Paweł apostoł?

Jak postrzegamy Boga....
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 28 sie 2013, 13:42

Lash pisze:
KAAN pisze:
Lash pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Apostołowie w Dz1 chcieli działać na sposób ST, używali metod z zakonu aby coś osiągnąć.

Apostołowie mieli tak uczynić i mogli i DOBRZE ZROBILI.
Uczniowie mili juz otwarte umysły i dobrze rozumieli co maja zrobić.
A skąd wiesz jakie mieli umysły?

Bowiem Słowo Boga o tym mówi :)

(45) Wtedy oświecił ich umysły, aby rozumieli Pisma, (Ew. Łukasza 24:45, Biblia Tysiąclecia)

Jak widać Apostołowie ROZUMIELI PISMA a nie byli w nieświdomości.
Znowu kontekst się kłania, przeczytaj cały rozdział 24 i dowiesz się że chodziło o niezrozumienie pewnej konkretnej sprawy. Apostołowie nie rozumieli wszystkiego, bo jeszcze w czasie ostatniej wieczerzy kłócili się kto jest najważniejszy, a Piotr chciał swoje życie położyć za Pana Jezusa. Kompletne niezrozumienie sytuacji. Apostołowie to na prawde trudny przypadek edukacyjny dla Pana Jezusa, który lubił wielkie wyzwania :)


Kaan tu ziemia :D
Oba wydarzenia miały miejsce PRZED otworzeniem Umysłów - 24 Rozdział Łukasza to Ostatni rozdział tej księgi i CHRYSTUS otworzył ich umysły PO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIU.
Więc oba przykłady sa całkocie nie na miejscu!
Rzeczywiście pomyliłem czasy, ale nie zmienia to mojego stwierdzenia o zrozumieniu konkretnych problemów, chodziło o Mesjasza.

Jezus otworzył ich umysły aby zrozumieli PISMA i to się stało. Nie ma co negować Prawdy Chrystusa :/
Tak, do tej konkretnej sprawy, ale nie ma jeszcze danego Ducha dla Kościoła, Kościół jeszcze nie istnieje zostanie założony dopiero po wniebowstąpieniu Pana.

KAAN pisze:
KAAN pisze: Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D

Zdaje ci się :)
Opis Wylania DUCHA św to nie opis OTRZYMANIA Go - Jana 20 ukazuje że wzięli Duch Sw.
No tak, i znowu mylisz napełnienie Duchem Świętym z otrzymaniem Ducha w dniu pięćdziesiątnicy, król Saul też dostał Ducha i prorokował... pomyśl :)
A dniu 50 nie OTRZYMALI DUCHA ŚW.
Żaden tekst nie mówi że wtedy otrzymali DUCHA Św.
Wtedy nastapiło WYLANIE Ducha Św. Obecnośc Boga wróciła do Świątyni Bóg jest ze swoim Ludem!
Otrzymanie Ducha Św nastapiło w JANA 20 Gdzie Jezus DAL IM DUCHA ŚW. Tchnął na nich i rzekł WEŹMIJCIE Ducha Sw.
No właśnie został wylany Duch Święty, rozpoczął się czas Kościoła. Do tej pory Duch działał na sposób starotestamentowy.
(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
Dokładnie tak, to było danie Ducha działającego w poselstwie uczniów. Nie ma tu jeszcze Kościoła i sposobu działania Ducha takiego jak w Kościele.

KAAN pisze: Dwunastu to nie dwunastu tancerzy na rurce ale Dwunastu APOSTOŁÓW..
Myślę że zbyt dużo słów na ten temat padło zaczynają się nieprzyzwoite słowa...

KAAN pisze:
Bóg nie krytykuje tego ale AKCEPTUJE.
Nie ma w NT akceptacji tego wydarzenia.

Oczywiście że JEST tak samo jak jest akceptacja tego że PIOTR uzdrowił człowieka w świątyni :roll:
Gdzie?

KAAN pisze:
1. Malujesz nieprawdziwy obraz. Apostołowie nie uzywali ZAKONU w sprawach ZBORU ale użyli LOSÓW aby Bóg wskazał kto ma otrzymać po nim episkopie - czyli kto ma dołączyć do ich GRONA. Jako, że nie była to służba które były dziedziczna albo przechodznia to nie mogło byc ŻADNEJ POWTÓRKI :)
Losy to sposób z zakonu, a nie z czasu Kościoła.
Tak samo JAK
- śluby - por Dzieje 21 [/quote]Jaki był efekt? Czy pozytywny? Czy działanie Pawła było skuteczne?Z jakich pobudek Paweł uczynił ślub?
- Piotrowe przetrzganie czystych pokarmów - do KORNELIUSZA Dzieje 11
Czy Pan Bóg pochwalał Piotra?To co Bóg oczyścił Piotr miał uznawać za czyste.
- Nauczanie w świątyni i uczęszczanie do świątyni. Dzieje 3
Dobre miejsce do spotkań, jakie były motywacje wierzących? Wypełnianie zakonu?

Więc jak widać MUSIAŁBYĆ unieważnić pół Dziejów bowiem masz złe fundamenty :/
Nie unieważnić, ale powinieneś dobrze zrozumieć, że przez niektóre wydarzenia opisane w Biblii Duch Święty pokjazuje nam ze nie należy pewnych rzeczy praktykować.
KAAN pisze:
2. Paweł nie Został dołączony do 12 i nigdy nie miał być!
Został, przez Pana Jezusa na Drodze do Damaszku.
Pan Jezus nie mówi - DOŁĄCZYSZ DO DWUNASTU więc nie zmyślaj bracie :roll: . Paweł wyklucza się z DWUNASTU - 1 kor 15
Nie wyklucza, to ty wykluczasz, zmyślasz Lashu :)

Paweł niegdy nie został dołączony do DWUNASTU.
Sam się też wyklucza z GRONA w słowach
Nie został dołączny przez ludzi. ale został dołącznoy przez Pana Jezusa jego suwerenną decyzją i wiem że Paweł ma swoje imię na bramie niebiańskiego Jeruzalem :)

Paweł był APOSTOŁEM Chrystusa ale nie był DWUNASTYM ani nie należał do GRONA 12.
Był jednym z KILKUNASTU apostołów którzy są wymieniami w PIŚMIE ŚW.
Musisz stwierdzić ze wszyscy inni to nie APOSTOŁOWIE Chrystusa :roll:
Grono 12 jest czymś innym niż 12 apostołów Baranka, Bycie apostołem w czasie NT było czymś innym niż bycie apostołem Baranka, apostołów (posłanych) było wielu, ale apostołem Baranka było tylko 12 i ich imiona są na Bramach niebiańskiego Jeruzalem. Nie jest napisane że będzie 15 imion, ale 12 specjalnych apostołów, ta specjalność polega na osobistym powołaniu przez Pana Jezusa.


KAAN pisze:Poza tym wydarzenia z Maciejem daje nam do zrozumienia to, że do służby Pańskiej powołuje sam Pan Jezus, a nie rada biskupów, albo pastorzy.


Wam może dawać różne rzeczy do zrozumienia :D -
WAM też powinno, Słowo reguluje wiele spraw i powinniście poszukiwać właściwego zastosowania Słowa Bożego.

Jak więc widać twoje wywody PRZECZĄ PISMU Św. :/
To tylko tak się tobie wydaje :)
KAAN pisze: Stanowisko w Kościele to nie nadanie, ordynowanie, ale dar Boży do służby. Starsi powinni umieć dostrzec kogo Pan wybrał do działania i takiemu pomagać, a nie własną wolą i metodami wyznaczać swoich apostołów. Wybór Macieja to wielka i doskonała lekcja dla starszych w zborach.


NIe w atki sposób jak to prezentujesz.
TO co głosisz poprostu PRZECZY Nauce NT :/
Nie przeczy, ale jest wnioskiem z nauki, mylisz się w swoich osądach, musisz jeszcze nad tym wszystkim podumać :)
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Oczywiście - Kaan obuy Pan dał ci zrozumieć lepiej Pisma :/
Dziękuję za błogosławieństwo :) , w tym tygodniu będę nauczał o postaciach biblijnych, przydała by się pomoc Pańska :)

I niech ci Bóg Błogosłwi i otworzy oczy abyś potem nie musiał odbierać podwójnej kary :/ BTW o to też i dla sibie proszę :)
Mam nadzieję na koronę a nie na karę, Pan Jezus obiecał mi nagrodę a nie karę, nie martw się nie wszystko przychodzi od razu, w twoim wieku też różnie myślałem o różnych sprawach :)


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 wrz 2013, 12:16

KAAN pisze: Rzeczywiście pomyliłem czasy, ale nie zmienia to mojego stwierdzenia o zrozumieniu konkretnych problemów, chodziło o Mesjasza.

Spoko - każdemu się zdarza ...
KAAN pisze:
Jezus otworzył ich umysły aby zrozumieli PISMA i to się stało. Nie ma co negować Prawdy Chrystusa :/
Tak, do tej konkretnej sprawy, ale nie ma jeszcze danego Ducha dla Kościoła, Kościół jeszcze nie istnieje zostanie założony dopiero po wniebowstąpieniu Pana.

Nie ma takiej nauki wyłożonej wprost - Kościół Istnieje - Światynia i ciało Pana jest TAKIE samo jak po wniebowstapieniu jedyne co się zmienia to FAKT że chwała Boga - Jego Duch Św wylewa się na Świątynię czyli Kościół!

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze: Dopiero po tym wydarzeniu jest opis zesłania Ducha Świętego. Coś mi się wydaje Lashu że próbujesz prorokować o stanie świadomości pisarzy Biblii :D

Zdaje ci się :)
Opis Wylania DUCHA św to nie opis OTRZYMANIA Go - Jana 20 ukazuje że wzięli Duch Sw.
No tak, i znowu mylisz napełnienie Duchem Świętym z otrzymaniem Ducha w dniu pięćdziesiątnicy, król Saul też dostał Ducha i prorokował... pomyśl :)
A dniu 50 nie OTRZYMALI DUCHA ŚW.
Żaden tekst nie mówi że wtedy otrzymali DUCHA Św.
Wtedy nastapiło WYLANIE Ducha Św. Obecnośc Boga wróciła do Świątyni Bóg jest ze swoim Ludem!
Otrzymanie Ducha Św nastapiło w JANA 20 Gdzie Jezus DAL IM DUCHA ŚW. Tchnął na nich i rzekł WEŹMIJCIE Ducha Sw.
No właśnie został wylany Duch Święty, rozpoczął się czas Kościoła. Do tej pory Duch działał na sposób starotestamentowy.


Skąd to masz?
Widzisz to tylko ZAŁOŻENIA. Tekst tego nie mówi.
Jezus gdy tchnał na uczniów rzekł im

(22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego! (23) Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane. - Jan 20

Jak najbardziej Nowotestamentowe działanie.
Kościół istniał w dniu zmartwychwstania ale wylanie na siątynie oczekiwanej chwały to wspaniała rzecz.

KAAN pisze:
(21) A Jezus znowu rzekł do nich: Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam. (22) Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: Weźmijcie Ducha Świętego!
Dokładnie tak, to było danie Ducha działającego w poselstwie uczniów. Nie ma tu jeszcze Kościoła i sposobu działania Ducha takiego jak w Kościele.


A możesz wymienić te sposoby :roll:

KAAN pisze:
KAAN pisze: Dwunastu to nie dwunastu tancerzy na rurce ale Dwunastu APOSTOŁÓW..
Myślę że zbyt dużo słów na ten temat padło zaczynają się nieprzyzwoite słowa...


Wykazuję absurd tezy, że gdy mowa w Dziejach 6 i 1 Kor 15 to nie wiemy o jakich Dwunastu chodzi :roll: Taka teza jest absurdalna bowiem Kontekst ukazuje to jednoznacznie w Dziajach 6 :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
Bóg nie krytykuje tego ale AKCEPTUJE.
Nie ma w NT akceptacji tego wydarzenia.

Oczywiście że JEST tak samo jak jest akceptacja tego że PIOTR uzdrowił człowieka w świątyni :roll:
Gdzie?


A co PIOTR Źle uczynił, że uzdrowił Chorego wchodząc do Świątyni :)

Przeczytaj rozdiał 3 od wersu 1.
Nie ma ani słowa że byli kierowani Duchem Św bardziej lub mniej niż w Dziejach 1 :D czy jest to ZŁE ŻE PIOTR UZDROWIŁ CHROMEGO?

Idąc za twoim żadaniem, że musi być wskazane, że to Duch Św ich pobudził to Piotr ŻLE UCZYNIŁ :/

KAAN pisze:
KAAN pisze:
1. Malujesz nieprawdziwy obraz. Apostołowie nie uzywali ZAKONU w sprawach ZBORU ale użyli LOSÓW aby Bóg wskazał kto ma otrzymać po nim episkopie - czyli kto ma dołączyć do ich GRONA. Jako, że nie była to służba które były dziedziczna albo przechodznia to nie mogło byc ŻADNEJ POWTÓRKI :)
Losy to sposób z zakonu, a nie z czasu Kościoła.
Tak samo JAK
- śluby - por Dzieje 21
Jaki był efekt?

Uczniowie się odczepili od Pawła :)
KAAN pisze: Czy pozytywny? Czy działanie Pawła było skuteczne?Z jakich pobudek Paweł uczynił ślub?

Pozytywny i skuteczny. Nie znamy pobudek Pawła innych niż MIŁOŚĆ do BRACI i Fakt tego, że uniżał sie dla ewangeli i dla tych pod PRAWEM był JAKBY POD PRAWEM :) 1 kor 9 :)
KAAN pisze:
- Piotrowe przetrzganie czystych pokarmów - do KORNELIUSZA Dzieje 11
Czy Pan Bóg pochwalał Piotra?To co Bóg oczyścił Piotr miał uznawać za czyste.


Nigdzie nie GANI Piotra ale ukazuje mu zmianę! Od tego momentu Piotr wiedział CO BÓG CHE W TEJ SPRAWIE - czamu wcześniej Duch Św nie obajwił mu sprawy pogan i pokarmów :O - Przecież Piotr miał Ducha Św :roll:
Bóg działa w CZASIE i czas od 30 roku do zburzenia Światyni to czas przejściowy w którym Prawo i Swtara Świątynia mieszały się z Łaską i Kościołem. W trakcie czytania Dziejów widać ze te dwei rzeczy rozchodzą się stopniowo coraz bardziej aż do słow Pawła Dzieje 28:25 - 31

Proces oddzielenia Kośicoła od Izraela ( w sensie Prawa i Światyni ) zakończył sie ostatecznie zburzeniem świątyni w Jerozlimie!

KAAN pisze:
- Nauczanie w świątyni i uczęszczanie do świątyni. Dzieje 3
Dobre miejsce do spotkań, jakie były motywacje wierzących? Wypełnianie zakonu?


Oczywiście, że TAK z czasem dopiero zrozumieli, że jest inaczej i że Świątynia będzie zburzona etc.
Dlatego też i w 15 Dziejów mamy ZNACZACY tekst - kamień milowy w porzucaniu PRAWA na rzecz łaski!
Jak widać REAKCJA apostołów na PRAWO była nie taka że:
+ Wiemy wszyscy że jest łaska i to było zawsze jasne ;)
Ich trakcja jest inna

(5) Lecz niektórzy nawróceni ze stronnictwa faryzeuszów oświadczyli: Trzeba ich obrzezać i zobowiązać do przestrzegania Prawa Mojżeszowego. (6) Zebrali się więc Apostołowie i starsi, aby rozpatrzyć tę sprawę.

Apostołowie ROPATRZYLI a nie mówili - PRZECIEZ już 10 lat głosimy że jest inaczej! :roll:

KAAN pisze:
Więc jak widać MUSIAŁBYĆ unieważnić pół Dziejów bowiem masz złe fundamenty :/
Nie unieważnić, ale powinieneś dobrze zrozumieć, że przez niektóre wydarzenia opisane w Biblii Duch Święty pokjazuje nam ze nie należy pewnych rzeczy praktykować.


I wtedy jasno to wskazuje.
Jednak sporo rzeczy nie jest opisanych, że to DUCH Św ich prowadził a jednak JEST to JEDNOZNACZNE. Duch Św nie wywraca nam umysłu i nie wymazuje starego ale OTWIERA umysł na Słowo i to SŁOWO nas przemienia w CZASIE.
Paweł pięknie opisuje ten proces w Słowach w Rzymian 12:1-2 :)
Apostołowie Także wykazują Proces przemiany umysłu w czasie i nie ma w tym nic złego ani nie ma w tym nic BEZ DUCHA ŚW.
Przykład Piotra i pogan jest ty tak wyraźny, że aż oczy bolą ;)


KAAN pisze:
KAAN pisze:
2. Paweł nie Został dołączony do 12 i nigdy nie miał być!
Został, przez Pana Jezusa na Drodze do Damaszku.
Pan Jezus nie mówi - DOŁĄCZYSZ DO DWUNASTU więc nie zmyślaj bracie :roll: . Paweł wyklucza się z DWUNASTU - 1 kor 15
Nie wyklucza, to ty wykluczasz, zmyślasz Lashu :)


Oczywiście że się wyklucza.
Mówi bowiem :)

(5) i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, (6) później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaś pomarli. (7) Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. (8) W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi. (9) Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. 1 Kor 15

Jak widać Paweł, mówi że Jezus objawił sie DWUNATU a potem dopiero Jemu - nie zalicza siebie sam do dwunastu apostołów ale do najmniejszego - Jezus objawił mu się po WSZYSTKICH.

KAAN pisze:
Paweł niegdy nie został dołączony do DWUNASTU.
Sam się też wyklucza z GRONA w słowach
Nie został dołączny przez ludzi. ale został dołącznoy przez Pana Jezusa jego suwerenną decyzją i wiem że Paweł ma swoje imię na bramie niebiańskiego Jeruzalem :)


Zmyślasz.
Pan Jezus nie powiedział zostaniesz dołaczony do Dwunastu
Paweł nie właczał się do Dwunastu wymienia ich odrębnie od siebie
Łaukasz nie włączał Pawła do Dwunastu
Pismo nie ujawnia IMION apostołów na funadmantach
Na bramach Jeruzalem są imiona dwunastu pokoleń Izraela a nie Apostołów.

Jak widać opierasz się o to co sobie ustaliłeś sam nawet wbrew pismu :/

KAAN pisze:
Paweł był APOSTOŁEM Chrystusa ale nie był DWUNASTYM ani nie należał do GRONA 12.
Był jednym z KILKUNASTU apostołów którzy są wymieniami w PIŚMIE ŚW.
Musisz stwierdzić ze wszyscy inni to nie APOSTOŁOWIE Chrystusa :roll:
Grono 12 jest czymś innym niż 12 apostołów Baranka, Bycie apostołem w czasie NT było czymś innym niż bycie apostołem Baranka, apostołów (posłanych) było wielu, ale apostołem Baranka było tylko 12 i ich imiona są na Bramach niebiańskiego Jeruzalem. Nie jest napisane że będzie 15 imion, ale 12 specjalnych apostołów, ta specjalność polega na osobistym powołaniu przez Pana Jezusa.


Jak wyżej
- Nie masz nic na popracie że grono 12 to nie apostołowie Branaka i jest to wbrew pismu które identyfikuej 12 Jako Apostołów Chrystusa
- Nie masz Żadnego Dowodu na to że Barnaba był odmiennym Apostołem od PAWŁA - Pismo bowiem zrównuje ich apostolat w słowach (14) Na wieść o tym apostołowie, Barnaba i Paweł, rozdarli szaty i rzucili się w tłum, krzycząc: (Dzieje Apost. 14:14, Biblia Tysiąclecia) i mieli JEDNO DZIEŁO DO WYKONANIA Dzieje 13:2
- Dwanaście imion nie jest nam zanych!

KAAN pisze:
KAAN pisze:Poza tym wydarzenia z Maciejem daje nam do zrozumienia to, że do służby Pańskiej powołuje sam Pan Jezus, a nie rada biskupów, albo pastorzy.


Wam może dawać różne rzeczy do zrozumienia :D -
WAM też powinno, Słowo reguluje wiele spraw i powinniście poszukiwać właściwego zastosowania Słowa Bożego.


Dlatego unikam wciskania swoich pomysłów na to że Maciej to nie 12 sty apostoł :)

KAAN pisze:
Jak więc widać twoje wywody PRZECZĄ PISMU Św. :/
To tylko tak się tobie wydaje :)


PRZECZĄ -
Paweł nie zaliczał sie do 12
Piotr nie zaliczał go do 12
Łaukasz nie zaliczał
pierwszy kościł też nie
Kaan zalicza :roll:

KAAN pisze:
KAAN pisze: Stanowisko w Kościele to nie nadanie, ordynowanie, ale dar Boży do służby. Starsi powinni umieć dostrzec kogo Pan wybrał do działania i takiemu pomagać, a nie własną wolą i metodami wyznaczać swoich apostołów. Wybór Macieja to wielka i doskonała lekcja dla starszych w zborach.


NIe w atki sposób jak to prezentujesz.
TO co głosisz poprostu PRZECZY Nauce NT :/
Nie przeczy, ale jest wnioskiem z nauki, mylisz się w swoich osądach, musisz jeszcze nad tym wszystkim podumać :)


Ależ wolę wierzyć Słowu Boga niż "dumaniu" :)

KAAN pisze:
KAAN pisze:
KAAN pisze:
Oczywiście - Kaan obuy Pan dał ci zrozumieć lepiej Pisma :/
Dziękuję za błogosławieństwo :) , w tym tygodniu będę nauczał o postaciach biblijnych, przydała by się pomoc Pańska :)

I niech ci Bóg Błogosłwi i otworzy oczy abyś potem nie musiał odbierać podwójnej kary :/ BTW o to też i dla sibie proszę :)
Mam nadzieję na koronę a nie na karę, Pan Jezus obiecał mi nagrodę a nie karę, nie martw się nie wszystko przychodzi od razu, w twoim wieku też różnie myślałem o różnych sprawach :)


Nawiązałem do Jak 3 :)
Ostatnio zmieniony 04 wrz 2013, 12:22 przez Lash, łącznie zmieniany 1 raz.


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)
i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)
Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy

"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.
Awatar użytkownika
Lash
Moderator
Posty: 30975
Rejestracja: 04 sty 2008, 16:28
wyznanie: nie chce podawać
Lokalizacja: England
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Lash » 04 wrz 2013, 12:17

papi666 pisze: btw:Apostol tez czlowiek pomylic sie moze ;)
Pewnie, że może i Pismo podaje TAKIE PRZYPADKI ale nie akurat w tym przypadku :)


(15) Lecz Chrystusa Pana poświęcajcie w sercach waszych, zawsze gotowi do obrony przed każdym, domagającym się od was wytłumaczenia się z nadziei waszej, (16) lecz czyńcie to z łagodnością i szacunkiem. Miejcie sumienie czyste, aby ci, którzy zniesławiają dobre chrześcijańskie życie wasze, zostali zawstydzeni, że was spotwarzali. (1 List Piotra 3:15-16, Biblia Warszawska)

i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczamy tym, którzy przeciw nam zawinili (Ew. Mateusza 6:1-34, Biblia Tysiąclecia)

Krytykant jest jak samochód osobowy - im gorszy tym głośniejszy i mocniej warczy


"Run, Lash, run / The law commands / But gives me neither feet nor hands / Tis better news the Gospel brings / It bids me fly It gives me wings" J.B.

Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości