dake Annotated Reference Bible, but an analysis of what it says about Jesus.
za: http://www.apologeticsindex.org/d47.html

stad mozna posrednio wywnioskowac, ze z falszywym nauczaniem zaprzeczajacym tego, ze Jezus JEST Synem Bozym, Benny Hin & Kenneth Copeland mogli miec kontakt jako zwolennicy nauczania Finisa Jenningsa Dake'go
Finis Jennings Dake (1902-87) was a Pentecostal pastor, teacher, and author whose most influential work is the Dake's Annotated Reference Bible

Ich zauroczenie jego nauczaniem, moze byc posrednia wskazowka, ze co najmniej nie demaskowali antyChrystusowego nauczania Finisa Jenningsa Dake'go, co samo w sobie jest powaznym bledem:
DAKE AND THE INCARNATION
Finis Dake teaches several disputable doctrines concerning the Incarnation of Jesus. First, he denies the eternal Sonship of Jesus Christ by teaching that Jesus became the Son of God when He was born into flesh at Bethlehem. Second, Dake teaches that Jesus became the Christ at His baptism. To put it another way, Jesus was not the Christ from all eternity, but was appointed with the office of Christ at His baptism. Third, Dake denies the deity of Jesus by stating that He totally emptied Himself of the attributes of God when He came to earth.
Eternal Sonship
The first doctrine to be examined in this section is Finis Dake's position on Jesus as the eternal Son of God. In essence, Dake asserts that Jesus was not the Son of God from all eternity, but became the Son of God when He was incarnated.
Dake begins by defining the word "son." In his note on John 1:14 ("the Word was made flesh"), Dake alleges that, "This made Him God's Son, for sonship in connection with Jesus Christ always refers to humanity, never to deity." To put it another way, Dake is saying that the title "Son of God" does not refer to Jesus as God, but Jesus as man. This definition of the term Son of God is found throughout Dake's writings. In an extended footnote on Luke 1:35, Dake argues for his position in great detail:
Sonship with Christ always refers to humanity, not to deity. As God, He had no beginning; was not begotten or He would have had a beginning as God; and was not God's Son. But as man, He had a beginning, was begotten, and was God's Son. . . . Multiplied problems increase and become unanswerable with Scripture if we hold to the theory of eternal sonship, but all questions are clear when we accept the plain statements of Scripture that sonship refers to humanity and not to deity.
Dake believes that Jesus, the Second Person of the Trinity became the Son of God when he was conceived in Mary's womb. The Pentecostal pastor contends that the birth of Jesus in Bethlehem "was when God had a Son through Mary. This happened on a certain day, 'This day I have begotten thee,' and therefore, we cannot say that God had a Son before this time." Dake concludes his argument against the Eternal Sonship of Jesus by stating:
As man and as God's Son He was not eternal, He did have a beginning, He was begotten, this being the same time Mary had a Son. Therefore, the doctrine of eternal sonship of Jesus Christ is irreconcilable to reason, is unscriptural, and is contradictory to itself. . . . The word Son supposes time, generation, father, mother, beginning, and conception. . . . If sonship refers to deity, not to humanity, then this person of the Deity had a beginning in time and not in eternity.


antyChryst to ktos taki wyczerpujacy znamiona antyChrystusowego nauczania opisanego w Biblii, a nie po prostu jakis tam zwodziciel - nie pasujacy do tych cech z Biblii. Choc czesc falszywcow podlega potepieniu za niepotepianie i nie demaskowanie antyChrystusowego nauczania takiego jak nauczanie Finisa Jenningsa Dake'go, co samo w sobie jest powaznym bledem i wlacza ich do klubu antyChrystusowej kampanii zwodzenia.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 02 cze 2012, 20:21

Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Wycofuję się z tego stwierdzenia. Stwierdzenie to było wynikiem potępiania MacArthura bez przyczyny. Na forum ewangeliczni.forumowisko wczoraj
chrześcijanin pisze:to było niegodne z mojej strony, jednak w 2009 nie miałem tego przeświadczenia jakie mam dzisiaj dopóki w czasie gdy rozważałem Ewangelię

Więcej:
http://ewangeliczni.forumowisko.net/pos ... .htm#11301


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2012, 15:00

Puritan pisze:
Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Wycofuję się z tego stwierdzenia. Stwierdzenie to było wynikiem potępiania MacArthura bez przyczyny. Na forum ewangeliczni.forumowisko wczoraj
chrześcijanin pisze:to było niegodne z mojej strony, jednak w 2009 nie miałem tego przeświadczenia jakie mam dzisiaj dopóki w czasie gdy rozważałem Ewangelię

Więcej:
http://ewangeliczni.forumowisko.net/pos ... .htm#11301
Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 06 cze 2012, 16:34

Lash pisze:
Puritan pisze:
Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Wycofuję się z tego stwierdzenia. Stwierdzenie to było wynikiem potępiania MacArthura bez przyczyny. Na forum ewangeliczni.forumowisko wczoraj
chrześcijanin pisze:to było niegodne z mojej strony, jednak w 2009 nie miałem tego przeświadczenia jakie mam dzisiaj dopóki w czasie gdy rozważałem Ewangelię

Więcej:
http://ewangeliczni.forumowisko.net/pos ... .htm#11301
Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)


Och... ja bym te korekte rozszerzyl jeszcze o kiilka osob. :mrgreen:


Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 06 cze 2012, 16:52

jj pisze:
Lash pisze:
Puritan pisze:
Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Wycofuję się z tego stwierdzenia. Stwierdzenie to było wynikiem potępiania MacArthura bez przyczyny. Na forum ewangeliczni.forumowisko wczoraj
chrześcijanin pisze:to było niegodne z mojej strony, jednak w 2009 nie miałem tego przeświadczenia jakie mam dzisiaj dopóki w czasie gdy rozważałem Ewangelię

Więcej:
http://ewangeliczni.forumowisko.net/pos ... .htm#11301
Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)


Och... ja bym te korekte rozszerzyl jeszcze o kiilka osob. :mrgreen:
A to pewne :)
Dlatego z drżeniem i bojźnia swoje zbawienie sprawuję w pokoju Ducha Św - Bowiem wiem kto jest moim Panem :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 06 cze 2012, 22:34

Lash pisze:Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)

Po co mi to piszesz? By uchodzić za kogoś, kto nie potrzebuje korekty?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 11 cze 2012, 12:14

Puritan pisze:
Lash pisze:Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)

Po co mi to piszesz? By uchodzić za kogoś, kto nie potrzebuje korekty?
Nie, czekam cierpliwie aż przyjdzie na ciebie :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
jj
Posty: 8277
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:17
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Lokalizacja: zagranica
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: jj » 11 cze 2012, 12:40

Lash pisze:
jj pisze:
Lash pisze:
Puritan pisze:
Puritan pisze:Nie ma wątpliwości: jesteś opętany.

Wycofuję się z tego stwierdzenia. Stwierdzenie to było wynikiem potępiania MacArthura bez przyczyny. Na forum ewangeliczni.forumowisko wczoraj
chrześcijanin pisze:to było niegodne z mojej strony, jednak w 2009 nie miałem tego przeświadczenia jakie mam dzisiaj dopóki w czasie gdy rozważałem Ewangelię

Więcej:
http://ewangeliczni.forumowisko.net/pos ... .htm#11301
Poczekamy na Bożą korektę ciebie :)


Och... ja bym te korekte rozszerzyl jeszcze o kiilka osob. :mrgreen:
A to pewne :)
Dlatego z drżeniem i bojźnia swoje zbawienie sprawuję w pokoju Ducha Św - Bowiem wiem kto jest moim Panem :)


Widac, ze za duzo sie mieszasz do tego sprawowania, jesli myslisz, ze to bylo do ciebie. :-D



Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości