antychryst

Jak postrzegamy Boga....
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 wrz 2013, 13:44

Karmell pisze:A po przeczytaniu dalszych wypowiedzi nasunęło mi się pytanie: po czym rozpoznam, że to ten główny antychryst, a nie któryś z pism Jana? Czym się on różni od pozostałych antychrystów?
nie będziesz miał raczej okazji.. gdyż Chrystus zabierze swój kościół tuż przed jego objawieniem się /czyli przejęciem władzy i rozpoczęciem okresu ucisku/..

osobiście jestem przekonana że pochwycenie kościoła nastąpi przed okresem ucisku, gdyż Bóg zawsze tak robił ze swoim ludem gdy miał wylewać gniew na ziemię /zabierał go, ukrywał/.. tak więc raczej nie ujrzymy antychrysta zdeklarowanego, ale możemy rozpoznawać znaki czasu, Bóg zachęca do tego..

Chcę wierzyć pisze:Myślę że naszym dążeniem powinno być coś takiego co pisał Piotr
"Dlatego okiełzajcie umysły wasze i trzeźwymi będąc, połóżcie całkowicie nadzieję waszą w łasce, która wam jest dana w objawieniu się Jezusa Chrystusa."
Okiełznać umysły nasze
jak najbardziej, to jest podstawa chrześcijańskiego życia..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Awatar użytkownika
InChrist
Posty: 1780
Rejestracja: 02 cze 2012, 10:12
wyznanie: Kościół Zielonoświątkowy
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: InChrist » 14 wrz 2013, 13:58

KAAN pisze:1. Antychryst - ten jeden, szczególny, który wystąpi w czasie wielkiego ucisku, wykonawca poleceń szatańskich, syn zatracenia, będzie królem w wielkim ucisku (Dan 11:36-45), zostanie zabity przez Pana Jezusa przy jego przyjściu.

:eek: Kaan a czyli wierzysz, że również Prorok Daniel o nim pisał?
Są tacy co twierdzą na podstawie tego, że będzie on homoseksualistą. :) Trzeba przyznać, że interpretacja całkiem przekonywująca choć nie moja... :)
"A król zrobi, jak będzie chciał; będzie się wynosił i wywyższał ponad wszelkie bóstwo; i przeciwko Bogu bogów dziwne rzeczy będzie wygadywał, i będzie miał powodzenie, aż dopełni się miara gniewu, bo to, co jest postanowione, wypełni się. Ani o bogów swoich ojców nie będzie się troszczył, nie będzie się troszczył o ulubieńca kobiet ani o żadnego boga, bo wyniesie się ponad wszystkich. Zamiast tego będzie czcił boga warowni; złotem, srebrem, drogimi kamieniami i kosztownościami będzie czcił boga, którego nie znali jego ojcowie. Do warownych grodów wprowadzi lud obcego boga; tych, którzy go znają, obsypie zaszczytami, nada im władzę nad wieloma i w nagrodę obdziela ziemią." Księga Daniela 11:36-39 / BW

Karmell pisze:Pismo mówi, że na świat wyszło wielu antychrystów. Dlaczego uważacie, że pojawi się jeden główny antychryst?

Apostoł Paweł nawet o nim pisze...
"Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia. Przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola." 2 List do Tesaloniczan 2:3-7

A "tajemna moc nieprawości" o której Paweł pisze to IMHO "duch Antychrysta", o którym pisze Jan w swoim pierwszym liście i 4 rozdziale.


I am a happy man because I am in Christ!
Jestem szczęśliwym człowiekiem, bo jestem w Chrystusie!
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 14 wrz 2013, 15:27

ola7 pisze:
Karmell pisze:A po przeczytaniu dalszych wypowiedzi nasunęło mi się pytanie: po czym rozpoznam, że to ten główny antychryst, a nie któryś z pism Jana? Czym się on różni od pozostałych antychrystów?
nie będziesz miał raczej okazji.. gdyż Chrystus zabierze swój kościół tuż przed jego objawieniem się /czyli przejęciem władzy i rozpoczęciem okresu ucisku/..

osobiście jestem przekonana że pochwycenie kościoła nastąpi przed okresem ucisku, gdyż Bóg zawsze tak robił ze swoim ludem gdy miał wylewać gniew na ziemię /zabierał go, ukrywał/.. tak więc raczej nie ujrzymy antychrysta zdeklarowanego, ale możemy rozpoznawać znaki czasu, Bóg zachęca do tego..



Zwykłe nie zrozumienie. Bóg ochroni swój lud przed nadchodzącym gniewem Boga a ci którzy piją, bawią się i uciskają innych w pewien sposób są na ten gniew wydani. Ci którzy są przeznaczeni na gniew niejako w nocy się upijają a dobra tego świata zaślepiły ich umysł.

2 Tesal 2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2:10 - i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
2:11 - I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,
2:12 - aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości.

To nie jest o tych co pozostali na ziemi po zabraniu kościoła ale to jest o czasach kościoła.
Zwróć uwagę n to że Pan Jezus właśnie do uczni mówi

Mat 24:26 - Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27 - Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,


A Pan gdy przyjdzie zgładzi przeciwnika swego.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.
http://chcewierzyc.blogspot.com/
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 wrz 2013, 16:28

Chcę wierzyć pisze:Zwykłe nie zrozumienie
czyli ty to rozumiesz lepiej niż większość kościołów protestanckich... no cóż..
przy takich argumentach kończy się dyskusja..

ja akurat nie zgadzam się z tobą w tej kwestii :]
nie jest to jednak temat tutaj do szerszego omawiania, wspomniałam tylko w kontekście właściwego tematu jakiego poglądu odnośnie pochwycenia jestem zwolenniczką, ty natomiast złapałeś to jako powód do dyskusji.. tu jest jednak mowa o czym innym.

pamiętaj że wyrażasz jedynie własne zdanie na jakiś temat, a nie jesteś nieomylny.. być może to u ciebie jest "zwykłe nie-zrozumienie".. starczy, że ktoś odbije tę piłeczkę i już mamy jatkę zamiast wspólnych rozważań.. :/


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 14 wrz 2013, 17:17

ola7 pisze:
Chcę wierzyć pisze:Zwykłe nie zrozumienie
czyli ty to rozumiesz lepiej niż większość kościołów protestanckich... no cóż..
przy takich argumentach kończy się dyskusja..


Myślisz że nie można mieć innego zrozumienia a mimo to nie tworzyć jednego kościoła? My jesteśmy z tego obozu a wy z tego tylko od jak dawna ta nauka jest obecna w protestantyzmie i ma się rozumieć że nie wszyscy ją podzielali i podzielają. Ale skoro dyskusja się kończy l dlatego bo większość tak uważa to wydawało by się po co "dyskutować".

Ale w pewnym sensie masz rację, gdziekolwiek tu nie był poruszany ten temat zawsze padały odpowiednie argumenty typu "nie znasz Biblii, spałeś na wykładach, większość tak uważa, naśladujesz filozofów". To są niestety mocne argumenty. ;)


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 wrz 2013, 19:00

Chcę wierzyć pisze:[..]gdziekolwiek tu nie był poruszany ten temat zawsze padały odpowiednie argumenty typu "nie znasz Biblii, spałeś na wykładach, większość tak uważa, naśladujesz filozofów". To są niestety mocne argumenty.
ależ to ty sam właśnie zrobiłeś odpowiadając na mój post w ten sposób:
Chcę wierzyć pisze:Zwykłe nie zrozumienie.
krytykujesz więc samego siebie.. ciekawe że u innych to widzisz a u siebie nie..?? :O

ja akurat żadnych obozów nie tworzę i nikomu nie zarzucam że czegoś nie rozumie lub nie zna biblii, jednak nie znoszę pyszałków którzy rozmawiają w ten właśnie sposób podsumowując czyjąś wypowiedź jako niezrozumienie czy głupotę.. zawsze istnieje ewentualność, że to ty jesteś w błędzie a nie ktoś.. masz prawo mieć inne zdanie ale przedstaw je jako argumenty a nie jako atak na kogoś innego.. bo to niski poziom argumentacji raczej..

chodzi jedynie o szacunek do rozmówcy i odrobinę pokory wobec własnych przekonań..

nie dowartościowuj się czyimś kosztem, sam buduj swój dom..


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 14 wrz 2013, 19:40

Pominęłaś odpowiedź a zaczynasz od zdania "większość kościołów protestanckich. Co myślę jest nie koniecznie prawdą i nie jest argumentem w dyskusji. W Mat 24:26 (jak i w całym rozdziale) Jezus właśnie zwraca się do uczniów aby nie dali się zwieść a dalej mówi o przyjściu swoim. Ostrzeżenia przed zwiedzeniem oczywiście są kierowane do uczniów a nie do jakiś ludzi którzy pozostaną na ziemi. Opowiadania natomiast typu "Jezus zabierze na czas ucisku kościół do siebie a później przyjdzie z nimi aby ..." należy wykazać w Biblii. Objawienie mówi o wszystkich wierzących którzy zginęli w prześladowaniach że są już z Panem.
Po za tym Pan podczas swojego przyjścia będzie podziwiany przez wszystkich którzy uwierzyli a będzie to w dniu w którym Pan (nie antychryst) będzie wymierzał karę.

Co do antychrysta to Objawienie nie mówi jako o jednym człowieku ale przedstawia wiele wydarzeń które opisują dzieje odstępstwa aż do ponownego przyjścia. Opisane wydarzenia więc dzieją się od pierwszych wieków i blisko 200 lat.
Zważ na to że 6 król panował w czasie spisywania Objawienia gdy był mowa o zwierzęciu. Zwierzę natomiast otrzymało swoją władzę od smoka. A później jest ukazana kobieta która jedzie na zwierzęciu. Potwierdza to historię ponieważ to właśnie w Rzymie została ustanowiona władza nad kościołem która później prowadziła kościół coraz dalej od Jezusa Chrystusa. http://forum.protestanci.info/viewtopic ... 964#343299


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 14 wrz 2013, 19:52

czasem łatwiej jest po prostu przeprosić niż jeszcze bardziej mieszać i udawać że się nie wie o co chodzi.. no ale to już każdy sam decyduje o tym kim jest i kim chce być.. :]
by


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 14 wrz 2013, 22:08

Chcę wierzyć pisze:
To nie jest o tych co pozostali na ziemi po zabraniu kościoła ale to jest o czasach kościoła.
Zwróć uwagę n to że Pan Jezus właśnie do uczni mówi

Mat 24:26 - Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27 - Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,


A Pan gdy przyjdzie zgładzi przeciwnika swego.


Pytanie tylko czy każdą wypowiedź Jezusa należy rozszerzać na ogół wierzących? Z tego co kojarzę Jezus sam mówił, że przyszedł do Żydów. Wobec tego myślę, że warto brać pod uwagę adresata wypowiedzi. Czy na pewno wszystko musimy brać do siebie, a nic nie było przekazywane wyłącznie Żydom? Zastanowienie się nad tym przydaje się zwłaszcza w kontekście rozważań eschatologicznych, gdyż występują znaczne różnice interpretacyjne (choćby wszelkie interpretacje Niewiasty) dotyczące obrazów z Księgi Objawienia.

Jeżeli zaczniemy się zastanawiać nad tym do kogo są kierowane słowa Jezusa to wiele spraw zobaczymy w innym świetle. Zakładając, że przytoczone przez Ciebie słowa dotyczą tylko Żydów możemy uznać, że nie jest to argument przeciwko pochwyceniu Kościoła.

W świetle powyższego przyjście Jezusa jak błyskawica dotyczyłoby jego pojawienia się wraz ze swoim wojskiem (pochwyconymi?, świętymi męczennikami?) by zgromić narody, które zgromadziły się przeciw Izraelowi.


Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 15 wrz 2013, 00:51

ola7 pisze:czasem łatwiej jest po prostu przeprosić niż jeszcze bardziej mieszać i udawać że się nie wie o co chodzi.. no ale to już każdy sam decyduje o tym kim jest i kim chce być.. :]
by


Nie powinnaś się obrażać. Nie potrzebnie jako przykład dobroci Boga podajesz zabranie Noego przed potopem jako obraz zabrania kościoła przed uciskiem antychrysta. W czasie potopu to Bóg wylewa swój gniew a w czasie panowania antychrysta to przeciwnik wylewa swój gniew. Dwie sytuacje nie są adekwatne względem siebie. Jezus nie obiecywał, że ochroni życie uczniów od prześladowań ale, że zachowa ich dusze.

A ów niegodziwiec jak mówi pismo przyjdzie za sprawą szatana

2 Tesal 2:9 - A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
2:10 - i wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.

aby byli osądzeni wszyscy którzy nie uwierzyli prawdzie. Czyli miał się objawić wobec tych którzy nie przyjęli Ewangelii o Jezusie Chrystusie. Czyli to znaczy, że będzie okres w którym Ewangelia nie będzie już skuteczna?

Nie. Bóg zsyła na nich ostry obłęd ponieważ nie przyjęli miłości prawdy - Ewangelii.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
ola7
Posty: 1205
Rejestracja: 31 gru 2012, 08:49
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: ola7 » 15 wrz 2013, 18:19

Chcę wierzyć pisze:Nie powinnaś się obrażać.
ależ ja się nie obrażam.. to tylko ty się wymądrzasz :]
Chcę wierzyć pisze:Nie potrzebnie jako przykład dobroci Boga podajesz zabranie Noego
nawet nie wspominałam o Noem :]
Chcę wierzyć pisze:A ów niegodziwiec jak mówi pismo przyjdzie za sprawą szatana
no właśnie, więc jednak wygląda to na konkretną osobę :]

ps. fajnie się z tobą rozmawia :]


Wolność, jest darem od Boga i wyrazem Jego najwyższej Miłości do nas.
Chcę wierzyć
Posty: 3833
Rejestracja: 28 paź 2010, 22:47
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Chcę wierzyć » 16 wrz 2013, 10:20

Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
To nie jest o tych co pozostali na ziemi po zabraniu kościoła ale to jest o czasach kościoła.
Zwróć uwagę n to że Pan Jezus właśnie do uczni mówi

Mat 24:26 - Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27 - Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,


A Pan gdy przyjdzie zgładzi przeciwnika swego.


Pytanie tylko czy każdą wypowiedź Jezusa należy rozszerzać na ogół wierzących? Z tego co kojarzę Jezus sam mówił, że przyszedł do Żydów. Wobec tego myślę, że warto brać pod uwagę adresata wypowiedzi. Czy na pewno wszystko musimy brać do siebie, a nic nie było przekazywane wyłącznie Żydom? Zastanowienie się nad tym przydaje się zwłaszcza w kontekście rozważań eschatologicznych, gdyż występują znaczne różnice interpretacyjne (choćby wszelkie interpretacje Niewiasty) dotyczące obrazów z Księgi Objawienia.

Jeżeli zaczniemy się zastanawiać nad tym do kogo są kierowane słowa Jezusa to wiele spraw zobaczymy w innym świetle. Zakładając, że przytoczone przez Ciebie słowa dotyczą tylko Żydów możemy uznać, że nie jest to argument przeciwko pochwyceniu Kościoła.

W świetle powyższego przyjście Jezusa jak błyskawica dotyczyłoby jego pojawienia się wraz ze swoim wojskiem (pochwyconymi?, świętymi męczennikami?) by zgromić narody, które zgromadziły się przeciw Izraelowi.


Zakładając? Noże tak. Ale od kogo to słyszałeś? Skąd wiesz że ta cześć jest skierowana do Żydów a ta część nie? Według Biblii ta ewangelia o zbawieniu w Chrystusie ma być głoszona aż do końca i to wszystkim narodom.

Mat 24:14 - I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Kol 3:11 - W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.

Gal 3:27 - Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
3:28 - Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


Kto karci szydercę, ten ściąga na się hańbę; a kto gani bezbożnika, ten się plami.

http://chcewierzyc.blogspot.com/
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 wrz 2013, 16:40

InChrist pisze:
KAAN pisze:1. Antychryst - ten jeden, szczególny, który wystąpi w czasie wielkiego ucisku, wykonawca poleceń szatańskich, syn zatracenia, będzie królem w wielkim ucisku (Dan 11:36-45), zostanie zabity przez Pana Jezusa przy jego przyjściu.

:eek: Kaan a czyli wierzysz, że również Prorok Daniel o nim pisał?
Są tacy co twierdzą na podstawie tego, że będzie on homoseksualistą. :) Trzeba przyznać, że interpretacja całkiem przekonywująca choć nie moja... :)
"A król zrobi, jak będzie chciał; będzie się wynosił i wywyższał ponad wszelkie bóstwo; i przeciwko Bogu bogów dziwne rzeczy będzie wygadywał, i będzie miał powodzenie, aż dopełni się miara gniewu, bo to, co jest postanowione, wypełni się. Ani o bogów swoich ojców nie będzie się troszczył, nie będzie się troszczył o ulubieńca kobiet ani o żadnego boga, bo wyniesie się ponad wszystkich. Zamiast tego będzie czcił boga warowni; złotem, srebrem, drogimi kamieniami i kosztownościami będzie czcił boga, którego nie znali jego ojcowie. Do warownych grodów wprowadzi lud obcego boga; tych, którzy go znają, obsypie zaszczytami, nada im władzę nad wieloma i w nagrodę obdziela ziemią." Księga Daniela 11:36-39 / BW
To on, tak wierzę.
Z homoseksualizmem, to nie wiem, nie zapisano w Biblii. A to, że będzie z Izraela wskazuje fragment który cytowałeś "... będzie czcił boga, którego nie znali jego ojcowie..."


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Awatar użytkownika
KAAN
Posty: 19934
Rejestracja: 12 sty 2008, 11:49
wyznanie: Kościół Wolnych Chrześcijan
Gender: Male
Kontaktowanie:

Postautor: KAAN » 16 wrz 2013, 16:45

ola7 pisze:W 2Tes 2:1 jak pisze KAAN mamy bliższy opis tej konkretnej osoby..[..]

czy mamy jej wypatrywać? a dlaczego nie, skoro biblia o niej mówi..
Wypatrywać nie ma potrzeby i tak nas nie będzie w wielkim ucisku, ale jeśli potrafimy go rozpoznać to może przez jakiś czas, dopóki Pan nas nie zabierze do siebie będziemy mogli ostrzegać braci i innych ludzi przed jego intrygą i działalnością. Jego działalność może otworzyć niektórym oczy i się nawrócą widząc żywe zło działające na ziemi.


Albowiem łaską zbawieni jesteście, przez wiarę i to nie z was, Boży to dar, nie z uczynków, aby się ktoś nie chlubił.
Klangman
Posty: 2418
Rejestracja: 26 maja 2013, 18:37
wyznanie: nie chce podawać
Gender: None specified
Kontaktowanie:

Postautor: Klangman » 16 wrz 2013, 17:00

Chcę wierzyć pisze:
Klangman pisze:
Chcę wierzyć pisze:
To nie jest o tych co pozostali na ziemi po zabraniu kościoła ale to jest o czasach kościoła.
Zwróć uwagę n to że Pan Jezus właśnie do uczni mówi

Mat 24:26 - Gdyby więc wam powiedzieli: Oto jest na pustyni - nie wychodźcie; oto jest w kryjówce - nie wierzcie.
24:27 - Gdyż jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego,


A Pan gdy przyjdzie zgładzi przeciwnika swego.


Pytanie tylko czy każdą wypowiedź Jezusa należy rozszerzać na ogół wierzących? Z tego co kojarzę Jezus sam mówił, że przyszedł do Żydów. Wobec tego myślę, że warto brać pod uwagę adresata wypowiedzi. Czy na pewno wszystko musimy brać do siebie, a nic nie było przekazywane wyłącznie Żydom? Zastanowienie się nad tym przydaje się zwłaszcza w kontekście rozważań eschatologicznych, gdyż występują znaczne różnice interpretacyjne (choćby wszelkie interpretacje Niewiasty) dotyczące obrazów z Księgi Objawienia.

Jeżeli zaczniemy się zastanawiać nad tym do kogo są kierowane słowa Jezusa to wiele spraw zobaczymy w innym świetle. Zakładając, że przytoczone przez Ciebie słowa dotyczą tylko Żydów możemy uznać, że nie jest to argument przeciwko pochwyceniu Kościoła.

W świetle powyższego przyjście Jezusa jak błyskawica dotyczyłoby jego pojawienia się wraz ze swoim wojskiem (pochwyconymi?, świętymi męczennikami?) by zgromić narody, które zgromadziły się przeciw Izraelowi.


Zakładając? Noże tak. Ale od kogo to słyszałeś? Skąd wiesz że ta cześć jest skierowana do Żydów a ta część nie? Według Biblii ta ewangelia o zbawieniu w Chrystusie ma być głoszona aż do końca i to wszystkim narodom.

Mat 24:14 - I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.

Kol 3:11 - W odnowieniu tym nie ma Greka ani Żyda, obrzezania ani nieobrzezania, cudzoziemca, Scyty, niewolnika, wolnego, lecz Chrystus jest wszystkim i we wszystkich.

Gal 3:27 - Bo wszyscy, którzy zostaliście w Chrystusie ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa.
3:28 - Nie masz Żyda ani Greka, nie masz niewolnika ani wolnego, nie masz mężczyzny ani kobiety; albowiem wy wszyscy jedno jesteście w Jezusie Chrystusie.


Zgadzam się, że ma być głoszona i tak się też dzieje. Głoszą ją Chrześcijanie różnych denominacji. Tylko, że ewangelia według mnie to głoszenie dobrej nowiny o królestwie, a nie rozważania teologiczne odnośnie spisanych ksiąg zwanych ewangeliami. Zatem Dobra Nowina dla wszystkich ( :) ) ale nie znaczy to, że słowa prorocze (zawierające się w księgach NT) nie mogą być kierowane wyłącznie do wybranych grup. Ewangelia jako spisane księgi nie równa się Ewangelii jako przesłaniu o Jezusie i zbawieniu w Nim. Przecież na początku nie było żadnej księgi z NT. Co do mojej opinii to muszę przyznać, że od nikogo tego nie słyszałem. Według mnie wskazuje na to logika. Dużo więcej zacząłem rozumieć, gdy zacząłem zastanawiać się nad adresatem wypowiedzi Jezusa.



Wróć do „Teologia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości