Czy jesteś niewolnikiem Chrystusa?

Jaki jest człowiek wg Boga
Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Czy jesteś niewolnikiem Chrystusa?

Postautor: Puritan » 15 maja 2009, 21:39

Gdy miałem naście lat przyszła do mnie myśl: Jakby to było żeby całkowicie oddać się Bogu? Było to dla mnie nie do pomyślenia. Jak można żyć bez możliwości kontrolowania swojego życia? Pomyślałem sobie, że religijnym człowiekiem mogę zostać, mogę być nawet bardzo pobożny, ale jakąś swobodę panowania nad własnym życiem po prostu muszę sobie pozostawić. I właśnie dlatego byłem z dala od Boga. Jedynym sposobem aby przyjść do Niego to stanie się niewolnikiem Chrystusa. Polecam urywki kazania John'a MacArthur'a na ten temat: http://purytanin.wordpress.com/2009/05/ ... macarthur/


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 15 maja 2009, 23:46

Puritan, ja nie jestem "niewolnikiem Chrystusa", jestem Jego dzieckiem


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 15 maja 2009, 23:55

A ja jestem i Jego niewolnikiem i Jego dzieckiem, a nawet jestem współdziedzicem wraz z Nim. Ale chciałbym się skupić na aspekcie niewolnictwa.
Jeśli nie jesteś niewolnikiem Chrystusa, oznacza to, że nie jest On dla ciebie Panem, zgodzisz się?


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Norbi
Posty: 8516
Rejestracja: 02 mar 2009, 23:08
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: Newcastle upon Tyne
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Norbi » 16 maja 2009, 00:09

Puritan pisze:A ja jestem i Jego niewolnikiem i Jego dzieckiem, a nawet jestem współdziedzicem wraz z Nim.

Czyli mam przez to rozumieć, że jesteś niewolnikiem swego ojca? Współczuję
Puritan pisze:Jeśli nie jesteś niewolnikiem Chrystusa, oznacza to, że nie jest On dla ciebie Panem, zgodzisz się?

Nie. Ja chcę iść za Chrystusem, być jago naśladowcą, itp... Niema to nic wspólnego z niewolą


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 maja 2009, 02:23

Marcus pisze: ja nie jestem "niewolnikiem Chrystusa", jestem Jego dzieckiem
Gal. 4:7: Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga.
Oczywiscie falszywi nauczyciele pokroju Johna F. MacArthura jr. mowia wbrew Biblii.

Nawet jesli przez chwile, Chrystus mialby jakiegos niewolnika, to po 7 latach mialby obowiazek go wypuscic (czyli wolny jestem minimum 11 lat, bo 18 lat temu bylem wykupiony):
Po upływie siedmiu lat każdy wypuści na wolność swojego brata, Hebrajczyka, który się tobie zaprzedał: Przez sześć lat będzie twoim niewolnikiem, potem puścisz go wolno od siebie; lecz wasi ojcowie nie usłuchali mnie i nie nakłonili swojego ucha. (Jer. 34:14)

Czyz Prawodawca sam nie mialby stosowac Prawa? Kolejne falszywe oszczerstwo pod adresem Jezusa, który:
Wtedy pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (Mat. 18:27)
On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, (Kol 1:13)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony
Obrazek
cms|skr328|PL50950Wroclaw68
Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 maja 2009, 02:34

Marcus pisze:Niema to nic wspólnego z niewolą
a wrecz odwrotnie - z wolnoscia.
Do wolnosci powolani jestesmy:
Bo wy do wolności powołani zostaliście, bracia (Gal. 5:13)
Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli (Gal. 5:1)
Do nauczania Johna F. MacArthura jr. i tych nauk jakie są tworzone z inspiracji tego zwodniczego sposobu przekręcania Pisma jakiego dokonuje ten kaznodzieja, pasują słowa:
Nie bacząc na fałszywych braci, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, (Gal. 2:4)
Takie oddalenie od wolności powoduje zniewolenia, np. takie, że:
Oczy ich wypatrują tylko cudzołożnic (itd.) (2 Piotr. 2:14) czego probka moze byc chec doszukiwania sie czy to roznych potencjalnie lub faktycznie gorszacych scen, czy podobnych rzeczy - ktore normalnie bylyby niezauwazone i bez mocy kalania swym brudem, ale przez uwypuklanie ich staja sie w centrum zainteresowania, kto jakiemu zlu ulega takiego zla staje sie niewolnikiem.

WOLNOSC - to jedna z cech chrzescijanstwa.
Wszystko mi wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne. Wszystko mi wolno, lecz ja nie dam się niczym zniewolić. (1 Kor. 6:12)
Wszystko wolno, ale nie wszystko jest pożyteczne; wszystko wolno, ale nie wszystko buduje. (1 Kor. 10:23)
Niewolnik nie napisze, ze "wszystko mu wolno" bo juz jest zniewolony.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 maja 2009, 02:43

Krwią Jezusa oczyszczony
Wolnym ja! Wolnym ja!
Z wszystkich grzechów uwolniony
Jestem ja! Jestem ja!
Uwierzyłem, że na krzyżu za mnie Jezus zmarł,
On mi z łaski i miłości
Wolność Dał. Wolność Dał
pieśń 156 pisze: Krwią Jezusa Oczyszczony, wolnym ja, wolnym ja!
Z wszystkich grzechów uwolniony, jestem ja, jestem ja!
Uwierzyłem, że na krzyżu za mnie Jezus zmarł,
On mi z łaski i miłości wolność dał, wolność dał.
Życie wieczne i zbawienie On mi dał, On mi dał
Drogą mą i odkupieniem, On się stał, On się stał
On zmarł za mnie, zmarł za Ciebie, On za wszystkich zmarł
A kto wierzy, temu daje życia dar, życia dar
Z Jego Ducha odrodzony, jestem ja, jestem ja
w dziecko Boże przemieniony, jestem ja, jestem ja
Panu chwała, wieczna chwała, że On za mnie zmarł,
Panu chwała, wieczna chwała! Wolnym ja! Wolnym ja!


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 16 maja 2009, 07:20

(22) Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny. Rzym 6:22

Słowo słuzba użyta w tym tłumaczeniu to: Strong's G1402 - douloō
δουλόω

Transliteration

douloō


Pronunciation

dü-lo'-ō (Key)

Part of Speech

masculine noun


Root Word (Etymology)

from G1401

1) to make a slave of, reduce to bondage

2) metaph. give myself wholly to one's needs and service, make myself a bondman to him

za : http://www.blueletterbible.org/lang/lex ... 1402&t=KJV

Byliśmy niewolnikami/sługami diabła/grzechu, Bóg nas wyzwolił abyśmy Jemu służyli jako posłuszne dzieci Boże.
Zresztą znając trochę wschodnie obyczaje (moja żonka pochodzi ze środkowej Azji) trochę lepiej można zrozumieć co to znaczy być dzieckiem a jednocześnie sługą ojca. Dla nas XXI wiecznych europejczyków jest to oczywiście nie do pojęcia sprzeczność.


Puritan
Posty: 4628
Rejestracja: 19 maja 2008, 16:04
wyznanie: Kościół Ewangelicznych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: Puritan » 16 maja 2009, 08:06

"Lecz teraz, będąc uwolnieni od grzechu, a zniewoleni Bogu, macie pożytek swój ku poświęceniu, a koniec żywot wieczny." (Rzym. 6:22 BG)

doulwyentev
Definition:

1) to make a slave of, reduce to bondage
2) metaph. give myself wholly to one's needs and service,
make myself a bondman to him

http://dev.bible.org/interlinear/grk2ne ... php?s=1402

doulwyentev
Definicja:

1) uczynić niewolnikiem, zmusić do niewoli
2) metafor. oddać siebie całkowicie potrzebom i usługiwaniu komuś innemu, uczynić z siebie człowieka będącego w niewoli wobec niego


Biblia naucza, że wszyscy chrześcijanie są niewolnikami Boga i Jezusa. Zobaczmy jakie zdanie ma na ten temat "chrześcijanin".

chrześcijanin pisze:Oczywiscie falszywi nauczyciele pokroju Johna F. MacArthura jr. mowia wbrew Biblii.

chrześcijanin pisze:Czyz Prawodawca sam nie mialby stosowac Prawa? Kolejne falszywe oszczerstwo pod adresem Jezusa
chrześcijanin pisze:Do nauczania Johna F. MacArthura jr. i tych nauk jakie są tworzone z inspiracji tego zwodniczego sposobu przekręcania Pisma jakiego dokonuje ten kaznodzieja, pasują słowa:
Nie bacząc na fałszywych braci
, którzy po kryjomu zostali wprowadzeni i potajemnie weszli, aby wyszpiegować naszą wolność, którą mamy w Chrystusie, żeby nas podbić w niewolę, (Gal. 2:4)
Takie oddalenie od wolności powoduje zniewolenia, np. takie, że:
Oczy ich wypatrują tylko cudzołożnic (itd.) (2 Piotr. 2:14) czego probka moze byc chec doszukiwania sie czy to roznych potencjalnie lub faktycznie gorszacych scen, czy podobnych rzeczy - ktore normalnie bylyby niezauwazone i bez mocy kalania swym brudem, ale przez uwypuklanie ich staja sie w centrum zainteresowania, kto jakiemu zlu ulega takiego zla staje sie niewolnikiem.


(...)

ciach ciach. jul.
Ostatnio zmieniony 16 maja 2009, 16:21 przez Puritan, łącznie zmieniany 1 raz.


Serdecznie zapraszam na nowe wpisy https://purytanin.wordpress.com/
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 16 maja 2009, 10:42

ja był bym za tym by mówić o chrześcijanach "słudzy"
Rz 12:1 Bw "Wzywam was tedy, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście składali ciała swoje jako ofiarę żywą, świętą, miłą Bogu, bo taka winna być duchowa służba wasza."
oraz
Lk 17:10 Bw "Tak i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono, mówcie: Sługami nieużytecznymi jesteśmy, bo co winniśmy byli uczynić, uczyniliśmy."
można polemizować czy sługa = niewolnik :?:


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"
- C.H.Spurgeon -
http://noweprzymierze.org
Axanna
Posty: 5369
Rejestracja: 12 sty 2008, 14:52
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Axanna » 16 maja 2009, 10:58

Otóż to, markulus. Sam Jezus nakazał mówić o sobie, że sługami i to nieużytecznymi jesteśmy - nawet kiedy zrobimy wszystko co nam polecono.

Ale niestety dzisiaj jest tendencja mówić o sobie "jestem dzieckiem", nie robiąc przy tym dokładnie nic z tego co Pan zalecał, jak na dziecko zresztą przystało...


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 16 maja 2009, 14:13

savedrob pisze:(22) Teraz zaś, wyzwoleni od grzechu, a oddani w służbę Bogu, macie pożytek w poświęceniu, a za cel żywot wieczny. Rzym 6:22

Słowo słuzba użyta w tym tłumaczeniu to: Strong's G1402 - douloō
δουλόω

Uczciwe studium nakazywaloby aby z takim samym zacieciem i z zachowaniem rownowagi zastanowic sie jakie slowo jest w
Gal. 4:7: Tak więc już nie jesteś niewolnikiem, lecz synem, a jeśli synem, to i dziedzicem przez Boga.

Biblia na pewno w Gal 4:7 mowi: "nie jestes niewolnikiem" a w zadnym miejscu nie mowi "jestes niewolnikiem".
Zatem odpowiedz na pytanie z tematu jest negatywna.
Nie jestem niewolnikiem.

Nawet jesli przez chwile, Chrystus mialby jakiegos niewolnika, to po 7 latach go wypuscil:
Po upływie siedmiu lat każdy wypuści na wolność swojego brata, Hebrajczyka, który się tobie zaprzedał: Przez sześć lat będzie twoim niewolnikiem, potem puścisz go wolno od siebie; lecz wasi ojcowie nie usłuchali mnie i nie nakłonili swojego ucha. (Jer. 34:14)
Czyz Prawodawca sam nie mialby stosowac Prawa? Kolejne falszywe twierdzenie pod adresem Pana Jezusa, który:
Wtedy pan ulitował się nad owym sługą, uwolnił go i dług mu darował. (Mat. 18:27)
On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, (Kol 1:13)

Gal 4:3 Even 2532 so 3779 we 2249, when 3753 we were 2258 children 3516, were 2258 in bondage 1402 under 5259 the elements 4747 of the world 2889:

slowo 1402 jest uzyte w Galacjan 4:3
Podobnie i my, gdy byliśmy dziećmi, byliśmy poddani w niewolę żywiołów tego świata;
(Gal. 4:3)
zniewolenie jest dla dzieci Bozych przeszloscia

Natomiast w wolnosci chrzescijanskiej, w ktorej wszystko mi wolno, z wolnej i nieprzymuszonej checi - bez przymusu - kazde dziecko Boze z radoscia i checia robi to co chce Bog poniewaz jest to moje dziedzictwo i jako czlonek rodu krolewskiego jestem osobiscie zainteresowany tym by Boże Królestwo rozwijało się. Bo to moj wlasny interes jako dziedzica Bozego dbac o moja wlasnosc.


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
savedrob
Posty: 542
Rejestracja: 19 lip 2008, 11:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: savedrob » 16 maja 2009, 14:48

chrześcijanin pisze:Natomiast w wolnosci chrzescijanskiej, w ktorej wszystko mi wolno, z wolnej i nieprzymuszonej checi - bez przymusu - kazde dziecko Boze z radoscia i checia robi to co chce Bog poniewaz jest to moje dziedzictwo i jako czlonek rodu krolewskiego jestem osobiscie zainteresowany tym by Boże Królestwo rozwijało się. Bo to moj wlasny interes jako dziedzica Bozego dbac o moja wlasnosc.


I z tym się zgadazam. Jestem sługą - wykonawcą Bożej woli bez przymusu i z radością. Wypełniam Boże prawo z radością - ponieważ wiem, że jest to dla mnie najlepsze i sprawia radość Ojcu - którego kocham.


Awatar użytkownika
chrześcijanin
Posty: 3451
Rejestracja: 13 cze 2008, 20:24
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: okręgi niebiańskie Ef2:6
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: chrześcijanin » 22 maja 2009, 21:57

savedrob pisze:I z tym się zgadazam. Jestem sługą - wykonawcą Bożej woli bez przymusu i z radością. Wypełniam Boże prawo z radością - ponieważ wiem, że jest to dla mnie najlepsze i sprawia radość Ojcu - którego kocham.
Pamietajac rownoczesnie ze On nas pierwej umilowal i Wlasnego Syna za nas wydal. W calosci wszystkie nasze ciezary Jezus wzial i bierze na Siebie. Zdjąłem brzemię z barków twoich, Dłonie twe są wolne od dźwigania koszów. (Ps. 81:7)


Wierz w Pana Jezusa Chrystusa a będziesz zbawiony

Obrazek

cms|skr328|PL50950Wroclaw68

Zapraszam 11-14 luty na wykłady Maxa Billetera na Śląsku LINK: http://skroc.pl/3fb2
Awatar użytkownika
markulus
Posty: 4247
Rejestracja: 13 lis 2008, 09:18
wyznanie: Protestant
Lokalizacja: Wawa
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: markulus » 23 maja 2009, 17:26

Dlatego moze w dyskusji posuniemy sie kawałeczek delej. Mam swiadomośc ze temat jest tak obszerny ze nie da sie go zgłębić do końca, ale spróbujmy ;-) Jezus powiedział:

J 15:14 Bw "Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję."

J 15:15 Bw "Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego; lecz nazwałem was przyjaciółmi, bo wszystko, co słyszałem od Ojca mojego, oznajmiłem wam."

a wiec sługa czy przyjaciel ?


"Prawo jest dla tych, którzy sami siebie uważają za sprawiedliwych, aby upokorzyć ich pychę. Ewangelia jest dla zgubionych by podnieść ich z rozpaczy"

- C.H.Spurgeon -

http://noweprzymierze.org

Wróć do „Antropologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości